Arşiv

Sosyal Yardımlaşma Sorgulama Yapma 2020

Sosyal yardımlaşma sorgulama yapma işlemi nereden yapılır , sosyal yardım sorgulama ekranına nasıl ulaşılır , nakdi yardım sorgulama için nereye aramak gerekiyor gibi konular merak edilen konuların başında geliyor.

Gerek sosyal yardımlaşma vakıflarına gerekse de diğer kurumlara yardım başvurunda bulunan insanlar yardım başvurusu sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak ediyor.Bu yazımızda bütün bu soruların cevaplarını bulacağız.

E-devlet

e devlet sosyal yardımlaşma başvuru sonuçları konusunda bilgi almak isteyen vatandaşların vazgeçilmez durağıdır. e devlet sosyal yardım sorgulama ekranı ile vatandaşa ayrıntılı bilgi verilmektedir. Bu ekrana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peki e devlet ile hangi bilgilere ulaşabilirsiniz. E devlet sosyal yardım sorgulama ekranı ile şu yardım başlıklarına erişebilirsiniz: kaymaklık yardım sorgulama , sed yardımı sorgulama , sosyal hizmetler para yardımı sorgulama, sosyal yardımlaşma para yardımı sorgulama, şartlı eğitim yardımı sorgulama, şartlı sağlık yardımı sorgulama …

Bunlar öğrenebileceğiniz yardımlardan bazıları. Ayrıca bazı belediyelerin belediye yardım sorgulama ekranlarına e devlet üzerinden ulaşılabildiğini de hatırlatmakta fayda var.

Alo 144 Sosyal Yardım Hattı

Sosyal yardım başvuru sorgulama yollarından biri de Alo 144 Sosyal yardım hattıdır.Vakıf yardım parası sorgulamadan nakit yardım sorgulamasına, kömür yardımı sorgulama işlemlerinden gıda yardımı sorgulama işlemlerini bir telefonla yapabileceğiniz sosyal yardım hattıdır.

Hafta içi 08:00-18:00 arasında hizmet vermektedir. İşitme ve konuşma engelli kişiler 0 549 441 2 144 numarasını arayarak işaret dili bilen personellerden destek alabilmektedir. Ayrıca türkçe bilmeyen vatandaşlara da farklı dillerde hizmet verilmektedir.

Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına Bizzat Giderek Bilgi Almak

Sosyal yardım bilgileri sorgulama işlemleri ile ilgili olarak vakıflar telefonla bilgi vermeyecektir. Çünkü yardımların gizliliği söz konusudur. Bu durumda sosyal yardımlaşma vakıflarına bizzat giderek bilgi almak en uygun yol olacaktır.

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Başa dön tuşu
Kapalı