Belediye Yardımları

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu nasıl yapılır? detayları yazımızın devamında. Lütfen yazımızı sonuna kadar dikkatlice okuyup aklınza gelen soruları yorum kısmına yazınız!

Yalova Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu ve Sorgulama vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sosyal belediyecilik alanında  durum iyi olmuyor ve dar gelirli vatandaşlarına yönelik ayni ve nakdi yardım çalışmaları ile birçok  belediyeye de emsal teşkil eden, Yalova Belediyesi; her yıl  boyunca  olduğu gibi yine vatandaşlar için destek  sürdürmeye devam ediyor.

Yalova il sınırlarında  yaşamını sürdüren yoksul ve dar gelirli vatandaşlar; belediyenin sosyal yardımları ile birçok temel ihtiyacını  karşılama imkanı buluyor. Temel ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde  karşılamak onların durumunu bir nebze de olsa üst seviyeye taşıyor. Bu yazımızda kısaca Yalova Belediyesi sosyal  yardımları ile ilgili  merak edilenleri yanıtlamaya, Yalova Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Yalova Belediyesi Tarafından Sunulan Yardımlar

Yalova Belediyesi Tarafından Sunulan Yardımlar
Yalova Belediyesi Tarafından Sunulan Yardımlar

Gıda ve erzak yardım  kolisi için başvuru yapan kişilerin  haricinde belediyenin tespit ettiği, fakir  bölgelerde ve mahallerde  ikamet eden ailelere de belediye, gıda ve erzak yardımı sunmaktadır. Yaşlı, engelli, kimsesiz ve yoksullara  sahip çıkan belediye, bu kişilerin daha  iyi şartlar altında yaşayabilmeleri  için onlara da birçok  konuda destek konuda destek sunmaktadır.

Yalova Belediyesi  sağlık ile ilgili  yardımlara  başvuran ve başvurusu  onaylanmış olan engelliler ve kronik hastalar; ücretsiz  bir şekilde tekerlekli sandalye, akülü sandalye gibi  ürünlere kavuşabilirler. Sağlık yardımı olarak  engelli vatandaşlar ve yaşlılar için evde kişisel bakım ve evde sağlık hizmeti  sunmayı da ihmal etmeyen Yalova Belediyesi; engellilerin ve kronik hastaların  evlerine  bizzat sağlık personelleri gönderilerek  düzenli olarak muayene edilmeleri sağlanmaktadır.

Mülteci ve sığınmacı olanların da yardım başvurularını da kabul edip, sahipsiz ve yeri dolmayan bu kişilere nakit yardımı,  giyecek ve gıda yardımı, eşya yardımı,  okul yardımı gibi yardımlar yapan belediye, depremzedeler için de de yardım elini uzatmayı ihmal etmiyor.

Depremzedeler, yani başından deprem, yangın, sel, kaza vb. İstenmeyen olaylar  geçen kişiler; belediyeden  barınma yardımı,  giyecek yardımı,  yiyecek yardımı, eşya ve mobilya yardımı gibi birçok yardım alabilirler. Eğitim ve öğretime destek olmak, gençlerin ve öğrencilerin eğitim hayatına en iyi şekilde devam edip, iyi bir meslek sahibi olabilmeleri için sosyal yardım çalışmalarını sürdüren Yalova Belediyesi,  muhtaç olan ailelerin çocuklarına eğitim desteği kapsamında bir miktar nakdi yardımda  yapmaktadır.

Kırtasiye yardımı alanında ise dar gelirli olan ailelerin eğitime devam eden çocukları için kalem, kitap, defter vb. Kırtasiye ihtiyaçlarını  karşılamaları için ailelere para yardımı yapıyor. Yoksul aile çocuklarına kıyafet yardımı da yapan Yalova Belediyesi, çocuklara uygun ayakkabı, mont,  kıyafet  ve daha bir çok yardımı yapmaktadır.

Eşi vefat etmiş, eşi tutuklu ya da eşinden farklı  sebeplerden ötürü ayrı kalan dul kadınlara ve onların velayeti altındaki çocuklarına da yardım yapan belediye; bu kişiler ve çocukları için  kıyafet yardımı, gıda ve erzak yardımı gibi birçok yardım  yapmaktadır. Yalova’da  belediyeye bağlı olan aşevi ise hayırseverler tarafından yapılan  düzenli bağışlar ile  günlük sıcak ve taze ev yemeklerini yoksul ve dergiler için dağıtmaktadır.

Bu şekilde evi olmayanlar, düşkünler, işsiz ve kimsesi olmayanlar; sağlıklı besinlerle beslenme imkanı buluyorlar.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yalova Belediyesi nakdi ve ayni sosyal yardımlarına çok kolay bir şekilde e-devlet üzerinden başvuru yapılabilirsiniz. E-devlet üzerinden bağlı olduğunuz ilçe belediyesinin yardımları hakkında bilgi almak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklamanız yeterli olacaktır. E-devlet üzerinden ön başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu doldurmak suretiyle yapabilirsiniz. İsterseniz, kendiniz özellikle yapmak için bağlı olduğunuz ilçe belediye binasına da gitmeniz yeterli olacaktır.

Yalova Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Yalova il sınırlarında yaşamını sürdüren bütün ihtiyaç sahiplerine destek sağlayan Yalova Belediyesi yardımlarına dar gelirli olanlar yani hane halkı kişi başı aylık ortalama seviyesi asgari ücretin 1/3’ünü bulmayan kişiler ve işi olmayan vatandaşlar başvurabiliyorlar.

Bu konuda belediye yardımlarından kimsesi olmayanlar, yoksullar, muhtaçlar, dar gelirli kişiler, kimsesiz ve sahipsiz yaşlı, engelli, kronik hastalığı olanlar, öksüz ve yetimler, kimsesiz dul kadınlar, depremzede ve sığınmacılar yararlanabiliyorlar.

Yalova Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Yalova Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu
Yalova Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Yalova Belediyesi’nin sunmuş olduğu yardım destekleri ile nakit yardımlar ile sınırlı değil geniş kapsamlı bir şekilde yardım etmemektedir. Yardım kartı verip birçok farklı kategoriden alışveriş yapma fırsatları sunulmaktadır. Bu kategoriler gıda, giyim, kırtasiye, elektronik gibi birçok farklı alanı kapsamaktadır.

Bu şekilde sunulan yardımı kişinin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmesi sağlanmaktadır. Yine verilen bu yardımın kötü işler için uygunsuz bir şekilde kötüye kullanılmaması gerekmektedir. Ola ki  böyle bir durum tespit edilirse onaylanan yardım iptal edilmektedir. Bu sebeple yapılan harcamalara dikkat edilmesi çok önemlidir ve tavsiye edilmektedir. Yardım başvurusu yapan her kişi için özel bir inceleme yapılır ve daha sonra yardım onaylanır bu yüzden şeffaf olmak son derece önemlidir.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Yukarıda verilen link üzerinden daha önce yapmış olduğunuz bir  yardım başvurusu varsa durumunu takip edebilir ve öğrenebilirsiniz. Alternatif olarak başvurunuzu yapmış olduğunuz belediyenin binasına da gidip, bu konuda yetkili kişilerden konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Son olarak, belediyenin telefon numarasını arayıp, başvurunuzun son durumunu öğrenebilirsiniz.

Yalova Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yalova Belediyesi’nin güncel sosyal yardım çalışmaları ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak, hangi yardımlara başvuru yapacağınızı, başvuru sırasında teslim etmeniz gereken belgeleri ve başvuru şartlarını öğrenmek istediğiniz zaman Yalova Belediyesi’ne ait olan telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Belediye de görevli olanlarla 0226 811 50 00 telefon numarası üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz. Yalova ve yardım başvurusu ve sorgulama için detaylı bilgi alabilirsiniz. detaylar için güncel olarak YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu