Faydalı Bilgiler

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Başvurusu Yapma

Sosyal yardımlaşma para yardımı alırken nelere dikkat edilmeli ? Sosyal yardımlaşma para yardımı kalemleri nelerdir ? Detayları incelemek için yazımızı okuyalım.

Sosyal yardımlaşma para yardımı talebinde bulunacak vatandaşların kapısını çaldığı ilk yerlerden biridir. Fakat vatandaşlar sosyal yardım parası almak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini çoğu zaman bilmez.

İşte tamda bu noktada biz devreye giriyoruz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı para yardımı yaptığı zamanlarda neler yapmanız gerekiyor, nelere dikkat etmeniz gerekiyor tek tek anlatacağız.

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Alma Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1-Adresinizin Doğru Olduğundan Emin Olun 

Sosyal yardımlaşmadan para yardımı alabilmek için öncelikle temel şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunlardan biri ikamet adresinizin doğruluğu. Çeşitli sebeplerden dolayı eğer adres değiştirmişseniz mutlaka öncelikle nüfus dairesinden adresinizi düzeltip sonra da sosyal yardımlaşma vakıflarını haberdar etmelisiniz. Aksi takdirde sosyal yardımlaşma vakfı ekipleri o adreste ikamet etmediğinizi tespit ederse dosyanızda ki bütün yardımları iptal edecektir. Siz başvuru yaptığım sosyal yardımlaşma para yardımı ne zaman hesabıma yatacak diye beklerken yardımlarınızın hepsi iptal edilebilir.

Telefon Numaranızı Güncel Tutun
Telefon Numaranızı Güncel Tutun

2-Telefon Numaranızı Güncel Tutun

Sosyal yardımlaşma vakfı para yardımı yapacağı kişilerin evlerini ziyaret ederek muhtaç olup olmadığını tespit etmek adına evinizi ziyaret edecektir. Bu ziyaretler öncesi yada bazı özel durumlardan dolayı vakıf tarafından aranabilirsiniz. Örneğin şuan ülkemizde adres güncellemeleri yapılıyor ve bir çok vatandaşın adresi değişti. Vakıf görevlileri evinizi ziyaret etmeden önce adresinizi teyit etmek adına sizi arayabilir. Eğer size ulaşamazsa ve mevcut adresinizi de yanlış olduğundan dolayı hane ziyaretinizi gerçekleştiremeyebilir ve bu yüzden yeşil kart yardım parası başvurunuzda ret edilebilir.

3- Evinize Gelen Görevlinin Sorularına Doğru Cevap Verin

Sosyal yardımlaşma para yardımı 2020 yılında epeyce arttı. Sosyal yardımlaşma vakıfları çeşitli yardım başlıkları altından nakdi yardımlar dağıtmaktadır. Bu yüzden vakıflara başvuru epeyce arttı. Yardım almak isteyen bazı kişiler evlerine incelemeye gelen ekiplere yanlış beyanlarla kandırmaya çalışmaktadır. Bizce böyle bir şeye yeltenmeyin. Çünkü vakıf görevlisi banka hesapları ve gizli ziynet eşyalarınız hariç üstünüzü kayıtlı her şeyi bilmektedir. Yanlış beyanlarınız başvurunuzun iptal edilmesine hatta varsa yardımlarınızın kesilmesine sebep olabilir.

Siz yukarıdaki işlemleri yaptıktan bekleyeceksiniz. Vakıf mütevelli heyeti yardım başvurunuzu değerlendirecek ve bir karara varacaktır.

Yukarı da sizlere sosyal yardımlaşma para yardımı başvurunuzu yapmanızdan vakıf mütevelli heyetinin yardım yapılıp yapılmaması kararına kadar yapmanız gerekeni anlattık.

Şimdi gelelim sonuca. Vakıf mütevelli heyeti başvurunuzu olumlu değerlendirip para yardımı yaptıysa ne mutlu. Ama sosyal yardım parası başvurunuz ret edilirse yapabileceğiniz bir kaç adım daha var.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki vakıflar yardım başvurularını ince eleyip sık dokuyor. Yani yardımınızı ret etmişse mutlaka bir sebebi vardır. Ama siz yine de bu kararın doğru olduğuna inanmıyorsanız şimdi anlatacağım yolları deneyebilirsiniz.

1- Dilekçe

Eğer vakıf yardım parası için dilekçe ile başvurmayıp sadece sözlü olarak başvurduysanız ve ekipler de evinize gelmediyse dilekçe yazarak evinize gelinmesini ve yardım verilmesini talep edebilirsiniz.

2-Açık Kapı

Sosyal yardımlaşma yardım parası başvurunuzu ret ettiyse başvurabileceğiniz 2. yol ise Açık Kapıdır. Açık Kapılar Valilikler bünyesinde vatandaşların her türlü yardım ve taleplerini dinlemek üzere kurulmuş birimlerdir. İster internet üzerinden isterse bizzat giderek başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden açık kapı başvurusu yapmak için burayı tıklayabilirsiniz.

3-Cimer

Fon yardım parası başvurunuzu ret ettiyse, kaymakamlıktan yardım parası alamadıysanız ve sosyal hizmetler yardım parası almayı hak ettiğinizi düşündüğünüz halde yardım alamadığınızı düşünüyorsanız başvuru olarak elinizde son bir koz kaldı demektir. O da CİMER. Yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi.

Bütün yolları denediniz ve haklı olduğunuz anlaşıldı ve hesabınıza para yattı diyelim. Bu durumda aklınıza bir iki soru takılmaması neredeyse imkansız. Bu sorular şunlar olacak:

Nakdi Para Yardımı Kaç Ayda Bir Alınır
Nakdi Para Yardımı Kaç Ayda Bir Alınır

Nakdi Para Yardımı Kaç Ayda Bir Alınır ?

Nakdi para yardım kaç ayda bir alınır sorusu aslında kendi içinde bile çelişkiler barındırıyor. Çünkü isminden de anlaşılacağı gibi bir yardımdır maaş değil. Dolayısıyla verilecek olan bu yeşil kart yardım parasının süresi ve miktarı yine sosyal yardımlaşma vakıfları tarafından ihtiyacınıza ve vakıfların kaynaklarına göre belirlenecektir.

Vakıf Yardım Parası Sorgulama

Vakıf yardım parası sorgulama işlemleri için aslında başvurabileceğiniz bir iki yöntem bulunmaktadır.

a) e devlet

Yeşil kart yardım parası sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz pratik bir yöntem. Buraya tıklayarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

b) Alo 144

Sosyal hizmetler yardım parası başvurusu yapan kişilerinde kullanabileceği bu hat üzerinden sosyal yardımlaşma eğitim parası sorgulama işlemlerini , aylık yardım parası başvurularınızı ve sosyal yardım öğrenci parası başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Yukarı da ki sorgulama yöntemleri ile aile sosyal yardım paraları ne zaman yatacak öğrenebilirsiniz.

Yeşil kartlılara para yardımı olarak neler veriliyor adlı yazımızı mutlaka buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ediyoruz.

Aklınıza takılan soruları mutlaka yorum kısmında bizimle paylaşın.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. Merhaba yardim almak istiyorum. 3cocugum var kiradayim kira yardımı almak istiyorum esim mefat etti

 2. Birtane oğlum var daha 10 aylik çalışamıyorum eşimden ayrıyim rica etsem erzak ve maddi yardımlarınızi bekliyorum

 3. Kira yardımı almak ıstiyorum eşim çalışmıyor bebegim var bezini bile almıyorum zor durumdayım

 4. Ben yardım değil iş istiyorum. Öğrenciyim, okulum pandemi dolayısıyla online olarak devam ediyor. Eve katkı da bulunmak istiyorum

 5. Merhaba bende yardım almak istiyorum kiradayım 4 cocuğum 3 kız 1 erkek 3 tanesi okula gidiyo bazen canlı derslere giremiyorlar kocam calışmıyo yardıma ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum

 6. Merhaba efendim ben bir ev hanımıyım çok zor durumdayım 7 çocuğum var kiracıyım geçinemiyoruz eşim işsiz kaldı pandemiden dolayı sizden yardım istiyorum lütfen bana yardım edin lütfen

 7. ben çok mağdurum eşim madde bağımlısı 3tane çocuğum var evim kira çok rezilim yardıma muhtacim

 8. Gerçekten benim maddi yardıma ihtiyacım var eşim inşaatçı yevmiye çalışıyor kiradayim kiramı veremez olduk iki tane çocuğum var çocukların bez ve mamalarını alamıyorum faturalara yetişemez olduk geri ödeme kredim var iki senedir ödeyemiyorum faiz işleniyor devletten şimdiye kadar sadece bir kere yardım aldım yardımdan bende faydalanmak istiyorum lütfen adrese gelip inceleme yapılmasını istiyorum devletten para yardımı ve erzak yardımı istiyorum geregin yapılmasını arz ederim

 9. Benim hiç bir gelirim yok araştırmadan gelir testi asgariyenin üstünde dediler sigorta bile yok kira sayin hiç bir gelirim yok ne yapmam gerekir

 10. Eşim mahkum çalışmıyor kiradayim bir buçuk yaşında kızım var kızımın ihtiyaçlarını karşılayamiyorum kiramı ödeyemiyorum evde birikmiş faturalarim duruyor Allah rızası için yardım edin nolur çok zor durumdayız maddi durumumuz iyi değil

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 11. Bende yardım almak istiyorum eşim bir buçuk aydır evde çalışmıyor 2 oğlum var biri on dokuz yaşında oda işsiz virüs yüzünden biride 14 yaşında var eşimin eline bakıyoruz bu ramazanda evde olacak böyle giderse eskiden kalma borcumuzda var ben haftanın iki yada üç günü temizlik işine gidiyorum şimdiye kadar idare ettik ama şimdi olmuyo artık yardımlarınızı bekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu