Diğer Yardımlar

SED YARDIMI BAŞVURUSU – MUTLAKA OKU

SED yardımı başvurusu nasıl yapılır son günlerde merak edilen konular arasında geliyor. Özellikle maddi durumu iyi olmayan aileler SED yardımı başvurusu nasıl yapılır merak ediyorlar. Bu yazıda SED yardımı ile ilgili bütün detayları bulacaksınız.

Sed Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? SED Yardımı Nedir ? 

Sed yardımı başvurusu  anlatmadan önce SED yardımı ne demek SED yardımı kimlere verilir ona bakalım. Sosyal Ekonomik Destek (SED) Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bağlamış olduğu bir yardımdır. Bu yardım yoksulluk içinde bulunup temel ihtiyaçlarını dahil karşılamakta zorluk çeken ailelerin çocuklarını belli bir süre zarfında korumak adına çocuklara yapılan maddi ve Psiko-Sosyal desteğin adıdır. SED ne demek? SED yardımı nedir? Baktıktan sonra şimdi de kimler SED yardımı alır beraber bakalım.

SED Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

SED Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır
SED Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yoksul ve ihtiyaç sahibi bireyler ikamet ettikleri şehirden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuru yapabilirler. Ön başvuruları da e-devlet üzerinden yapılabilir. E devlet üzerinden başvuru yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru üzerinden deneyebilirsiniz.

SED Yardımı Başvuru Formu

İhtiyaç sahibi bireyler e-devlet linki üzerinden başvurularını gerçekleştirebiliyor. Yukarıdaki linke tıkladığınızda karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Başvuru formunda başvuru sahibinin kaç çocuğu olduğu, muhtaçlık seviyesi, çocuğun ve ailenin ikamet bölgesi gibi kriterler sorulur. Formda istenen bilgileri eksiksiz ve doğru biçimde sorulması gerekir. Başvuru sonucu forma verilen iletişim bilgilerine gönderilecektir. Forma yanlış bilgi vermek yasal suç teşkil etmektedir. 

SED Yardım Telefon Numarası

SED yardım telefon numarası ALO 183 ve ALO 144 şeklindedir. bu iki numarayı 7/24 arayabilirsiniz.

SED Yardımı Kaç Günde Sonuçlanır?

SED yardım başvuru sonucu genelde birkaç hafta içinde sonuçlanır. Fakat yoğunluk varsa durumun sonuçlanması 1 ay sürebilir. 

SED Yardımını Aileden Kaç Çocuk Alabilir?

SED yardımı en fazla 2 çocuk için alınabilir. 

Kimler SED Yardımı Alabilir ?

 • Bakım evlerinde bulunan çocuklardan maddi destek ile ailelerine dönebilecek durumda olan çocuklara
 • Maddi olarak korunmazsa müşkül duruma düşecek durumdaki çocuklara
 • Yaşanan afet, sel ve yangın gibi durumlardan dolayı çocuğuna bakamayacak duruma gelen ailelerin çocuklarına
 • Eşi vefat eden dul bayanlar
 • Eşi cezaevinde olan kişiler
 • Eşi olduğu halde engelli olduğu için çalışamayacak durumda olan kişiler
 • Eşinden ayrılmış olan ve aynı zamanda herhangi bir işte çalışamayan kişiler

SED yardımı başvurusu yapılabilir.

SED Yardımı Başvurusu Yapanlara Kaç Ayda Bir Ödeme Yapılır ?

SED yardımı alanlar bu yardımı 2 şekilde almaktadır.

1-Süreli: Onayda belirtilen süre zarfı boyunca her ay ödeme almaktadırlar.

2-Geçici: Yılda en fazla 2 kez ödeme yapılır.

SED Yardımı Ne Kadar ?

SED yardımına başvuru yapanların merak ettiği bir diğer soru ise SED yardımı ne kadar sorusudur. SED yardımı 2022’de ne kadar olacak sorusu cevap buldu. SED yardımı ödeme miktarı aşağıdaki gibidir.

Sosyal yardımlara zam yapıldıktan sonra sed maaşları ise zamdan sonra şu şekilde şekillenmiştir:

 • Okul öncesi Çocukların maaşları 1.092  TL’den 1.547 TL’ye
 • 1-8 Sınıf öğrenci maaşları 1.649 TL’den  2.336 TL’ye
 • 9-12 Sınıf Öğrenci maaşları 1.747 TL’den 2.475 TL’ye
 • Ortaokul seviyesinde olup da okula gitmeyen 1.092 TL’den 1.547 TL’ye
 • Yüksek Okul Öğrenci maaşları ise 1966 TL’den 2.785 TL’ye çıkarılmıştır.
 • Kuruluş bakımından ayrılan gençler 1.236 TL ye yükseltilmiştir.

Peki SED yardımı ödemeleri nereden alınır ? SED yardımı ödemeleri kişilerin adına açılan banka hesaplarına aktarılmaktadır. Sosyal hizmet merkezleri genellikle devlet bankaları ile çalışmaktadır. Bu durumda çoğu kişi Ziraat Bankasından bu maaşı almaktadır.

SED Yardımı Ayın Kaçında Yatıyor 2022 ?

SED yardımı başvurusu yapan vatandaşların merak ettiği bir diğer soru ise SED yardımı ne zaman yatacak sorusudur. SED yardımı ayın kaçında yatıyor yada SED yardımı ne zaman yatar sorularının cevabı net olmamakla beraber ayın 1 ile 10 ‘u arası olarak bilinmektedir. Ancak bu her zaman geçerli olmayabilmektedir. Zaman zaman sed ödemelerinde gecikme olabilmektedir. SED ödemesi ne zaman hesaba geçer sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de SED başvurusu sırasında istenen belgelere bakalım.

SED Yardımı Başvurusunda İstenen Belgeler ?

Başvurusu sırasında aşağıda ki belgeler istenmektedir.

 • Dilekçe
 • T.C. Kimlik Numarası beyanı,
 • Gerektiğinde alınacak sağlık raporu, öğrenci belgesi
 • İş-kur ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belgeler istenilir. Muhtaç kişilerle ilgili başka bilgi ve belgeleri elde edebilmek amacıyla başka araştırmalarda da bulunabilir. 

SED yardımı başvuru formu aile bakanlığı ilçe müdürlüklerinden alınabilir. 

SED yardımı kayıt bulunamadı ne demek ?

Bu hatayı almanız durumunda başvuru yaptığınız Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müdürlüğünü arayabilirsiniz.

SED yardımı kayıt bulunamadı hatası vatandaşların sık karşılaştığı hatalardan. SED yardımı kayıt bulunamadi hatası yardımınızın kesildiğinin yada başvurunuzun kabul edilmediğinin habercisi olabilir.

SED Yardımı Sorgulama

SED Yardımı Sorgulama
SED Yardımı Sorgulama

Başvuru yapıp maaşım çıktı mı diye merak eden vatandaşların başvuru sonuçlarını öğrenebilecekleri bazı yollar bulunmaktadır. SED yardımı başvuru sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden buraya tıklayarak yapabilirsiniz. Dilerseniz sosyal yardım hattı ALO 144 ‘ü de arayabilir ve SED yardımı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bu sayede SED yardımı yattı mı diye merak edenler için kolay yoldan cevap alma imkanı sağlamaktadır.

Sorgulama yapmanın 3 temel yolu vardır:

 • İlçenizdeki veya ilinizdeki Sosyal Hizmet Merkezini arayarak veya bizzat giderek
 • Alo 144 ü arayarak
 • E devletten sosyal yardım sorgulaması yaparak

SED Yardımı Neden Kesilir ?

SED yardımı başvurusu yapıp maaş alanların başına gelen bir talihsiz olayda maaşlarının kesilmesidir. SED yardımın neden kesilir sorusunun ilk cevabı yardım süresinin dolmasıdır. Bir diğeri ise adres değişikliği yapıldığı halde aile bakanlığının bilgilendirilmemesidir. Ayrıca ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olmadığı anlaşıldığı durumlarda da yardım iptal edilebilmektedir.

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ” ne demek diye merak ediyorsanız bu yazıyı görmeniz bu başvurunuzun kabul edilmediği anlamına gelmektedir.

SED Yardımı E Devlette Gözükmüyor 

SED yardımı e devlette gözükmüyor ise Aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. Çünkü SED başvurusu konusunda problem yaşamış olabilirsiniz.

SED yardımı alanlar forum sitelerinde sıklıkla SED yardımı son dakika haberlerini araştırmaktadırlar. SED yardımı başvurusu yapanlar yada SED yardımı başvurusu yapıp da maaşları bağlanan kişiler iyi bilmelidir ki SED yardımı maaşları asgari ücret zamlarıyla beraber artış göstermektedir. SED yardımı ne kadar olacak bu sayfadan takip edebilirsiniz.

SED yardımı kimlere verilir? SED yardımı nasıl alınır anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından mutlaka bizlerle paylaşın. Sed yardımı alanlar yorumları ile bizleri bilgilendirebilir.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

4.538 Yorum

  1. Hayır hala düzelmedi bende de öyle yazıyor nedenini anlamadım arayarak bilgi almaya çalışacam sizde alırsanız bilgi paylaşın

   1. Arkadaşlar aranızda kurumu arayan varmı ben kendi bağlı olduğum kurumu aradım dün bana söyledikleri şey ayıklama yapıyoruz çok sayıda kişinin kesileceğini soyledir bazı yorumlarda da 2024 e kadar uzatilacagi yazıyor bilgisi olan varmı varsa lütfen cevap verin

   2. Arkadaşlar sed yardımı ödemesi e devlette gözüküyor ama hala Kasım ayında yatan ödemeleri gösteriyor bilginiz olsun

     1. Arkadaşlar benim desteği ve elektrik yardımı e devlette görünüyor

  2. Arkadaşlar sed yardımı e devlette görünen varmi bende kayit bulunamadı tc ye diyor bilgi verirseniz sevinirim

   1. Yeşim hanım bende de durum aynı hala kayıt getirilemedi yazıyor çok Can sıkıcı bir durum Allah yardımcımız olsun inşallah

     1. Bende de aynı şeyi yazıyor tc kayıt getirilemedi

  3. Dilek hanım sizde son odeme ne yazıyor bnde 2023 yazıyor bu Ayin Son biliyordum avaba iki yillikmi benim

   1. Melisa hanım bende gözüken son ödeme tarihi 30.12.2022 yani bu son ödeme alicam onuncu ayın yedisinde başvuru yaptım ama halen süreç devam ediyor yazıyor olumlu yada olumsuz bir durum yok

 1. arkadaşlar ben 4 senedir sed alıyorum benim e devlette ödeme planı 31/12/2023 yazıyor fakat beni 3/4 aydır kimse aramıyor acaba ben bu tarihe kadarmı alacağım bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Arkadaşlar e devlet sed ödemesine giriş yapabilen varmı normalde benim gelecek ay sondu bugün baktım kayıt getirilemedi yazıyor acaba kesildimi yoksa sistemsel bir sıkıntımı var yine

 2. Sanırım güncelleme yapılıyor herhalde bu aya dair ondan dolayı olabilir

     1. Arkadaşlar yalan bilgi vermeyin yazık bu kadar insan bu paranın bir an önce yatmasını bekliyor günah ya yapmayın lütfen

    1. Benimde hala hesabımda ödeme yok sizin nasıl yattı acaba hangi şehir Balıkesir yazıyor isim olarak

    1. Bazen geç te yatabiliyor ayın 15 inden sonra 20 sinde yattığı zamanlarda oldu inşallah erken yatar

  1. Arkadaşlar e-devletten baktım şimdi benim 2024 olmuş son ödeme olmuş tarih 1 2 saat önce görünmüyordu yani kayıt bulunamadı diyordu bence artık yavaş yavaş yatmaya başlar inşallah

  2. Ben de İstanbuldayım. Şimdi hesaba baktim yok.zaten bildirim geliyor yatınca.

     1. Benim biraz önce evime gitmidler ben im kızım demiş annem evde yok. Ne zaman gelir bilmiyom demiş 🙄 2 kere gelmişlerdi evdeydim.bu defa ne icin bilmiom

    1. benim de öyle yazıyor tc nlu kayıt getirilemefi diye . Aralik 5 gibi yazar belki yenisi,hep öyle oluyordu. Bir de bahane evde yoktunuz diye kesinti icin uğraşıyorlar. Önceki hafta gelmişlerdi yoktum bir gün o olmadığım gün gelmişlerdi. Bu haftacda full evdeydim gelmediler

     1. Benimde 2 gündür baktım TC kayıt bulunamadı yazıyor son ödeme 2024 yazıyor benimkinde jerkezdemi sorun var acaba bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

   1. Evet Melisa hanım bende de kayıt getirilemedi yazıyor önümüzdeki ay benim son bende korktum acaba kesildimi diye

    1. Dilek hanım benimde Aralık son.evemi gelecekle yoksa bizmi kuruma gidicez evraklarla#

     1. Melisa hanım geçen sene benim eve geldiler haberim olmadan bu sene bilmiyorum artık ne olacak eğer Aralık ayında gelmezlerse son ödemeyi aldıktan sonra ben kendim kuruma gidicem benim 3 cocugum var sadece okul öncesi bağlandı bana 10?aydada e devlet üzerinden başvuru yaptım ama halen süreç devam ediyor

     2. Dilek ve Melisa hanım onumuzdeki ay son ise Aralık ayınin başında kuruma gidip bir an önce başvurunuzu yapın kurumdan gelicekler diye beklemeyin benim yeni bağlandı Benim Eylül de bitti Eylül 8 gibi başvuru yapmama rağmen Ekim ayında almadım zaten bir ay onaylanması sürüyor sisteme düşmeyince maalesef para da yok şimdi kayıt bulunamadı diyor erken başvuru çok onemli

     3. Aralık basinda biran önce kuruma gidip Başvurunuzu yapin melisa ve dilek hanim

     4. Seval hanım teşekkür ederim ama zaten benim 10.ayda yeni bir müracaatim oldu hala süreç devam ediyor hoş başvuru yaptıktan 2 hafta sonra eve ulusal hane ziyareti adı altında geldiler ama bir buçuk aydan beri hala başvuru süreci devam ediyor yazıyor olumlu yada olumsuz bir şey yok onun sonuçlanmasını bekliyorum bende Allah hepimizin yardımcısı olsun her ay ayrı bir sıkıntı içindeyiz

     1. Sedanur maaşlar artık ayın 15inde yatıyor merkezi sisteme döndü her il aynı zamanda yatırılıyor şuan yatan bir ödeme yok maalesef

 3. Arkadaşlar geçen gün bana ev ziyareti ne geldiler sorular sorup bana iki farklı kâğıda imza attirdilar aranızda benim gibi imza atan varmı bu ne demek oluyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Benden de kira sözleşmesini yenilememi istediler götürdüm imza attirdilar evrakı verdigine dair dediler bugunde aradilar sali günü toplantiya bekliyoruz dediler bu zamana kadar hic toplanti falan olmani bakalim ne icin cagiriyorlar insallah kötü bisey yoktur

   1. Niye çalışmıyorsun. kimse yok mu. Bu sadece cocujlara destek için. geriye kalan masrafı nasıl ödüyorsun filan sorular . Gercwkten çaresizler için devam diyor.oyle insanlar var ki onları örnek gösteriyorlar bir gidin bakın görün diyorlar gerçekten öyle de ,biz de öyleyiz ama bi kıt iyiyiz o da çok geliyor işte

    1. Benimkini kestiler durum değişmedi gi halde ne yapmamız lazım biri birsey söylesin gerçekten zor durumdayim

     1. Emine hanım kuruma gidin derdinizi anlatın. Araştırın deyin.gidecek yeriniz yoksa söyleyin. Bir gelir yoksa vs zaten verir. Siz de merdiven ev iş filan bakın.calisirsanuzxda verirler destek olurlar

  2. Bana da geldiler, cicugun ismini söylediler hatta. burda mi değil mi tespit için. Kaç kişi yaşıyorsunuz Kira bedeli ,çalışıyormusun vs.imzada elk desteği ve sed devamı için

   1. Sevgi hanım ne yazalım herkes ayın 15ini bekliyor yatacak mı yatmayacak mı bilmiyoruz e devlette 2022 10.ay yazıyor belki geçen ay aldığımız son ödemeydi kim bilir bekliyoruz bakalım ne olacak

    1. Umarım ben yanılıyorum bu kadar insan mağdur edilmeyecek inşallah bu konuda bilgisi olan yazsın umudumuz olsun bekleyişimiz boşuna olmasın

     1. DeryA hanım normalde sEneniz ne zaman doluyor.birde kaç aydır son ödeme tarihi o şekilde görünüyor

     2. Derya hanım evet ayın 15 .bekliyoruz hepimiz benim sürem bitmişti yeniden başvurdum geçen ay bana vermediler dün
      aradım sosyal hizmetleri sordum e devlet gostermiyor e devlete bakmayın dedi

    2. Arkadlar# Sed yardımı iki yillik bağlanan varmı aranızda.benim son ödeme 2023 görünüyor.aralita senem doluyor yani iki yıllık maaş bağlanan vaacabaaca#

     1. Melisa Hanım Kendileri Dönüş Yapıyor Yapmazlarsa Kendiniz Gidin Tekrar bu aydan sonra

     2. Evet Melisa hanım 2 yıllık bağlananlar var doğrudur

   2. Arkadaşlar aile destek ödemesi faizli yattı .benim ptt kartım olduğu için dışardan çektim

  3. Arkadaşlar size bi sormak istiyorum ben ortalama 1 saat önce e devletten sed ödemesi ne baktım gözüküyor du şuan baktım kayıt bulunamadı diyor benimle aynı sorunu yaşayan varmı acaba lütfen cevap verin

     1. Benimde kayit Bulunamadı diyor uatarmi bugün acaba#

     2. Benimde kayıt bulunamadı diyor arkadaşlar lütfen yazın kesildi mi acaba ne olur bir şey yazın

     3. Dilek hanım bilginiz vardır 1 aydır başvuru süreci devam ediyor yazıyor ne yapabilirim

    1. Kayıt Getirilemedi! Sorgulanan TC Kimlik Numarasına ait Başvuru Bulunamamıştır! meltem hanım sizdede böylemi yazıyor

     1. Bende Ayni bende korktum buraya yazdığınız için Allah razı olsun hepinizden

    2. Neden bu yazi cikti hicbir sey anlamadim yani kesildi mi mi yardımlar kimse bu konu hakkinda bisey bilmiyor mu

     1. Yardım sende demi TC ye aita kayıt bulunamadu yaziyor

   1. Kayıt Getirilemedi! Sorgulanan TC Kimlik Numarasına ait Başvuru Bulunamamıştır! dilek hanım böylemi yazıyor bende bu yazıyor

     1. teşekkürler çok korkmuştum kış günü normalde bende 31/12/2023 son ödeme

     2. Benim 2024 yazıyor niye herkeste farklı şeyler yazıyor bugün de yatmadı acaba 12 den sonramı yatar

     3. Evet benim de aynı şekilde yazıyor yatar inşallah

     1. ben 4 yıldır alıyorum bu 31/12/2023 yazıyor son bağlanan galiba iki yıllık bağlandı ben yüzde 63 akciğer engelliyim engelli maaşı alıyorum ben başvurmadan devlet bana kendi bağlamıştı.

     2. Arkadaşlar gece 12 den sonra hesaba yatar yatmaz bildirim geliyor size burdan yazarım. Benim de e devlette görünmedi 1 saat önce. Eğer yarın yattığında hesabında görünmeyen olursa o zaman bilsin ki süresi dolmuştur. kurumakgider.simdi üzülmeyin. Iyi geceler

     1. Kimse yanlış anlamasın sed yardımı bilgisi anında cvp gelen tek site burası diğerleri boş

     1. Beni de kurumdan arayıp cağırdılar bakalım herkes ayrı bişey yarın ola hayrola

     2. Benide aynı şekilde faturalarla bırlıkte gelın dedıler

     3. Evet bencede tc ye ait bilgi yok yazıyor benim 1 ay önce kesildi tekrar kuruma gittim basvuru dilekçe yazdim

   2. Merhaba benimde aynı şekilde görünüyor.İnşallah güncellemeden dolayıdır.

   3. Benimde ole gözüküyor kayıt getirelemedi basvuru bulanamamistir diyor ama bu sabah sosyal hizmetleri aradim onaylandi dediler neden ole gorunuyor anlamadim

 4. Yardım isimli arkadaş bende İzmir deyim Karabağlar hala yatmadı sizin semt neresi de yatmış

     1. Sed ödemeleri yatmış bügün mobil bankacılıkta gözukmuyor muş atmden hesaba kontrolü yaparsanız farklı hesaba yatmış

     2. Nasıl farklı hesaba yatmış Osman bey anlamadım daha ayrıntılı anlatır mısınız

     3. merhabalar bende açık hesap yok eski hesabada yatmamış ne yapmam gerek istanbulda herkese yatmış mi

     4. Ayşe hanım mobil uygulamasından hesaplarına girip kart ayarlarına girerek hesap ekle çıkarta girin bakiye orda görünüyor insanları böyle mağdur ediyorlar

     5. Arkadaşlar yatan iller varmı hesaplara baktınız mı Balıkesir hesaba yatan varmi

     6. İstanbul yattı. Mobil bankacılıkta gördüm arkadaşlar

    1. Mobil bankacılık girin hesaplar kısmında ya da büyüteçe tıklayın yazın hesap ekle çıkar diye üstte görünür. Onu tıklayın yeni hesap ve para görünüyor. atm den gidip çekin

     1. Cvp için Allah razı olsun Hayat hanım ben dediğiniz gibi yeni hesap açtım fakat bakiyem 0tl görüntüleniyor

     2. Çok saçma olmuş bu ay farklı hesap açmışlar adımıza ona yatmış para ve bazılarına 3200 bazılarına tam para banada 379 TL eksik yatmış nasıl iş bu. Yarın arıcam kurumu be ne ya

     3. Hayat hanım bu işlemi PTT kartoyla yapabilirmiyim

     4. Arkadaşlar size bi sorum olacak ben e-devlet üzerinden sed e başvuru yaptım ayın 7sinde bu ayın 20 sinde hane ziyaret i adı altında aradılar ve ertesi günü geldiler kapıdan sorular sorup bana iki tane farklı kağıt imzalattılar küçük bebeğim var oda o anda durmadı soramadım niçin imza atıyorum diye aranızda benim gibi bir durum yaşayan varmı bu normal bir ziyaret mi yoksa başvurum üzerine gelen bı şey mi

     1. Arkadaşlar sed ödemesi yatan iller varmı lütfen yazın

     2. Gün içinde yatmaz ise pazartesiye kaldı inşal. Yatar bügün

     3. Dilek şu hanım,ben de attım.onaylamdigina dairmis. Ve hanede gerçekten varmisinuz diye. Bir de elk.destegi eklenecek e devlete

    1. Ali tekrar yeni bir hesap açılmış kartlarim dan giriş yap kart ayarlarım dan hesap ekle çıkarta gir bakiye orda görünüyor yılın dolduysa arayan gelen olmadıysa tekrar başvuru için gidersin

   1. Arkadaşlar bu ay denetim için eve gelen oldumu kurumdan herkes maaşlar kesilecek diyor ne olur bana buradan bilgi verin ne olur

    1. Bize gecen ay geldiler bilgi güncelleme için. Bir de ayriyeten biliyorsunuz sosyal hizmet memuru oda dolap esya bakıyor bazen.habersuz geliyorlar evdeysenix şanslısınız yoksa da bir dahaki sefere .ay sonu gelmeden evde bulurlarsa sizi iyi olur.

   2. İzmir yatmış gözümüz aydın mobil bankacılık yeni sistem olduğu için saatini bulamadım kaçta yatmış.

    1. Bn cekemdm mobilde görünmüyor bana yardımcı olursanız sevinirim hesap ekle çıkar yapıyorum olmuyor

     1. Hesaplarım bölümünde altta yaz hesap ekle yaz otomatik çıkıyor ona tıkla, kartın gözükür karta da tıkla orda sayfada görünür. Kartina tanımlamayı da banka yapıyor sadece melisa hanım

     2. Melisa aynı durum bende de oldu ATM vermiyor bankayı aradım güncelleme yapman gerekiyor diyor nasıl bir sistem yaptılar anlamadım resmen haftasonu mağdur oldum pazartesi gününe kaldı bankadan onay verilmeden çekilemez diyorlar

    2. Benim 8.ayin rödemesi görünüyor.10. ay görünüyordu degiismis sizdede öylemi cevapveririseniz sevinirim

     1. Evet benim de sed ödemesi 03.08.2022 olarak gözüküyor

  1. Planlanan son ödeme 2022 10. Ay yazıyor e devlette bilgisi olan varmi son kez mi alacağım yani durumumda hiçbir değişiklik yok neden bilgisi olan varmi

   1. Ali bey benimde 2022 10.ay yazıyor.daha önceden 2024 yazıyordu.bende anlamadım ne anlama geliyor.bilgisi olan yazsın lütfen

    1. Evet Ayşe hanım aradım kurumu eve gelinecek devam edip edilmeyecegine karar verilecek dediler

     1. Planlanan ödeme tarihinin alakası var mı gelmeleriyle.sanırım genelde herkesin 2022 10.ay olmuş

     1. Arkadaşlar benim evime geldiler bilgi aldılar. kağıt imzaladım. Aile bakanlığı imiş. Bir de mektup verdiler broşür gibi. Sed devam edecek mi dedim.evet dedi

     2. Bu ay ne zaman yatar malum okul açıldı kurumu arayan var mı acaba arkadaşlar lütfen cvp yazın

     3. Hala yatan il yokmu ne olur yatan iller yazsın yada kurumu arayan arkadaşlar lütfen okul alışverişi yapmadım henüz zor durumdayım

     4. Balıkesir yatmadı yatan iller varmı arkadaslarb

     5. Hesaba yatan iller varsa lütfen yaxsrmisiniz

     6. Balıkesir e devlette yattı gözüküyor ama mobile bankacılıkta yok ATM den kontrol edebılırsınız

     7. Benim son ödeme 2024 görünüyor bu ay ödemem Eylül 2 ama hesapta yok para bana 3 ay oldu başka hesaptan yatıyor du Adana’dan yardımı yatan oldu mu

     8. E-devletten baktım bazı arkadaşların evine gidilmiş kurumdan maaşlar kesilmiş bu konuda bilgisi olan var mı acaba kesilip kesilmediği ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar lütfen buradan bilgi verin

   2. Maaşlar kesilmiş diyorlar arkadaşlar lütfen buradan bize bilgi verin lütfen kurumdan gelmişler durum hakkında bilgi verin lütfen

     1. Evinize geldiler mi sizin yıllık süreniz mimi doldu acaba tekrar tekrar evrak is#temediler mi

     2. Hayır kimse evrak istemedi sadece gelip sordular yine iş durumu var mı çocuk kaça geçmiş ev kiramı güncel her zamanki sorular ama sordum kesilecek mi bilmiyorum dedi durum değerlendirmesi yapılacak bu ay hesabınızı kontrol edin dedi ve gitti kurumu arayan var mı arkadaşlar

     3. ArArkadaşlar öyle birşey söylenmedi öyle bı durum yok neden kesilsinki rahat olun

     4. Biz kendimiz uydurmadır kurumdan gelen bayan dedi kesilip kesilmediği belli değil ama kesilebilir biriniz kurumu arasın bilgi alsın lütfen

     5. Arkadaşlar maaşı yatan iller varmı durum ne kesildi diyor yorumları okudum gerçekten kesildimi kesildiyse nasıl anlarız cvp yazın ne olur

    1. Beni aradılar çocuğun okul belgesi kira sözleşmesini istediler kesilecek dediler nedenini ısrarla sormama rağmen sadece uzun yıllar almışım başka bir sebep söylemediler ne yapmamız gerekiyor bilgi verin

     1. Beni aramadılar Ali bey eve bir bayan geldi soru sordu ev kiramı çocuk kaça gidiyor bu şekilde kesilecek mi dedim bilmiyorum dedi durum değerlendirmesi yapılacak bu ay hesabınızı kontrol edin yatmazsa kesilmiş dedi kimse net bir şey söylemiyor bende anlamadım

     2. Azonce aradılar beni Red almış benim durumum ne yapmam gerekiyor durumumda bir değişiklik yok

     3. Maaşı kesilen insanları arayıp kesildi red aldı mı diyorlar yoksa siz mi aradınız kurumu Ali bey lütfen cvp yazın benim sadece evime geldiler soru sordular her zaman ki soruları kesilecek mi dedim bilmiyorum dedi durum değerlendirmesi yapılacak bu ay hesabınızı kontrol edin yatmazsa kesilmiş demek dedi

     4. Bnde iki senedir alıyorum eşim hükümlü daha cezasnn bitmesine iki sene var kesilir diye korktum.ilk seneden sonra iki senelik mi bağlanıyor

     5. ali bey durumunuz nedir engellimisiniz yoksa işmi bulamıyorsunuz sed yardımını hangi şartlarda alıyorsunuz ona göre sizi bilgilendiriyim

  2. Kızım liseye başladı Ödemeler yatmadı ev sahibi kiraya zam yaptı ödemeler üst üste geliyor kaça bölünecegimi şaşırdım okuldan kıyafet ve defter diye diretiyorlar kıyafet için en azından önümüzdeki aya kadar müsade etseler şikayet edebileceğim bir yer varmı bilgisi olan varsa yazsın Allah’tan tek çocuk iki üç çocuğu olanlara Allah sabır versin yardım etsin 🤲

   1. Arkadaşlar istanbul yatmış. Mobil bankacılık açın hesap ekle çıkar kısmında başka hesaba geçmiş. Atm den görünüyor çekin. Mesela benim alibeyköy subesiydi önceden, şimdi Mecidiyeköy görünüyor

    1. Evet bilgilendirme icin tesekkurler oncelikle. Neden bu defa boyle yaptilar bekleyen binlerce insan var bende sayenizde ogrendim

    1. Maaşlar kesilecek mi Allah rızası için biri doğru bir şey yazsın kurum aramaz kimseyi yardım alan çok var bunları tek tek kimse aramaz kurumu ancak biz arayıp bilgi alabiliriz ben aradım belli değil dediler

     1. Kesilmez sanmıyorum kesilmesi için ya durumunuz duzelmiştir yada sureniz bitmistir benim bitti Eylül ayında başvuru yaptım geldiler soru sordular gittiler bakan evlere tek tek gideceğiz demişti denetleme yaparlar belki eğer keserlerse tekrar başvuru yapın çimere yazarsiniz bende bekliyorum

     2. İnşallah Seval hanım gerçekten zor durumdayım 6.sınıfa giden bir kızım var Mardin’de iş imkanı yok olsaydı zaten çalışırdım eve denetime geldiler kesilecek mi dedim bilmiyorum dedi duruma bakacaklar bu ay hesabınızı kontrol edin dedi

  3. Arkadaşlar kimsenin parası yatmadı mı niye kimse cvp yazmıyor kesildi mi gerçekten

   1. Zannetmiyorum bu kadar insanın bir anda kesilmez ya gün içinde yatar yada pazartesi günü yatar

    1. İnşallah dediğiniz gibi olur Dilek hanım kimse yazmıyor kesildi mi bilmiyorum herkes kesildi diyor bugün ayın 14ü hesapta para yok inşallah kesilmemiş bu kadar insan mağdur olmaz

   2. Bu ay denetleme yapıyorlar geçen sene yine Eylül ayında sürenin bitmesine bir yıl varken denetlemeye geldiler aniden o yüzden 15 bekleyelin ve ya gece yatıyor bazen hesapları kontrol edin benim bağlanır mı bilmiyorum ama e devlette bile göstermiyor geçen ay bitmişti hala onu gösteriyor inşallah pazartesi ye kalmaz

    1. Kurumun numarasını bilmiyorum ben 144ü aradım kurumu arayın buradan görüntüleyemiyoruz dediler yaşadığınız şehirin kurum numarasını arasanız biriniz durumu öğrenseniz keşke bizede buradan bilgi verseniz gerçekten üzgün bir şekilde bekliyorum kesildi mi devam mı edecek bilmiyorum en azından merak etmeyiz

     1. Bakan internet haberinde 15 ekime kadar sed ödemeleri hesaplara yatacak demiş

    2. İnşallah Seval hanım 15ine kadar yatar bekliyoruz bakalım Rabbim büyük hayırlısı olsun inşallah

     1. Arkadaşlar e devlette gözüküyor ama Mobil bankacılık gözükmüyor neden bana yatmadı lütfen yardımcı olun

     2. Benimde yatmadı bu ay bana yokmu acaba herkese yatmış İstanbul başvurum kabul oldugunu tahmin ediyorum çünkü sosyal hizmetlerden aramislardi hala bekliyorum bir ümit

     3. en güzeli bankayı arayin vadesiz hesa0 bakiyesi öğrenme diyin ordan öğreniyorsunuz ben oyle yaptim

  1. Mobilden mi bakyiniz acaba yeni avtiklari hesabami yaptırıyorlar.izmir yattimi

 5. Ben Eskişehir den Ankara’ya taşındım ikametgah bildirdim Ankara’ya da yeniden başvurdum evrakları verdim hiç hir şekilde maaş kesilmedi Ankara suan onaysürecinde yine az önce maaş yatmış Eskişehir ibanina

  1. Bayramla alakalı bilgisi olan varmı erken mi yatacak bilgi sahibi olanlar Allah rızası için yazarsanız sevinirim

   1. Elif Hanım Ödemeler Her Bayram Öncesinde Yatırılıyor En Geç Bayram Arifesinde Hesaplar da olur

    1. Arkadaşlar burada yorumlar otamatik sorularınıza yardımcı olacak siteyi yazıyorum bir girip bakın sed ve aile desteği paketi ve diğer yardım sorularınıza çok rahat cevap alacağınız bir site adresi www. Kosgebkrediler.com pişman olmazsın www. Kosgeb krediler.com

    2. Arkadaşlar bu ay erken yatar mı bayram nedeniyle yoksa her ay gibimi yatar ne olur cvp yazın

    3. Ben de başvurdum sıraya alındı diyorlar eve gelip bakacaklarmis 3hafta oldu ne zaman gelirler acaba Fatma hanım

     1. Kübra Hanım Gidecek Durumunuz Varsa Tekrar Gidin Bence Durum Aciliyetnizi Bildirin 3 Hafta Uzun Bir Süreç Olmuş İnşaallah Bir An Önce Bağlanır 🙏

   2. Bende sizler gibi sed yardımı aliyorum.hepinizi çok kaliteli mutlu olacağınız bir sosyal yardım sitesine davet ediyorum. adı www. kosgeb krediler. com girip bir bakın pişman olmazsın. Burada yorumlar otomatik. www. Kosgebkrediler . Com hepinizi davet ediyorum. Çok işinize yarar. size faydası olur. www. Kosgebkrediler. com

    1. İzmir yatmış 2.376 TL şok oldum Rabbim devletimize zeval vermesin zamlardan bizide faydalandirdigi için

  2. Gelen zamlar hakkında bilgisi olan varmı geldimi zam ödemelere bilen yazabilir mi

  3. Arkadaşlar elektrik desteğine zam yapılmış 94 du benim 108 olmuş e devletten bakin

  4. Temmuz ayıyla ilgili bilgisi olan varmı acaba bayramda yaticak mi yoksa normal tarihte mi yaticak ödemeler

   1. Iyi günler derya hanım sizin e devletiniz de ağustos ayı icin tarih kaç gözüküyor acaba bende hala temmuz gözüküyorda bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

    1. Selamlar gamze hanım geç gördüm kusura bakmayinuzun zamandır e devlette görünmeyince ben ağustos zannettim meğersem temmuz ayı imiş çok özür Dilerim ist yatan yok bu saate kadar

   1. Yok yatmadi cumadan yatirirlarmi hic. 15 inde yatar umarim. Diger aylar gibi 20 sini bulmaz

 6. arkadaşlar kurumu aradım ödemeler cuma günü yapılacakmış genel olarakta o zaman başlar üzülmeyin yapılacak bir şey yok bunun bankayla alakası yok kurum daha çıkış yapmamış bankada arkadaşlada konuştum bizle alakalı değil dedi burda bir kaç kişi işi bankaya atıyor

  1. Simdi aradim kurumu cuma dediler bence onlarda bilmiyolar cumaya kadar aranmasin diye cuma dediler sonrada haftasonu zaten

  2. Sevgili kalender evet bankayla çok alakası var geçmiş dönemlerde de böyle sorunlarla karşılaştığımız için bunu söylüyoruz sende lütfen buay ödemen yattığı zaman tarihi ne anlarsın üzülerek söylüyorum ama ne yazikki ziraat bankası parayı işletiyor

   1. DİLEK HANIM BU BİR MAAŞ DEĞİL BU SADECE EĞİTİM ADI ALTINDA YARDIM YANİ DEVLETİN PARASI ZİRAAT BANKASI İŞLETEMEZ KURUM DAHA PARAYI HESAPLARA AKTARMADI.BEN BANKAYLA İKİ DEFA KONUŞTUM İSTER ANLAMAK İSTEYİN İSTER ANLAMAYIN ZİRAAT BANKASI BENİM DEĞİL YA SAVUNUYUM SEN NASIL GÖRMEK İSTERSEN ÖYLE GÖREBİLİRSİN .

    1. Pardon para devletin banka devletin tabikide işletiyor geçen ay işletemedi erken yatti diye bu ay açığı kapatıyor en erken yirmisinde yaticak

   2. Kahramanmaraş yattimi bilgi verirmisiniz benimki halen yatmadı acaba kesildimi

  3. Mrb bende kurumu aradim bugun ödemeleri bekliyoruz dediler olmazsa cumaya kadar ödeme yapilacakmis

    1. Hatice Hanım mobil uygulamadan görünmüyor başka şubelerden yatmış yardımlar bankadan çekin benimde yatmadı sandım bu durum çıktı karşıma

     1. Merhaba! Herkesınmi yeni adına hesap açmışlar o hesaba yatıyor paralar

     2. Fatma hanim siz bu durumu nerden ogrendiniz samsundan mi aliyorsunuz yardimi kurumu aradim 1 ile 15i arasi dediler herkes mi bu sekilde aldi kafayi yicem

    2. Sadem ve Hatice hanım bir çok kişi bu durumda başka sitelerden yorumlara bakarsanız anlarsınız bankadan çekin paranızı hesapta görünmüyor

    3. 4747 ye BAKIYE yazıp gönderin hesabınız da görünüyor sa gidip bankadan çekersiniz

     1. Arkadaşlar Mardin’den yazıyorum bn hesapta birşey yok e devlette zaten görünmüyor Mardin’de olan yatan var mı yada bilgisi olan kurum dedi cumaya kadar ama bugün ayın 18 hı halen yok normalde ayın 13 de yatardı

     2. Kader hanım ziraatin müşteri hizmetlerini arayın ordan öğrenirsiniz ben ordan öğrendim

  1. Bu nasıl bir saçmalık ya ayın ortasi oldu hala hiçbir şehirde yatan para yok önümüzdeki ayda zamlı olduğu için geç yatırırlar Allah’ım sen hiçbir kulunu muhtaç etme yarabbim

  2. Malesef yatmadı samsun tokat ordu birergun ara ile yatıyor ins bugün yatar yarın ayın Bugünde yatmazsa 16/17bulur ne yazikki

  3. İzmirde de ne yatan var nede e devlette görünüyor kurum sürekli meşgul çalıyor

  1. 8inde alıyordum her ay. Yatirmadilar hala. 1 buçuk ay oldu zaten. Keşke erken yatsaydi. E Devlette de hata veriyor gözükmüyor. Ordu bu arada.

   1. Paralar yatırıldı bunu ben değil aile sosyal bakanı derya yanık başkan kendi resmi hesabından açıkladı zate girip bakın şuan paraları banka faiz veya repoo mudur nedir her neyse işletiyor hak sahibi olan herkesin şuan paralar hesabşnda aslında işleten banka bunu ben değil bakan açıkladı zate yatırıldı diye girin bakın bakanın hesabına açıklamayı okuyun

  2. Bu gece 24.10 dan itibaren hesaplara düşer arkadaşlar. gece yazarim önce görürsem

     1. İstanbul halan yatmadı kurumu aradım 20 sınden sonra dedıler

     2. gerçekten böyle bir saçmalık olamaz sonuçta 1.5 ay oldu ve bu paralarla geçinen insanlarız

     3. Malesef tüm şehirlere yatırılmamış..Çok üzgünüm bu duruma düştüğümüze..Evet devletimiz desteğini esirgemiyor bizden..Ama bankalar 3 4 gün faiz işleteceğim derken,kaç insan bu durumlara düşüyor..Çok yazık..Yine olan yoksula oluyor..

     4. İstanbul yok hala.biz de yalancı durumuna düştük 13 ünde yatacak diye yazdık. Ha bire oyalıyor banka .lanet olsun alıncaya dek yılanın deliğinden cikariyoz. Bi gün de bitiyor zaten😑

     5. Arkadaslar 15ve 17 arasi yatacak kurumdan memur oyle dedi ben 5 yildir ariyorum ankar 12si gece mutlaka yatardi bu bakan geldi hic gununde yatmadi .biraz daha sabredin 15 ya da 17 yatacak

     1. Izmirde henüz yatan yok 3 yıldır alıyorum nerde oturuyorsunuz acaba size yatmis

     2. Sevilay İzmir’in neresi bnde izmirdeyim ya#tan yok

     3. Böyle tipler yüzünden deli oluyorum. Yattı diyip milleti kanser ediyor. Ne diyim ki ayıptır günahtır

    1. İzmir yatmadı neden yattı diyip insanları uzuyodun millet maaşım kesildi diye üzülecek ayiptir

   1. Zor durumdayız bu yardım azda olsa nefes aldırıyor bize her ay bu sıkıntıları çekiyoruz kurumu arayan var mı ne zaman hesabımıza yatırılacak arkadaşlar lütfen cvp yazın 1,5 ayı geçecek neredeyse

 7. slm ben kuruma ulaştım her ay ayın kaçında alıyorsanız o tarihte yatacak dedi çorumda.saygılar kolay gelsin.

 8. Merhaba hayırlı günler ben bisey sormak istiyorum bayram arifesinde çocukların paraları yattı erkenden bayram diye bi daha ne zaman yatacak hazrian 1 mi yoksa haziran ortaları mı bilgisi olan varsa yazabilir mi ben e devlette gözükmüyor da🙏🙏

   1. benim duyduğum haziran 13ü bulacak gene yatması buda bizler için kötü oldu gerçekten 45 gün

    1. Hemde ne kötü ben erkenyatmasina üzüldüm açıkçası şimdi gelde 45 gün bekle.elde avuçta Yok ne etcez bilmem 1ay🤦‍♀️🤦‍♀️

  1. Aslıhan hanım ödemeleri her ayın 8 ile 15 i arasında hesap Lara yatıyor İstanbul için Haziran 13 yatar

   1. Son ödeme tarihi 2024 yazıyor bu neden böyle yazmışlar bı bilgisi olan varmı acaba

  2. Bayramlarda erken yatiriliyor .haziran ayinda daha once kacinda aliyorsaniz o gun yatacak

  3. E devlet de gören varmı yada kuruma ulaşabilen varsa yazarmısiniz arkadaşlar

   1. BENDE NE GÖREBİLİYORUM NE KURUMA ULAŞABİLİYORUM HER AY AYNI STRES :( YATANLAR YAZSINDA BİLGİMİZ OLSUN

  1. İstanbul gece yatmış. Herkese iyi bayramlar. Canan Hanım selam ve sağlıklı günler dilerim

   1. evet yatmış umut hanım cığım hayırlı olsun inşallah hayırlı bayramlar dilerim bende ve aleyküm selam rabbim hepimize başta sağlık versin inşallah Allah a emanet olun inşallah

    1. Canan hanım neden bu kadar erken yattı bayram içinmi yoksa kesilecek diyemi ne olur bilgi verin bana hayırlı bayramlar olsun hepimize

    2. Sed yardımda sene dolunca 3 ay beklemek gerekiyor mu? Yoksa kürumu arayıp sorayım mı? 183 böyle dedi senesi yeni dolan varsa bir yazarsa sevinirim ?

     1. Umut tahir benimde senem doldu bekleme olmadı gelip evrak istediler bu 4. Yılım olucak size söylenilen gibi bir durum yaşamadım inşallah tekrar yenilenir iyi günler

     2. Fatma hanım cevap için teşekkür ederim. Kurumu aradım evrak istediler 15 gün önce verdim. Eve kontrol için gelmediler. Onaylandı mı? Bilmiyorum aramayı düşünüyorum bugün inşAllah olur. Evrak teslim etmeye gittiğimde durumunuzda bir değişiklik var mı? Diye sordu memur bende yok dedim. Verdiği formları doldurdum eve geldim. Siz bilirsiniz onay vermişler midir?

     3. Umut tahir onay verilmeyecek olsa evrak istemezler hayırlı olsun şimdiden 😊

     4. Teşekkür ederim. Fatma Hanım isminiz ile yaşayın. Allah ın rahmeti berbereketi üzerinize olsun. Buraya yorum yazmak çok zor. E Devlet de sürekli sistem hatası veriyor.

     5. Umut Tahir kardeşim yazmak zor değil de ,herkese aynı işlemiyor inanin. Ben de geçen sene evrak götürmüştüm.olmadi.israr ile sonraki başvuruda alabildim.6 ay boşa üzüldüm. Kimi 2 çocuğa alıyor, kimi diyor yalan. Ben de tek çocuğa aliyom.kurum diyor iki çocuk için aldığını söyleyen yalan söylüyor diyor.hadi bakalım kime ne diyelim.o yüzden emin olmadan seni sevindirmek bizi üzer. Bu sene evrak götürdüm mesela.sonra imza için cagirdi beni. O imzadan sonra yatacak dedi yattı.

     6. Anladım sizi ben hallettim gibi çok şükür . Armatür evrak istediker.teslin ettim. Dilekçe dondurdum…imza attım. Durumu sordu. Bir değişiklik Bir değişiklik var mı dedi. Yok dedim 16 mayıs da oldu. Dedim 31 temmuzda kpss sınavına s gireceğim. Üniversite mezunu musunuz? Dedi evet diyince.yurt dışı mı dedi memur hayır Yurt İçi dedim. Hepsi bu kadar eve geldim. Yani ben sinav sonucu beklemek zorundayım.ekime ,Kasım çalışamam. Bir sene âldjm.simdi tekrar yaptım. Bugün kurumu aradım. Adımı sormadan bir bilgi vermeden gecistirdi beni e devlet zaten hata veriyor. hayırlısı diyelim hayır olsun.

  2. İzmir yatmış bende şimdi burdan okudum hesaba baktım dün yatmış hemde herkese iyi bayramlar.

 9. arkadaşlar şimdi krumu aradım bayramda sed yardımı yatmıyor lütfen burdan yalan yalnış yazmayın.

  1. yalan yanlış yazmıyoruz o zaman her memur kafasına göre sallıyor ben anlamadım birine yatacak birine yatmayacak diyorlar

   1. Sırf buradaki bekleyen icin baktım.gecen sene bayramdan önce yatmış. Bu sene yaşlı ve engelli maaşları ve evde bakım ücretleri yattı bayramdan önce. Sonra zaten sed yardımı geliyor. E Devlet de ayın 1i yazıyor. Antalya için. Hayırlı olsun. Bir bilgi sahibi olmadan kafadan yazmayın. .yok yatmaz. Yok bilmem ne işte. Her sene bayrama özel yatıyor . Diger zamanlar gününde

  2. Normalde uzun nzamandır. Bu sayfaya girip yorum yapmıyorum. çok gereksiz insan var. Antalya için baktım. E Devlet de ödeme tarihi 01.05.2022 yazıyor. Pazar günü yani arefe günü hesaplarda olacak. Daha kesin daha resmi bir kaynak olamaz. Hayırlı olsun. Hayırlı bayramlar şimdiden. Allah ın rahmeti bereketi bütün sevdiklerimizin üstünde olsun.

 10. arkadaşlar burdan bayramda sed yardımı yatacak diye insanların duygularıyla oynamayın ben kurumla bizzat telefonda görüştüm böyle bir durum söz konusu değil dediler zaten bakanda açıklama yapmadı.

  1. ayça hanım neden duyguları ile oynayalım bizde sed yardımı bekliyoruz ki burayı takip ediyoruz bugün kurum beni aradı +evrak istemek için o arada sorduğumda evet yatacak dendi bizde bir umut bayram öncesi bu parayı bekleyip bilgi aktarıyoruz

   1. Melike hanim e devletten sosyal yardim bilgilerini kontrol edermisin orda gozukur gida yardimi🤗

   1. Arkadaslar sunuda soylim vakiftan yardim alanlarin hesabina gida yardimi yatti bana 200 lira verildi rica ediyorm e devletinizi kontrol edin burda yanlis olmaz hepimiz magduruz ve birbirimize destek olmak zorundayiz

   1. Sagol canim hanım. saglikla harcayın. Her ihtiyaç sahibinin yüzü gülsün inşallah. Kendine iyi bak canan hanım sevgiler …

   2. Benim olumlu degerlendirildi diyor ama ödeme sorgusunda kayıt bulunamadı diyor ne demek oluyor bende İstanbul’da oturuyorum yatırıldığını nasıl öğrenebilirim

    1. Kuruma verdiğiniz IBAN numaranızı kontrol edebilirsiniz bazen kurumda kendisi sizin adınıza hesap açmış olabiliyor ziraat bankası müşteri hizmetleri yada bağlı olduğunuz sosyal hizmetleri arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz

  1. Arkadaslar hayirli kandiller sed odemeleri bu hafta yaticak bilginiz olsun herkese simdiden iyi bayramlar diliyorum🤗

   1. hadi ins ya bazı yerlerde yatacak deniliyor bazılarında sed yatmıyor deniliyor kafam cok karıştı ins yatar

    1. Yaticak melike hanimcim dun arandim kontrol amacli ben sormadan zaten onlar soyledi iciniz rahat olsun hyirli kandiller🤗

     1. bende sansa şimdi bugun arandım işe başladım sorular sordular son galiba benim ama bu ay bayram öncesi kesin sed yatacak dendi

 11. Merhaba, planlanan ödeme tarihi 31/03/2024 yazıyor. Yanlız sosyal hizmetler tek seferlik ödeme dedi.

  1. 2024 yazıyor ya e devlette de bununla ilgili bir bilgisi olan varmı yazarsanız sevinirim

   1. Merhaba benimde aynı yazıyordu ama bugün gelip yardımımın kesildiğini bildirdiler ramazan ayında bu mübarek günde yapılır mı bu oğlumla muhtacım bir ekmeğe bile ne yapacağım bilmiyorum ağlamaktan içim dışıma çıktı hiç mi vicdan merhamet yok

    1. çok üzüldüm bi anda neden böyle oldu acaba işe felanmı girdiniz,benimde 2024 yazıyor ama kesildimi kesilmedi mi bilmiyorum

     1. Süresi dolmuş aradım ama 3 ay sonra başvuru yapabilirsiniz dediler ramazan ayında kesmeleri çok kötü oldu 2024 son ödeme gözüküyor ama süresinden dolayı kesmişler allah hepimizin yardımcısı olsun işim gücüm olsa bu kadar zor durumda olmazdım

    2. CİMERE YAZN TEKRAR BAŞVURU YAPIN NEDN KESİLMİS ACABA SÖYLEMEDİLER Mİ ?

     1. Süresi dolmuş aradım ama 3 ay sonra başvuru yapabilirsiniz dediler ramazan ayında kesmeleri çok kötü oldu 2024 son ödeme gözüküyor ama süresinden dolayı kesmişler allah hepimizin yardımcısı olsun işim gücüm olsa bu kadar zor durumda olmazdım

   1. Ramazan yardımı sed alanlara yatar mı bilgisi olan varmı,bir yere başvuru mu yapmak gerekiyor

    1. Melike Hanım sosyal yardim sayfasına bir bakın orda gida yardimi yazıyor mu baxen tarihlerin arasina karisik sıraya koyuluyor eğer yoksa kaymakamliga gidin sydv başvurun. benim geçen sene başvurmadan yatirmislardi 300 lira.ama herkese aynı mı bilmiyorum

     1. Ben başvuru yapmadım ama bana yattı 500 lira ramazan gıda yardımı arkadaşlar

     2. yımaz bey sed yardımı alıyormuydunuz birde ne zaman yattı acaba

  2. Benim e devlette istanbul görünüyor. 3 ay sonra geleceklermis tekrar. Ocak ayında da 3.ay dolmuştu gelmişlerdi ve şubat mart alamamistim.
   Canan hanım inşallah görürsün. Seni merak ettim sağlığın nasil oldu.ne oldu seninki görünüyor mu..bizim gibi annelerin yüzü gülse ne olur ki

   1. Canım umut hanımcıgım çok sevindim hayırlı uğurlu olsun sağlıklı günlerde kullanalım inşallah az önce okudum sizin msj dün girdim yoktu sayenizde öğrendim Allah razı olsun bizede bağlanmış görünüyor 30 04 2024 diye ama gelen giden yok ayın 14 u bekliyorum doktor için 3 doktora gittim epilepsi tanısı koydu ilk olarak kesin kararı egm den sonra verecekler o günden beri sürekli baş dönmem var titremelerim var inşallah böyle bir hastalığım çıkmaz sen bu süreçte bana yol arkadaşı oldun çok teşekkür ederim sana birbirimize dua edelim insallah

    1. Allah razı olsun canim benim. Sana da hayırlı uğurlu olsun inşallah. Allah yüzünü güldürsün. İnşallah sağlığında yerine gelir. hic üzülme. Çok sevindim adına. Allaha emanet ol

     1. Umut hanımcıgım Allah razı olsun inşallah iyi çıkar sonuçlarım cimere cevap yazmışlar benim yardım için bu aydan itibaren kasım ayı da dahil almaya hak kazanmışım çünkü kizim 18yasina girecek aralik ayinda bunada şükür dileğim kimse zorda kalmasın kesilen arkadaşlara dua ediyorum ins 20242senesine kimse aldanmasin

     2. Çok sevindim canan hanım maşallah. o zamandan sonra Allah büyük. Güle güle saglikla geçin dilerim.kizinin bahtı açık olsun.hayirli evlat olsun inşallah.

     3. Allah razı olsun umut hanımcıgım sonrası Allah büyük inşallah amin rabbim tüm evlatlarımızı hayırlı etsin bizlere bağışlasın inşallah benim kızım itfaiye de okuyor bu sene son senesi birde atana bilirse inşallah sonrası Allah büyük inan ben ümidimi kesmiştim sana da bana da bağlanmasına çok sevindim umarım tüm zorda olanlara bağlanır Allah a emanet ol sende insallah💐

   1. SAYGILAR GEÇEN AY SAMSUNA AYIN9 UNDA YATTI BU AY 9 VE 10 HAFTA SONUNA DENK GELİYOR HAFTA SONU YATARMI SİZCE

     1. 07.00 itibari ile samsun 1678 tl yatmış bulunmakta

   2. Mardin’den yazıyorum e devlette halen Mart ayı görünen varmı Nisan ayı görünmüyor aynı durumu yaşayan varmi

  3. İzmir bu sabah yatmış şimdiden hayırlı bayramlar Rabbim darda kalanlara da yardım etsin 🙏

 12. Arkadaşlar Diyarbakır sed yardımı alan varmı varsa söyleyebilirmi lütfen benim hala yatmadıda

  1. Mart bu ay 15 i görünüyor ödeme tarihim beni ödeme yok hesapta hal yatmadı anlamadım ist heralde gene aynı olacak e devlet bilgi yanlışı var DİE düşünüyorum

 13. BURDA KİMSEYİ YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN HERKESTE ÖDENEN ŞUBAT 2022 GÖZÜKÜYOR PLANLANAN ÖDEMEDE MART 2024 GÖZÜKÜYOR ARKADAŞLAR HİÇ BİR SIKINTI YOK BURDA BİLENDE KONUŞUYOR BİLMEYENDE .

  1. Bende ödeme 15/03/2022 görünüyor planlanan 03/2024 görünüyor bana bir senelik denmişti iki senelik görünüyor burda yanlışlıkmı var acaba

   1. Damla hanım merhaba benim arkadaşıma da 1 senelik bağlanmıştı onunda 2024 yaziyor kızı 16 yaşıda 2024 de 18 oluyorlise sona kadar bağlamışlar aramis sizin çocuklar kaç yaşında belki18 e kadar verecekler

    1. Derya hanım ben bir kızıma alıyorum ocakta baglandım bir senelik dendi bilmiyorum valla iki senelik görünüyor şu an martın 15 i de ödeme görünüyor umarım iki seneliktir

     1. Damla hanım işte kızınız belki yaşını doldurana kadardır ins kimse mağdur olmaz

     2. Damla hanim ilk baglaniyorsa bir yıllık verilir ama tekragelip evinize görüşme yaptılarsa iki yıllık verilir siz arayın görüşün

     3. Arkadaşlar Kocaeli de olup yatan varmı acaba anlamadım gitti kiminin mart yazıyor kimin hala şubat yazıyor benimde şubatta aldığım yazıyor e devlette bu nasıl iş ya bilgisi olan varsa lütfen söylesin bu nasıl Bi iş

     4. Merhaba ldamla hanim benden evrak istediler teslim ettim martin 2sinde aradim eve sonuc kagit olarak gelcek dedi sizde boylemi oldu onaylanirmi acaba cevaplarsaniz sevinirim iyi gunler

    2. Benim kız 8 yaşında daha Derya hanım biz ikinci kez bağlanıyoruz senem dolmuştu ocakta tekrar başladık bir senelik dediler bakalım inş doğrudur bu ayki ödemede 15 i görünüyor inş gününde yatar

    3. Babası sağ mi çocukların ben eşimden ayriyim ama babasi sağ bakmak zorunda diyip bana yardim verme diler bakmıyo diyom şikayet et diyolar etsem nolcak bakmayınca sene aldım ozaman da vardı babasi sebepsiz yere kestiler cimerden hergun yaziyom ama red geliyo sizce napmam lazim sed yardimi alan arkadaş lar 1bucuk yaş biri 13 yaş

  2. Bende subatt ayında aldım Ama planlanan son ödeme tarihi 30.03.2024 diyo banada ilk aldığımda tek seferlik denmişti bu ne demek bilgi verirmisiniz

   1. sizdede ödenen şubat ayı planlanan son ödeme 2024 mart demi doğru anladım

    1. evet benimde ödenen tarih şubat son planlanan tarih 2024 ve hala yatan bisey yok yatan iller yazarmi lütfen

    2. Evet ayça hanım 2024 yazması otarihe kadar verilecek mi lütfen bilgi verin ama bana tek seferlik denmişti

 14. arkadaşlar e devlette tam olarak ne yazıyor bende ödeme 15/02/2022 planlanan ödeme 2024 sizlerdede aynımı

  1. Ayca hanım merhaba şubat aynda değiliz ki yeni mi başvuru yaptınız acaba

   1. hayır canan hanım ben 3 senedir alıyorum fakat benimkinde hala 15/02/2022 ödeme planlı ödeme 2024 gözüküyor çorum çorumdan alan varmı

    1. Nasıl 3 sene aliyorsunuz ben 1 sene aldım kestiler neymiş Baba si sağmış bakmaya mecburmus babasi babasi baksa zaten ayrı olmayız çocuğu alır larmis yoksa dicek misim cimerden yazdım tekrar eve geldiler ama başvuru dahi gözük miyo bana akıl verin napmam lazım 1yasinda biri 13yasnda gelirim yok nafaka aliyon diyolar 700tl ne olur ev kira

     1. narin hanım ben engelliyim o yüzden raporum var saygılar şartlar farklı

     2. Narın hanım inanın bende anlamıyorum kızımın babası 6 yaşından beri yok cezaevinde seneler önce kızım 6 yaşındayken ilk kez başvurdum red cevabı cıktı Allah yüzüme baktı temizlik işi buldum çalıştım takı bel fıtığı ve boyun fitiklarim daha nice hastalıkların olana kadar seneler sonra basvuru yaptim p cimerden ilk 1 senn1sonra 2 sene bağlandı şimdi kızım 17 ye yeni girdi süresi doldu bitti tekrar cimerden çocuğum dersleri çok iyi meslek sahibi olana kadar sed yardimi devam etsin dedim martin 1 de aradılar kirayı sordular kapattı ne olumlu dendi ne olumsuz kızımın en önemli senesi ben artık ümidimi kestim sayfayada gitmiycem Allah büyük

     3. Nafaka.aliyorsan çocuklar için vermiyorlar senin hicbigelirin olmaması gerek 1.evinkiraolmasigerek2 3 durumunum gerçekten kötü olması gerek 4 çalışmıyor olman gerek 700 tl alıyorsan ondan vermiyolar

   2. Allah yardımcımız olsun 1 sene aldım hak ettim 2ci sene ne değişti herşey zamliyken maasmi kesilir çocuğu alırız diyerek başvuru yapmamami istemiyorlar yardım versinler ne demek anneden cocukayirmak cocuk lar olmasa ben niye yaşım

 15. İzmir İstanbul’dan önce yatardi ama bana yatmadı İzmir yattımı arkadaşlar yoksa benim yardimmi kesildi lütfen cevap verin

  1. Ben İstanbuldayım hala bibsey yok.lutfen yatmayanlar söylesin abava semt semt mi yatiroyorlar yoksa kesildimi:(

   1. Ben şimdi aradım sosyal hizmetleri. Kâğıthane. dedi senin gibi çok kişi aradı Kâğıthane 20 sinde yatacak dedi inşallah dogrudur:(
    Bu arada ben erkek degilim

    1. Umut hanım merhaba canan ben umarım görürsünüz sizi arayan oldumu beni bugün aradilar kiram ne kadar elektrik destegi doğalgaz desteği aliyormuyum diye sordular onlar aramadan önce e devlette elektrik desteğim görünüyordu demin baktım görünmüyor acaba onuda mi kestiler olumlu yada olumsuz birşey söylemediler sizde hayırlı bir haber varmı insallah

     1. Merhaba canan hanım
      Benim ne arayan ne de gelen oldu.. e devlette sed için başvuru süreci değerlendirmeye alındı yazıyor. Kaymakamlık sosyal yardim da dogalgaz desteği açmış sadece başvurdum e devletten 18 i idi.maddi ve elk.istemistim ama bunada şükür. İlk defa gördüğüm için de ne zaman nasıl hiç bilmiyorum. Fatura gelince heralde ptt den yatiricam ya da fatura parasi verirler.henuz devam ediyor yazıyor sosyal yardim sayfamda.insallah Allah yüzünüze bakar. hayırlı haberler olsun inşallah

     2. Umut hanım inşallah tez vakitte hayırla sonuçlanır bizim yardım talebenizde ben evrak götürmedim cimerden yazmıştım sadece dediğim gibi bunları sordularama sonuç ne oluyor bilmiyorum inşallah onaylanır doğalgaz desteği açılmış yazmışsınız rica etsem hangi kisimda yazıyor ben anlamıyorum fazla sabah görünen elektrik desteğim 103 lirada görünmüyor ödenecek tutar yok yazıyor oysaki sabah yazıyordu inşallah sizede hayırlı.haber gelir 🤲

     3. İnşallah canan hanım. E devlette sosyal yardim bilgileri yaz.ordan sayfa açılıyor. Şartlı saglik ,şartlı eğitim yardımı var ya o kısımda yazıyor doğal desteği devam ediyor diye.bazen o sayfanın en altında kayıyor bu yazı kısmı. İşte ilk kez alacağım daha devam ediyor yazıyor. Ben hem kuruma gitmiştim hem e devletten başvurdum. Arayan soran gelen yok.cuma bir fırsatta yine uğrarım kuruma.

     4. Merhaba canan hanım nasılsınız. Benim bugün evime gelmişler. Oglum evdeydi. Demişler annen bizi arasın. 11.20 de gelmişler bende dusardaydim şansa bak.oglum evde olmasaydı geldiklerini bile bilmezdim .aradım not bıraktım 2 de dönüş yaptılar geldik yoktunuz yine geleceğiz dediler haftaya,ama gün söylemediler. Dedim bakın ben merdiven siliyorum salı cuma evdeyim dedim .bakariz, demek diğer günler çalışıyorsunuz. Dedim yarım gün iş bulursam cahir7rlarsa giderim. Artık şansa kalmış. çalışsak diyor çalışıyor,çalışmasam diyor iş bul çalış ne yapsak bilmiyom

     5. Banada Şubat ayında ansızın geldiler 6 ay falan hikaye ummadığın anda gelip teftiş ediyorlar evi gezdi dolaştı kızın 13 yaşında işe girebilirsin dedi tamam bulun işe gireyim dedim iskura kayıt yap dedi e devleti açtım hemen kaydım var ve aktif sürekli takip ediyorum dedim sanki iş varda ben çalışmıyorum niye 4.250 yerine 1500 u tercih edeyim ki dedim haklısın dedi evrakları yenilememi istedi ben 12 sene kimseden devletten yardım beklemeden tek başına büyüttüm kızımı zaten bunuda evrakli bı şekilde dile getirdim daha bu sene öğrendim yardım yapıldığını bu çocuk devletin çocuğu değil mi 18 yaşına kadar aslında her çocuğa verilmeli bu yardım ki ben ne nafaka alıyorum nede ekstra bir yardım o para bu kızın okul masraflarını ve yol masraflarıni karşılıyor zaten benim cebime girmiyor ki neyin teftişi bu.

     6. Umut hanım selamun aleyküm çok teşekkür ederim iyiyim sizler nasılsınız benim internetim yok fazla giremiyorum kusura bakmayın benim e devlette şuan hiç bir şey yok ne olumlu ne olumsuz sizin adınıza yaşadığınız durum için çok üzüldüm ama inanın dualarım sizinle inşallah bağlanır bize geldilermi bilmiyorum apartman kimsenin başına vermesin 1 i 10 katip söylerler malesef beni arayan erkekti ama ne olumlu ne olumsuz birşey demedi kızımın yaşı ni sordu 17 ye yeni girdi7dedim salı gününden beri bir haber yok umarım sizede bana da tüm ihtiyaç sahibi herkese verilir birbirimize dua edelim insallah

     7. Umut hanım birde beni arayan befendi cimere başvurunuza istianen arıyorum dedi cimerden başvuru tyapipta bu şekilde durum yasayan varmı acaba 😔

     8. A.s canan hanım ne kusuru estagfurullah. Ne zaman görürseniz, girebilirsiniz o vakit yazın dert etmeyin.ben de vallah çok üzülüyorum herkese dua ediyorum.biri kesilmiş yazınca bir dağa alır mı acaba baglandimi diye merak ediyorum hic tanımadığımız insanlara .bakalım bi gelip gitsinler ne değişir yazarım. Sadece dogalgaz yardimi görünüyor devam ediyor yazıyor ama ptt gittim bi şey yok diyor. heralde fatura gelince onlara da bilgi gidiyordur ki sisteme ödendi filan yazar. Ben öğrenirsem yazarım zaten.neni. de bina kıskanç. Allah onlara kendileri gibilerini çıkarsın hep karşılarına diyorum. İnşallah hayırlı haberinizi alırım .

     1. E devlette görünüyor artik 2 mart ödeme tarihi yaziyor ama hesapta para yok

     2. sizdede ödeme 15/02/2022 mi yazıyor birde planlanan ödeme 2024

    2. Umut hanım inanın uyuyamıyorum beni arayan 15 gün önce aile ve sosyal politikalar bakanligiymis numarayı google yazdık erkekti sordu kira ne kadar eşiniz nerde boşandığını soyledim kızınız kaç yaşında 17 ye yeni girdi dedim çalışamıyorum diye soyledim olumlu yada olumsuz hiç birşey söylemedi kapattı Allah senden razı olsun kaymakamlık yatırmış bana o parayı 500 tl yi ama 15gun oldu ne gelen var ne giden madem gelecekler neden aradılar yada neden olumlu yada olumsuz bisey demediler ben cimerden başvuru yapmıştım biraz önce sed ön başvurusundan forum doldurdum ordan da basvuru yaptim hemen soyle yazdi surec devam ediyor madem aradilar neden herhangi bir cevap vermediler😥 sed kayit yeri acilmis burdaki diger arkadaslarda yazmis kafayı yiyecem inanın sizide sıkıyorsam hakkınızı helal edin olur ya belki benim gibi bu durumu yasayan vardır inşallah hepimiz feraha çıkarız ne olur bilgisi olan yazsın

     1. Canan hanım evde beklemekle olmaz sede gıdın kendinizi gosterın durumunuzu anlatın Allah buyuk ınsallah işiniz olur

     2. Hanife hanım merhaba gittiğimizde zayıf ve minyon gösterdiğim için gebceciksin git çalış diyorlar ama bel fitigim 7tane 1poset bile taşıyamıyorum boyun fitigim var kireçlenmeler var alaycı alaycı konuşmuştu benim en son gittiğimde kuruma bu yüzden gitmek istemiyorum o yüzden cimerden yazdım sagolun Allah razı olsun

     3. Canan hanım merhaba. Ben bugün gittim kuruma. İmza attığım kağıt herhangi bir yalan beyanda bulunup bulunmadığıma dair .nisan ayı için olumlu olup olmayacağını ayın sonunda ara soylerim dedi.

   2. Umut hanım yattimiı sizin yardiminiz benim de şubat ayında süresi doluyor diye cimere yazmıştım 15 gün önce1durumumu anlatan ve sed yardımımın kesilmemesi için ama halen bir cevap yok ve yardımda yatmadi aile bakanlığı valiliğe valilik aile bakanlığına sevk etmiş ama daha cevap yok😭

    1. Hayir canan hanim benim henüz yok
     10 dk da bir ziraat bakiyom.20 sinde umudum.sene dolunca dolmadan onlar eve geliyor.ya da belgelerini hazırla sen git kuruma.ciimer bence uxun olur.sosyal hizmetlerden Red cevabı gelirse öyle cimere yaz.yatarsa yazarim bundan.insallah yatar

     1. Teşekkür ederim umut hanım bize uzun süredir gelen giden yok sürekli evdeyim olmadı evraklarımı alıp goturucem dosyaya işleyin diye inşallah tez vakitte sizede yatar paranız Allah razı olsun

     2. Rica ederim canan hanım
      Bence bekleyin 20 sine dek.zaten pazar günü. ondansonra Allah kerim benim yapmazsa ben de giderim.Allah sizden de razı olsun. Hayırlı kapılar açılsın inşallah bize

     3. Umut hanım ins 20 ne kadar yatar yatarsa burdan yazabilirmisiniz Allah a emanet olun

     4. Umut hanım selamlar merhaba ınanın çok sevindim adınıza ben umutluyum inşallah sizin adınıza duacınızım ama inanın benim umudum kalmadi Günde yuzdefa girip bakıyorum e devlete martin 1 inden beri 15 gün oldu sırf sizi merak ettiğim için giriyorum bu siteye beni arayanda evrak isteseydi umudum olurdu ne yazıkki ins haber verin yine dua ediyorum

     5. Umut hanim selam lar nasılsınız çok sevindim doğalgaz desteginizin çıkmasına ben sağ tarafım kısmı felç geçirdim halende sıkıntı yaşıyorum ben de yardımlarda herhangi bir değişiklik yok ama sizin güzel haberlerinizi almak beni mutlu ediyor düştüm kendi derdime kusura bakmayin güzel haberlerinizi yazın mutlaka Allah a emanet olun

    2. Tabii yazacağım canan hanım. Siz de yazin olur mu.acaba başka da almayan var mi.benim 2 ay önce eve geldiler tekrar oturdular soru sual.sonra yine evraklar yenilenip istendi işte kontrat çocukların okul bilgisi,saglik sorunu varsa rapor vs. Geçen ay mesela yattı hatta 38 liralık farktan sonradan yattı. Belki bu semt geç yatıyor:(

     1. Umut hanım birde anlamadığım zaten size iki ay önce gelip evrak almışlar sizden neden bir daha evrak istedikler ki ben ev taşıdım 6 ay önce covid olduk bildirgenize gerek yok sistemden görüyorlar dediler aynı mahalledeyiz ve paramız yattı her ay bu süre zarfında boşandım ne gelen oldu ne giden bana yardımcı olacağınız birşey varsa soyleyebilirmisiniz

     2. Canim canan hanım Allah razı olsun. Allahtan dilerim inşallah sizinde yüzünüz gülsün. Ben de vallahi sizi de çok merak ediyorum. Geçen artık girmem dediniz çok üzüldüm inşallah yine gelirde okur dedim.e devlette yapılan başvuru uzun sürüyor ve illa ki sonuçta yine kuruma gidion o zaman da kuruma ilk basvurmussun gibi sar başa beklion. Bi şansını dene boş anında kuruma git duacinim. Hele bakalım ayın 30 u , ya da Nisan ayi bana ne gösterecek. Dualarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun. Lütfen sevinçli haberini esirgeme. Şansın bol olsun inşallah

    3. Canan hanım benim sürem dolmuş yeniden başvurdum şimdi.s8z de hemen gidin yanınızda öğrenci belgesi kontrat vs götürün ne istemislerse onceden

     1. Umut hanım selamlar inanın çok üzüldüm bütün gün hastanedeydim midemde iltihap var yeni gördüm ben daha önce e devlette açıkken ilk verilme tarihi ocakti zaten kesimesin diye cimere durum anlatan bir yazı yazmıştım sed devam etmesi için ama aile bakanlığı valiliğe valilik aile bakanlığına sevk etmiş kendimi biraz iyi hissedebilirsem pazartesi günü götürürüm ins halen narkozun etkisi var Allah razı olsun inşallah sizden umarım bir dahaki ay yatmaya başlar size ins banada olumlu olursa bildirirseniz sevinirim sizin adiniza

     2. Umut hanım birde bana habire iskurdan eleman aranıyor msj geliyor zaten çalışabilecek durumda olsam çalışırım bu msj lar son iki aydır geliyor sizede gelen msj varmi acaba kusura bakmayin sizide bunalttim

     3. Canan hanım siz İstanbulda edirnekapiya yakinsaniz oraya da market karti için gidin. Ben bugün dedim zaten evrakları yeni aldılar diye. hatta eve geldiğimde bir arkadaşa attığım mesajı hatırladım 1 buçuk ay olmuş vereli evrakı.eve gelenlerde bazen gıcıklık yapar durumu iyi falan sallar. Bir de kaymakamlık 3 ayda bir her başvuruda 300 -400 gibi ptt ye yatırıyor. Yani sürekli sen 3 ayda bir gifip maddi yardım istiyorum diyen.ben de 8 yıldır yalnızım 3 yıldır aldim inşallah devam eder bir iki daha verseler keske

     4. Estagfurullah canan hanım ben severim yardımcı olmayı.iskurdan iş ariyormusun diyorlardı önceden. Hatta ben de iskura başvurmuştum kac yıl önce o zmn geliyordu simgi gelmiyor zaman geçti tabii.iste bana diyorlardı iskura iş arafigina dair kanıt belge sun.goturuyodum.cocuklar küçüktü diye uymuyordu .4440093 ara kadın kolları bi de 2125261170 ibb edirnekapi yardim talep et gida esta vs maddi manevi

     5. Çok geçmiş olsun inşallah Allah şifa versin.Allah yardımcınız olsun

     6. Bana gelen olursa ya da yeniden yatarsa bundan yaxarim.cat kapı kapı geliyorlar ama ne gün bilemem. Bazen benim zil de adım bile yazıyor ama başka zile basıp kapının önünde kapıyı çalıyorlar baskin gibi. Yalan bi şey varsa yakalandın diye.benim dolaplara kadar baktılar. Her geldiklerinde odalara eşyalara bakıyorlar. onları yiyorum. Sadece bi evim olsaydı iki göz oda yeterdi aşım da feleğin gözü kör olsun işte

     7. Umut hanimcigim Allah razı olsun inşallah ikimize de tez vakitte tekrardan bağlanır rabbim yardımcımız olsun ben cimere sürekli bakiyorum valiligin aile bakanlığına sevki var halen aynı şekilde duruyor pazartesi günü öğlene kadar bekliycem cevap gelmezse gidip kendim evrak goturucem edirne kapıdan 300 tl market kartım var ama kaymakamlıktan sırf elektrik parası oda yeni 103 tl oldu kızım ve ben olduğum için çok ama çok teşekkür ederim rabbim hayırlı kapılar açsın hepimize inşallah haberleşelim ins Allah a emenet

     8. Selam canan hanım. inşallah bir an önce haber alırsınız. Yine de gidin sosyal hizmetlere müdür ile gorusmeye çalışın Ben de bir değişiklik olursa yazarım.Allah yardımcınız olsun inşallah

     9. Umut hanımcıgım merhaba bugün sizin son msj gördüm bana yazdığınız umarım hepimize yardımcı olurlar siz beni guclendirdiniz Allah razı olsun martin 1 de beni arayan numarayı aradım öğlen beni arayan beyfendi açtı telefonu durumu anlattım siz beni arayıp bilgi aldınız ama herhangi bir evrak istemediniz ve çok uzun sürdü ben zor durumdayım dedim ısrarla yok biz aramadık falan dedi beni arayıp bilgi alan bir erkekti bu numarayı nerden bulucam yoksa dedim burda tek erkek benim dedi ama biz aramadık ısrarla dedi usteleyince bir dakika sizin dosyanız şu bayanda ona bağlıyorum dedi kadına anlattım derdimi beni aradılar ama evrak falan istemediler dedim cimerden ocak ayında başvuru yapmışsınız neden buraya gelip yapmadın dedi dilimin ucuna kadargeldi diyemedim😊 benden yarin icin evrak istedi kira sozlesmesi ogrenci belgesi digerini hatirlamiyorum lutfen bana da dua edin kizim 17 yasina yeni girdigi icin baglamazlar diye yada bir aksilik olacak diye korkuyorum sizin cesaretinizle aradım ama yarın soyliycem neden kuruma gelmek istemedigimiAllah sizden yardımcı olan herkesten razı olsun umarım hiç bir kadın ağlamaz hiç bir kadın çocuk mağdur olmaz

     10. Canan hanım çok üzüldüm çok geçmiş olsun inşallah sağlığınıza kavuşur ve bir daha kötü olmazsınız dilerim.bwnde üzüldüm şimdi size. Bu durumu saglik belgesi alıp kuruma verebilirsiniz. Ben umutluyum sizin için. Duamdasiniz inşallah bir an önce sevinçli haberler yazarsınız bana….

    4. Allah yardımcınız olsun yardim nickli bayan. gerçekten bu şekilde çok ayıp ama ara gel kardeşim her yeri karıştır bak hatta ama Çat kapı baskin gibi. Evde yokum gelmişler.bir de ne saklıyorsun geleceği günü ayi söylemiyorlar illa evde bulacak soracak hele bakayim sali veya cuma gelecekmişlermis

     1. İğneden ipliğe didikledi gelen arkadaş buzdolabı çamaşırlar yatak odam heryeri yani baksın etrafa benim için sorun yok komşulara da soruyor keşke ihtiyacım olmasa da almasam ama insanı bu şekilde rencide etmeleri üzücü bir durum

     2. Canınızı sıkmayın baksınlar. Benim de elbise dolapları buzdolabi ayakkabılık baktılar. Bir evim olsaydı asla istemezdim ki zaten vergilerimiz hakkımız bu sosyal yardim. Ama görevlilere eğitim verilmeli nasıl davranmaları şeklinde diye düşünuyorum .benim 2 ayım bosa gitti insallah bari bu ay yatsa ama bakalım şans ne diyecek. inşallah sizin de yatar

     3. 2yildir alıyorum hiç dolap vs karıştırmadilar zaten böyle bir hakları yok ki eve bakıp gelip soru sorup giderler insanları ezerek yardim veriyorlar durumun belli zaten allah herkesin yardımcısı olsun hangi il acaba evi arayan kişiler ilk defa duyuyorum da dolap içleri kurcalamak sasridim

     4. Çok sevindim canan hanım o sizin cesaretiniz. 18 yaşına kadar verirler az daha dayanın. Keşke o zaman kuruma gideydin ama geç te değil Nisan in 15 ine dek işlemi bitmiş oluyor aylik bağlanması için. O yüzden elini çabuk tut bir an önce git .duam sizinle Allah yardımcın olsun inşallah. Bugun ayrıca kaymakamligin icindeki sosyal yardim yerine gittim üç ayda bir başvurulup verilen yardim için. bakalım heralde haftaya belli olur. bari nisana kadar burdan bi kac kuruş yatsa iyi olur. Allaha emanet ol haberini bekliyorum.umudunu yitirme

     5. Allah razı olsun senden umut hanım yarın sabahtan evraklarımı vericem inşallah inşallah bağlanır kız çocukları okusun yeterki iyi yapmışsınız kaymakamlığa gitmekle gitmediğimiz zaman kimse bizi arayıp sormuyor inşallah benim inanıyorum ordan bir yardım verirler bana da söyledi 3 ayda bir gel diye 9da 500 tl yatırmışlardı ya bana da umarım sizede yatar ins birbirimize dua edelim ins hayırlı gecelerin olsun rabbim çocuklarımızın yüzüne baksın amin ben yüksek öğrenim parası var onuda sorucam yarın bu sitede yazıyor yüksek öğrenim üniversite oluyor eğer yaşı dolmuş falan derlerseAllah a emanet olun inşallah bende sizin güzel haberlerinizi bekliyorum insallah

     6. Canan hanım evrakları götürdünüz mu. Ne dedi. Beni merakta bırakma emi yaz buraya illa bakicam görürüm. Ben de başvurunuz olumlu değerlendirildi yazısı çıkio şimdilik. inşallah nisanda alirim. Acaba diğer illerde almayanlar vardı 15 i ve bugün tarihli olanlar onlara üzüldüm şimdi de insallah yatmıştır. bilgimiz olmadığı için bi şey de diyemiyor yattı yatmadi gibi.ama başka soru olsa tecrübeden dolayı cevap veririm. Allah hepimize yardım etsin inşallah

     7. Allah razı olsun umut hanımcıgım doktora gittim epilepsi olabilir dedi aynı durumu ikinci kez yaşadım kızım videoya çekmiş doktor ons bakarak söyledi egm çekilecek net sonuç o zaman dilerim Allah tan olmasın böyle bir hastalığım o günden beri baş dönmem geçmiyor hiç bir şey istemem sağlığım olsun yeter sizin dosyanızdan olumlu bir haber varmı ben ümidimi kestim sağlığım olsun yeter şimdiden hayırlı ramazanlar dilerim Allah a emanet olun inşallah

    5. Slm arkadaşlar benim bugün evime geldiler. Bu ayda maalesef yatmicak. Nisan ayında bakanlık tarafından onaylanmış ise yatarmis. İnşallah bari sizlere yatsın 😢
     Ha bir de pazartesi günü çocukları getirin imza alicam sizden dedi. Dedim okuldalar biri sabahçı biri öğlenci. Dedi kızı getir yeter. onuda niye bilmiom

     1. Umut hanım merhaba anlamadım nasıl yani üzüldüm inanın çocuklar için ımza ne alaka çocukları almak gibi bir niyetlerimi var Allah korusun öyleyse ben ac yatarım yardım istemem eminim sizde böyle birseyi kabul etmezsiniz sorsaydınız ne den imza vericem inanın çok ama çok üzüldüm 😥

     2. Canan hanım sanırım imzayı benden alicak. oglum Aksam çıkıyor dedim öğlenci. Kızı getir dedi. Yok almak icin değil .öyle bir şey için orayı yıkarım, tırnaklarımla kendimi öldürürüm. Öyle olsa başından alırlar ki .anne istemezse, kötü biri ise,cocuklar çok mutsuzsa belki. Yani vermeyinceye kadar alamazlar. Cocujlarin tipini kiliğini merak ediyorlar ya da annede mi gerçekten diye olabilir .ya da soru sorarlar annen çalışıyor mu gibi değil de sana kim bakıyor gibi,şunu hic yedin mi,neyin olsun isterdin.yani laf almanın zeki versiyonunu denerler inşallah ta denesinler .sizde haber yok mu yatar mi size inşallah devam eder

     3. Kaç senedir alıyordunuz. Çocuklar kaç yaşında sakıncası yoksa öğrenebilir miyim

     4. Umut hanım merhaba inanın o kadar üzüldüm gece yatamadım din kardeşiyiz sizi ne kadar tanımasamda geçen hafta beni arayan numarayı bugün aradım acaba alie bakanlığından mi yoksa başka yerden mi aradılar diye ilçenin adını soyleyip sosyal hizmetler diyor operator oysaki ben kaymakamlığa gitmiştim bu telefon gelmeden önce dün gece sizden haber beklerken e devlete girdim kaymakamlik 500 tl yatırmış Allah razı olsun demekki beni arayan aile bakanlığı değilmiş ocağın 29 da başvuru yaptim cimerden halen olumlu yada olumsuz başka bisey yok doğalgaz basvurusuda yapılmamış anlam mıyorum ve çok üzülüyorum mart bitti gibi nisanda ins bağlanır size sizin adınıza çok umutluyum ins neden böyle oldu en azından bilen cevaplaya bilirmi kaymakamlik bu yardımı bir defa mi yaptı onuda bilmiyorum

     5. Canan hanım Allah sizden de razı olsun inşallah. Kiz cicuklari için veriyorlar. Durumda bir değişiklik yoksa destek devam eder. Bir arkadaşım kızına alıyordu ama o bosanmisti ve sonracda o boşandığı adam ölmüştü. İşte herkesin farklı şeyler o yüzden ne desem yalan olur. Sen ısrar edersen eminim olur.Allah yüzüne baksin

     6. Umut hanımcıgım öncelikle çok sevindim olumlu yazıyor olmasına inşallah nisan ayında almaya başlarsınız darısı benim ve benim gibi başvuranların başına olsun inşallah sabah 9 da goturdum evrakları kizin zaten iki ay sonra mezun oluyor dedi suratı beş karıştı daha neler sordu neler hiç bir hastane raporumu almadı kontrat öğrenci belgesi boşanma belgesini aldı ordan çıkınca çok ağladım başım tuttu halende geçmedi yeni yeni kendime gelmeye basladim eve gelicem falan demedi bide kizin üniversite okumak istiyor mu diye sordu bende bu sebepten sed yardımımın devam etmesini istiyorum diye cimere yazdım dedim kızımın notlarını araştırın okulunu arayın yın dedim seneye kizin 18 dedi anlamadım vallahi bağlarlardı baglamazlarmi çok dua ediyorum her namazımda rabbim yüzümüze baksın diye ama çok sevindim sizin adınıza moral oldu bana inşallah yatacak bağlanacak nisanda size merak etmeyin öyle hissediyorum Allah ‘ın izniyle

     7. Canan hanım selam. Siz onların suratına bakmayın hepsi öyle. sanırım bu mesleğin bir sırrı çünkü hiç tatlı guleryuz yok.git çalış diyor illa. De ki merdiven siliom yetmiyor o parayı ne yapayım de.basja bulamiom de ariyom de. ama merak etme yatirirlar.bu ay sonu mutlaka kuruma git.cunku ay in 1 inde paralar bankaya gidiyor 15 inde hesaplara geçiyor. Sen 28 mart oldumu git o bayanın yanına konuş sor.bir de oranın müdürü vardır talimatı o veriyor. Benim 2 sene önce başıma bu da gelmişti. Gittim kuruma kız olumsuz her şeyi saydı ben çok rica edince müdürle görüş dedi gizlice . Müdür kim diye sordum ordan birine kapıdaki güvenlik işaret etti o adam diye. Adamın yanına gittim derdimi anlattım. Evime gelen kızı aradı ne dedi bilmiom beni o sırada tekrar o kızın odasına yolladı çünkü. Sonracda kiz tmm dedi ay başı yaticak dedi.cok unutkanım akla sonradan geliyor böyle şeyler. İnşallah yüzün gülsün amin

     8. Çok üzüldüm canan hanım. İnşallah yanılır doktor. Sağlığınıza duaciyim.bende değişiklik yok ayın 3 u heralde düşer sisteme. İnşallah sizinki de benimkide verilsin .üzülmeyin her şey düzelir. O doktor raporları ile de götür kuruma. Hayırlı günler haberini bekliyorum canan

    1. Evet bende gördüm bildirim geldi ordu yatmış diye de neye göre nasıl yatıyor onu anlamadım. Antalya yatsa iyi olur. Hayırlısı bakalım rabiss.

     1. Seda hanim, cocuklarim 7 ve 12 yaşındalar 5 yıldır alıyordum.millet 18 yaşına kadar alıyor bakanlık durumu iyi olmayana vermek zorunda. Anne vermeyincwye kadar kimse çocuğu alamaz. Benim komşum kızını kendi elleriyle götürmüş kimsesizler yurduna vermiş teyzesi dayanamamış gitmiş yeğenini istemiş. Sosyal hizmet çalışanları eve bakalım ortam varsa veririz demiş. Teyzesinin de o yaşlarda kızı var dolayısıyla ortam vardı verdiler. Bir de bakanlık anneye demiş o zaman kızı bırakırken. Ev bul kızı yanına al her ay yardim edeceğiz sed dışında da, Bu aptal kabul etmemiş .bixim gibi beceriklimi herkes

   1. Allah razı olsun canan hanım çok sevindim adınıza. o 500 lira kaymakamlığın yardımidır.e devlette sisyal yardim bilgileri yaz orda tarihlere bak 2022 mart görünce tıkla ordan detay yazar. Ben de 3 ayda bir gidince bazen veriyor, bazen de reddedildi yazıyor. Hepsi birbirinden haberdar. Durumunu yazdığın için ordan oraya devrediyorlar. Ben de dogalgaz için yapmadım e devletten sisyal yardim başvuru yaptım onlar dogalgaz yardimi açmışlar. Ama hala mesaj ya da para yok.ptt gidip faturamla denicem zaman bulunca sonra burdan yazarım. Çünkü sadece devam ediyor yazısı var.senede 2 kereye mahsusmus bu dogalgaz. Ben de size dua ediyorum ve herkese. Hakkımızda Allahtan hayırlısı. Bakalım nisan ne gösterecek bize.o parayi çekin sonra haziranda kenfiniz kaymakamlig8n içinde sosyal yardim odası var oraya gidin .işte elk.dogalgaz maddi yardım talep edin o zaman daha hızlı 15 gün icinde olumlu olumsuz yanıt yazar e devletten.

    1. Ve aleyküm selam umut hanım ben bir kaç gün geçsin yine cimere yazicam evrak aldılar dönüş sağlamadılar diye bu arada berat kandilimiz mübarek olsun sizin ve tim islam aleminin inşallah 1hafta bekliycem ay sonuna doğru dediginiz gibi giderim olmadı tekrardan cimere yazarim dediğim gibi 2 ay sonra mezun olacak deyip durdu madem baglamiycaksin neden soruyorsun üniversite okumak istiyor mu diye ? Dua edelim inşallah birbirimize bu gecede

     1. Canan hanım Sagolun sizin de.ben olsam en son cimere yazarım. Sen 28 e dek mutlaka git kuruma.bir de her gün e devlete sed yaz bakalım ön başvuruda bibsey yaziyomu diye.cimere yazarsan derler ki kurum araştırmaya gitmiş olumsuz denilmiski bu batan buraya yazıyor. O yüzden birebir gitmen en mantıklısı. Yüzün gülecek inanıyorum Allahin izniyle. Deki ben iş bulur çalışırım bana destek olun biraz daha de

     2. Yaa canan hanım, az önce 19.38 de yazdığım mesajda ben olsam cimere yazmam .demiştim. telefon yazıyı değişmiş fark etmedim

    2. Merhaba umut hanım ta ne zaman yazmışsınız ben yeni gördüm 😔hergun bakıyorum süreç devam ediyor bende ay sonunu bekliyorum dediginiz gibi yapicam inşallah Allah razı olsun sizde bir gelişme olursa yazın lütfen 🤲Allah a emanet olun

     1. Merhaba canan hanım olsun ne zaman görürseniz artık:).inşallah sizinki de olumlu görünür ve nisanda yatar dilerim.bende aynı yazı olumlu değerlendirildi yazıyor ama deş ödeme bilgilerinde hala tc nolu kişiye ait bulunamadı diyor o yazı bence 2 nisanda değişir. Dogalgaz yardımı yatmisti 285 lira onu ptt ye gidip faturamı hallettim.
      Saglikla kalin güzel haberleriniz inşallah gelir dilerim.

  2. Arkadaşlar e devlette planlanan son ödeme tarihi 2024 Mart ayı görünüyor bu ne anlama geliyor bilgisi olan var mı?

   1. bende de aynı görünüyor yanlışlık vardır düşünüyorum ama keske öyle 2024 olsa herkesin

    1. melike hanım sizdede ödenen 15/02/2022 planlanan ödemede mart 2024 mü gözüküyor

   2. Bendede 2024 mart ayı yaziyor planlanan diyor heralde 2024 senesine kadar alabiliriz anlamına geliyor gercewktn bilgim yok insaallah ama öyle olur istanbul ayin 15 inde son ödeme tarihi goruluyor

   3. Ayşe hanım merhaba yeni mi bağlandı size sizin adınıza çok sevindim inanın ins hiç birimiz mağdur olmayiz

    1. Merhaba Canan hanım uzun zamandır alıyorum.sanırım yenilenmiş olabilir.sizin e devlette görünmüyor mu acaba? Teşekkür ederim inşallah doğrudur e devlette yazılanlar.inşallah kimse mağdur olmasın

     1. Ayşe hanım merhaba benim ocakta süresi dolmuş ocağın 29 cimerden yazdım bakanlık aile sosyal hizmetlere sevk etmiş orda halen bekliyor martın 1 de aradı bir beyfendi bilgi aldı olumlu olumsuz bisey demedi evrak istemedi gelicem demedi çok üzgünüm sizin adınıza mutluyum inanın gece on başvurudan sed için yine yazdim

    2. Canan hanım e devlette ne yazıyorsa sed yazınca bi baksana sana zahmet. benim bu tc numaralı isme başvuru bulunmamaktadır gibi bibsey yazıyordu akşam
     .olumlu olumsuz sonuç nisan ilk haftası e devlette gorurum

     1. Umut hanım benim de aynen sizin aynen sizin gibi yazıyor tc numaralı başvuru bulunamaktadir😥yukarda bi yerde size sabah yazmıştım gece on başvurudan yine yazdım sed için niye aradı o zaman bilgi aldı ve olumlu olumsuz bisey demedi evrak istemedi😭

     2. Üzülmeyin canan hanım insallah nisanda Allah yüzümüze bakar

     3. Inşallah umut hanım amin rabbim büyük kağıt istememesi yada bisey dememesi beni uzuyor ilk defa on başvurudan gece başvurdum umarım herkes yararlanır bizlerle birlikte inanın çok dua ediyorum

    1. Merhaba Ayça hanım ödenen 02.03.2022 yazıyor.son planlanan ödeme tarihi 31.03.2024 yazıyor.ayın 2 sinde bankaya ödenmiş sanırım.alt kısımda bilgilendirme var 13 ve 15 i arasında alırsınız diye

    2. Benimde şubatta aldığım ödeme yazıyor mart ayı yazmıyor yatırılacak tarih anlamadım neden böyle

     1. sıkıntı yok çekersiniz burda her ay kafa karışıklığı yapıyorlar benimde şubatta aldığım ödeme yazıyor.

     2. iyi günler aygün hanım kocaeli yattı aldınızmı sıkıntı varmı şubat gözüküyordu

  1. Yatmadı İzmir hasan denen kişiliksiz yalan bilgi veriyor insanlara sayfada başkalarının adını kullanıp hesap açıyor sayfada İzmir İstanbul yattı diyen aslında hasan adında ki karaktersiz ucuz insan

  2. İstanbul ve İzmir sanırım yatmayan iller.
   Bilgi kirliligi yapıp ardından hoş olmayan sözler sarf edip tartışmak kimseye birşey kazandırmaz.burada tek amacımız doğru bir şekilde bilgi alışverişi yapmak olmalı.
   İstanbul ve İzmir yattığı zaman bilgi verirseniz sevinirim.

   1. Güle güle kullanın inşallah benim süresi dolmuş bugün yatmadi para cilerden yazmıştım sed yardımım devam etsin diye çalışma bakanlığı valiliğe valilikte çalışma bakanlığına sevk etmiş ama halen bir cevap yok sadece kaymakamlik cevap vermiş bilgisi olan varmı daha cevap yok 10 gün oldu

   1. İstalnbul ili yattı az önce çektim.umarim İZmir ilinde de yatar gün icinde.🤲

    1. İnşallah 9 40 da yatar bu saatte geçiyor hesaba ben yattığında yazarım melisa hanim

     1. İzmir İstanbul’dan önce yatardi ama yatmadı inşallah yardım kesilmemistir

   2. Benimde sürem ocakta doldu, gittim başvurdum eve gelen olmadı, beni çağırdılar gittim biseyler imzaladım bu ay yatar mi

    1. Belki bu ay olmaz belinay hanım.uzulmwyin benimde subat yandı bu ay için bekliyorum.illa eve gelecekler öyle sonuç

     1. Eğer ay başı yada ödeme yapıldıktan sonra gelinirse önümüzdeki aya yatıyor ödemeler benim geçen ayın sonunda gelindi memur bu ay yatar dedi senelik değil 6 aylık periyotlarla geliniyor evlere ansızın ayrıca bı arkadaş sormuş heryere bakılıyormu diye evet ben her 6 ayda bir ziyaret ediliyorum ve banyo hariç heryere bakılıyor

     2. Yardım hanim
      Gecen hafta gelmişlerdi oğlum evdeydi girmemisler. Bugun geldiler her yere de baktı uxun uzun. Bu ay yatar mi dedim yok dedi. Nisanda onaylanirsa bakanlıktan o zmn yatar dedi. 2 ay boşa geçti bakalım ne yapacağım. 15.40 ta geldi saatte belli değil

  3. İzmir 6atmadi malesef büyük ihtimal sabah 9 40 da yatar yattığını gördüm an yazarım umarım yarın yatar

   1. İzmir İstanbul’dan önce yatarsa ama yatmadı acaba yardimimmi kesildi

  1. İzmir de sed yardımı Bugün de yatmadı İnşallah yarın yatar bekleyeceğiz

   1. Benim anlamadığım bu sed yardimi dul ve yetim cocuklaea veriliyor bakiyorum sayfalarda erkekler yaziyor tuaf. Ve izmir yatan beyfendi olabilir yanisikla bilgi almış olabilirsiniz ama her sosya medya bir deyil burda bir birimizi kirmadan hakaret eeden Polat denen şahıs başladı it deme hakiniz yok kimseye hasan by de size cvp vermiş iyi bisemi sizce burda bayanlar var kahveye cevirmeyin burayı saygi sevgi cercevesinde olucaksaniz bu sayfada olun rica ederim

   2. Aynen Ayşe hanım bende bazen yorumları okuyorum.hep beyler yazıyor erkeklere düşük yardım veriliyormu bir aricam sosyal hizmetleri kadından çok erkekler yazıyor birde pis pis ağızları bozuk bir birininlerine gelinmiyecek laflar ediyor hasan bey lütfen terbiyenizi bozmayin ola bilir yanış bilgiyi burda soyleme duydunuz inaniyorum icindizde ak niyet olamdaiginizi bazı yorumlarınız okudum burda bir terbiyesliginizi okumadım polat denen şahıs ziratbankasi bile hakeretde bulunuyor sistem nasılsa öyle gidiyor kimseye hakaret etme hakkınız yok aslında sizi şikayet etmek lazim polat by

    1. Bu şerefsiz hasan denen ittir arkadaşlar benim adımı kullanıp sizi galeyana getiriyor İzmir İstanbul yatan bişey yok ama kendisi o kadar salakki benim gerçek Polat olduğum profil desenin den anlarsınız diyer yorumlarama bakın ne oldu lan dansöz hasan yemedimi it

   1. İstanbul için yatarsa bilgi verirmisiniz.benim mobil uygulama ve kartım yok sadece buradan ogrenebiliyorum

     1. İstanbul neden en son yatan il oluyor yatmıyan 2 il kaldı ay bitti neredeyse yine ödemeler bu ay erken başladı ödenmeye bide İstanbul hep sona kalıyo 5 aydır

     2. İzmir yattı diye HASAN Utanman yokmu insanları umutlandırıyo İZMİR YATMADI ARKADAŞLAR

     3. Terbiyesizlikten başka bişey değil bu yaptığı

   2. Ben bilgi veririm size izmir henüz yatmadı yattı diyen arkadaşın amcini anlayamadim

    1. Baska Facebook bakdim guruba katıldım 200 kişi yatmış diyor siz yatmadı diyorsunuz İzmirlilerin anlamış deyilm yalan soylyipte ne gecicek elime orda 200 kişi nerdeyse yatdi yatdi şükürler olsun diyip paylaşmışlar bende burda size bildirim dedim

     1. Bilader İzmir’de yaşayıpta hesabına yatarsa bilgi verirsin

    2. Hasan denen üç kağatcıyı şikayet edelim kuruma yardımını kessinler itin

     1. İt senin babandır Polat denen soysuz onun bunun socugu

     2. Vallahi Polat hasan ikinizi kuruma sikayet edelim karilarinizi bosuyorsunuz karilariniz yazicaklarinin yerine siz yaziyorsunuz devleti kadiriyorsunuz karilarinizi dul gosteroyorsunuz paralari aliyorsunuz burda cakalik yapiyorsunuz bence Polat denen şahıs hasanin adına yaziyor okuyun adamın yorumları birgun azını bozan adam deyil Polat denen adam bakana hakaret etmiş ziratbankasi bankasına beddua ediyor bakin yorumlarına

    3. Sayfada İzmir Hakkın da Gerçek Bilgiyi Metehan Bey ve Beyza Hanım Veriyor Diğer Hasan Denen Şahısa Güvenmeyin Arkadaşlar Şimdi de Kalkmış Sayfada Herkes ten Özür Diliyor Böyle Ağzı Bozuk Yalancı Tiplerin Bu Sayfada Ne İşi Var Onu da Anlamış Değilim

     1. İstanbul İzmir yatmadı arkadaşlar yattı diyen hasan adındaki kaypak tır bilginize kendisi sapıktır başka sitelerden kovulmuş buraya çökmüş kahpe ayrıca başka Polat arkadaşın ismiyle hesap açıp yorum yapıyor salak hasan adıyla da aynı profil desen Poyraz adıyla da anlaşılmaz sanmış gerizekalı

     2. İzmir yartdi dansöz hasan simdi yatdi izmir mileti kandirma it ben aldim arkadaşlar izmir yatmis

     3. Nermin Polat senimi sik.. yoksa mileti devleti dolandiyormusunuz senin dostun dimi bir birinizi iyi savunuyorsunuz sahtekar dolancilar

    4. Izmır yattimi diğer sayfada yatti yaziyor bankayi arıyorum yok kesildimi acaba bu sayfada alan varmi

  2. Ne gerek var birbirimizi rencide etmeye Hasan Bey Belki bir hata yaptı Sonuçta hepimiz burada mağduruz birbirimizi kırmaya değmiyor

   1. Admin rica ediyorum sayfayla ilgilenin lütfen bir bayan olarak Hasan denen şahsın iğrenç yorumlarını okuyoruz burada böyle iğrenç birini görmek istemiyoruz bu sayfada lütfen bu Hasan denen kişiliksiz insanı atın bu sayfadan pislik herif Nermin adında bayana küfür etmiş karaktersiz

    1. Rahat olun hülya hanım o hasan itinin icabına bakıyoruz biz site böyle kalleşler oluyor maalesef şimdide Polat adımı kullanıp yorum yapıyor İstanbul İzmir yattı diye okadar salakki profil resmini görmüyor sahte Polat olduğunu anlamayacak kadar da aptal boşuna it demiyorum ben ona omurgasız it hasan

  3. Arkadaşlar ben de baktım Az önce Gül Hanım bir tane sayfası var orada İzmir yatmış diyor Hasan Bey haklı bence

   1. Tsk ederim Esma hanım inanın sizi üzmek umitlendirmek niyetim yokdu bir sosyal medyada inalilmaz yatdı yatdı yazdıklarını goruncebende burda sizi bilgilendirim dedim bilemezdim yalan oldugunu tekrar özür dilerim. Soysuz poyrazdan deyil. O it kendine baksin.

    1. Boşuna yalvarma senin gibi ite kimse inanmaz bu sayfada sen git etek giy dansöz hasan

     1. Dansöz hasan anani siksin o orusbu nerminide sikim orusbunun cocuklari

     1. Ağzınıza sağlık cengizhan bey teşekkür ederim size bu Hasan denen kişiliksiz bayanlara küfür ediyor sayfada yalan yorumlar yapıyor şikayet edelim kessinler bu kişiliksizin yardımını

   2. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣bu iki iyi bir birini savunuyor sed sana bravo bunlar dolandiricalar beli tatlıysa banada yola bende tadına bakim nergisin

  1. Gaziantep de yatmadı hiç bu kadar geçikmemişti kesildimi acaba yatan olursa haber verirmisiniz Gaziantep te

   1. 4 aydır ödemelerin e devlet de görünmüyor. Bu işte bankanın parmağı var diyenler el kaldırsın. Çünkü e devlet de görünse banka parayı o tarihte ödemek zorunda. Şimdi parayı istediği gibi kullanıyor. Biz bakanlığı ariyoruz şikayet ediyoruz. Bankayı arayın diyorlar. Bankayı arayınca efendim bizlik bir şey yok. bakanlığı arayın diyorlar . Bizi salak yerine koyup , aklımızla dalga geçiyorlar. Devletimiz var olsun.boyle insanlar olmasın. Velhasıl kelam ez cümle biz salak değiliz.

    1. Merhaba şubat ayı sed yardımı hesaba geçen varmi acaba bilgi verirseniz sevinirim

   2. Arkadaşlar şubat ayı sed yardımıni hesaba geçen varmi hangi iller yatmış bilgisi olan varsa yazsın lütfen

     1. Bende İstanbul için beklemedeyim.yatan olursa buradan yazabilri mi acaba

     2. Ayın 20 sinde yatar geçen seferki gibi İstanbuldayım

     3. Bütün iller yatdi İstanbul izmir Yozgat kaldı. Öbür iller hepsi yatdi

     4. Keşke burda resim paylaşırsa inanın o gurubu paylaşan 200 kisiyi çekip yolasam size sizleri umitlendirdiysem hanimlar ozurdilerim bilmeyerek yaptim kusuruma bakmayın

     1. merhabalar eşimden ayriyim sed alıyorum sigortalı ise girsem kesilir ni ev kira dogalgaz vs hanede 3 kişiyiz

    1. Ben araştırdım planlanan son ödeme tarihinin ne anlama geldiğini. 2024 e kadar ödeme yapılacağı için deği, bu ayki ödemenin 31.03.2024 tarihine kadar alınacağını belirtiyormuş.

  2. İzmir hesaba geçti 9.40 da görünüyor ama açıklamaya bakarsanız ayın 12 sinde geçmiş sanırım bankada durdu bu kadar zaman hayırlısıyla harcayın paranızı önümüzdeki ay sorun yaşamayız inşallah 🙏

   1. Ocak ayı sed odemeleriyle ilgili bir sorum olcakti 12 Ocak sed odemesini 1.638tl olarak 20 Ocakta yatırdılar hesaba bugünde yani 1 subattada 26 Ocak tarihli 38.95 TL bir sed odemesi yatmış İzmir’de yada başka bir şehirde başına böyle birşey gelen varmı diye sormak istedim öncelikle yarın sosyal hizmetleri ariycam ama genel bir sorunmu baskasinin başınada geldimi böyle birsey

     1. Her yil ocak ayinda arada degisen gun farklari odenir

    1. Gonca hanim gunaydin memur maaslarina tekrar duzenleme oldugu icin bizlerede yansidi 1648 tl yaticakmis bundan boyle ben haberlerde duydum sanirim bunun icin

     1. Evet 38 liralık ödeme bende de görünüyor İzmir

     2. İstanbul 13 gine yaticak bilginiz olsun eski haline donucek kurumdan geliyorum memur söyledi

     3. Banada 38 TL sonradan yatmış öncede yattı maaşım 1677 TL Eskişehir yattı

     1. Benim hala hesapta bisey yok varmı Benim gibi almayan

     2. Mrb arkadaşlar benim hesaba 25 tl yatmış bu ne için bilen var mı

     1. Esma hanım memurlara ek zam geldiya fark parasi yatirdilar bize sed alan herkeze bu fak parasi yatirdilar

    1. İstanbul
     Hesapta bi şey yok henüz. Ziraat mobile bakıyorum yok şu an için

  3. Çanakkale ve ordu dün gün içinde yatmış. Bakalım bizim ne zaman yatacak?

  4. Çanakkale ordu sed parası dün yatmış diye okudum gerçeklik payı varmı bu illerden alan varmı arkadaşlar ??

   1. merhaba eşimden ayriyim sed alıyorum 2 cocuk var sigortalı ise girsem kesilirmi acil bilgisi olan yazar mı ev kira hiç bir gelirim yok

    1. Rahat ol kesilmiyor yardım tarihin son aya kadar sonrası ekonomik durumuna bakarlar işe gir korkma

    2. Bende senin gibi düşünüyordum eve gelen memura da söyledim çalışmam lazım 1 yaşında kızımla gecinemem dedim sigortalı işe girdiğiniz ay hemen kesilir dedi üç ayda birde ziyarete geliyorlar zaten eve birde dedi

    1. Tüm iller yattı 4 il kaldı neden bu İstanbul en son yatan il oluyor 5 aydır

     1. An itibari ile İstanbul İzmir harici tüm iller yatmıştır İstanbul ve İzmirin günahı nedir arkadaş iki dünyada elim yakanda ziraat bankası paraları gasp eden sensin allahın dan bul ziraat bankası

  1. Gözünüz aydın hemserim bizede dua edin bereketli olsun sağlıkla harcayın ist yatan yok bu arada

   1. Sed ben isterim gelsinler gelsinlerki bin liralık kiram bin altıyüz olmuş kızımın başarısını ben devletimin sayesinde okutabiliyorum cocugumu bosandim yine gelmediler ben gidicem zaten ne geldiniz ne gittiniz diye bu hafta

    1. İnşallah sabah Eskişehir de yatmış olur BENCeDE gidin gizem hanım sonradan bişey yok çıkmasın

     1. Bence pandemiden dolayı gelmediler e devlet açıkken ilk aldığım tarih şubat 13 du ya bu ay doldu ya bi daha ki ay ama usulsüzlük yapmıyorum inanın çocuğum okul ikincisi allah razı olsun bu destek olmasa benim kızım okuyamazdı gece gece korkutunuz beni kuruma gitmek istememem tavırları kızımı bile aglatmislardi o yüzden cimere yazmistim yinede teşekkür ederim bu hafta gidicem zaten çünkü dilekçe vermem lazim

     2. Yok yok korkmayın. Geçe ay bana geldiler kkapıdan çocukları gördüler derslerini sordular içeri girmiyor lar ama siz ihmal etmeyin yinede

     3. Nasılda güzel insanları yalancilikla sucluyorsunuz tek ben değilimdir herhalde iki çocuğuna bağlanan devlet beni ayıracak değil ya bende çocuklarıma tek başıma bakıyorum siz zor durumdasınız devlet bize keyfinden bağlıyor zaten birtek su muhtaçsınız bilip bilmeden konuşmayın keşke fotoğraf ekleme özelliği olsada size SS gonderebilsem

     4. Gizem hnim son gulen iyi güler siz kaç defa dosyanızın olduğu görevliyle konuştunuz acaba şartları biliyor sunuz iş yardımla bitmiyor neyse ozaman hasan gelip sizi kurtarır beraber gülersin iz cimere yazmakla olmuyor o işler ok

    2. Hasan sayfada senden başka beyin özürlü gözüküyor mu aç köpek devlet seni dOyuramamis Glipte bana sataşma Git calis BeniM CSLis Ma iMkaniM olsa kimsede biseY bekleme Ama öyle imkanım yok gelip seninle burda yüz göz oluyorim AyrİcA SapİkTAvsensiN

     1. Samsun yattı akşamdan sabaha tüm büyük şehirler de yatar kimsenin parası kesilmez rahat olun hesaplara bakın samsun

     2. Efe arkadaş yanlış anlaşılmasın ben size yalan söylüyorsunuz filan demedim.muhakkak iki çocuk için alan vardır. Ben yıllardır tek çocuk için alıyorum. Defalarca sosyal hizmetlere dedim ki bir çok insan iki cicuk için alıyoruz diyorlar ben niye alamiyorum dediğimde cevap şu oluyordu:böyle bir şey yok..herkese başka söylüyorlar .benim oğlum 8.sinif ama 1280 alıyorduk. Zamlı ne olur bilmem ama diğer oğluma vermiyor.burda kimse yalan demiyor.kimi ilk başvuran ilkin az alıyor sonra zamlarla gittikçe artıyor. hepimiz artık öğrendik bunu.kimi daha daha çaresizdir 2 çocuğa veriliyor bilmiyoruz işin aslını. Yorum yapınca biz almiyoruz siz de de yoktur yalancısınız demem ,demedim de.sadece bizde tek çocuğa veriyor yazdım. Herkes mağdur burda garibanız. Yardımcı olalım yeterli

    3. Ada hanım çok teşekkür ederim pandemiden kaynaklı bencede gelmemeleri önce kuruma gidicem ona gore cimere yazicam tekrardan kızımın son iki senesi kalmış Allah sağlık verirse hepimizin yüzü gülsün inşallah yardımcı olan herkese teşekkür ederim bana bu ay yatacağı belli degil ama yatan herkes adına çok mutlu oluyorum

     1. Gizem hanım dualarım sizinle inşallah tekrar başlar yardımı kızınızın bence hiç problem olmaz siz gönlümüzü ferah tutun. dilekceylede durumunuzu anlatın. Cimerdende başvurun. Allah yardımcımız olsun 🤗

     2. Ada hanım güzel dilek ve dualarınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah dediginiz gibi olur kuruma gitmeyi hiç istemiyorum Allah biliyor ya inşallah âmin cimere yazicam durumumu anlatıp boşanmanı kirayı ve kızımın durumunu destegimin devam etmesini istiyorum diye cimere yazıyım diyorum sizce?hakkini helal et insan korkuyor olumsuz cevap verecekler diye

     3. merhabalar herkese
      Bu ay yine geç mi yapılacak odemeler. Güncel bilgi edinen arkadaşlar lütfen paylaşım yapabilirmi?
      Teşekkür ederim.

     4. Gizem hanım Eve geldiler içeri bile girdi sordu soruşturdu 1sene aldım cvp nasıl olacak dedim eve kağıt gelir dedi gitti ama e devlette hala geçen senenin olumlu yaziyo inşallah tekrar alırım

   2. Kader hanım Mardin yattımı ne olur Mardin varsa cvp yazsın ATM bana çok uzak mobil bankacılıkta yok lütfen burdan haber verin

     1. Lale 1 Gözünüz aydın Darısı bizim başımıza Allah kimseyi zor durumda bırakmasın inşallah

     2. Amin inşallah sağol Esma
      Dilerim yardıma ihtiyacımız kalmadığı günlerimiz olsun. Allaha emanet olun. Üç aydır herkes çok yıprandı. Selametle…

    1. 4 AYDIR ÖDEME GÜNLERİNİN BELLİ OLMAMASI HALİYLE İNSANLARI Psikolojik OLARAK YIPRATIYO ACABA KESİLDİ Mİ DYE SORU İŞARETİ OLUSUYOR. ÖDEME GÜNLERİ ESKİSİ GİBİ E DEVLETTEN GÖRSEK SORU İŞARETLERİ GİDERİKSE KURUMU ARIYOZ AZAR İŞİTİP SURATIMIZA TRLEFONU KAPATIYORLAR 4 AYDIR NE SİSTEMİŞ ARKADAŞ GİDERİLEMEDİ Bİ TÜRLÜ

     1. Yok yatmadi maalesef. Mobil bankacilik var ve bildirimleride actim hesapta para oldugunu gordugum zmn mutlaka yazicam yorumlara

   1. Eskişehir dede yatmadı bu 3 aydır ödeme günleri hep aksıyor inşallah bir düzene girer

    1. Buyuk sehirlere daha gec yatar cunku sed alan kisi sayisi daha fazla ve haliyle bankanin daha cok isine yarar oldugundan insanlari magdur ediyorlar. Istanbul

     1. Arkadaşlar ben demin kurumu aradım 15 şi ile 25 şi yatacagini söylediler

     1. İzmir yok yine kurum Perşembe diyo ama belki bir ümit yatar diye bekliyom Allah yardımcımız olsun

     2. Derya İzmir hangi ilçe bnde aradm Karabağlar bdayim.gun söylemediler

    1. Geçen ay da İstanbul en son yattı.istanbul yatınca haber verirmisiniz arkadaslar