Faydalı Bilgiler

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Başvurusu Yapma

Sosyal yardımlaşma para yardımı talebinde bulunacak vatandaşların kapısını çaldığı ilk yerlerden biridir. Fakat vatandaşlar sosyal yardım parası almak için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini çoğu zaman bilmez.

İşte tamda bu noktada biz devreye giriyoruz. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı para yardımı yaptığı zamanlarda neler yapmanız gerekiyor, nelere dikkat etmeniz gerekiyor tek tek anlatacağız.

Sosyal Yardımlaşmadan Para Yardımı Alma Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1-Adresinizin Doğru Olduğunuzdan Emin Olun

Sosyal yardımlaşmadan para yardımı alabilmek için öncelikle temel şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunlardan biri ikamet adresinizin doğruluğu. Çeşitli sebeplerden dolayı eğer adres değiştirmişseniz mutlaka öncelikle nüfus dairesinden adresinizi düzeltip sonra da sosyal yardımlaşma vakıflarını haberdar etmelisiniz. Aksi takdir de sosyal yardımlaşma vakfı ekipleri o adreste ikamet etmediğinizi tespit ederse dosyanızda ki bütün yardımları iptal edecektir.Siz başvuru yaptığım sosyal yardımlaşma para yardımı ne zaman hesabıma yatacak diye beklerken yardımlarınızın hepsi iptal edilebilir.

2- Telefon Numaranızı Güncel Tutun

Sosyal yardımlaşma vakfı para yardımı yapacağı kişilerin evlerini ziyaret ederek muhtaç olup olmadığını tespit etmek adına evinizi ziyaret edecektir. Bu ziyaretler öncesi yada bazı özel durumlardan dolayı vakıf tarafından aranabilirsiniz.Örneğin şuan ülkemizde adres güncellemeleri yapılıyor ve bir çok vatandaşın adresi değişti. Vakıf görevlileri evinizi ziyaret etmeden önce adresinizi teyit etmek adına sizi arayabilir. Eğer size ulaşamazsa ve mevcut adresinizi de yanlış olduğundan dolayı hane ziyaretinizi gerçekleştiremeyebilir ve bu yüzden yeşil kart yardım parası başvurunuzda rededilebilir.

3- Evinize Gelen Görevlinin Sorularına Doğru Cevap Verin

Sosyal yardımlaşma para yardımı 2020 yılında epeyce arttı. Sosyal yardımlaşma vakıfları çeşitli yardım başlıkları altından nakdi yardımlar dağıtmaktadır. Bu yüzden vakıflara başvuru epeyce arttı. Yardım almak isteyen bazı kişiler evlerine incelemeye gelen ekiplere yanlış beyanlarla kandırmaya çalışmaktadır. Bizce böyle bir şeye yeltenmeyin. Çünkü vakıf görevlisi banka hesapları ve gizli ziynet eşyalarınız hariç üstünüzü kayıtlı herşeyi bilmektedir. Yanlış beyanlarınız başvurunuzun iptal edilmesine hatta varsa yardımlarınızın kesilmesine sebep olabilir.

Siz yukarıda ki işlemleri yaptıktan bekleyeceksiniz. Vakıf mütevelli heyeti yardım başvurunuzu değerlendirecek ve bir karara varacaktır.

Yukarı da sizlere sosyal yardımlaşma para yardımı başvurunuzu yapmanızdan vakıf mütevelli heyetinin yardım yapılıp yapılmaması kararına kadar yapmanız gerekeni anlattık.

Şimdi gelelim sonuca. Vakıf mütevelli heyeti başvurunuzu olumlu değerlendirip para yardımı yaptıysa ne mutlu. Ama sosyal yardım parası başvurunuz rededilirse yapabileceğiniz bir kaç adım daha var.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki vakıflar yardım başvurularını ince eleyip sık dokuyor. Yani yardımınızı ret etmişse mutlaka bir sebebi vardır. Ama siz yine de bu kararın doğru olduğuna inanmıyorsanız şimdi anlatacağım yolları deneyebilirsiniz.

1- Dilekçe

Eğer vakıf yardım parası için dilekçe ile başvurmayıp sadece sözlü olarak başvurduysanız ve ekipler de evinize gelmediyse dilekçe yazarak evinize gelinmesini ve yardım verilmesini talep edebilirsiniz.

2-Açık Kapı

Sosyal yardımlaşma yardım parası başvurunuzu red ettiyse başvurabileceğiniz 2. yol ise Açık Kapıdır. Açık Kapılar Valilikler bünyesinde vatandaşların her türlü yardım ve taleplerini dinlemek üzere kurulmuş birimlerdir. İster internet üzerinden isterse bizzat giderek başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden açık kapı başvurusu yapmak için burayı tıklayabilirsiniz.

3-Cimer

Fon yardım parası başvurunuzu ret ettiyse, kaymakamlıktan yardım parası alamadıysanız ve sosyal hizmetler yardım parası almayı hak ettiğinizi düşündüğünüz halde yardım alamadığınızı düşünüyorsanız başvuru olarak elinizde son bir koz kaldı demektir. O da Cimer. Yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi.

Bütün yolları denediniz ve haklı olduğunuz anlaşıldı ve hesabınıza para yattı diyelim. Bu durumda aklınıza bir iki soru takılmaması neredeyse imkansız. Bu sorular şunlar olacak:

1- Nakdi Para Yardımı Kaç Ayda Bir Alınır ?

Nakdi para yardım kaç ayda bir alınır sorusu aslında kendi içinde bile çelişkiler barındırıyor. Çünkü isminden de anlaşılacağı gibi bir yardımdır maaş değil. Dolayısıyla verilecek olan bu yeşil kart yardım parasının süresi ve miktarı yine sosyal yardımlaşma vakıfları tarafından ihtiyacınıza ve vakıfların kaynaklarına göre belirlenecektir.

2- Vakıf Yardım Parası Sorgulama

Vakıf yardım parası sorgulama işlemleri için aslında başvurabileceğiniz bir iki yöntem bulunmaktadır.

a) e devlet

Yeşil kart yardım parası sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz pratik bir yöntem. Buraya tıklayarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

b) Alo 144

Sosyal hizmetler yardım parası başvurusu yapan kişilerinde kullanabileceği bu hat üzerinden sosyal yardımlaşma eğitim parası sorgulama işlemlerini , aylık yardım parası başvurularınızı ve sosyal yardım öğrenci parası başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Yukarı da ki sorgulama yöntemleri ile aile sosyal yardım paraları ne zaman yatacak öğrenebilirsiniz.

Yeşil kartlılara para yardımı olarak neler veriliyor adlı yazımızı mutlaka buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
En yeni
En Eski En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
serap
serap
4 ay önce

bana yardım eli uzatmak isteyen meil atsın numarami paylaşırım isikserapdrn@hotmail.com

serap
serap
4 ay önce

Yardım eli istiyorum allah rizasi icin zor durumdayim

Perihan
4 ay önce

Bende yardım almak istiyorum eşim bir buçuk aydır evde çalışmıyor 2 oğlum var biri on dokuz yaşında oda işsiz virüs yüzünden biride 14 yaşında var eşimin eline bakıyoruz bu ramazanda evde olacak böyle giderse eskiden kalma borcumuzda var ben haftanın iki yada üç günü temizlik işine gidiyorum şimdiye kadar idare ettik ama şimdi olmuyo artık yardımlarınızı bekliyoruz

Deniz
Deniz
5 ay önce

Kira yardımı çalışmıyorum evimi zor bakıyorum iki kızım var

Başa dön tuşu
Kapalı