Belediye Yardımları

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında merak ettiğiniz her şey burada!

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak ekonomik ve sosyal durumunuzu iyileştirmek ister misiniz? Sosyal, ekonomik ve toplumsal açıdan daha kaliteli bir yaşama kapı aralamak adına hizmet sağlayan Van Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Özellikle son dönemde yaşanan ekonomik zorluklar ve bulaşıcı hastalığın da etkisi ile sosyal yardımlardan fayda elde etmek değerli olmuştur.

2019 yılının sonunda başlayan COVID-19 pandemisi uzun süredir insan yaşamını tehdit etmeye devam ediyor. Sadece insanların canını değil ekonomik ve sosyal geleceklerini de risk altına alan bu hastalığın etkilerini ortadan kaldırmada yerel yönetimler etkin rol oynuyor. Merkezi hükümet, zaman zaman yardım kampanyaları ve vergi afları ile vatandaşın yanında oluyor. Ancak asıl muhtaç olan kesimin derdine Van Büyükşehir Belediyesi derman oluyor.

Siz de COVID-19 pandemi süreci nedeniyle sosyal ve ekonomik zorluklar yaşadığınızı düşünüyorsanız Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilirsiniz. Yardım başvurularını yapmak için aşağıda size bütün detaylarıyla açıkladığımız adımları takip edebilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu her geçen gün daha da önemli bir noktaya ulaşarak binlerce insan için bir umut ışığı oldu!

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Yardım başvuruları son dönemde en çok merak edilen konulardan bir tanesi olurken Van Büyükşehir Belediyesi bu konuda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Van Büyükşehir Belediyesi, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en değerli belediyelerinden bir tanesi olmasının yanı sıra insanların maddi ve manevi anlamda desteklenmesini de sağlıyor. Bu kapsamda aşağıdaki özellikleri taşıyan aile ya da kişilerin Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile yardımlardan faydalanması mümkün!

 • Ekonomik geliri olmayan ya da geliri yeterli seviyede olmayanlar,
 • Eve bakmakla yükümlü olan aile üyelerinin kronik hastalık nedeniyle çalışamadığı durumda olanlar,
 • Çeşitli kazalar neticesinde iş gücü kaybı yaşamış olanlar,
 • Eşi vefat edenler,
 • İşini kaybeden ve uzun süredir iş bulamayanlar,
 • Çocuklarını/ailesini geçindiremeyenler,
 • Yaşlı ve mağdurlar.

Siz de yukarıdaki sınıflandırma içerisinde yer alıyorsanız yapmanız gereken tek şey Van Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yardım başvurunuzu tamamlamak. Yardım başvurusu yaptıktan kısa bir süre sonra destek almaya başlayarak daha kaliteli bir yaşam sürmek adına sonuç elde etmiş olacaksınız.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nereden Yapılır
Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nereden Yapılır

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nereden Yapılır?

Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşıyorsanız ve yardıma muhtaç olduğunuzu düşünüyorsanız yapmanız gereken tek şey belediyenin muhtaçlara sağladığı yardımlardan faydalanmak olacaktır. Büyükşehir belediyesi tarafından sunulan bu yardımların neler olduğuna bakmadan önce başvuru sürecini inceleyelim!

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yardım başvuruları için yapmanız gereken şey internet ya da şahsen başvuru seçeneklerinden bir tanesini kullanmaktır. Son dönemde oldukça ilgi gören internet başvuruları Van Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli hizmetlerinden bir tanesi olmayı başarmıştır.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak 2021’de başlattığı proje ile sosyal yardım başvuruları artık internetten yapılıyor. Bu sayede de yardıma muhtaç vatandaşların belediyeye gitmek zorunda kalmalarının önüne geçiliyor. E-devlet platformu ya da Van Büyükşehir Belediyesi’nin kendi sayfaları aracılığıyla başvuru yaparak daha kaliteli bir deneyim yaşamak mümkün. Zaman ve emek tasarrufu anlamına gelen bu yöntemi siz de mutlaka denemelisiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi yardımlarından faydalanmak için ikinci bir yöntem de şahsen başvuru yapmaktır. Şahsen gerçekleşecek başvurularla alakalı ilk ve en önemli konu kişinin kendi adına başvuru yapmasıdır. Van Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimine ulaşarak form doldurup ıslak imza ile başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Böylelikle daha kaliteli bir yaşama kapı aralamak mümkün olur.

Tüm bu süreci geride bırakmak ve daha sağlıklı bir başvuru sürecine kapı aralamak adına bizi takip etmeye devam edin! Bütün gelişmeler ve güncellemeler konusunda sizlere bilgi veriyoruz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları

Van Büyükşehir Belediyesi, farklı yardımlarla ihtiyaç sahiplerin ulaşarak daha kaliteli bir yaşama kapı aralıyor. Özellikle yardıma muhtaç insanların yaşadığı zorluklarda kurtarıcı bir güç olan Van Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sorgulama 
Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sorgulama

Van Büyükşehir Belediyesi’ne yapmış olduğunuz yardım başvurularının sonuçlanıp sonuçlanmadığını e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı şekilde belediyeye ait telefon numarasını arayarak da sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak belediyeye giderek de başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Van Büyükşehir Belediyesi’ne yapmış olduğunuz başvuru durumu 2-4 hafta içerisinde sonuçlanacağını da bilmenizi isteriz.

Van Büyükşehir Belediyesi Başvuru Formu

Van Büyükşehir Belediyesi başvuru formu sizden istenen evraklar arasında olmazsa olmazdır. Bu form her ne yardıma başvuruyor olursanız olun size verilir. Mutlaka doğru bilgiler neticesinde formu doldurmalısınız. Aksi taktirde başvurunuz işleme sokulmadan iptal edilir. Hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, sigorta durumu ve başvurmak istediğiniz yardım türü gibi sorular yöneltilir. Her birine eksiksiz ve doğru cevaplar vermelisiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı
Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Çeşitli nedenlerle gelirini kaybeden ve yardıma muhtaç olan vatandaşlara elini uzatan Van Büyükşehir Belediyesi’nin en değerli yardımlarından bir tanesi gıda yardımıdır. 1, 3 ve 6 aylık aralıklarla vatandaşların ihtiyaç duyumuna göre gıda yardımları yapılmaktadır. Bu kapsamda ailelerin temel gıda malzemelerini temin etmeleri noktasında bir sıkıntı yaşamalarının önüne geçilmektedir.

Belediye bütçesinden tahsis edilen kaynakla gerçekleşen bu yardımların zaman zaman yardım sever vatandaşların da desteği sayesinde daha kaliteli bir noktaya taşınacağından söz etmek gerekir. Bu anlamda gıda yardım kolilerinden faydalanmak gün geçtikçe daha fazla insan için mümkün olur.

Van Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen gıda yardımı başvurusunu e-devlet, belediye binası ve 444 44 65 telefon numarasını arayarak yapabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından erzak yardımı tek seferlik veya aylık olarak yapılmaktadır. Yardımın ne şekilde yapılacağı ise hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumuna göre farklılık gösterir. Tek seferlik gıda yardımında market kolileri kişinin adresine kadar teslim edilir. Düzenli yardımlarda kişilere yardım kartı şeklinde yardım verilmektedir. Bu yardıma da e-devlet üzerinden veya 444 44 65 telefon numarasından başvuru yapabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen maddi yardıma e-devlet üzerinden veya telefon numarasından başvuru yapılabilir. Uygun görülen ailelere maddi durumuna göre aylık 500 TL destek verilmektedir. Yardım talebi onaylanan kişilere 1 yıl boyunca her ay 500 TL nakit para hesaba yatırılır.

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı 
Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Van Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Van Büyüşehir Belediyesi 6 yaşından küçük çocukların gelişimi için süt yardımı sunmaktadır. İhtiyacı olan aileler telefon numarasından, e-devletten veya belediye binasından başvurularını gerçekleştirebilir. Bu kapsamda başvurusu onaylanan ailelere süt kartı verilir. İçindeki limite göre aylık çocuklara süt alınabilir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartı sayesinde vatandaşlar market alışverişlerini rahatça halledebiliyor. Bunun için  e-devlet veya direkt belediye üzerinden başvuru yapılabilir. Maddi durumunuza göre 500 TL’ye kadar destek verilmektedir. BİM, A101 ve ŞOK marketlerde bu kartın geçerliliği vardır.

van büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı
van büyükşehir belediyesi sosyal yardım kartı

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart

Gıda yardımları kapsamında yardıma muhtaç ailelere sunulan hizmetlerin yanı sıra ‘Sosyal Kart’ ile de ailelerin ihtiyaçlarına çözüm üretilmesi mümkün oluyor. Başvuru esasına göre verilen ve dezavantajlı ailelerin bir nebze olsun desteklenmesini sağlayan bu kart ile temel ihtiyaçlar karşılanıyor.

Siz de yardıma muhtaç bir aile ya da kişi olarak daha sağlıklı bir yaşam sürmek adına yapmanız gereken tek şeyin ‘Sosyal Kart’ başvurusu yapmak olacağını bilmelisiniz. Birbirinden özel imkanlar sunan ve belediye ayrıcalıklarından faydalanmanıza kapı aralayan Van Büyükşehir Belediyesi’nin kusursuz yardım seçeneklerinden siz de faydalanabilirsiniz.

Sosyal Kart kapsamında değişin aralıklarla sunulan hizmetlerin ailelerin durumuna bağlı olarak belirlendiğini unutmamalısınız. Siz de sosyal desteğe ihtiyaç duyuyorsanız mutlaka Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak harekete geçmelisiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi İletişim

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak veya diğer hizmetleri almak için çeşitli iletişim yolları bulunmaktadır. Bunlardan ilki Van e-Belediye sistemidir. Bu linke tıklayarak Van e-belediye sistemine ulaşabilirsiniz. Bunun dışında VASKİ Çözüm Merkezi telefon numarasına, Van VASKİ şikâyet Hattı ve Van Büyükşehir Belediyesi telefonlarına da burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Değerli okurlarımız, Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu konusunda sizlere sunabileceğimiz bilgiler bu kadar. Bu konu ile ilgili her türlü sorunuzu yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Merhaba ben yeni evliyim taksitlerim var yetişemiyoruz eşim inşaatçı iş yok ek bir gelirimiz de yok hamileyim çocuğuma hiç bişey alamıyorum kiradayız lütfen yardımcı olun allah rızası için

 2. Merhaba ben yeni evliyim taksitlerim var yetişemiyoruz eşim inşaatçı iş yok ek bir gelirimiz de kiradayım lütfen yardımcı olun allah rızası için

 3. Benim durum yok bana bir el uzatmanızı istiyorum evim var ama kapı pencerem yok restmen dışarda yaşıyorum ev soğuk uşüyoruz sizden bir yardım istiyorum

 4. Benim durumum yok 3 çocuğum var kirami odemiyorum dükan lara borcum var sizden erzak yardımı istiyorum kiramı ödeyecek bi yardim bekliyorm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu