Belediye Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında merak ettiğiniz her türlü detaya yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında siz de azalan ya da ortadan kalkan gelirinizi telafi etmek ister misiniz? Sosyal ve ekonomik anlamda yaşadığınız zorlukları ortadan kaldırmak adına başvuru süreçlerini anlattık. Sizin için hazırladığımız bu rehberi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Ekonomik ve sosyal açıdan zor günler yaşayan vatandaşların yaşam standartlarını iyileştirmek hem yerel hem de merkezi yönetimlerin görevlerindendir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Özellikle COVID-19 süreci ile beraber işsiz kalan ya da geliri ciddi manada düşüş gösteren ailelerin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapması gerekir.

Siz de yardım başvurusu yapmak ve daha kaliteli bir yaşama olanak sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımları takip etmek. Şimdi gelin hep birlikte sosyal yardımlar ve yardım başvurularının nasıl yapılacağına daha yakından bir göz atalım!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Şartları
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Şartları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Şartları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu yardımlardan faydalanmak için öncelikli olarak 2 şart vardır. Bunlar;

 • Tekirdağ il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,
 • Yardıma muhtaç olduğunuzun ilgili kurum birimleri tarafından kabul edilmiş olması.

Bu şartları taşıdığınız taktirde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu bazı yardımlardan faydalanabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Yapılan başvuru neticesinde belediye birtakım gıdaların bulunduğu erzak yardımını vatandaşlara sunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere her ay sosyal yardım kapsamında market alışverişi için limit vermektedir. Yapılan değerlendirmeler uygun bulunursa kişiler yardım kartından faydalanabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2-5 yaş aralığındaki çocuklara sağlıklı beslenebilmeleri için süt yardımı vermektedir. Aylık 8 süt kadar destek verilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurularından faydalanmak isteyen vatandaşlardan biri olup olmadığınızı öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde sizi nasıl bir serüvenin beklediğini incelemek ve başvuru yapacak konumda olup olmadığınızı anlamak için aşağıdaki koşullara bir göz atmalısınız.

 • Ekonomik geliri yeterli seviyede olmayanlar,
 • Temel ihtiyaçlarını karşılama konusunda geliri olmayanlar,
 • Eşi vefat edenler,
 • İş kazası veya trafik kazası nedeniyle iş gücünü kaybedenler,
 • Çalışamayacak kadar hasta olanlar,
 • Kronik rahatsızlıkları nedeniyle iş gücünü kaybedenler,
 • Ailenin ihtiyaçlarını karşılamada yeteri kadar geliri olmayanlar.

Siz de bu kapsamda yardıma muhtaç olduğunuzu düşünüyorsanız kesinlikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmalısınız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, birbirinden özel avantajları ile sizleri maddi ve manevi anlamda destekler. Bu nedenle de yukarıdaki şartları sağladığınızı düşünüyorsanız kesinlikle bunun için başvuru yapmalısınız.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yaşıyor ve yardıma muhtaç olduğunuzu düşünüyorsanız başvuru için 3 farklı seçeneğiniz vardır. Bu anlamda size en uygun seçeneğin hangisi olduğuna karar vererek daha kaliteli bir yaşama kapı aralayabilirsiniz. Peki, bu seçenekler nelerdir? Gelin daha yakından inceleyelim!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yardım başvurularından faydalanmak için ilk seçenek Alo 153 numaralı yardım hattıdır. Belediye sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların yardımlardan faydalanmak adına mutlaka bu hatta ulaşmaları gerekir. Bu hattı arayarak yardıma muhtaç olduğunuzu bildirmeniz yeterlidir. Gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapacak olan belediye birimleri size ulaşarak yardımdan faydalanmanızı sağlar.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamında ikinci seçenekse internet aracılığıyla başvurudur. E-devlet platformu üzerinden gerçekleştireceğiniz başvurular sayesinde belediyenin birbirinden değerli yardımlarından fayda elde edebilirsiniz. Özellikle zamandan ve emekten tasarruf etmek amacıyla söz konusu olan e-devlet ile başvuruyu yaparak harekete geçebilirsiniz.

Yardım başvurusu konusunda sonuncu seçenekse şahsen belediyeye giderek başvurularınızı yapmaktır. Şahsen başvuru sırasında sizden çeşitli başvuru formlarını doldurmanız ve imzalamanız istenir. Bu nedenle de şahsen başvuru süreci daha uzun sürebilir. Size önerimiz internetten ya da Alo 153 nolu yardım hattından destek talebinde bulunmanızdır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu yardımlara başvuru yapmak için öncelikle istenen evrakları tamamlamanız gerekir. İstenecek evraklar talep edeceğiniz başvurunun durumuna göre farklılık gösterir. Fakat genel itibari ile istenen evraklar şu şekildedir;

 • T.C kimlik fotokopisi
 • Fakirlik belgesi
 • SGK maaş bordrosu ya da SGK olmadığına dair evrak
 • Çocuk varsa öğrenci belgesi
 • Engelli vatandaşlar için tam teşekküllü hastanelerden temin edilmiş sağlık kurulu raporu
 • Afetzadeler için belediyeden alınmış ispatlayıcı belge

İlgili evrakları tamamladıktan sonra kurum tarafından inceleme yapılarak yardıma hak kazanıp kazanmadığınız tarafınıza bildirilecektir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne sosyal yardım başvurusunda bulunduysanız haliyle başvurunuzun durumunu merak edersiniz. Bunun için e-devlet üzerinden, belediye iletişim numarası üzerinden veya belediyenin resmi sayfası üzerinden başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Aynı şekilde bizzat belediyeye giderek de başvuru sorgulama işlemini halledebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafına yapmış olduğunuz başvurularda sizden başvuru formu istenir. Bu formda hane gelir bilgisi, hanede yaşayan kişi sayısı, engelli durumu ve sosyal durumu sorgulanır. Forma vereceğiniz bilgilerin doğruluğu son derece önemlidir. Kurum tarafından doldurduğunuz form incelenerek puanlama sistemine tabii tutulur. Son olarak başvurunuzun sonucu neticelenir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından siz değerli vatandaşlara sunulan yardımların neler olduğuna bir göz atmak ve daha sağlıklı bir yaşama kapı aralamak gerekir. Bu kapsamda sosyal yardımların hem kapsamı hem de çeşitliliğini ele almak söz konusu olacaktır. Şimdi gelin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin size ne tür destekler sağladığına bir bakalım!

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç ailelere sağlanan yardımlardan bir tanesi de gıda yardımlarıdır. Gıda kolileri dağıtımı ile yardım dağıtılmaktadır. Siz de yardıma muhtaç bir aile olduğunuzu düşünüyorsanız. Bu noktada destek talep ediyorsanız mutlaka yukarıda ifade edilen başvuru süreçlerine yön vermelisiniz.

Gıda yardımları ile alakalı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi farklı zaman dilimlerinde sizlere destek sağlamaktadır. Bu nedenle de ailenizin maddi durumuna bağlı olarak çeşitli aralıklarla gıda yardımlarından yararlanabileceğinizi unutmamalısınız.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, insanların işsiz kalması nedeniyle çeşitli yardım kampanyaları gerçekleştiriyor. Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi de yardıma muhtaç ailelere verilecek olan nakdi yardımdır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bütçesi çerçevesinde belirlenecek olan ailelere her ay yardım yapılması hedefleniyor. Özellikle geliri olmayan aileleri hedefleyen bu yardımlar herkes için aynı seviyede ödemeyi kapsıyor. Bu nedenle de Tekirdağ sınırları içerisinde yaşayan ve maddi durumu kötü olanların bu başvuruyu yapmaları şart. Siz de bu konuda bir başvuru yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeden ilgili birimlerle iletişime geçebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İletişim

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak veya diğer hizmetleri almak için çeşitli iletişim yolları bulunmaktadır. Bunlardan ilki Tekirdağ e-Belediye sistemidir. Bu linke tıklayarak Tekirdağ e-belediye sistemine ulaşabilirsiniz. Bunun dışında TESKİ Çözüm Merkezi telefon numarasına, Tekirdağ TESKİ şikâyet Hattı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi telefonlarına da burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Değerli okurlarımız, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu konusunda sizlere sunabileceğimiz bilgiler bu kadar. Bu konu ile ilgili her türlü sorunuzu yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Para yardımı istiyom calisamiyom gözümden kapaniyo oyun yoktur hiç bir partiye magdurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu