Faydalı BilgilerGüncel Konular

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Türkiye en köklü ve güvenilir bankalarından olan Ziraat Bankası emekli maaş ve ikramiyeleri, personel maaşları, sosyal yardım ödemeleri gibi farklı para transferlerine aracılık eden büyük bankalar arasında.

Ziraat bankası bakiye sorgulaması ekranı ile hesabınızdaki hareketlilikleri görebilir, kimden ne kadar para yattığını tüm detayları ile görebilirsiniz.

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması yapmak için birden fazla yöntemden bahsedilebilir.

  • İnternet ve mobil bankacılık
  • Ziraat ATM veya şubeleri üzerinden yapılan sorgulama işlemi
  • SMS yöntemi ile yapılan sorgulama

SMS ile Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması 

Güçlü altyapı hizmetine sahip Ziraat Bankası müşterilerine SMS yöntemiyle bakiye sorgulama imkanı sunan bankalardan biridir. Bunun için  BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Böylece Ziraat Bankası’ndaki ilk 10 hesabınızdaki bakiyeyle ilgili en güncel bilgiler telefonunuza gönderilir.

Eğer bir hesabınızla ilgili değişimi kontrol etmek isterseniz BAKIYE yazdıktan sonra ilgili kartın son 4 hanesini ekleyerek 4747’ye mesaj atmanız yeterlidir. Mesaj attıktan sadece birkaç dakika sonra kartınızla ilgili bilgiler ekranınıza yansır.

Sosyal güvenlik kurumuna ait evraklarınızı takip etmek için: DYS Evrak Takibi ve Sorgulama Nasıl Yapılır? Yazımızı okuyunuz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Bakiye Sorgulaması 

İnternet bankacılığının giderek gelişmesiyle birlikte tüm işlemlerin online şubeden yapılması artık çok daha kolaydır. Şubeye gitmeden veya ATM’ye gerek kalmadan kısa sürede istenilen işlemin online olarak yapılması için ziraat bankası online müşterisi olmanız gerekir.

Bunun için en yakın şubeye gidip, internet müşteri numara ve şifresi almanız gerekir. Bu numaraya sahip olanlar Ziraat bankası online işlemler üzerinden sisteme giriş yaparak, hesaplarım sekmesinden tüm hesapları ile alakalı güncel bilgilere erişebilir.

Ayrıca hesapları ile alakalı tüm işlemleri online şubeden yürütebilir.

  • Para transferleri,
  • Ödeme işlemleri,
  • Hesap iptali
  • Yeni mevduat hesabı açma gibi işlemler yapılabilir.

Ziraat Bankası E-Devletten Bakiye Sorgulama İşlemi Yapılabilir Mi?

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması işlemi e-devlet üzerinden doğrudan yapılabilen bir işlem değildir. E-devlet üzerinden ziraat bankası uygulamasına girilse bile bakiye bilgilerini görüntülemek için bankanın resmi online işlemler sitesine yönlendirme gerçekleşiyor. Yönlendirme sonrası müşteri numaranız ve şifrenizle online olduktan sonra bakiye öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi halde e-devlet üzerinden doğrudan bir bakiye sorgulama ekranına ulaşmak mümkün değildir.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Bakiye Sorgulaması 

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması işlemini bankaya veya ATM’ye gitmeden yapmak isteyenler için en pratik yollardan biri de müşteri hizmetlerini aramak. 444 00 00 numarası üzerinden telesekretere bağlanabilir, vadeli vadesiz hesap bakiye sorgulaması işlemlerini, kredi kartı borcunu, yatırım hesabındaki bakiyeyi, ayrıca e-cüzdan uygulamasındaki bakiyenizi kontrol edebilirsiniz. Müşteri hizmetlerinin avantajı bakiye sorgulama işleminin 7/24 yapılabilmesi, şubeye, ATM’ye ve internet bankacılığına gereksinim bırakmamasıdır.

Ziraat Bankası mobil uygulaması üzerinden bakiye öğrenme

Bugün herkesin elinde bulunan akıllı telefonlar sayesinde müşterisi olduğumuz bankanın bir şubesini de cebimizde taşıyabiliyoruz. Mobil bankacılıkta önemli bir hizmet kalitesine erişmiş bulunan ziraat bankasının mobil uygulamasını indirerek, hem bakiye sorgulayabilir hem de diğer bankacılık işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yatırım işlemlerinden bakiye bilgileri öğrenmeye, arbitraj ve fatura ödeme gibi birden fazla işlevi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası bakiye sorgulaması işlemi ATM’den nasıl yapılır?

Ziraat Bankası’ndaki hesabınızla ilgili son bakiye bilgilerini görmek için ilgili hesaba tanımlı Bankart’ınızı herhangi bir Ziraat ATM’sine takmanız yeterlidir. Şifrenizi girdikten sonra bakiye bilgileri sekmesi üzerinden son güncel rakama ulaşmakla birlikte ne zaman, kimden, ne kadar para yattığını görmeniz de mümkündür. Ziraat Bankası ATM’leri dışında diğer banka ATM’leri üzerinden de bakiye görüntüleme yapabilirsiniz. Ancak detaylara göremeyebilirsiniz. Ayrıca para çekmeniz halinde de bazı özel bankaların birtakım kullanım ücreti alması mümkündür.

Yardımlara nasıl başvuru yapacağınızı buradan anlatıyoruz. Cimer, Açıkkapı ve E devlet gibi dijital başvuru yollarını buradan paylaşıyoruz.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu