Arşiv

Sosyal Yardımlaşmadan Kira Yardımı Nasıl Alınır ?

Sosyal Yardımlaşmadan kira yardımı 2021 nasıl alınır ? Önce Türkiye gerçeklerine bir göz atalım. Tüm Mühendisler ve Mimarlar Birliği Platformu (TMMBP) Genel Başkanı Mimar-Ekonomist Remzi Kozal, Türkiye’de yaklaşık 4 milyon gecekondunun bulunduğunu belirtiyor. Bu gecekonduların bir çoğu insan sağlığını ve hayatını tehlikeye sokacak nitelikte. Zaman zaman yaşanan depremlerde yada sel felaketlerinde bu evlerin bir çoğu yıkılıyor yada kullanılamayacak hale geliyor. Sadece gecekondular değil elbette. Türkiye’deki bir çok yapının  sağlıksız koşullarda olduğu biliniyor. Sosyal yardımlaşma ev yardımı ile bu eksikleri bir nebze de olsa kapatmaya çalışıyor.

Sosyal Yardımlaşma Ev Yardımı

Evlerinin onarımını yapamayan maddi durumu el vermeyen vatandaşlara devlet sahip çıkmaktadır. Devlet uygun görülen ve yardım şartlarını sağlayan bu vatandaşların evlerinin onarımını ücretsiz olarak yapmakta yada onları başka kiralik bir eve alarak kiralarını karşılamaktadır. Gelin şimdi başvuru nasıl yapılır beraber bakalım.

Sosyal Yardımlaşma Ev Yardımı Nedir?

SYDV ev yardımı

Sosyal Yardımlaşma Beton Ev Yardımı

Oturulmayacak kadar eski, virane evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara yardım edilir. Evlerinin bakım ve onarımı için SYDV il mütevelli heyeti kararıyla yapılan yardımlardır.

Fakirlere ev yardımı bazen Vakıflar tarafından nakdi yardım olarak bazende ayni yardım olarak adlandırılan onarım işlerinin vakıf tarafından yapılmasıyla karşılanmaktadır.

Ayrıca ikamet edilen evin yıkılmak üzere olduğu yada içerisinde yaşanması mümkün olmadığı durumlarda olabiliyor. Bu durumda vakıflar ailenin başka bir kiralık eve geçmesini sağlayarak kirasını ödemektedir.

Yardım bu şekilde aileye ulaştırılmaktadır. Eğer onarım için nakdi yardım yapılacaksa ikamet edilen evin başvuran aileye ait olması şartı aranabilmektedir. Ev onarım yardımı istiyorum diyorsanız sırada ki başlığa beraber göz atalım.

Evi bakımsız ve yaptıracak gücü olmayanlar ne yapmalı ?

Sosyal yardımlaşma para yardımı yaptığı gibi ayrıca yoksul hanelere onarım desteğide vermektedir. Sosyal yardımlar genel müdürlüğünün desteği ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları sosyal yardım adı altında vatandaşa 3.000 liraya kadar ev yardımı yada kira yardımı yapabilmektedir.

Sosyal Yardımlaşma Ev Kira Yardımı 

Sosyal yardımlaşma vakfı kira yardımı kaleminden faydalanmak için öncelikle oturduğunuz evin sağlıksız koşullarda,içinde yaşanılması ailenin hayatını riske atacak veya sağlıklarını ciddi oranda tehlikeye sokacak durumda olmalı.

Eğer bu şartlar mevcut ise bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca kaymakamlıktan ev yardımı başvurusu da mevcut.

Devletin Ev Yardımı Şartları

Sosyal yardımlaşma kira yardımı başvuru yapabilmeniz için vakıfta aktif bir yardım dosyanızın bulunması gerekiyor. Aktif bir dosyanız varsa bir barınma yardımı başvuru dilekçesi yazın. Hatta imkan varsa evin fotoğraflarını çekerek başvuru yapabilirsiniz.

Eğer yoksa kimliğinizle başvurarak yeni bir yardım dosyası açtırabilirsiniz. Sosyal yardımlaşma kira yardımı nasıl alınır anlattık. Onarım yardımı da detaylandı. Şimdi de onarım yardımı ne kadar ona bakalım.

sosyal yardımlaşma ev yardımı

Ev Onarım Yardımı Ne Kadar ?

Sosyal yardımlaşma beton ev yardımı için ödenecek miktar Vakıf mütevelli heyeti tarafından belirlenmektedir. Buda evinizin onarımı için gerekli ortalama masrafı göz önüne alınarak bir miktar belirlenmektedir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kira yardımı başvurunuzu uygun görmesi halinde 2 Bin TL ile 3 Bin TL arası bir yardım yapılabilmektedir.

Başvurunuzu sosyal yardımlaşma sorgulama sayfasından (vakfa ait bir sorgulama sitesi varsa) yada şahsen giderek öğrenebilirsiniz. Yada edevlet üzerinden sydv kira yardımı sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Bana kira yardımı yapın lütfen cocumla ortada kalcam eşimden bosandım bana ulaşsın lütfen gelirim yk

 2. Kira yardım parası istiyorum lütfen banada yardım elini uzatın 3 tane çocuğum var 2 si okuyor zor durumdayım

 3. Saadet KALKAN çok acil paraya ihtiyacım var kirayı bulamiyorum sizden yardım istiyorum adres bahçelievler mah sok3038 no1 dayre6 karabey2 ispartada 05383212085 lütfen yardım istiyorum benim çocuğum 3tanevar sarahastsiyim laptop yorsanız çocuklarımı sevinsin

 4. Ben sarahastsiyim 3cocugum dasarahastasi kirada oturuyorum 7aydir kira ödeyemiyoruz su da birikti elektirik yapacağız bilemiyorum sızden yardım ederseniz çok sevinirim ben atres bahçelievler mah sok3038 no6 karabey2 ispartada saadet.kalkan hattım var ama telefonum yok ben sara 0538321285

 5. 2 çocuk babasıyım eşim ve ben pandemi döneminde işçi çıkarmanın yasak olduğu zaman içerisinde maalesef işten çıkartıldık. 4 aylık kira birikti elektrik su doğalgaz birikti �u an işim yok İş bulamıyorum her işi yaparım şoförlük yaparım şu an için tabii ki siz değerli vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum tabii ki bu durumda gelip de araştırabilirsiniz de teşekkürler

  IBAN: TR77 0006 7010 0000 0085 3163 23
  YAŞAR ARSLAN
  0 551 272 70 91

 6. Ben bu gibi yalanlar yüzünden ak partiden nefret ettik ailecek ak partiliyim ama artık yokuz biz bu oyunda 4 çocuğumla aciz

 7. Benim evim kira banada yardım edin 3 çocuğum var bakımları kira masrafları gelirimiz yok evim sobalı yakacak bisey kalmadi kiramı veremiyorum

 8. Yardımınızı bekliyorum bana destek oldum çok zor durumdayım bir kız çocuğum var on aylık işsiz güçsüzüm kirada oturuyorum faturalarımı ödeyemiyorum evladına hiçbir şey alamıyorum aileme bakamıyorum zor durumdayım ne olur destek

 9. Issizim pandemi dolayısıyla calisamiyorum kiradayim iki çocuğum var gelirm yok iki kiram birikti sizden kira yardimi bekliyorum sizden lutfen yardimci olun.

 10. Selam merhaba ben mersin yeni şehirde cumali kirada oturuyorum 5 kişiyiz aileme bakmalıyım ama İşim yok çalışmıyorum ameleyim işe gidemiyorum iş yok 05526662733

 11. merhaba ben emani basmacı benim 6 çocğm var eşimde hasta yardım vryorsunuz diyorlar bana belki yardım edersiniz

 12. merhaba ben 5 çocuk annesiyim 4 cocugumuda okutmaya calisiyorum kiracının ayda 450 veriyorum gecinemiyoruz

 13. 13/05/2020saat 04:15. Ben Hamdi Kazgan kirada oturuyorum beden işçisiyim iş bulamıyorum 9 şudur çalışmıyorum çocuklarıma bakamıyorum çok güç durumdayım bize sahip çıkın

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 14. 3 çocuk babasıyım kirada oturuyorum inşaatta calisiyorum şimdilik geçine miyor um sizden yardım talebinden bulunuyorum

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

   1. Lirada oturiyorum oglum asker kiramı veremiyorum esım isata calisiyor ama kis oldugu icin isat isi yok cok. Zor durumdayım allah rızası icin yardım edın bana

 15. Yeni evliyim eşim inşaata çalışıyor zor geçiniyoruz kirada oturuyoruz lütfen yardım edin

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 16. Merhaba pakize hanım.Yukarı da anlattığım gibi sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ev onarımı ve kira yardımı olarak vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Sizde sosyal yardımlaşma vakfından yardım talep edebilirsiniz. Sonucu burada paylaşırsanız bizlerde size daha çok yardımcı olmak isteriz.

  1. Benim iki küçük kızım var mama bez alacak paramız yok kirayı ödüyemiyoruz lütfen yardımcı olun bize

 17. Merhaba. Benim evim çok eski. İçinde fareler böcekler geziyor. Çocuklarımın sağlığından endişe ediyorum. Kaç kez akrep soktu çocuklarımı. Bana yardım edin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu