Belediye Yardımları

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu ve sorgulama hakkında merak edilenler içeriğimizde. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyup aklınıza takılan soruları yorum kısmından yazınız!

Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusuve Sorgulama içeriğimizin devamında detaylı bir şekilde sunulmuştur. Doğu Anadolu Bölgemizin en güzel tarihi geçmişine sahip olan  ve ışık tutan, doğal güzellikleri ile birçok turistin ilgi odağı olan şehirlerinden biri olan Tunceli’de pek çok vatandaş yardım talebinde bulunmaktadır.  Sosyal yardımları devamlı aktif olan Tunceli Belediyesi, hem belediyecilik  çalışmaları hem de muhtaç ve yoksul  vatandaşlar için sosyal yardım çalışmaları ile ülkemizdeki diğer belediyelere örnek  olmaya devam etmektedir.

Dar  geliri olan, yoksul ve kimsesiz vatandaşlarına erzak yardımı, giyecek yardımı,  kırtasiye yardımı, barınma yardımı vb. çeşitli yardımlar yapan Tunceli Belediyesi  zor durumda kalan ve işsiz olan esnaflar ve işten çıkarılan vatandaşlar için yapmaktadır . Bu yazımızda Tunceli Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapmayı düşünenler için Tunceli Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? sorusunun cevabını vererek, konuya dair sizleri  aydınlatacağız.

Tunceli Belediyesi tarafından  maddi durumu iyi olmayan ve dar gelirli  vatandaşlara yönelik  düzenli olarak yapılan ayni ve nakdi yardımları kısaca aşağıdaki şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Nakit yardımı
 • Gıda ve giyim yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Eşya ve mobilya yardımı
 • Barınma yardımı
 • Eğitim yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Eşi vefat etmiş kadınlara yardım
 • Engelliler için yardımlar
 • Kronik hastalığı olanlar için yapılan yardımlar
 • Şehit, gazi ve muhtaç asker yakınlarına yardımlar
 • Yaşlılar için yardım desteği
 • Sığınmacı ve mülteciler için yapılan yardımlar
 • Depremzede vatandaşlar için yapılan yardımlar
 • Bebek ve hasta bezi yardımı
 • Günlük sıcak yemek yardımı

Tunceli Belediyesi tarafından yemek dağıtılan aşevinde; Bir günde birçok  yoksul ve dar gelirli kişiye yemek dağıtılıyor. Üstelik belediye, sunduğu günlük sıcak yemeklerini yaşlı, engelli raporu olan, kronik hasta vatandaşlarının ev adreslerine kadar günlük olarak götürüyor. Durumu iyi olmayan ailelerin yeni doğan bebekleri için bebek maması ve bebek bezi dağıtan belediye, yatalak hastalar içinde hasta bezi yardımında bulunuyor.

Kronik ve engeli olan hastalara destek veren belediye, yapılan başvuruları inceledikten sonra baston, tekerlekli sandalye gibi şeyler temin ediyor. İhtiyaçları olan ve yaşamlarını daha kolay bir hale getiren medikal şeyleri hediye ediyor.

7’den 70’e bütün ihtiyacı olan insanları kucaklamaya çalışan Tunceli Belediyesi, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimlerine devam etmelerini sağlamak ve yoksulluktan dolayı okul hayatlarının aksamasını engellemek için onlara kırtasiye yardımı, eğitim yardımı yapıyor.

Eğitim yardımı olarak yoksul öğrencilerin anne ve babalarına biraz nakit yardımı yapan Tunceli Belediyesi, kırtasiye yardımı kapsamında ise öğrencilerin öğretim dönemi boyunca kalem, defter, kitap vb. Kırtasiye  ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Yoksul ailelerin çocukları için giysi yardımı yapmayı da ihmal etmeyen Tunceli Belediyesi, durumlarının kötü olduğunu eğitim gördükleri okul tarafından tespit edilen öğrencilere eğitim ve öğretim dönemi başlar başlamaz kaban, mont, ayakkabı, bot, okul çantası gibi ürünler hediye ediyor.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır
Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Tunceli Belediyesi yardımlarını almak için bağlı olduğunuz ilçe belediyesine giderek başvuru yapabileceğiniz gibi ayni veya nakdi yardım başvurunuzu e-devlet üzerinden de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden başvurularınızı yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linki üzerinden başvuru formunu hemen doldurabilirsiniz.

Tunceli Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Başvurmuş olduğunuz ayni veya nakdi yardımların sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek, başvuru sonucunuza dair ayrıntılı bilgi edinmek için belediyeden bilgi alabilirsiniz.

Tunceli Belediyesi Erzak Kolisi Başvurusu

Tunceli Belediyesi, yardım ihtiyacı olan vatandaşlar için farklı birçok yardımda bulunmaktadır. Bu yardımlardan biri de erzak yardımıdır. Eğer durumu iyi olmayan bir vatandaşsanız ve Tunceli ilinde yaşamınızı sürdürüyorsanız, 0 428 212 13 27 numaralı hattan erzak yardımı talebinde bulunabilirsiniz ve yine Alo 153 hattından da bu talebi telefondan bildirebilirsiniz.

Erzak yardımı başvurusunun ardından, durumunuz incelemeye alınır ve olumlu sonuçlanması halinde tarafınıza geri dönüş yapılır. Süreç ile ilgili bütün detaylara ulaşmak için belediye binasına bizzat kendiniz gidebilir ya da  yukarıda belirtilen iletişim kanallarından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım Kartına Başvuru

Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım Kartına Başvuru
Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım Kartına Başvuru

Çoğu belediye dar gelirli ailelere yardım kartı verip anlaşmalı iş yerlerinde bu kartlar ile alışveriş yapmalarına imkân sunmaktadır. Bu sayede vatandaşların ekonomileri biraz da olsa daha iyi bir duruma gelmektedir. Tunceli Belediyesi de dar gelirli ailelere yardım kartı desteği sunarak onlara yardımcı olmaktadır.

Tunceli Belediyesi’nden yardım kartı talebinde bulunmak için belediye binasına giderek ya da 0 428 212 13 27 numaralı hattı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu hat belediyenin santral birimini ilgilendiren bir hattır. Aradığınız zaman sizi santral personeli karşılar ve ilgili birime aktarım yapar. Bu sayede başvuru yapıp, daha sonra da süreci takibe alabilirsiniz.

Tunceli Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu

Tunceli Belediyesi sosyal yardım başvurusu, çoğu aileyi yakından ilgilendiren bir durumdur. Ekonomik bakımdan zor durumda olan aileler Tunceli Belediyesi’nden sosyal yardım talebi yapabilir. Bu talepler, 0 428 212 13 27 ya da Alo 153 numaralı hatlardan yapılır. Başvuru yapıldıktan sonra gerekli incelemeler sonrasında tarafınıza geri dönüş sağlanmaktadır. Tunceli yardım başvurusu ve sorgulama için daha detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu