Güncel KonularDiğer Yardımlar

Üç Tane Sosyal Yardım Geliyor!

Yeni sosyal yardımlar hakkında güncel bilgi almak için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Yeni sosyal yardımlar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aile yardımı, öğrencilere bayram harçlığı ve aile fonu yardımları son birkaç gündür gündemde. Yazımızın devamında güncel yeni sosyal yardımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yeni Sosyal Yardımlar Arasında Öğrencilere Bayram Harçlığı!

Yeni Sosyal Yardımlar Arasında Öğrencilere Bayram Harçlığı
Yeni Sosyal Yardımlar Arasında Öğrencilere Bayram Harçlığı

Yapılan açıklamalara göre tıpkı emeklilere olduğu gibi üniversiteli öğrencilere dini bayramlarda yılda iki defa bayram harçlığı yapılacak görünüyor. Bayram harçlığı adı altında yapılacak yardımın 1000 TL civarında olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından bayram harçlığı araştırmaları hız kazanıyor. Kimler bayram harçlığı alabilir, başvurular nasıl yapılacak, şartları neler? Gibi sorular sıkça soruluyor. Seçim öncesi toplam 3 yeni sosyal yardımlar varken gençlere bayram ikramiyesi dikkatleri üzerine topluyor.

Bir Diğer Yeni Sosyal Yardım: Vatandaşlık Fonu!

Bir Diğer Yeni Sosyal Yardım Vatandaşlık Fonu
Bir Diğer Yeni Sosyal Yardım Vatandaşlık Fonu

Yeni sosyal yardımlar arasında yer alan desteklerden biri de vatandaşlık fonu şeklinde. Yapılacak yeni düzenlemelere göre bir vatandaşlık fonu kurulacak. Çocuklar doğduktan sonra devlet her ay onlar için 100 ve 200 TL oranlarındaki ücretleri hesaba yatıracak. 18 yaşını dolduran herkes dilediği taktirde ismine biriken parayı çekebilecek. Bir nevi vatandaşlık maaşı şeklinde nitelendirilecek. Burada biriken paranın üniversite eğitimi için harcanacağı düşünülüyor.

Üçüncü Yeni Sosyal Yardım: Aile Hesabı

Üçüncü Yeni Sosyal Yardım Aile Hesabı
Üçüncü Yeni Sosyal Yardım Aile Hesabı

Aile hesabı dediğimiz sosyal yardım yeni evlenecek çiftleri kapsıyor. Evlenecek çiftlerin eşyalarını rahatça alabilmesi, sıkıntı çekmeden harcamalarını rahatça yapmaları için kamu bankaları 150.000 TL civarında uygun faizli kredi sağlayacak. Krediler için 48 ay  geri ödemesiz, sonrasında 48 ay  vade ile kredi ödemeleri yapılacak.

Cumhurbaşkanı Seçim Beyannamesinden Açıklanan Yeni Yardımlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesinde yer alan yeni yardımlar da mevcut. Bu yardımları içeriğimizin devamında görebilirsiniz;

Aile Destek Sistemi

Cumhurbaşkanı tarafından gelen açıklamaya göre Aile yapıları maddi manevi destekler ile güçlendirilecek. Hayata geçirilecek olan gelir tamamlayıcı aile destek sistemi sayesinde hiçbir ailenin geliri belirli bir seviye altına düşmeyecek.

Ev Kadınlarına Destek

Aile Koruma Kalkanı Programı ile ev hanımlarının emekli olmasına dair de çalışmalar yürütülüyor. Her ailede en az bir çalışan olma yolunda bazı hedefler mevcut.

Aile ve Gençlik Bankası Kurulacak

Gençleri aile kurmaya teşvik etmek adına ve evliliklerinden çocuk bakımına kadar her türlü ihtiyacını karşılamak için maddi destek bulunacak. Ülkemizin ürettiği petrol ve doğalgaz kaynaklarından elde edilecek gelir ile Aile ve Gençlik Bankası kurulacak. Ayrıca yükseköğrenim gençlerine bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar temininde vergi muafiyeti olacak.

10 GB İnternet Verilecek

Gençlere sosyal olanaklardan geri kalmamaları adına 10 GB aylık internet paketi verilecek.

Üniversiteli Öğrencilere Gençlik Kartı

Ünversite okuyan öğrencilere gençlik kartı verilecek. Bu kart sayesinde gençler tiyatro ve sinema gibi etkinliklere ücretsiz veya indirimli olarak katılabilecek.

Sosyal Yardımlar olarak yeni sosyal yardımları sık sık takip etmekteyiz. Güncel bilgileri zamanında öğrenmek için sitemizi takip etmeye devam edin. YouTube hesabımızı da takip edebilirsiniz;

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Meraba benim üç tane çocuğum var durumum yok eşim beni terk eti madde bağımlısi geçinemiyom evim kira lütfen yardım istiyorum

  2. Eşimden ayrıyim doğru düzgün işim yok 3 oğlum var benimle kalıyorlar babaları nafaka ödemiyor , evim kira sürekli zam yapıyorlar , itiraz etsem çık diyorlar devlet desteği alıyorum ama yetmiyor bunu üstüne buzdolabim bozuldu borca giremiyorum , oğlum sedef hastası ilaç almak istiyorum çok pahalı destek bekliyorum

  3. Kızılay yardımı başvurusunu nasıl yapabilirim yardımcı olun lütfen 🙏

  4. 3 tane küçük cocuklarim var eşim tek çalışıyor gelirimiz yetmiyor çocuklarıma daha bayram yikafeti alamadım lütfen yardım istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu