Faydalı Bilgiler

YARDIMLARIN ÖDEME DÖNEMLERİ

Yardımların ödeme dönemleri merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu yazımızda şartlı sağlık yardımı ,şartlı eğitim yardımı ,engelli maaşları ,dulluk maaşları, askerlik maaşları vs. gibi yardımların hangi zaman diliminde hesaplara geçirildiklerini beraber inceleyeceğiz.

Şartlı Sağlık Yardımları( Aşı parası ) Ve Çoklu Doğum Yardımları

Şartlı Sağlık Yardımları yada halk arasında bilinen ismi ile Aşı parası ve çoklu doğum yardımları( ikiz-üçüz vs.) tekli ayların son haftasında yatmaktadır. Yani 1,3,5,7,9 ve 11. ayların son haftasında yatmaktadır.

Sosyal Uyum Ve SSPE Hastalarına Yönelik Yardımlar

Sosyal Uyum Yardımları ve SSPE Hastalarına yönelik yardımlar aylık olarak yapılmaktadır.

Dulluk Maaşı ,Muhtaç Asker Ailesi Ve Öksüz-Yetim Çocuk Parası Ödemeleri

Bu aylıklar çift ayların son haftasında hesaplara yatmaktadır. Yani 2,4,6,8,10 ve 12 ayların son haftasında.

2022 Aylıkları (Engelli ve Yaşlılık Aylıkları )

Bu aylıkların ödemeleri her ayın ilk haftasında yapılmaktadır. Hak sahibinin doğum yılının son rakamı 0 ve 5 ise ilgili ayın 5’inde ödeme yapılmaktadır.

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sümeyra Cam İstanbul sultangazi gazi mahallesi hikmet ediyorum 4 cocuk annesiyim eşim kolon kanseri evim kira 900tl veriyorum durumum veriyorum durumum yok sizden ricam yardım bekliyom ikizlerim 5sınıf gidiyor yediremiyorum Allah rızası için bana yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu