İş Ve İşçi

Vakıflar Genel Müdürlüğü Koruma ve Güvenlik görevlisi alımı yapıyor.

Vakıflar genel müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere kadın ve erkek koruma ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Genel müdürlüğün resmi sitesinde verilen alım ilanı ise aşağıda sizlere aktarılmıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü Koruma ve Güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Detaylar burada.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünden:
SÖZLEŞMELİ KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Genel Müdürlüğümüz İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne bağlı birimlerde 657 sayılı Devlet  Memurları  Kanunu’nun  4’üncü  maddesinin  (B)  fıkrasına  göre  istihdam  edilmek  üzere, 06.06.1978 tarihli  ve  7/15754 sayılı  Bakanlar  Kurulu  Kararı  ile yürürlüğe  konulan  “Sözleşmeli Personel   Çalıştırılmasına   İlişkin   Esaslar”   kapsamında   “Koruma   ve   Güvenlik   Görevlisi” pozisyonunda toplam 81 sözleşmeli personel alınacaktır.

UNVAN GÖREV YERİ SAYI
Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü 56
Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın) İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü 25

GENEL ŞARTLAR:

1) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
2)  ÖSYM  tarafından  2020  yılında  yapılan  Kamu  Personeli  Seçme  Sınavından  lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.
3) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
4)  Askerlikle  ilgisi  bulunmamak  veya  askerlik  çağına  gelmemiş  olmak,  askerlik  çağına gelmiş  ise  muvazzaf  askerlik  hizmetini  yapmış  yahut  ertelemiş  ya  da  yedek  sınıfa  geçirilmiş
olmak.
5)   Herhangi   bir   sözleşmeli   pozisyonda   görev   yapmakta   iken,   Sözleşmeli   Personel Çalıştırılmasına  İlişkin  Esasların  Ek  1  inci  maddesinde  istisna  edilenler  hariç  olmak  üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin feshi tarihinden itibaren 1 yıl  geçmeyenlerin  müracaatları  kabul  edilmeyecektir.  Bu  hususun  sonradan  anlaşılması  halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.
6) Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam  işlemleri  yapılmış  ise  işlemleri  iptal  edilecek,  idare  tarafından  kendilerine  bir  bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

vakiflar genel mudurlugu personel alimi
vakıflar genel mudurlugu personel alimi

ÖZEL ŞARTLAR:
1) Üniversitelerin en az iki yıllık ön lisans bölümünden mezun olmak,
2) 01.01.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, (01.01.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)
3) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edeceklerinde belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)
4) Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, (Asıl listede yer alan adaylardan bir sağlık kuruluşundan alınan boy-kilo gösterir belge istenecektir.)
5) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)
6) Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmaması ile gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ:
1) Başvurular, 22/03/2021 Pazartesi günü başlayıp, 02/04/2021 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.
2) Başvurular Genel Müdürlüğümüzün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) yayınlanacak “Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.
3) Adayların başvuru esnasında fotoğraf, öğrenim belgesi, özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, 2020 KPSS sonuç belgesi, adli sicil kaydı ile askerlik durum belgesini (erkek adaylar için) sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmektedir.
4) Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
5) İşe alınacak adaylar, yerleştirme sonuçlarının kendilerine duyurulduğu tarihten itibaren işe başlamak için istenecek belgeleri tamamlayarak, belirlenecek süre içerisinde Genel Müdürlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.

GENEL MÜDÜRLÜĞÜN İLGİLİ DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

İLETİŞİM ADRESİ:
Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı
Tel       :  (0312) 415 54 61
(0312) 415 51 25
E-posta :  personel@vgm.gov.tr

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu