Diğer Yardımlar

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları

Sosyal yardımlaşma gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır ? Erzak yardımı başvurusu kimlere verilir ? Kızılay gıda yardımı başvurusu nereye yapılır ? Detaylar haberimizde.

Sosyal Market Ve Aşevi yardımları toplumun dezavantajlı olarak adlandırılan kesimlerine yönelik Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarınca Yürütülen çalışmalardır. Bu yardımlar, bir proje çalışması olup bütün SYDV Vakıflarında bulunmadığını dipnot olarak ekleyerek haberimizin içeriğine geçelim.

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları Hakkında Detaylar

Sosyal Market Projesi

BATMAN/ MERKEZ SYDV SOSYAL MARKETİ

Sosyal Market projesi toplumun dezavantajlı ve maddi imkansızlar içinde olan ailelere yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma vakıflarınca yürütülen bir market projesidir. Bu marketler bazı Vakıflarda Giyim yardımı üzerine olurken bazı vakıflarda gıda yardımı üzerine proje geliştiriliyor. İhtiyaç sahibi aileler vakıflarca tespit edilerek yada vatandaşın başvurusu üzerine görevli ekipler vatandaşın hane ziyaretini yaptıktan sonra hazırladıkları raporu SYDV Mütevelli Heyetine sunmaktadır. Eğer Vakıf Mütevelli Heyeti olumlu değerlendirirse, vatandaş durumdan haberdar ediliyor. Daha sonra markete getirilen aile bireylerine alışveriş imkanı sunuyor. Bu kişi başı 150 TL yada 200 TL ye kadar olabiliyor. Vatandaş sanki elinde alışveriş çeki var gibi marketten ihtiyacı olan şeyleri alabiliyor. Sosyal market yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, bağlı oldukları SYD Vakıflarından böyle bir projeleri olup olmadığını öğrendikten sonra başvuru yapabilirler. Sosyal Market Projesinin başarıyla yürütüldüğü illerden biri de Batman Merkez SYDV vakfıdır.

Aşevi Projesi

Batman/MERKEZ SYDV Aşevi Projesi

Aşevi projesi de yine Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarınca yürütülen bir Sosyal yardım projesidir. Vakıf Mütevelli Heyetinin belirlediği sayı kadar aileye her gün bir defa yemek dağıtımı yapılmaktadır. Aşevi yardımı maddi imkansızlıklar içinde olan ailelerden çok ,yemek yapamayacak durumda olan yaşlı, engelli veya hasta kişilere yönelik olarak yürütülmektedir. Vakıflar bu projeleri belli bir kapsam içinde tutmaktadır. Bu sayı şehrinizde ki yada ilçenizde ki ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısına göre değişmektedir. Dolayısıyla aşevi yardımının ulaştırılacağı kişi sayısı vakıflarda 1.000 aile iken bazı vakıflarda ihtiyaç halinde daha fazla yada daha az olabilir. Bu aşevlerinde ayrıca bir adet gıda mühendisi vakıf tarafından istihdam edilmektedir. Aşevi başvurusu bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına yapılmaktadır. Aşevi başvuru formuna SYD vakıflarından ulaşabilirsiniz. Sosyal Market ve aşevi yardımlarının her vakıfta uygulanmadığını hatırlatmak isteriz. Batman SYDV yine bu projeyi başarıyla yürüten vakıflardan birini Görmek için tıklayın.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Evim kira kiramı ödeyemiyorum oğlumun eğitim alması gerekiyor birde ortapedi ayakkabı üst baş bize yardımcı olmanızı istiyorum raporu var çok kredi borcum var eşim yok çok zorlaniyorum 63 yaşında annem kalp hastası ben kalp hastasi yim 4yaşında down sendromlu oğlum için istiyorum çünkü ihtiyaçlarımız var

    1. Merhaba. Çok üzgünüm. Mutlaka durumunuzu belirten bir dilekçe ile bağlı olduğunuz vakfa başvuru yapmalısınız.

  2. Bende zor durumda yım evim kira eşim işsiz oğlum asker nasıl gıda yardımı alabilirim acaba lütfen yardım ci olun

  3. Eşim garson zaten işsizi birde bu hastalık yüzünden Cafe lokanta gibi yerlerde kapandı hiçbir yerden destek alamıyoruz gıda yardımı ihtiyaç var zor durumda yız

  4. Ben 3 cocuk annesiyi hem anneyim hem baba babalari bizi terk etti ve ben 3 cocuguma aş verebilmek icin mucadele ediyorum 1750 tl maas aliyo gorunuyorum 1300 kira 274 elektrik 326 dogalgaz su arti kronuki hastayim migre ve dogustan romatizma hastasiyim cocuklarima egitim maasi hak degilmi gelirimize bakiniz gidaya aylik nakdi yardima ihtiyacimiz var babasiz olan yavrularimin basinda olmammi yoksa onlari terk edip keyfimi ben anneyim onlar benim canm ben onlarsiz yasayamam ama onlara hak ettigi hayati veremiyorum cok sey istemiyorum karinlari doysun yuzlerine bakim yeter bana bu olaylar bizi derindem sarsti kira fatura oduyemedik ki ev sahibimizle hergun kavga etmekteyiz peki biz ne yapalim ne olur bakilsin bizede el uzatilsin allah razi olsun biz olumsuz sonuclanmayalim sonucta gelir belli gider belli maduruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu