Faydalı Bilgiler

Sodexo Bakiye Para Sorgulama ve Geçen Yerler

Sodexo Bakiye Para Sorgulama ve Geçen Yerler hakkında tüm merak edilenler içeriğimizin devamında

Sodexo bakiye para sorgulama  İle ilgili bilgi sahibi olmak için Sodexo ’nun internet  sitesine giriş yapabilirsiniz. Sodexo;  birçok kafe, restoran ve markette geçerli olan bir yemek kartıdır. İşverenler bu yemek kartını  personeller için dağıtır ve yemek yardımını Sodexo ile yapar. Sodexo bakiye para sorgulama ve nerede geçtiği ile ilgili bilgi alarak kullanım alanlarınızı  detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yemeklerinizi bu kartı kullanarak yiyip aynı zamanda  para harcamak zorunda da kalmazsınız.

Bu kartlar çalışan kişiler için çok büyük bir kolaylık sağlar. Aynı zamanda işverenlerin de  yemek için ayrı bir bütçe hesabı yapmasına gerek kalmaz. İşveren Sodexo ile  yapmış olduğu anlaşma sayesinde çalışanlarının sosyal haklarını da korumuş olur. Öte yandan  bu yemek kartlarının çoğu yerde geçerli olması da fırsatlar sağlar.

Sodexo Kart Nedir?

Sodexo kart işverenlerin  kendi personellerine özel olarak satın  aldığı yemek kartıdır. Kart  içinde iş yerleri çalışanlarının öğle yemeklerini  yiyebilmeleri için mi yeterli para vardır. Günlük bir şekilde hesap yapılan öğle yemeği tutarı ile çalışanın bir ay içinde  çalışmış olduğu gün sayısı  çarpılır ve kart içine o ay çarpılan kadar para  ya sağlanır. Sodexo kart ile ilgili özellikler aşağıdaki şekilde anlatılmıştır;

  • Sodexo kart personellere çalıştıkları gün kadar yemek ücreti yatırılması için sunulmaktadır.
  • Personeller işe başlar başlamaz Sodexo kullanımına hemen başlayamaz. Sodexo içine para yüklemesi yapılması için kişilerin en az bir ay boyunca aynı iş yerinde düzenli bir şekilde çalışma zorunluluğu vardır.
  • Çalışabilen bu kartı kullanarak Sodexo ile anlaşmalı olan birçok iş yerinden yemek yeme imkanı bulacaktır.
  • Kişiler kartı sadece yemek yeme için amaçlı kullanma zorunda değildir. Kart market harcamaları için de tercih edilebilir. Bunun için alışveriş yapılan marketlerin giriş kapısında “Sodexo Geçerlidir.” Şeklinde ifade yer almalıdır.
  • Eğer böyle bir ifade yoksa market çalışanlarına bu kartın alışveriş sırasında geçerli olup olmadığını sorabilirsiniz.
Sodexo Kart Nedir
Sodexo Kart Nedir

Sodexo Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sodexo müşteri hizmetleri telefon numarası 444 72 77 olarak belirlenmiştir. Bu numara İletişime geçerek bakiye sorgulama yapma  imkanınız vardır. Öte yandan  ne kadar kullanım yaptığınız ile ilgili bilgilere de buradan erişmek mümkündür. Müşteri hizmetleri numarasını  aradığınız zaman size işlem hizmeti sunulur.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra bu kartla ilgili yapabileceğiniz pek çok işlem  bulunur. Bu işlemler arasında kartınız ile ilgili yaşadığınız  problemlerle alakalı olan şeyler de vardır. Kullanıcı bilgilerinizin reddedilmesi ve bu sebeple ödeme yapamamanız  durumunda müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Kart şifresi  değiştirmek istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayıp Bilgi alabilirsiniz. Bunun için 444 72 77’yi  çevirdikten sonra  ilk olarak 3’ü tuşlamanız gerekir. Ardından 4’ü  tuşlayarak devam edebilirsiniz. İşlemler otomatik olarak yapılsa da  herhangi bir problem yaşamanız durumunda  müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Kart ekleme  gibi işlemler de müşteri hizmetlerinden  yapılan bir işlemdir. Müşteri hizmetlerini  aradıktan sonra internet sitesine  veya mobil uygulamaya fiziksel kartınızı  ekleyebilirsiniz. Kartınız  arızası varsa ya da farklı bir  sebeple hata  veriyorsa yine 444 72 77 numarasına  ulaşmanız gerekir. Sodexo bakiye sorgulama ve geçen yerler için müşteri hizmetleri yetkilileri ile  görüşmeniz tavsiye edilir.

Sodexo Bakiyesi Nakite Çevrilir mi?

Sodexo bakiyesinin  paraya çevrilmesi  bazı durumlar baz alındığında mümkündür. Bazı firmalar size böyle bir  seçenek sunabilir. Bunun için bizzat o iş yeri yetkilisi ile görüşme yapmanız gerekir. Bu  şekilde kartınızdaki paranın nakde çevrilmesini  talep edebilirsiniz.

Kartınızda  mevcut olan tutar üzerinden komisyon alan firma yetkilileri, size paranın  hepsini  ödemeyecektir. Kendi komisyonunu  dışarıda tuttuktan sonra belirlediği tutar üzerinden ödeme  sağlarlar. Siz de bu tutarı alarak yemek  haricinde  değişik alanlarda kullanabilirsiniz.

Sodexo bozdurma işlemleri  ile  ihtiyacınız olan her an nakit paraya  ulaşabilirsiniz. Böylece gerekli alanlarda  kullanma imkanı da bulabilirsiniz. Bu işlemin tüm firmalar üzerinden yapılması . gibi bir durum söz konusu değildir. Sadece bazı iş yerlerin böyle bir uygulamayı kabul  kayıtlıdır. Ancak bu işlemin yasal bir altyapısı  olduğu söylenemez. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak gerekir.

Sodexo Kart Nasıl Bozdurulur?

Sodexo kart bozdurmak  gibi bir seçenek de vardır. Bunun için anlaşmalı iş yerleri ile  görüşerek ve belirli bir komisyon karşılığında işlemi  yapmanız gerekir. Firma yetkilileri sizden bu işlem için komisyon  ücreti talep eder. Komisyon kesildikten sonra kalan tutar size  İade edilir.

Sodexo Bekleyen Bakiye Nedir?

Sodexo bekleyen bakiye, firma tarafından  belirlenmiş olan yükleme tarihinden önce yapılan  ödemeye verilen isimdir. Ödemeler belirtilen tarihten önce  yapılmışsa hesapta  durur. Yükleme tarihi  geldiği zaman da kullanıma açılır. Sodexo bakiye sorgulama ve geçen yerler ile halihazırdaki tutarları yükleme tarihi sonrası harcayabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=fROQVPvNL0g linkinden YouTube kanalımıza giriş yapıp Sodexo bakiye para sorgulama ve geçen yerler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu