Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları

2 Yorum 845 views
Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları

Sosyal Market Ve Aşevi yardımları toplumun dezavantajlı olarak adlandırılan kesimlerine yönelik Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarınca Yürütülen çalışmalardır. Bu yardımlar, bir proje çalışması olup bütün SYDV Vakıflarında bulunmadığını dipnot olarak ekleyerek haberimizin içeriğine geçelim.

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları Hakkında Detaylar

Sosyal Market Projesi

BATMAN/ MERKEZ SYDV SOSYAL MARKETİ

Sosyal Market projesi toplumun dezavantajlı ve maddi imkansızlar içinde olan ailelere yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma vakıflarınca yürütülen bir market projesidir. Bu marketler bazı Vakıflarda Giyim yardımı üzerine olurken bazı vakıflarda gıda yardımı üzerine proje geliştiriliyor. İhtiyaç sahibi aileler vakıflarca tespit edilerek yada vatandaşın başvurusu üzerine görevli ekipler vatandaşın hane ziyaretini yaptıktan sonra hazırladıkları raporu SYDV Mütevelli Heyetine sunmaktadır. Eğer Vakıf Mütevelli Heyeti olumlu değerlendirirse, vatandaş durumdan haberdar ediliyor. Daha sonra markete getirelen aile bireylerine alışveriş imkanı sunuyor. Bu kişi başı 150 TL yada 200 TL ye kadar olabiliyor.Vatandaş sanki elinde alışveriş çeki var gibi marketten ihtiyacı olan şeyleri alabiliyor.Sosyal market yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, bağlı oldukları SYD Vakıflarından böyle bir projeleri olup olmadığını öğrendikten sonra başvuru yapabilirler.Sosyal Market Projesinin başarıyla yürütüldüğü illerden biri de Batman Merkez SYDV vakfıdır.İncelemek için tıklayınız.

Aşevi Projesi

Batman/MERKEZ SYDV Aşevi Projesi

Aşevi projesi de yine Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarınca yürütülen bir Sosyal yardım projesidir.Vakıf Mütevelli Heyetinin belirlediği sayı kadar aileye hergün bir defa yemek dağıtımı yapılmaktadır. Aşevi yardımı maddi imkansızlıklar içinde olan ailelerden çok ,yemek yapamayacak durumda olan yaşlı,engelli veya hasta kişilere yönelik olarak yürütülmektedir. Vakıflar bu projeleri belli bir kapsam içinde tutmaktadır. Bu sayı şehirinizde ki yada ilçenizde ki ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısına göre değişmektedir. Dolayısıyla aşeviyardımının ulaştırılacağı kişi sayısı vakıflarda 1.000 aile iken bazı vakıflarda ihtiyaç halinde daha fazla yada daha az olabilir. Bu aşevlerinde ayrıca bir adet gıda mühendisi vakıf tarafından istihdam edilmektedir. Aşevi başvurusu bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına yapılmaktadır. Aşevi başvuru formuna syd vakıflarından ulaşabilirsiniz.Sosyal Market ve aşevi yardımları ‘nın her vakıfta uygulanmadığını hatırlatmak isteriz.Batman SYDV yine bu projeyi başarıyla yürüten vakıflardan biri.Görmek için tıklayın.

Etiketler

2 Yorum

  1. Dulluk Maaşı 2019 İçin Ne Kadar Ve Şartları ? | Dulluk Aylığı – Sosyal Yardımlar | sosyalyardimlar.com

    […] parası ),nakdi yardımlar, Barınma yardımları, Kömür yardımları, fakirlik maaşlarından, Gıda yardımlarından vs. Hangi yardımlardan aynı anda faydalanamayacağınızı öğrenmek için […]

  2. Aşevi Ve Kuru Gıda Yardımı(Vakıflar Genel M.) | Sosyal Yardımlar | sosyalyardimlar.com – Sosyal Yardımlar | sosyalyardimlar.com

    […] Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarının verdiği aşevi yardımı hakkında bilgi almak için tıklayın. […]