Faydalı Bilgiler

Vakıfbank BES İptali (Cayma) Nasıl Yapılır, Para İadesi

Vakıfbank BES İptali nasıl yapılır? Para iadesi almak mümkün mü? Bu sorularımız çerçevesinde konuyu en ince ayrıntısına kadar incleyelim.

Bireysel emeklilik sistemi, sigortaların ve bankaların sizin için belli bir miktarda parayı biriktirmesini ifade eden bir sistemdir. Bireysel emeklilik sistemlerinde para genellikle çalışanların maaşlarından aylık olarak kesilmek suretiyle sisteme aktarılır.

Bireysel emeklilik sistemi, özellikle freelance çalışanlar için teoride iyi bir sistem olarak düşünülebilir fakat pratikte bu durum geçerli olmayabilir. BES sisteminden çıkmak için birkaç temel adımı izlemeniz sizin için yeterli olacaktır. Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır sorusunun cevabını ve daha birçok bilgiyi bu yazıda rahatlıkla bulabilirsiniz. Sistemden telefon, e-mail veya müşteri hizmetleri aracılığıyla kolaylıkla çıkabilirsiniz.

vakifbank bes iptali
Vakıfbank bes iptali nasıl yapılır

Vakıf Bank BES İptali Nasıl Yapılır?

  1. SMS yolu ile Vakıf Bank’ın BES sisteminden çıkabilmek için sırasıyla VMEL, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı ve CAYMA yazıp 4933’e mesaj atmanız gerekmektedir. Bunların yanı sıra doğum tarihinizi de mesaja yazmalısınız. Onay mesajınız geldiği taktirde çıkış işleminiz onaylanmış demektir.
  2. Vakıf Bank’ın internet şubesi sayesinde Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır? Sorusuna bir cevap bularak iptal işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. BES sisteminden çıkarken doğum tarihinizi ay, gün, yıl olarak girmeniz gerekir. Öte yandan tıpkı SMS ile iptalde olduğu gibi burada da T.C. Kimlik Numaranızı sisteme girmeniz gerekmektedir.
  3. Vakıfbank’ın müşteri hizmetleri numarası olan 444 9 237’yi arayarak da rahatlıkla BES sisteminden çıkabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilisine kişisel bilgilerinizi ileterek çıkış işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

SMS Yolu ile Vakıfbank BES İptali

Bu paragrafta SMS yolu ile Vakıf bank BES iptali nasıl yapılır sorusunun cevabını rahatlıkla bulabilirsiniz. BES iptali için bankada kayıtlı olan T.C. kimlik no, telefon numarası ve doğum tarihi gibi bilgilerin doğru olarak girilmesi büyük önem arz etmektedir. İptal işlemi ve cayma işlemleri birbirinden ayrı işlemler olduğu için para iadesi almak isteyen bireyler, iptal işlemi yerine cayma işlemini gerçekleştirmelidir.

SMS yolu ile iptal işlemini gerçekleştirmek için Vakıfbank’ın SMS numarası olan 4933’e 

  • VEML,
  • T.C. kimlik no,
  • cayma
  •  ve doğum tarihinizi yazmalısınız.

Her bir maddenin arasında birer boşluk da bırakmalısınız.

vakifbank bes iptali sartlari
Sms yolu ile bes iptali yapılabilir

Müşteri Hizmetleri ile Vakıfbank BES İptali

Müşteri hizmetlerini arayarak Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır sorusunun cevabını biraz vermeye çalışalım. Müşteri hizmetleri aracılığıyla BES iptali gerçekleştirebilmek için Vakıfbank’ta iki farklı telefon numarası mevcuttur. Bu hatlardan ilki 444 9 237 no’lu hat iken diğeri ise 0850 222 9 657 no’lu hattır.

Bu numaralardan herhangi birisini aradığınız taktirde BES iptalinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile görüşürken kişisel bilgilerinizi mutlaka doğru olarak iletmelisiniz. Müşteri hizmetlerine 3 defa eksik veya yanlış bilgi iletmeniz durumunda BES iptal işlemini ancak Vakıfbank şubelerinde devam ettirebilirsiniz.

Whatsapp Üzerinden BES İptali

Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri de Whatsapp aracılığıyla BES sisteminden çıkmaktır. Günümüzde Whatsapp uygulaması, oldukça sık kullanılan bir uygulama olarak bilinmektedir ve bu yüzden bir işlem yaparken Whatsapp üzerinden yapmak birçok kişinin de işine gelmektedir.

Whatsapp üzerinden BES sisteminden çıkabilmek için 0549 802 47 75 veya 0549 802 47 79 numaralarına mesaj atmanız gerekmektedir. Tıpkı SMS ile BES iptalinde olduğu gibi Whatsapp üzerinden iptal işlemi yaparken T.C. kimlik no ve doğum tarihi gibi bilgileri iletmeniz gerekmektedir. Öte yandan birçok uzman, olası güvenlik açıkları nedeniyle bu yöntemi pek de önermiyor fakat Whatsapp ile iptal işlemi diğer kanallara göre daha çabuk bitiyor.

ptt para sorgulama
vakıfbank bes iptali sorgulama

Vakıf Emeklilik BES Sorgulama

Vakıfbank emeklilik bes iptali için sorgulamayı bir kaç yöntemle yapabilirsiniz. Yukarıda başlıklar halinde saydığımız iletişim numaraları yeterli olacaktır.

Başlıca numaraları şöyle sıralayabiliriz:

  • Whatsapp üzerinden  0549 802 47 75 veya 0549 802 47 79 numaraları ile,
  • Müşteri hizmetlerinden 0850 222 9 657 veya 444 9 237 numaraları ile,
  • Vakıfbank’ın SMS numarası ile 4933’e sorgulama yapılması mümkündür.
Ziraat Bankası Bakiye Sorgulaması nasıl yapılır? Tek tıkla bütün detayları öğrenebilirsiniz. https://www.sosyalyardimlar.com/ziraat-bankasi-bakiye-sorgulamasi/

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu