Belediye Yardımları

Üsküdar Belediye Yardımları

Üsküdar Belediye yardımları hakkında merak ettiklerinizi içeriğimizin devamında öğrenebilirsiniz.

Üsküdar belediye yardımları standarttan daha farklı olarak vatandaşlara farklı hizmetler sunar. Erzak yardımı, giyim yardımı ve eğitim yardımlarının yanı sıra vatandaşlara destek olabilecek farklı hizmetler de mevcuttur. Yazımızın devamında bu destekleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Üsküdar Belediyesi Destek Kartı

Üsküdar belediye yardımları arasında yer alan destek kartı sayesinde vatandaşlar gıda, giyim ve erzak ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir. Aynı zamanda yakacak yardımlarını da destek kart eşliğinde karşılayabilir. Mağaza ve marketlerde geçerli olan bu kart limiti kişilerin gelir durumuna göre farklılık gösteriyor.

Üsküdar belediyesinin yardım kartının yanı sıra özel rehabilitasyon birimleri, psikolojik danışmanlık birimleri ve spor okulu bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler bu yardımlardan kolaylıkla faydalanabilir.

Üsküdar Belediyesi Doğalgaz Yardımı

sküdar Belediyesi Doğalgaz Yardımı
sküdar Belediyesi Doğalgaz Yardımı

Üsküdar belediyesi, ilçede okuyan lise ve yüksek öğrenim, üniversite öğrencilerine aylık 400 TL olacak şekilde doğalgaz yardımı sunmaktadır. Bu yardımdan faydalanmak için öğrenci ve ikamet belgeleri ile belediyeye gitmek gerekir. Başvuru şartları şu şekildedir;

  • İstanbul’da herhangi bir üniversitede lisans, önlisans veya yüksek öğrenim şeklinde eğitim alıyor olmak
  • Üsküdar semtinde en az 3 öğrencinin bulunduğu bir evde kalıyor olmak
  • Normal öğrenim süresinde eğitime devam etmek
  • İGDAŞ abonesi olmak

Üsküdar Belediyesi Yardımlarına Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Üsküdar belediyesi yardımlarına başvuru yapmak için e-devlet sistemini kullanabilir ya da bizzat belediyeye başvuru yapabilirsiniz. Üsküdar belediye yardımları ve daha fazlası için YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu