Belediye Yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediyor.

Sosyal yardımlaşma anlayışı ile yola çıka Trabzon Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin belediyecilik hizmetine örnek bir hizmet ile dar gelirli ailelerin yardımına koşuyor. Bu açıdan örnek belediye statüsünde yer alan Trabzon Belediyesi yardımlarını Ramazan ayından önce ve sonra devam edeceğini duyurdu. Belediye Ramazan ayında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara erzak yardımı ve maddi yardımda bulunuyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardımları erzak kolisi yardımın yanı sıra kart 61 uygulaması ile erzak kolisi yardımı, su faturası yardımı, sıcak yemek yardımı gibi pek çok alanda devam ediyor.

Trabzon B. B. Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır, sorusu vatandaşların merak ettiği sorular arasında bulunuyor. Trabzon Belediyesi ihtiyaç sahibi, dar gelirli vatandaşlara yardım başvurusu yapmaları halinde ihtiyaçlarını gideriyor. Bu yardımlar arasında, şartlı eğitim yardımı başvurusu, gıda yardımı, aylık maddi yardım, elektrik – su faturası, sıcak yemek uygulamaları gibi yardımlar bulunuyor. Trabzon Belediyesi yardımlarından faydalanabilmek için yapılması gereken ilk olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kayıt yaptırmaktır. Bununla birlikte ikamet ettiğiniz mahallenin muhtarlığına başvuru yaparak muhtaçlık belgesi almanız ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusunu ayrıca internet üzerinden de yapabilirsiniz. İlgili talep formu için buraya tıklamanız yeterli.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız zorunluluktur. Aksi takdirde yaptığınız başvuru geçersiz sayılacaktır. İlk olarak belediyenin formu ve yardımı onaylaması gerekmektedir. Bu başvuruyu eksiksiz olarak doldurduktan sonra Belediyenin Sosyal Yardımlaşma birimi tarafından vatandaşların forma girdikleri cep telefonu numarasına SMS gelmektedir. Belediye, Trabzon’un istisnasız 18 ilçesine doğrudan kart 61 yardım kampanyası adı altında yürüterek; dar gelirli, ihtiyaç sahibi, engelli, kimsesiz ve muhtaç vatandaşlara yardım eli uzatmaktadır. Bu yardım kartı kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Bu bağlamda A,B,C,D grubu olarak dörde ayrılmaktadır. Bu yardım tutarları şu şekildedir.

 • A sınıfı: 150 TL – 1 ve 2 kişi için
 • B sınıfı: 200 TL – 3 ve 4 kişi için
 • C sınıfı: 250 TL – 5 ve 6 kişi için
 • D sınıfı: 300 TL – 7 ve üzeri kişi için gıda kolisi yardımını oluşturur.
kart 61

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı ve gıda kolisi yardımlarını dar gelirli ailelere yönelik yardımlarını sürdürüyor. Belediye koronavirüs (kovid-19) nedeniyle yaptığı yardımlarda 20 bin adet temizlik ve gıda paketi ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başardı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Faaliyetleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Faaliyetleri birçok alanda devam ediyor. Maddi durumu elverişli olmayan aileleri tespit ederek ya da başvurularını değerlendirerek yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yukarıda yer alan yardımlar dışında belediye ev bakım hizmeti adı altında yatalak, engelli ve yaşlı vatandaşların da yardımına koşuyor. Belirli aralıkla yapılan bu yardımlar talep, ihbar doğrultusunda gerçekleştirilebiliyor. Bu evde bakım hizmetinin yanı sıra aynı vatandaşların evlerindeki eksik eşyalar da tamamlanıyor. Belediye, vatandaşların yaptığı bağışları da yine bu ihtiyaç sahibi bireylere uygun görülmesi halinde kapılarına kadar bırakıyor.

Bunların yanı Trabzon Belediyesi yardımlarını öğrencilere de yapmayı ihmal etmiyor. Her yıl eğitim öğretim yılı başlarında bu öğrenciler tüm kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçları gideriliyor. Son olarak medikal cihaz yardımı ve ilaç yardımı da yine belediyenin ilgili kurumlar tarafından vatandaşlara ulaştırılıyor.

trabzon belediyesi yardımları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları;

 • TRA – Mek Koordinatörlüğü
 • Evde Temizlik Hizmeti
 • Engelsiz Yaşam
 • Aile, Çocuk ve Kadın Danışma Merkezi
 • Kart 61
 • Yaşlı Destek Hattı
 • İki öğün sıcak Yemek Yardımı
 • Evde Bakım Hizmeti
 • Kıyafet Yardımı
 • Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
 • Su İndirim Hizmeti
 • Medikal Cihaz ve Ürün Yardımı

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu