Belediye Yardımları

Sosinc.ibb.gov.tr Nedir? Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosinc.ibb.gov.tr hakkında detaylı bilgiyi içeriğimizde bulabilirsiniz.

İstanbul il sınırları içinde yaşayan vatandaşların sosyal yardım başvurularını kolayca yapabilmesi adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sosinc.ibb.gov.tr adında uygulama başlatılmıştır. Bu uygulama sayesinde vatandaşlar ihtiyaç duyduğu sosyal yardımı kolayca gerçekleştirebileceklerdir. Yazımızın devamında sosinc.ibb.gov.tr hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

Pandemi zamanında faaliyete geçen site, muhtaçlık sınırı altında kalan vatandaşlara hitap ediyor. Yani hane geliri asgari ücretin 1/3’ü altında kalan vatandaşlar bu site üzerinden İBB sosyal yardımlarına başvuru yapabilir. Başvuru sahipleri aynı zamanda site üzerinden başvurularının durumunu sorgulayabilir.

Sosinc.ibb.gov.tr Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkının evinden dışarı çıkmadan sosyal yardımlardan faydalanabilmesi amacıyla kurulan sosinc.ibb.gov.tr sitesi, vatandaşların sosyal yardım başvurularını online platform üzerinden kolayca gerçekleştirmesini sağlıyor. 1 milyon vatandaşın yararlanabileceği bu site şimdiye kadar pek çok vatandaşın talebini karşıladı.

Fakat 2022 yılı Mayıs ayında İBB meclisi tarafından verilen karar neticesinde sosinc.ibb.gov.tr üzerinden başvurular durduruldu. Dolayısı ile vatandaşlar artık bu site üzerinden sosyal yardım başvurusu yapamıyorlar. Fakat E-devlet üzerinden sosyal yardım başvurusu yapabilmek için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  linkini ziyaret edebilirsiniz.

İBB sosyal yardımları hakkında daha net bilgi almak için ise YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu