Faydalı Bilgiler

YARDIMLARIN ÖDEME DÖNEMLERİ

Yardımların ödeme dönemleri merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu yazımızda şartlı sağlık yardımı ,şartlı eğitim yardımı ,engelli maaşları ,dulluk maaşları, askerlik maaşları vs. gibi yardımların hangi zaman diliminde hesaplara geçirildiklerini beraber inceleyeceğiz.

Şartlı Sağlık Yardımları( Aşı parası ) Ve Çoklu Doğum Yardımları

Şartlı Sağlık Yardımları yada halk arasında bilinen ismi ile Aşı parası ve çoklu doğum yardımları( ikiz-üçüz vs.) tekli ayların son haftasında yatmaktadır. Yani 1,3,5,7,9 ve 11. ayların son haftasında yatmaktadır.

Sosyal Uyum Ve SSPE Hastalarına Yönelik Yardımlar

Sosyal Uyum Yardımları ve SSPE Hastalarına yönelik yardımlar aylık olarak yapılmaktadır.

Dulluk Maaşı ,Muhtaç Asker Ailesi Ve Öksüz-Yetim Çocuk Parası Ödemeleri

Bu aylıklar çift ayların son haftasında hesaplara yatmaktadır. Yani 2,4,6,8,10 ve 12 ayların son haftasında.

2022 Aylıkları (Engelli ve Yaşlılık Aylıkları )

Bu aylıkların ödemeleri her ayın ilk haftasında yapılmaktadır. Hak sahibinin doğum yılının son rakamı 0 ve 5 ise ilgili ayın 5’inde ödeme yapılmaktadır.

Aile Destek Pogramı

Aile destek yardımları her ayın ilk haftası yatırılmaktadır. Genellikle ayın 7-8 i gibi bu yardmlar yatmaktadır. Aile destek yardımları çocuk destek bileşeni yardımlarını da kapsamaktadır. 

Evde Bakım Aylıkları

Evde bakım maaşları her ayın 15-25 i arasında yatmaktadır.


SED Maaşları (Sosyal Ve Ekonomik Destekler)


Sed aylıkları her ayın 10 – 15 i arasında yatmaktadır. 

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hakan Karaçay ankara iş arıyorum işsizim yardıma muhacim şuan 3 kızım var eşim var kayın validem de bizde iki kızı ve birde kızının cocugu var evde 9 kişiyiz ben mahkumun cezaevinden izinli çıkardılar pandemiden dolayı iş bulamıyorum bulsamda alınmıyorum 05527208487 tel numaram yardim bekliyorum sincan ankara

  2. Sümeyra Cam İstanbul sultangazi gazi mahallesi hikmet ediyorum 4 cocuk annesiyim eşim kolon kanseri evim kira 900tl veriyorum durumum veriyorum durumum yok sizden ricam yardım bekliyom ikizlerim 5sınıf gidiyor yediremiyorum Allah rızası için bana yardım edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu