Güncel Konular

SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Detaylı Anlatım

SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır son günlerin merak edilen konularından. SGK borcu yoktur belgesi nereden alınır ? SGK borç sorgulaması nasıl yapılır ? Dilekçe örneği nereden temin edilir ? gibi soruların cevapları haberimizde. Hazırsak başlayalım.

SGK borcu yoktur yazısı işverenlerin en sık ihtiyaç duyduğu belgelerden biri. Bu belgeyi temin etmek gelişen teknolojiler sayesinde eskisi kadar yorucu ve zahmetli bir iş olmaktan çıkmıştır. Artık bu belgeyi kolaylıkla internet üzerinden temin edebilirsiniz. İşverenlerin yada iş alma çabası içerisinde olanların kredi çekmek, teşviklerden yararlanabilmek ve ihaleye girmek gibi bir çok sebepten dolayı SGK’dan borcu yoktur yazısı alma ihtiyacı duymaktadır.

Daha önce Sosyal Güvenlik Kurumu il yada ilçe müdürlüklerinden alınan SGK borcu yoktur belgesi artık dijital ortama taşınmış durumda. Fakat bu belgeyi temin edebilmeniz için bir takım şartları öncesinden yerine getirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve borcu yoktur yazısı nasıl alınır inceleyelim.

SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ?

Bu belgeye istediğiniz zaman internet üzerinden ulaşabilmeniz için bir kereye mahsus Sosyal Güvenlik Kurumuna gitmeniz gerekmektedir. İş yerinin bir kullanıcı tanımlanması için işverenlerin Gerçek Kişi İşverenler, Tüzel Kişi İşverenler ve Adi Ortaklıklar olarak başvuru yapması gerekiyor. Bu başvurular “e-borcu yoktur taahhüt belgesi” ve “e-borcu yoktur başvuru formları” doldurularak yapılır ve doldurulan belgeler SGK’ya teslim edilir.

Evrakları teslim ettikten sonra size bir kullanıcı adı ve bir de şifre verilir. Aldığınız bu bilgilerle https://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap adresine girmeli ve gerekli bilgileri doldurmalısınız. Bu sayfa da sizden kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresi talep edilmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra açılan ekrandan SGK borcu yoktur yazısı kolaylıkla alınabilmektedir.

E-Borcu Yoktur İçin Gerekli Evraklar

  • Taahhüt belgesi
  • Aktivasyon onay formu
  • Çalışanlara özel başvuru formu
  • İşverene özel başvuru formu

Bu evraklar kullanıcı adı ve şifre isterken sizden istenecek belgelerdir. Bu belgeleri teslim ettikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizi teslim alabilirsiniz.

Dijitalleşen dünyada artık işlerinizi halletmek için uzun uzun kuyruklara girmenize gerek kalmamaktadır. Daha önce kurumların önünde ki uzun kuyruklar bilgilerin sanal ortama taşınmasından sonra ortadan kaybolmuştur. Bizde sizlere bu yazımızda SGK borç sorgulaması nasıl yapılır ve SGK e borcu yoktur yazısı nasıl alınır anlatmaya çalıştık. Sizlerde aklınıza takılan soruları veya eklemek istediklerinizi yorum kısmından bizlerle mutlaka paylaşın.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu