Kategori Dışı

TC İle Kömür Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

TC ile kömür yardımı sorgulama nasıl yapılır sorusu son günlerde popüler. Bizde sizler için bu konuyu araştırdık. Kömür sorgulama nasıl yapılır ? Kömür kimlere verilir ? Detaylar haberimizde.

TC ile kömür yardımı sorgulama nasıl yapılır sosyal yardım alan vatandaşların sıkça sorduğu sorulardan. Bizde bu yazımızda sizlere TC ile kömür yardımı sorgulama nasıl yapılır onu anlatacağız.

TC ile Kömür Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

TC. ile kömür yardımı sorgulamanın yolunu sizler için araştırdık. Araştırmalarımız sonucu bunun en pratik yolunun e devlet olduğunu gördük. Peki nasıl ? TC ile kömür yardımı sorgulama nasıl yapılıyor ? İşte adım adım sorgulama yöntemi:

Öncelikle e devlet şifreniz yok ise mutlaka e devlet şifresi edinmelisiniz. Eğer e devlet şifresi nasıl alınır yada şifre nasıl yenilenir bilmiyorsanız daha önce yazdığımız e devlet şifresi nasıl alınır yazısını mutlaka incelemelisiniz.

e devlet kömür yardımı sorgulama işlemleri şu şekilde yapılmaktadır:

1- https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama adresine gidiyoruz.

2-Kimliğimi şimdi doğrula diyerek  gerekli bilgileri dolduruyoruz ve sisteme giriş yap diyoruz.

3-Açılan sayfa da almış yada alacak olduğunuz sosyal yardım bilgisine ulaşmış olacaksınız

e devlet kömür yardımı sorgulama işlemi bu şekilde. Peki kömür kimlere verilir. Kömür yardımı alma şartları nelerdir bir de ona bakalım.

 • Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında yardım dosyanız bulunmalı.
 • Eğer dosyanız yok ise sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım dosyası açabilirsiniz.
 • Dosya açıldıktan sonra beyan edilen adreste oturup oturmadığınızı ve ihtiyaç sahibi olup olmadığınızı tespit etmek için sosyal inceleme gerçekleşecektir.
 • Yapılan hane ziyareti sonunda muhtaçlık durumunuz tespit edilecektir.
 • Muhtaçlık durumunuz uygun görüldüğü takdirde yardımınız bağlanacaktır.
 • Eğer hanede araç, SSK, Vergi kaydı, birden fazla konut gibi mal varlıkları yok ise yardımınızın bağlanması muhtemeldir.
 • İkamet adresiniz ile oturduğunuz adres birbirini tutmalı. Eğer adresiniz yanlış olursa kömürünüz teslim edilmeyecektir.

Kömür Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapılır ?

Kömür yardımı için bağlı olduğunuz ilçenin Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfına başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ne kadar kömür yardımı yapılmaktadır ?

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından her aileye 30 torba yani yaklaşık 750 KG kömür verilmektedir.

Kömür yardımı hakkında detaylı bilgi almak için Kömür Yardımı Nasıl Alınır adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda sizlere T.C. ile kömür yardımı sorgulama işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalıştık. Kömür yardımı ile ilgili aklınıza takılan soruları yorum kısmından muhakkak bizlerle paylaşın. Ayrıca eklemek istediğiniz bilgiler varsa bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. E devlet sosyal yardim başvuru hizmetinde kömür başvurusu yaptım kabul edildi ama bir ay oldu kömur gelmedi

 2. Eşimle boşandığım halde annem ameliyat oldugu icin işten ayrildim cocuguma bakicak kimse olmadigindan dolayi calisamiyorum nafaka konusunda hicbir konuda gelirim yokken ustune kirada oturdugum halde kömür yardimina onay verilmemis gercekten cok yazık

 3. İhtiyacım var 4cocugum var yakacak ve gıda istiyorum gelip evimi bakabilirsiniz

  1. Ben engelliyim calişamıyorum kömürü yardım elmak istiyorum yüzde kırk engelim ayakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu