Diğer Yardımlar

SED YARDIMI BAŞVURUSU – MUTLAKA OKU

SED yardımı başvurusu nasıl yapılır son günlerde merak edilen konular arasında geliyor. Özellikle maddi durumu iyi olmayan aileler SED yardımı başvurusu nasıl yapılır merak ediyorlar.

Sed Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? SED Yardımı Nedir ? 

Sed yardımı başvurusu  anlatmadan önce SED yardımı ne demek SED yardımı kimlere verilir ona bakalım. Sosyal Ekonomik Destek (SED) Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bağlamış olduğu bir yardımdır. Bu yardım yoksulluk içinde bulunup temel ihtiyaçlarını dahil karşılamakta zorluk çeken ailelerin çocuklarını belli bir süre zarfında korumak adına çocuklara yapılan maddi ve Psiko-Sosyal desteğin adıdır. SED ne demek SED yardımı nedir baktıktan sonra şimdi de kimler SED yardımı alır beraber bakalım.

Kimler SED Yardımı Alabilir ?

 • Bakım evlerinde bulunan çocuklardan maddi destek ile ailelerine dönebilecek durumda olan çocuklara
 • Maddi olarak korunmazsa müşkül duruma düşecek durumdaki çocuklara
 • Yaşanan afet, sel ve yangın gibi durumlardan dolayı çocuğuna bakamayacak duruma gelen ailelerin çocuklarına

SED yardımı başvurusu yapılabilir.

SED Yardımı Başvurusu Yapanlara Kaç Ayda Bir Ödeme Yapılır ?

SED yardımı alanlar bu yardımı 2 şekilde almaktadır.

1-Süreli: Onayda belirtilen süre zarfı boyunca her ay ödeme almaktadırlar.

2-Geçici: Yılda en fazla 2 kez ödeme yapılır.

SED Yardımı Ne Kadar ?

SED yardımına başvuru yapanların merak ettiği bir diğer soru ise SED yardımı ne kadar sorusudur. SED yardımı 2021’de ne kadar olacak sorusu cevap buldu. SED yardımı ödeme miktarı aşağıda ki gibidir.

Okul öncesi çocuklar için 787,48 TL

Eğitim gören çocuklar için 1,181,23 TL

Ortaöğretime devam eden çocuklar için 1,259,97 TL

Ortaöğretim seviyesinde öğrenci olmayan çocuklar için  787,48 TL

Yüksek eğitime devam eden çocuklar için 1,417,47 TL25

Kuruluş bakımından ayrılan gençler için 629,99 TL

Peki SED yardımı ödemeleri nereden alınır ? SED yardımı ödemeleri kişilerin adına açılan banka hesaplarına aktarılmaktadır.

SED Yardımı Ayın Kaçında Yatıyor 2021 ?

SED yardımı başvurusu yapan vatandaşların merak ettiği bir diğer soru ise SED yardımı ne zaman yatacak sorusudur. SED yardımı ayın kaçında yatıyor yada SED yardımı ne zaman yatar sorularının cevabı net olmamakla beraber ayın 1 ile 10 ‘u arası olarak bilinmektedir. SED ödemesi ne zaman hesaba geçer sorusuna cevap verdikten sonra şimdi de SED başvurusu sırasında istenen belgelere bakalım.

SED Yardımı Başvurusunda İstenen Belgeler ?

Başvurusu sırasında aşağıda ki belgeler istenmektedir.

 • Dilekçe
 • T.C. Kimlik Numarası beyanı,
 • Gerektiğinde alınacak sağlık raporu, öğrenci belgesi
 • İş-kur ve meslek kurslarına başvurduğuna dair belgeler istenilir. Muhtaç kişilerle ilgili başka bilgi ve belgeleri elde edebilmek amacıyla başka araştırmalarda da bulunabilir. 

SED yardımı başvuru formu aile bakanlığı ilçe müdürlüklerinden alınabilir. 

SED yardımı kayıt bulunamadı ne demek ? Bu hatayı almanız durumunda başvuru yaptığınız Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müdürlüğünü arayabilirsiniz.

SED yardımı kayıt bulunamadı hatası vatandaşların sık karşılaştığı hatalardan. SED yardımı kayıt bulunamadi hatası yardımınızın kesildiğinin yada başvurunuzun kabul edilmediğinin habercisi olabilir.

SED Yardımı Sorgulama

Başvuru yapıp maaşım çıktı mı diye merak eden vatandaşların başvuru sonuçlarını öğrenebilecekleri bazı yollar bulunmaktadır. SED yardımı başvuru sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden buraya tıklayarak yapabilirsiniz. Dilerseniz de sosyal yardım hattı ALO 144 ‘ü arayabilir ve SED yardımı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bu sayede SED yardımı yattı mı diye merak edenler için kolay yoldan cevap alma imkanı sağlamaktadır.

SED Yardımı Neden Kesilir ?

SED yardımı başvurusu yapıp maaş alanların başına gelen bir talihsiz olayda maaşlarının kesilmesidir. SED yardımın neden kesilir sorusunun ilk cevabı yardım süresinin dolmasıdır. Bir diğeri ise adres değişikliği yapıldığı halde aile bakanlığının bilgilendirilmemesidir. Ayrıca ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olmadığı anlaşıldığı durumlarda da yardım iptal edilebilmektedir.

SED hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ” ne demek diye merak ediyorsanız bu yazıyı görmeniz bu başvurunuzun kabul edilmediği anlamına gelmektedir.

SED Yardımı E Devlette Gözükmüyor 

SED yardımı e devlette gözükmüyor ise Aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. Çünkü SED başvurusu konusunda problem yaşamış olabilirsiniz.

SED yardımı alanlar forum sitelerinde sıklıkla SED yardımı son dakika haberlerini araştırmaktadırlar. SED yardımı başvurusu yapanlar yada SED yardımı başvurusu yapıp da maaşları bağlanan kişiler iyi bilmelidir ki SED yardımı maaşları asgari ücret zamlarıyla beraber artık göstermektedir. SED yardımı ne kadar olacak bu sayfadan takip edebilirsiniz.

SED yardımı kimlere verilir SED yardımı nasıl alınır anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan soruları yorum kısmından mutlaka bizlerle paylaşın. Sed yardımı alanlar yorumları ile bizleri bilgilendirebilir.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

1.363 Yorum

  1. Arkadaşlar istanbul hesaba gecdi bilginiz olsun simdi baktım hesabima geçmiş

 1. Iyi gunler bir sorum olucak sed yardımında iban değişikliği yapilabiliyormu?
  Baska bir sorum daha olucak Sed yardimi banka tarafından kesilebiliyormu ziraat bankasina borcum var

   1. İspartada sed yardımı hesaplara hattını acaba allahından varmi ispartadan

    1. Pazartesi yatacak o zaman kimsede yok Burda Bi sen Bi ben sormusum ist yattı mı diye yattsa illakı biri haber verirdi

   1. Sızındaki yatmamış? Mesajımı görürseniz yazarmisiniz.ben istanbul.hesap numaramı değiştirmiştim.kuruma bildirdim.acaba ondamı yatmadı diye endişelendim

    1. Benimde yatmadı emine hanım yatan olsa illa yazarlardı pazartesi malum hafta sonu diye yatmamıştır

 2. Merhaba ben Aralık 2020 de başvuru yapıp Mart 2021 de toplu bir ödeme aldım sonra tekrar başvurdum mayısın 4 ünde dün evime geldiler baktılar ama her hangi bir evrak istemediler sonucu sizce ne zaman çıkar ? İlkinde arandım arandığım gün evraklarım istendi evrak toplamaya gittim dönüşte hesap numarası da getirmemi söylediler. Bu başvuruda eski başvurudan kalma bilgiler ellerinde olduğu için mi evrak istemediler yoksa olumsuz mu bakıyorlar duruma acaba yardımcı olabilirmisiniz

 3. Merhaba! Benim adım Ali, 2 yıl önce bir kredi aldım ve aynı yıl geri ödeyebildim ve şimdi işime başlamak için daha yüksek meblağ alma şansına sahip oldum. Bu bilgiyi şu ana kadar hiç kimseyle paylaşmadım. Şirket güvene değer ve güvenilirdir. Tek ihtiyaçları olan, hayal kırıklığına uğratmayacak samimi bir kalptir. Niteliklerinize göre kredi veriyorlar ve nitelikleriniz düşükse, yine de size kredi vermenin bir yolu olacak. Bu firmadan adım adım faydalanabiliriz. Aşağıdaki bu bilgilerle onlarla iletişime geçin,
  Bu onların E-postası: vernoninvestmentandloanservice@gmail.com

 4. ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

   1. Malesef daha yatmadı umarım bayram öncesi yatırılar şaşırıdm yatmamasına

     1. Bilge hanım ben ilk kez alıyorum bilgi sahibi değilim bu yardım geçiciçi yoksa nasıl oluyor bi kereye mahsus mu yani bu arada iki çocugum var okuyan 1500 yattı

     2. Duygu hanim sanirim bir defaya masus cocugunuz okula gidiyomu

     3. Duygu hanim cocuklariniz okula gidiyosa esinizden ayriysaniz uzun sure olabilir tam aciklamali yazarsaniz yardimci olabilirim

     4. Bilge hanım 2 tane çocugum var biri ilk okul biri orta okul eşim var ama çalışmıyor 2 yıldır bir sürü evrak teslim ettim çalışmadıgına dair olan borçlarımı filan istediler ödemede de ilk ödeme yazıyodu

     5. Bilge hanım 2 çocugum var biri ilk okul biri orta okul eşim 2 yıldır işsiz benden istedikleri belgelerde borç dökümanları filanda istemişlerdi bide işk kez çıktı demiştim ödemenin yanında ilk ödeme yazdıgı için acaba devam edecekmi diye merak ettim 1 yıl alan 2 yıl alanları duyunca merak ettim nerden öğreneceğimi bilemedigim için sormak istedim

     6. Daha benim oğlumunki yatmamış kayıt bulunamıyo diyip duruyo e devletde nisan ayında 13.de yatmışdı😔😔😔

     7. Benimde sorum olcak esim 8 aydir issizdi ve ustune hapis cezasi geldi denetimle pandemiden dolayi serbest biraktilar benim 2 cocugum var bu eylulde ikisi okula basliycaklar ins bana yardim baglandi ookul oncesi sartli saglik yardimi 1 cocugami veriliyor bu yardim benim iki cocugum var b

    1. Duygu hanim e devlette gozukur siz bu ay tekrar alirsaniz devam edicektir ayin birinden sonra surekli e devletinizden kontrol edin orda cikicaktir tekrar odeme tarihi insallah devam eder duygu hanim rabbim buyuk hepimizin yardimcisi olsun bu arada daha simdi gordum yazinizi hemen yazdim

     1. Merabalar benimde bir sorum olcakt

      Özlem KÜÇÜK’ün sosyal ve ekonomik destek başvurusu uygun görülmüş olup kendisinden sosyal ve ekonomik destek başvuru evrakları istenmiştir.
      Sayfa Sonu Bağlantıları

      Özlem sosyal ve ekonomik destek başvurusu uygun görülmüş olup kendisinden sosyal ve ekonomik destek başvuru evrakları istenmiştir.
      Nedir bu evraklar ve nereye verilmesi gerek

     2. Ben sed yardımı alıyorum ama ş imdi e devletten bakıyorum kaydınız bulunmamaktadır diyor neden

     3. amin inşallah bilge hanım şimdi tekrar baktım kayıt bulunamadı diyor umarım bi defaya mahsus değildir:(hakkımızda hayırlısı

    1. Malasef yatmamış inşallah bayram öncesi yatar Ist yatan olursa lütfen yazsin

     1. İhtiyacı olmayan herkese pandemi parasını dağıt gerçek ihtiyaç sahibi olanları beklet bakalım devlet dediğinverdiği tarihte parayi yatirir

    2. Merhaba duygu hanim kontrol ettinizmi e devletten tarih varmi her aymi alicaksiniz

  1. adresin nedir yakinsan yardimci olmaya calisirim insallah numara birakabilirsen sevinirim

 5. Merhaba!
  Nasılsın?
  Hastanem şu anda acil nakil için üç (3) Böbrek donörüne ihtiyaç duyuyor, her Böbrek vericisine toplam 550.000,00 USD tazmin edilecek. Seyahat belgelerinizden ve doğrulandıktan sonra ortaya çıkabilecek tüm masraflardan biz sorumluyuz. Sağlıklı ve sağlıklı vücut bu E-posta ile iletişime geçmelidir: dr.donaldhospital@gmail.com (dr.donaldhospital@gmail.com)
  Yalnızca ciddi bağışçılar,% 100 garantilidir.

   1. Slm ben esimden ayrıldım bir kızım var 2 senedir sed yardımı alıyorum evlendıgım zaman kızım benimle beraber kaldıgında yine sed yardımım devam eder mi simdı den tesekkur ederım

    1. Melike hanım merabalar bişe danışmak istiyorum sed yardımı almanız onaylandı zaman ne gibi evraklar teslim ettiniz neler istediler sizden birde eşiniz nafaka verdi halde alabiliyormusunuz

    2. Meraba sed yardimi Almak için ne gibi evrak istediler sizden ve nereye verdiniz gereken evrakları mesela nüfus kağıdı örneği TC kimlik gibi biseler istedilermi banada başvurunuz olumlu die bilgi geldide ondan dolayı danışmak istedim lütfen cevap verin

   2. Merhaba mayıs ayı sed yardımı e devlette düşen varmi acaba bilgi verirseniz sevinirim

     1. Benimde görünmüyor istanbul yarın veya öbür gün görünür diye düşünüyorum

     2. Teşekkür ederim görünürse burdan haber verirseniz sevinirim

     3. Istanbulda gözüken varmi arkadaşlar kayıt bulmamakdadir diyor İstanbul gözüken olursa lütfen yazarmi

     4. Merhaba sizin bugün göründü mu acaba bende aynı kayıt yok diyor

     5. Merhaba sed odemeleri yatimi bende hala kayıt bulunamadi yazıyor e devlete istanbulda oturuyorum bende mi böyle yoksa genelmi bilgisi olan cevaplasın
      inşallah yatar şimdiden allah razı olsun

     6. Ya pardon bilmediğim için soruyorum.gozukuyor falan derken neye bakıyorsunuz e devletten .nasıl bakıyorsunuz ayrıntılı yazarımızın ben e devletten sorgulama yapiyom tarih yazıyor.ayin 6sinda yatacakti ama yatmadı.neden acaba

     7. Ben sed yardımı alıyorum ama ş imdi e devletten bakıyorum kaydınız bulunmamaktadır diyor neden
      I

     1. Merhaba evet Yeşim hanım görünüyor ayın 10 sizin görünmüyorsa bir kaç güne görünür

     2. Teşekkür ederim görünürse burdan haber verirseniz sevinirim

     3. İstanbul sed yardımı gözüken varmi arkadaşlar

     4. İstanbul gözüken varmi kayıt bulunmamaktadır diyor hala

     5. Arkadaşlar Ankara’da e devlette sed yardımı görünen. Varmı yazabilirmisiniz

     1. Sizindemi kayıt bulunamadı yazıyor benimde aynı arkadaşlar çevre illerden sed yardımı alanlar e devlette düşen varsa yazsın lütfen paylaşalım birbirimizle

     2. Asuman hanım hala gözükmüyor İst dha yatmamış

     3. Arkadaslar istanbulda sed yardimi gôzüken varmi halen kayit yok diyor lütfen sistemde gôzükürse yazin arkadaslar

     4. Merhaba tam kapanma yardımı alanınız varmı sed yardımı alan alabiliyormu bilgisi olan paylaşabilirmi

     1. Bende hakkarideyim ama kayıt yok diyor hiç böyle olmazdı görünen varsa yazabilir mi lütfen

     2. Düzce Ayın 1 gösteriyor ama butun İl Yatar büyük ihtimalle

     3. Benim sed ödemesi 06.05.2021 gözüküyor hesaba yatmadi ama neden olabilir

     4. Ayın 1inde aldinizmi peki benim 06052021amahala yatmadi

     5. İstanbul gözüktü arkadaşlar ayın 13 gorunuyor

    1. Merhaba yeşim hanım benim e devlette görünüyor istanbul da ikamet ediyorum

     1. Ayın 1 de almadım arkadaşlar e devlete görünene bakmayın

     1. Benim ödeme yattı Yazılana bakmayın yazılan çalışma Bakanlığı’nın e devlete düşürdüğü gün

     2. Aynen benimde Mayısin6 yazıyor fakat hesapta para yok adana

     3. Herkese şimdiden hayırlı bayramlar İstanbul ayın 10 na güncel yarın gece hesaba bakan olursa burdan bilgi verir misiniz

     1. Haziran sed kayit bulunamadı diyor gözüken var mı..

     2. İstanbul gözüküyor ayın 13 de görünüyor arkadaşlar

     3. ankara sed yardim kayit bulunamadı yazmakta 2 gündür ankara sed gözüken
      var mı

   3. Arkadaşlar mayıs ayı sed yardımı e devlette düşen varsa yazabilir mi ricam etsem

    1. Aynı kardelen benistanbuldayim maalesef kayit bulunmadadir diyor bu niye böyle oluyor odumuz kopuyor kesilicek diye görünen olursa lütfen paylaşın arkadaşlar

     1. Aynen öyle Zeynep çok haklısınız benimde görünmüyor başka bi şehirde arkadaşım var onunda düşmemiş e devlette ama bazı illerde düşmüş bende anlamadim evet korkumuz bu yüzden kesilmesin de e devlette düşerse Yazarim sizde aynı şekil

    2. Hala yatmadı ödeme ödemesi yatan varmı benim gibi mayis6igozukupte benim hala yatmadi

     1. Mislina hanım ayın altısı yazmasına bakmayın benim ki e devlete ayın 1 yazyor Ama ayn 8 de yattı oradaki yazılana bakmayın Öyle olsa benimki ayın 1 de yatardı yatmayan arkadaşlar bayrama kadar hepsi yatacak

     2. Ayın 10 da yatacağı görünüyor fakat hala bisey yok hesapta bakalım ne zaman yatacak inşallah bayramdan önce yatar

    3. İzmir yatmış çektim bilginize hayırlı kandiller iyi bayramlar şimdiden Allah yardımcımız olsun 🙏

     1. Sizin kaçı gorunuyordu yattı demişsiniz benim hala hesapta para yok

     2. Merhabalar nasıl başvuru yapılıyor yardımcı olabilir misiniz bide tek çocuğa mı veriliyor yoksa çocuk sayısı ne kadarsa ayrı ayrı mı veriliyor bilgilendirirseniz duaciniz olurum teşekkür ederim

   1. Tek ederim kardelen inşallah görünür Allah kimse kimseye muhtaç etmesin çok zor hayat heleki bu pandemi maf etdi bizi Allah hepimizin yardımcısı olsun görünürse bir birimize paylasalim allaha emanet olun

    1. Rica ederim sizde Allaha emanet olun e devlette düşerse mutlaka haber veririm burdan iyi geceler

     1. Bende İstanbul’dayım benimde kayıt bulunamadı diyor

     2. Gorundumu kardelen ve diger istanbulda bugun itibariyla kayit bulunamadi yazan arkadaslarda aca ba bende istanbul kayit bulunamadi diyor hala

     1. Bizdede hala kayıt yok diyor istanbul için görünen varsa lütfen yazsin

     2. Arkadaşlar ayin 13 u diyor ama bayramin birinci gününe denk geliyor öncesinde cekebiliyozmu bilen varmi

     3. Kayıt bulunamadı diyor nedemek acaba birde benim bu ay bitecekti son aydi

    1. Sabah yatr herhalde 10 günceldi bekliyoruz damla hanım ben bakamıyorum kullanmıyorum İnternet bankacılıgı

   1. İlk defa başvurdum olumlu değerlendirildi yazıyor iki aydır yardımcı olur saniz sevinirim

    1. Merve hanım banada çıktı ilk kez alıcam sed yardımı her ay yatıyomu yoksa geçici bi süremi cevaplarsanız çok sevinirimo

   1. Nisanın beşinde aradım onaylandı dediler ve 15 nisanda yatar demişlerdi ama yatmamış bir bilginiz varmi ne zaman verirler.

  1. Bayram için erken yatacak mi yardimlar bir bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim teşekkürler

   1. Gözükmüyor hala sadece kayıt bulunamadı diyor böyle sorunla karşılaştınız mı?

   2. Merhaba bende baktım İstanbul bende kayıt bulunamadı diyor fakat e devleti dikkate almayın diyorlar

     1. Evet aylık alıyorum fakat kayıt bulunamadı diyor hala ama e devleti dikkate almayın diyorlar ilk hafta genelde bu şekilde oluyor İstanbul

     2. ya her ay boyle oluyor sorun yok duzel,r 1 hafta ıcınde gorunur ay baslarında guncelleme olduğu ıcın kayı bulunamadı dıyor bır sure sonra bırkaçgun ıcınde veya ayın 10 na kadar duzelır merak etmeyın

   3. Sed yardimini onceden alanlara bi sorum var bayram da bayram ikramiyesi veriliyomu

   4. Carem hanim 1 yildir sed yardimi aliyordum kestiler annem sskli calisiyor diye ama annem 7 yildir sskli calisiyor.bana 3 ay sonra tekrar basvuru yap dediler elimde olsa almam zaten annemin ssksi benim karnimi diyurmuyor bana sadece katkisi ayni evde kalmamiz

   5. Meraba sed başvurduk degerlendirmeye alındı dedi ama 15 nde yatar dediler e devlette kayıt Yok diyor İstanbul

  1. Arkadaşlar
   Ben 2 ayda bir 300 lira vakifbanktan yardim parası çekiyordum.bu sene hiç yatmadı. En son kasımda .almistim hatta.sizden böyle bir para alan var mi
   Kesildi mi
   Ben boşanmışım ve çocuklar var işsizim

   1. Çarem hanım bende en son kasım ayında aldım bu sene yatmadı aradığımda güncelleme olduğunu söylediler

  2. Ben 2 senelik yardımım var bu ay 1 yılı doldurdum güncellendi bu ay e devlette gözüküyordu dün akşama kadar ama şuan kayt bulunamadı diyr sizce neden acaba kayt yenileniyo ondanmi yoksa kesilmiş olabilirmi.

   1. merabalar selda hanim aylik aldiginizda parayi surekli memur geliyo mu eve yada eve gelip komsularinizdan ssoruyomu

  3. Ben 2 senelik yardımım var bu ay 1 yılı doldurdum güncellendi bu ay e devlette gözüküyordu dün akşama kadar ama şuan kayt bulunamadı diyr sizce neden acaba kayt yenileniyo ondanmi yoksa kesilmiş olabilirmi.

   1. HAYIR KESILMEMISTIR GUNCELLENDIĞI ICIN SISTEM BAZEN SORUN YARATABILIYOR 12 SINE KADAR GORUNUR

     1. isparta gozuken varmi bende hayla kayit bulunamadi diyor

     1. Geçen ay 1574 tl alsım ilk defa 3 cocugum var ikiz bebeklerim 10aylık bir oglumun adı yazıyodu e devletten şimdi kayıt bulunamadı yazıyo başvurum degerlendirme aiamasında yazan yer olumlu sonuçlanmıştır yazmışlar şimdi ne kadar alacagm yada alacak mıyım bilen varsa cevap verirse ssevinirim

    1. Sizin gözüküyor mu.. benim 4 gündür gözüküyor du şuan e devlete girdim kayıt bulunamadı yazıyor neden öyle olduki ilk defa alicam bu arada

   1. mrhba gecen ay 1574 tl aldim tek seferlikmi bisey demediler buayda kayit bulunamadi yaziyor

 6. Sed basvurusu yaptim beni kuruma cagirip imza atmam gerektigini soylediler birde iban istedi onaylanmismidir acaba birsey soylemediler

  1. Esim askerden geldi 3 ay oldu is bulamadi basvurdum biri 3 bucum biri 1 bucuk yasinda cocugum var aradilar imza atmam icin kuruma cagirdilar birde iban istediler onaylanmismidir acaba

   1. merhaba bende başvuru yaptım aralıkta e devlete başvuru sürecinin devam ediyor yaziyo sosyal ekonomik destek sayfasında da kayit bulunamadı diyo ve beni bir kere aramışlar duymamaistim acaba neden aramışlar başvuru yaptıktan sonra süreç nasıl devam ediyo eve mi gelip bakıyorlar

   2. 15ine kadar ihesabını kontrol edersin yatmış mı belli olur birde e devletten sed yaz arama yrine ordanda belli olur

   3. Evet Gülşah hanım onaylandığı için imzanızı ve hesabına yatırmaları için İnan istemişler bu arada bir defaya mahsus toplu bir miktar verebilirler

  2. İzmir hesaba yatmış benim bloke devam ediyor 37 TL ye bloke konmuş geri kalanı çektim en kısa zamanda adliye ye gidip blokeyi kaldiricam

   1. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu 29 maddesi
    Madde 29 – Bu Kanun gereğince korunmaya ve yardıma muhtaç aile ve kişilere yapılacak ödemeler ve sağlanacak yardımlar başkasına devir, temlik ve haciz edilemez.

 7. Merhaba. Bir tane çocuğum var. Eşim evlenmiş. Boşanmış. Üç tane çocuğu var. Üç tane çocuğu için nafaka ödemesi gerekiyor. Kira. Elektirik faturası. Su faturası. Mutfak masrafı. Çocuğumun masrafı. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammedinannesii@gmail.com

  1. Herkese merhaba ben bişey danışmak istiyorum malum pandemiden dolayı bankalar krediler borçlar vs hâliyle yüklendi bende SED yardımı alıyorum geçen ay bankada 100 TL bıraktım internet borcunu mobilden ödemek elden ödeyince fark almasın diye bankalar icra işlemi başlatmış ve buna dayanarak hesapta bıraktığım paraya el koymuş şimdiki korkum ise bu ay yaticak paraya da el koyarlar mı 🙄 bilgisini olan varsa yazabilir mi 🙏

   1. Sadece geçen sene aldığın ihtiyaç kredisi varsa atıyorum aylık kaç para ödüyor san sadece onu kesiyor,hani geçen sene ziraat, vakıf ve halk Bankası dağıttı olan

    1. Bu borçlanma devlet bankasına olan değil diğer bankalara olan borç ziraat le bağlantısı yok 🙄

     1. Devlet yardım aldığınız paraya hiç bir banka yada kurum haciz edemez önce bloke koyar siz gidip bankayla görüşüp hangi kurumun bloke koydugunu ögrenip oraya iletişime geçip yardım parası oldugunu bildirmeniz gerekiyor blokeyi kaldırtabilirsiniz

   2. Devletin yatırdığı paraya el koyamazlar peşine düşün benimde var icralarim ama alamıyorlar devletin yatırdığı paradan

    1. Cevaplar için çok teşekkür ederim icra dairesi dedi bankadaki memur o zaman ben bankadan hangi icra olduğunu öğrenip icra dairesine gidip bilgi vermem gerekiyor doğru mu anladım
     BERNA SEMBOL MERT çok teşekkür ederim bilgiler için 🙏🙏🙏

     1. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu 29 maddesi
      Madde 29 – Bu Kanun gereğince korunmaya ve yardıma muhtaç aile ve kişilere yapılacak ödemeler ve sağlanacak yardımlar başkasına devir, temlik ve haciz edilemez.

    2. İstanbul evde bakım maası yatmış suan oda 13 yatıyor sed yardımı gıbı aynı kurum oduyor hic günü aksamıyor bu sed odemeleri niye boyle arkada yha 13 odeme günü

     1. Ses yardımlarınız yattimi acaba benim halen kayıt bulunamadı diyor

     1. Benim de subab baktim yok görünmüyor istanbul 🙄

     2. merhaba bende başvuru yaptım aralıkta e devlete başvuru sürecinin devam ediyor yaziyo sosyal ekonomik destek sayfasında da kayit bulunamadı diyo ve beni bir kere aramışlar duymamaistim acaba neden aramışlar başvuru yaptıktan sonra süreç nasıl devam ediyo eve mi gelip bakıyorlar
      u

    1. Bende hala kayıt bulunamadı diyor geçen gün aradım ama e-devlet de gözükmesi önemli değil 15 ine kadar yatmaz ise arayın dediler

    2. Bir çok kişinin yatmış ama benim hala İstanbul dayım fakat gözükmüyor e devlet de pzrt ye kadar yatmaz ise kurum u ararım olmadı 2 yıllık onaylı idi 2 ay oldu alalı neden bu ay böyle oldu çözemedim

     1. Benim de hala kayıt bulunamadı diyor kurumu da aradım yatar bekleyin dediler hesap da da yok hala çözemedim

     2. yattımı patanız benım de aynı sekıl 2 senelık onaylandı 3 aydır alıyorum ama sed kapsamından olmadıgınız degerlendırıldı dıyor bakalım onumuzdekı ay ne olucak

  2. Herkese slmlar bişey sormak istiyorum İstanbul ayı. 13 gösteriyor odeme günü gecen ayda oyleydi 16da yatmıştı bu ay gününde yatrmı yani yarın..

    1. İnşallah gecen ay gibi olmaz saat gece 1e kadar yatmazssa hayırlı işler demek gene stres olcaz kacında yatar diye 🤔🤔🤔

     1. Ben 2 senelik yardımım var bu ay 1 yılı doldurdum güncellendi bu ay e devlette gözüküyordu dün akşama kadar ama şuan kayt bulunamadı diyr sizce neden acaba kayt yenileniyo ondanmi yoksa kesilmiş olabilirmi.

    2. Hesabına bakabilen var mı şuan yatmış mı dıye merve hanım sed ödemesi mi yattı ist icin

  3. Merhblar ablam bu numradan ulaşın bna 5 kişiye aylık 850 9deme yapabilirim 1 yıl boyunca

   1. musa bey bemide ihtiyacım çok eşim akciyer hastası çalışamıyor benimde işim yok yemi bulursam çalışim malum pandemi o da zor tel 05443817935

   2. Musa beyiyi gunler bende esimden ayriyim 2 yasinda kizim var durumum kotu cok ihtiyacim var calisamiyorum kizim kucuk kimsem yok dogalgazimi bile kestiler faturalarim duruyo allah rizasi icin eger yardim yapabilirseniz duaciniz olucam inanin sartlarim kotu

   3. Merhaba musa bey benim uc çocuğum var eşimden ayrıldım inanın ihtiyaç sahibiyim diyeceğim bu kadar Rabb’im yardımlarını kabul etsin

   4. Delinin biri kuyuya taş atmış herkes arkasından atlamış ayıp yahu insanlarla niye dalga geçiyorsun

 8. Bursa E-Devlette görünüyor. 13.03.2021 yazıyor. Ancak ayın 13’ü Cumartesiye denk geliyor. Yine de yatar mı? Bilgi verir misiniz?

  1. Merhaba arkadaşlar ben tek seferlik yardım aldım bi daha başvuru yapmam için 6 Ay geçmiş olması lazım diye duydum. Ama acaba ilk başvuru tarihinden sonra mı yoksa parayı aldığım tarihten sonramı bilginiz varmı.

  1. Subat 22 de hesap istediler ziraat bankası hesap açtırdım ay sonu alırsın dediler ama halen bişey yok e devlet bişey görünmüyor. Neden acaba bu aymi başlayacak anlamadım 7 aylık dediler

   1. Her ayın 8i ile 15 i arasında yatıyor. E devlette. Sosyal ekonomik destek ödeme den bakabilirsiniz

    1. E devlet bişey görünmüyor kayıt bulunamadı diyor. Neden acaba birde 7 aylık dediler bana nekadar yatacak bilmiyorum bilen varmı

     1. Ayın 5ine kadar falan anca yüklüyorlar e devlete bu ay olmazsa en geç önümüzdeki ay olur bende 2 kez kayıt yaptırdım çünkü

     2. Peki 7 aylık nedir bilginiz varmı. Yorumlar okudum herkez ya bir kez almış yada 1 yıllık 7 aylık hiç görmedim ne kadar alicam ?? İki kez kayıt yaptırdım derken bidaha mi kayıt başvuru yapcam onlar kendileri geldiler bana hiç başvuru yapmadım ben çocuk velayeti alma davası açtım geldiler. Araştırdılar hesap aç getir 7 ay maaş bağladı dediler

    2. Ben başvuru yapacam da çocuğu almazlar demi eşim çalışmadığı için başvuru yapcam

   2. Her ayın 8i ilr 15i arası yatıyor e devletten sosyal ekonomik destek ödeme yerinden bakabilirsiniz

    1. Bi başvurumda tek seferlik 2750 verdiler 6 ay sonra tekrar başvuru yaptım 787 tl 1 senelik verdiler. Kurul toplanıp karar veriyor. 144ten ya da kurumu arayabilir detaylı bilgi alabilirsiniz

     1. Sedaa hanım bendetek seferlik yardım aldım. İlk başvuru tarihinden sonraki 6 aymı yoksa parayı aldıktan sonra mı başvuru yapmam lazım

  2. Hakkari sed yardımı e devlette düşen varmi burda haber verirseniz sevinirim

  3. Bende Ağustos ayından beri sed yardımı alıyorum geçtiğimiz günlerde arandım iş buldunuz mu vs gibi sorular soruldu sizide arayan oldumu acaba 🤔 iş olsa durumum olsa zaten kimsenin hakkına girmek istemem tek başına 12 senedir çocuk yetiştirmeye çalışıyorum böyle bir yardım olduğunu da temmuz ayında öğrendim yıllardır dişimle tırnağımla bu zamana geldim ne nafaka bağlandı 12 senedir ne erzak ne bı kere yardım aldım sizcede aranmak manidar değil mi 🤔 bilgisi olan varsa yazabilir mi 🙏

   1. Belli periyotlarda kontrol ediyorlar durumunuzda değişiklik varmı diye pandemiden dolayı eve kontrolle gelmiyor normalde eve geliyorlar durmunuzda iyileşme varmı diye kontrol amaçlı aranmışsınızdır

    1. Merhaba suresi dolmamış sed yardımı ni kesme ihtimali varmidir acaba çünkü e devlette kayit bulunamadı diyor bi bilginiz varmidir

     1. Merhaba süresi dolmamışsa yardımınız kesilmemiştir ayın ilk haftası genelde kayıt bulunamadı diyor daha sonra ödeme günü görünüyor bir iki güne görünür

    2. Cevap için teşekkür ederim peki senelik yada 2 senelik olanları okudum burda bunu bana kimse söylemedi şu kadar alıcaksın diye onu öğrenebilirmiyiz peki yada yine bu şekilde aranıp ona göre mi devamı olucak 🤔

     1. Rica ederim yardımı tek seferlikte veriyorlar 1 veya 2 yıllıkta kurumun degerlendirmesine baglı ne kadar süreyle alacagınızı kurumu arayıp ögrenebilirsiniz devamı içinde tekrar evrak istiyorlar

  4. Arkadaşlar sed yardımı e devlette düşen varmi ve hangi sehir haber verirseniz sevinirim

    1. Benim halen görünmüyor. Şubat 22 de ziraat bankası hesap açtırdım verdim nezaman görülecek. Bilen varsa cvp versin

     1. Bu ay değil bi dahaki ay yani nisan ayında ödeme alcaksın bilinmez

    1. Peki 7 aylık maaş bağlandı dediler ne kadar olduğunu söylemediler. Bilen varmı 7 aylık ne kadar ?

 9. Merhaba bende bir soru paylaşmak istiyorum. Bende sed yardımı alıyorum. 787 tl. 4 yaşında oğlum. Ve evde çok bunalıyor. Onun adına yatan bir para olduğu içinde ben onu yarımgün bir anaokuluna yazdırmak istiyorum. Acaba anaokulu öğrencisi olduğunda bildirsem maaşını eğitim gören çocuk grubuna alırlarmı. Maaşı 1181 tl ye tamamlarlar mı. Bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.teşekkürler

  1. İlkokul ve ortaokulla gidenlere 1.181 tl ödeniyor anaokulluna yollasanızda ücrette değişiklik olmaz

   1. Arkadaşlar mart ayı sed yardımı e devlette gözüken varmi acaba bilgi verirseniz sevinirim

     1. Sizin göründü mu acaba e devlette sed yardımı

    1. Merhaba birşey sormak istiyorum size bende 3 aydır sed yardımı alıyordum fakat 2 gündür e devlette kayıt bulunamadı diyor sebep ne olabilir?

     1. Aynı sorun ben dede var yeni alıcam ama kayıt bulunana dı yazıyor normal mi

     2. Nefes hanım her ay güncelleme den kaynaklı bu durum oluyor bu hafta içinde mutlaka gözükür e devlet üzerinden

     3. Çok teşekkürler 🙏🏻 hepimiz ihtiyaç sahibiyiz kesilir sorun çıkar diye korkuyor insan

     4. Nefes hanım hep ayın başında böyle yazıyor açılır

     5. İstanbul’da hala gözükmeyen var ki acaba ben iki aydır alıyorum fakat hala kayit bulunamadı diyor ben de mi sorun var genel mi acaba

  2. Sed yardımı nasıl oluyor nereden başvurusu yapılıyor nereye gitmem ne yapmam gerek bilgi verirmisiniz lütfen

   1. Sosyal hizmet merkezi müdürlüğüne gidip başvuru yapabilirsiniz yada edevlet üzerindende başvuru yapabilirsiniz

  3. Okul öncesi zorunlu olmadığı için 787 de kalıyor. zaten aldığınız miktar okul öncesi için. Anaokuluda olsa okul öncesi diye geçiyor

 10. Merhaba bi bende sed yardımı alıyordum ikinin once geldiler iş bulmam gerektiğini ve yardımın kesileceğini söylediler ayrıca ardından benden kızımın eğitim kağıdını istediler bide kızımla Konuşma o istediğini söylediler götürdüm kızımı konuştular belgesinide verdim bana dediği olursa ararız sizi olmasa eve evrak göndeririz dediler ben eşimden boşandım 3 yil olcak ablam ve eniştemle yaşıyorum sizce tekrar verilirmi

  1. Arkadaşlar sosyal hizmetler en geç ayın 20 sinde hesaplara geçeceğini söyledi önümüzdeki ayda böyle olacakmış bilginiz olsun

    1. 4merabalar ben15subatta sed yardimi aldim bikereye mahsus mu yoksa sene sonunda bidaha alabilir miyim

  2. Kac yıldır alıyorsun ve yasa bakıyorlar çalışabilsene ermiyorlar bide galiba kirada odemiyorsun

   1. Her ay güncelleme yapıldığı için ilk birkaç gün e devlet’te gözükmez bu hafta mutlaka açılır sistem

 11. Yardımınızı bekliyorum bana destek oldum çok zor durumdayım bir kız çocuğum var on aylık işsiz güçsüzüm kirada oturuyorum faturalarımı ödeyemiyorum evladına hiçbir şey alamıyorum aileme bakamıyorum zor durumdayım ne olur destek

  1. Nimet hanım bağlı olduğunuz kaymakamlığa gidip yardim isteyin onlar size yardımcı olucaktir

   1. Merhabalar ben iki ay oldu başvuru Yapalı ama halen kayıt bulunamadı diyor arıyorum bilgi vermiyorlar oraya gittim eve Belceğiz diyorlar bu nasıl iş anlamadım iki çocuğum var uç ay oldu boşanmışım evim kira

    1. Merhaba zübeyde hanım bende 5 ayın ustune alicam yaklaşık 4 Ay once basvurdum 1 ay once onaylandı bu ay alicam kısmetse insallah sizinki de en kısada sürede onaylanır.

     1. Resmen dalga gecıyorlar koskoca e devlet resmi sitesinde ödeme günü 13 gösterdiği halde ayın 15 olmuş ödeme yapılmadı baglı oldugum kurum 15 de ödenecek dedi ama yok guncelleme 13 demese gam yemicem kurum 15nde yatacak demese gene bişey demicem resmen dalga gecer gibi oyalıyorlar kimine 16 kimine 25 bu nedir yha

     2. Merhalar bavuru uç ay geçince uç ayı toplumu veriyorlar gerçi halen bekliyorum arıyorum dosyanız beklemede diyorlar bilgi verir misiniz

 12. ses hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi yazıyor15 gündür fakat 2 gün önce vakıftan aradılar bir sürü sorular sordular acaba nedir bilgisi olan yazsın lütfen

     1. Tamam yazarım.onceden hafta sonu olsa bile yatardı şimdi yok

     2. Yatmış mı arkadaşlar. Kim yatarsa yazsın. Bende yazacam. Ne olur

     1. Evet geçen yıl hafta sonuna denk gelse de alırdık. Hala yatmamış ziraat bankasından değil acaba ptt mi diye sorguladım yine yok

     1. şu an arama imkanım olsa arıcam kurumu sorcam hep boyle mi oluyor bu ben ilk defa alcam umarım öğlene kadar yatar

     2. Arkadaşlar istanbul kurumu aradım 20 sinden sonra yatıcak dedi hangi gün oldugnu bile net söylemiyorlar neden bu ayda böyle oldu anlamadım

     1. Arkadaslar cok sukur sed yatti hepimize gecmis olsun ❤

   1. Yok yatmamis bennde ilkkez alcam ama daha yatmadi yarinda yatmaz pazar die ancak pazartsi olur ozaman

     1. Böyle bi saçmalık görmedim yeminle resmen 1.5 ayın ustune para almış olucaz yuh diyorum artik:((

     1. ya ben aradim semt semt yatuyormus arbavutkoyde alan oldumu

    1. istanbul hp böyle her şehirde yatmış ama en geç istanbulda yatıyor ve bide ayın 13 de yatacağı yazıyor e devlette bu nasıl bisey yaaa hep böyle sorun var bıktık artık ☹😣

     1. Parası yatan olmazsa yarin her kes kurumu arasin arkadaslar ve bu sorunun devamli olmasından şikayetçi olsun arkadaşlar benden demesi ben yarin arayıp biktik artik diyecem yatmayacak sa neden ayin 13 yazıyorlar diyecem artik

     2. Sürekli olarak alan var mı ? Ne kadar zaman ne kadar tutar alınıyor ? Geçen yıl 1 seferlik 2750 verdiler. Bu sene için 787 tl gözüküyor her ay mı bu tutar

     3. bnde sultanbeyli dn kurumu aradim ayin 23 u dediler

    2. Arkadaşlar İstanbul pendikteyim bende şimdi aradım kurumu kademeli kademeli yatıo dedi hanımefendini 25 kadar yatar dedi bu nasıl bişey ya e devlette ne die 13 gözüküyor ozaman sinir oldum ya

     1. Merve hanım kademeli yatıyor derken her il yatmış bu İstanbul has bir uygulamamlş acaba 25 ne kadar neredeysen 10 gün oynuyor yha ayıptır herkes bekliyor cvp yazdınız icin tskler

    3. Arkadaslar kurumu aradim 20sine kadar bekleyin diyo oyle bi duyum aldik o tarihte yatar diyo sinir oldum ya kac gundur hesaba bakmaktan yoruldum

     1. Bilge hanım anlamadım gitti şimdi yine aradım onlara bildirim gelmiş yarından sonra yatmaya başlayacakmış kademeli olarak 25 ine kadar ya herkes beklıo bu parayı allah hakkımızda hayırlısını eylesın

     2. İnanın bende anladım ya herkesin gözü bu parada beklıo verilecek yerler var ınsanlar zor durumda kalıo

   1. istanbul 13.guncel ama yatmamış sembol isimli arakadas 11 de yattı cektım yazmıs baskada cektım dıyen yok

     1. Mart 11 diyor benimde yatarmı gece 12de ayın 10da

     1. İstanbul hala yatmadı gene neden böyle oldu ya d

   2. Ayın 13 guncelleme oyle gozukuyor ama halen yatmamış ben ilk defa alcam bna 15 subatta cekersın demişlerdi kurumdakiler sabah veya öğlene kadar yatar herlade

     1. Ben ilk defa alcam icin sistemleri nası işliyor bilmiyorum e devletten baktım ayın 13 ilk ödeme yazıyor hafta sonu diye herlade boyle olmuştur. Basvurum yaptım yer 15 şubatta alırsın demişti kesin sabah veya öğlene kadar yatar umarım…

   3. Off bilmiyorum merve hanim morelimiz bozuldu hepimiz bu parayi bekliyoruz kizim icin harciyorum zaten 2 yasinda tek umidimiz bu para

    1. Ne bekliyorlar anlamıyorum parayı işletıyorlar cogu yer yatmış bide e devlette ödeme günü 13 yazıyor yazık yha kimi cevremde alanlarda 16 yatacak denmiş kurumdan herkese farklı cvp veriyorlar madem almaya hak kazanmışız yatırın zate zor şartlar altındayız

     1. Aynen yardim parasından bile kar gidiyorlar insanların zaten ihtiyaci var koşullar zaten hastalık vs bende aradım bana da 25 yatıcam dendi yatmazsa 26 si arayın dedi oh iyiymiş herkese farkli söylüyorsunuz dedim sustu yatamazsa 26 si ararsınız dedi kime inanacağını sasirdim ben ilk defa alicam zatrn bugün sabırsızlıkla bekliyoduuum şimdi 25 bekliycez el mahkum ayip valla bu mağduriyet gidermekten çok mağdur etmektir pess

  1. Son ayimdi Ocak ayı 12 sinde bitti 13 geldiler eve kayıt bulunamadı diyor kesilmiş mıdır nasıl öğrenebilirim

   1. Gizem hanım benimkide 12ayda kesildi ocak atında almadım subat ayı alıcagımı dediler evime geldiler 2yıl uzatıdı dediler bulundugunuz sosyal hizmetlere gidiniz orda bilginizi alın ben ögle yaptım

    1. Bende 2 senedir sliyirdum 2021 Ocak ayında yatirilmadi e devkezte gözükmüyordu anlamadım devam edip etmeyeceğini de bilemiyorum benim maddi şartları ayni aile sosyal politikalar bakanlığı ek bina gittim kesildi denildi eve meskek elemani gelecek dednikdi gelen giden yok telf arayinca devam ediyor denildi asgari ücret zamlarla beraber belli olunca yatacak 25 Ocak 2021 yatmadi maaleseff inşallah bu Şubat ayında yatirilir

     1. Benim hala görünmüyor sizin görünüyor mu acaba

     2. Kayit bulunamadı yazıyor bende ama zaten umudum yok çünkü şubat 5 i sene dolmuştu yeni başvuru yaptım.o da değerlendirmede yazıyor

   2. Merhaba şubat ayi sed yardımı e devlette gözüken varmi bilgi verirseniz sevinirim

     1. Merhaba sizin göründü mu e devlette acaba şubat ayı

   3. Gecen ocak ayinda sed odemesi icin vakiftan cagirdilar ogrenci belgesi iban numarasibistediler onumuzdeki aya yetistirceklerini soylediler fakat arayip bilgi verilecek dendi sizce yatarmi bu ay edevlette daha gozukmuyor

  2. En altta var biraz inince görünüyor sayfa altında başvur diye tıklama yeri var

     1. Çarem hanım bendede 3.149 görünüyor yılda iki kez derken iki kezmi yatacak bu şekilde bir yıl içerisinde nasıl oluyor ve ayın 13 u görünüyor acaba 12 su yatar mı cuma gunu

   1. Carem hanim 1 yili dolanlar tekrar onaylandigi zaman 2 yillik olarakmi devam ediyo yani iki yil kesintisizmi alabilicez bilgi verirmisiniz rica etsem

    1. Bilge hanım ben 4 yıldır alıyordum senelikti.sizin eşiniz varsa işsizlik varsa ondandır. Yoksa yıl olarak durumu iyileşene dek veriliyor.benim şu an başvuru süreci devam ediyor yazıyor. Kayıt bulunamadı yazıyor bende sed de.bi degisiklij olursa yazarim

     1. Esimden ayriyim çarem hanim ikibuçuk yasinda bir kizim var sizin nasil ilerledi 4 yil çarem hanim

     2. merhaba size dönüş yaptılar mi bende aralıkta başvuru yaptım halen basvurudegerlendirmeye alındı demiş 3 ay oldu süreç nasıl isliyo

    2. Allahım çok şükür
     Ödeme göründü acaba bu ay verildikten sonra mi doluyor devam mi anlamadim ama 13 şubat ödeme göründü arkadaşlar

     1. Bilge hanım benim hiç kimsem yok cocuklarim var.issizim kiradayım çok zor günler geride kaldı kızım 8 aylıktı şimdi 8 yasinda .hercseyi inceliyorlar varını yoğunu takibini yapıyorlar

     2. Mrb bende formu doldurdum degerlenmeye alındı yazıyor ne zaman belli olur bilginiz var mı

     3. Bilge hanım bende sizinle aynı durumdayım iki buçuk yaşında kızım var acaba sürecimiz nasıl ilerledi

    3. Bilge hanım benim iki cocugum ilk okula gidiyor ocak ayı önce ikisindende alıyordum simdi bir cocugum ki görünüyor neden acaba

     1. Zeynep hanim bilemiyorum en garanti bulundugunuz yerin sosyal hizmetlerini arayip ogrenin iki cocuk icin inanin bilgim yok

     2. Narin hanim basvuru yaptim gelip baktilar belli bir sure arastirma yapildiktan sonra onaylanirsa 3 aylik surelerde takip edilerek bu sekilde baglaniyo insallah olur narin hanim

    4. Melike hanım 13 u hafta sonuna bile denk gelse yinede yatar.bankamatik va4sa yeterli.bazilarina sizinki kadar para yatıyor ya iki çocuk için veriliyor.ya çok çok daha kötü durumdaysa bir an önce toparlasın diye veriliyor 3 bin küsur. Iki seferlik olanı toplu veriyor

     1. Bilge hanım çok teşekkür ederim öncelikle cevap verdiğiniz için. Benim boşanma sürecinde olduğum için tek seferlik yardım aldım. Benim evime gelen memur boşandıktan sonra tekrardan boşvur dedi. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

     2. ÇAREM HANIM SIZE BIRSEY SORACAGIM BEN 04.05.2020 tarihinden beri sed yardimi aliyorum 04.05.2021 tarihinde alamicakmiyim ve yeniden basvuru yapsam verirlermi cocugum 6 sinifa gidiyor.esimden ayriyim normalde nafaka bağlı ama çocuğumun babasi ödemiyor annemim yaninda kaliyorum sadece evde annem calisiyor yuzde seksen engelli kiz kardeşime ve ogluma bakiyorum yardimci olursaniz sevinirim

  3. Arkadaşlar şubat ayı sed yardımı e devlette düşen varsa yazabilir mi acaba

    1. Bende de aynı durum maalesef niye böyle oldu ki bazı illerde görünüyor ve benim daha yılım dolmamış brnde anlamadim

     1. Yeşim hanım benimki yılım doldu kestiler kurumdan geldi evime ocak ayı almıcaksınız Şubat ayında alıcaksınız 2yıl alıcaksınız dendi inşallah alırım babasız 2evlat büyütüyorum merdiven siliyorum pandemiden dolayı iş yok

     2. Kayıt bulunamadı yazıyor
      Ön başvuru kısmında da başvuru süreci devam ediyor yazıyor

    1. BEN DE EDEVLETTE GÖZÜKTÜKTEN KAC GÜN SONRA CEKECEGİMİ BİLMIYORUM BILGİSİ OLAN LUTFENNNN YAZSIN

 13. değerlendirmeye alındı dendi 2 aydır bekliyorum şuan kapsam dışı diyor ev yok kıZım ile yaşıyorum iş yok eşimden ayriyim sadece 172 tl nafaka var kapsam dışı diyor ne yapmalıyım yardımcı olun lutfen bilgisi olan yazsın

   1. teşekkür ederim deprem bolgesindeyim ev hasarlı bayan arkadaşım ile kalıyorduk şuan konak bölgesinde bi eve sığındık her yerden başvuru yapıyorum ses yok hayırlısı

   2. MErhaba bana seferlik bir para yatcak ziraata benim 5 sene önceden 3 bankaya borcum var babam kredi çekmişti sorum şu icra haciz yada borcu olduğum bankalar benım adıma yatan paraya el koyarmı cok korkuyorum o paraya ihtiyacım var el koyarsa haciz cok Zor duruma düşerim bilen biri beni aydınlatsa cok korkuyorım el konulur diye

    1. Koyamaz merve hanım bircok insanin bankalara borcu var ve ustelik borcu olanlarin calistiklari is yerleri bankalarla calisiyo yani maaslarini bankalardan kendi hesaplarina yatiriliyo bir dunya insan asgari ucretle calisip maaslari bankaya yatiyo bence icin rahat olsun böyle bisey olmaz sanirim

     1. Teşekkür ederim Bilgen hanım içimi rahatlattınız allah razı olsun inanın o paraya cok ihtiyacım var internette baktım bikaç kişinin ziraat ses parasına el koymuş diye yorum yazmış bikaç kişi 2018 senesinde tedirgin etti açıkcası beni? verdiğiniz bilgiler için çok saolun

     2. Merhaba ben bisi sormak istiyorum sed basvurusu olumlu sonuclandi yaziyor 17/01.2021 de fakat beni kimse aramadi eve de gelen giden olmadi bundan sonraki surec nasil acaba bir bilginiz var mi 3 cocugum var

    2. Rica ederim merve hanim siz o yorumlara bakmayin binlerce insanin kredi borcu var ve herkezin maaslari hesabina yatiyo oyle bisey olsa insanlar elden maas alir onca fabrikada calisan insanlarimiz var kimse borcsuz degil rabbim hepimize yardim etsin inşallah ?

     1. Merhabalar Bilge Hanım Diyarbakırda yaşıyorum Sed yardımı alıyordum ama Ocağın 26 sı oldu hala yatmadı ayrıca e devlette de kayıt bulunamadı yazıyor bir bilginiz var mı ?? Dönüş yaparsanız sevinirim.

     2. Haklısınız Bilge hanım ya bekarken babam üstüme mağazalardan senetli alışveriş yaptı onlardan bile avukatlık oldum insan korkuo bikaçtane icralık dosyası kredi kartı borçları olunca rabbim hepımızın yardımcısı olsun inşallah şöyle zor günlerde

     3. Bende bir aydır başvurdum Bi haber yok eve mi geliyorlar süreç nasıl işliyor bilgi verirseniz sevinirim istanbul da oturuyorum

     4. özge hanım pandemiden dolayı gelmezler e devletden konturol edin kabul olmuşsa şubat ayında alırsın

    3. Aysenur hanim bulundugunuz yerin sosyal hizmetler merkezini arayin onlar soyler kesilip yada devam ettigini belkide seneniz dolmustur mutlaka arayin e devlette gorunmuyosa bi problem olabilir insallah guzel haber aliriz sizden

     1. Amin merve hanim hepimizin yardimcisi olsun guzel mevlam ?

     2. Bilge hanım senesi dolan sedler bu sene kesilmicek çünkü benim süremde aralıkta dolmuştu ve kesilmedi ocak ayından itibaren tekrar almaya başladım. Bu sene virüsten dolayı kesilme olmadı ben 3 yıldır sed alıyorum

     3. Insallah ayse hanim hepimizin bu paraya cok ihtiyaci var umarim hersey herkes icin guzel olur

     4. Bilge Hanım Sosyal Hizmetler ilçe binasına gittim İŞKUR üzerinden aylık temizlik işçi alımı için başvurmuştum çıktı ve çalışmaya başladım hala da çalışıyorum haziranda işten çıkacağım ancak eve sosyal hizmetlerden gelmişler beni sormuşlar annem kapıyı açmış kızım işte demiş bunun üzerine yardımı kesmişler Refah düzeyi yükseldiğinden dosya kapanmış dediler. İŞKUR üzerinden geçici olarak çalışınca kesiyorlar mı ?? Haziran ayında bir daha gidip başvurursam bağlarlar mı yardımı ?? Lütfen bilginiz var mı ?? :(

     5. Aysenur hanim merhaba evet hemen kesiyolar annenizin ayni evde yasamasi ve sizin calismaniz durumunuzun iyiye gidip duzeldigi icin hemen sonlandiriyolar bu sed yardimi hicbiryerden geliri olmayan calismayan ve tekbasina bakmakla olup geliri olmayan ailelere veriliyo cok uzgunum

     6. Aynen bilge hanım hayat şartları zor geçim sıkıntısı dahada zor engelli yakını aylığı ve ayrıca sed alıyorum ucu ucuna yetiştiriyorum kira elektrik doğalgaz çok zor yetiştiriyoruz bilge hanım elektrik desteği alıyormusunuz. Ben 3 yıldır sedden dolayı alıyorum elektirik desteğinden haberiniz varmı

     7. Evet aliyorum ayse hanim hayat cok zor gecim cook zoor

  1. Sevda hanım kapsam dışı mı yoksa kapsam dışına çıktı mı eğer kapsam dışına çıktı diyorsa verilecek anlamına geliyor

   1. Benımde başvurunuz olumlu değerlendi yazıo aradım sosyal hizmetleri komisyona girecek Ocak ayı sonu dedi Ocak ayında verirlermi acaba

    1. Mrb benim 2 senem doldu aradilar ama kesildi demediler simdi baktim kayit bulunamadi yaziyor subatta girdim diyemi yoksa kesildimi

     1. Merhaba sizin göründü mu şubat ayı sed yardımı bu ay e devlette

    1. Sevda hanım gerçekten almayı hakettiğinizi düşünüyorsanız CİMER e açıklayıcı bir şekilde başvuru yaptığınızı fakat kabul edilmediğini belirt aynı zamanda durumunu anlat. Kısa zamanda geri dönüş yapıyorlar. Tekrar başvuru ile uğraşma zaten başvurun orda. İnşallah güzel sonuçlanır

  2. Merhabalar benim şubat 5 i sene dolmuştu e devletten başvurdum.
   Başvuru değerlendirilmeye alındı yazıyor.bakalim bu ay yatar mi yoksa eve mi gelirler yazarim size.su an kayıt bulunamadı yazıyor sed de.ön başvuru kısmında başvuru değerlendirilmeye alındı yazıyor

  1. İzmir yattı hatta çektim bide şöyle bisey varmış ziraat atmde para yoktu Bi amca geldi yanıma vakıfbanki deneyelim o zaman dedi pandemi dolayısıyla tüm devlet bankaları ekstra ücret almadan ödeme yapıyormuş bilginiz olsun ?

   1. Bişey sormak istiyorum benımde başvurum onaylandı bugün aradım komisyonda bikaçgün sonra arayın dedi. Acaba bende Ocakayındamı alırım yoksa şubattamı tek seferlik alcam 2 kızım var eşim doğru belli çalışmıyor

   2. Merhaba arkadaşlar benim 3 çocuğum var eşim madde bağımlısı çalışmıyor bende çocuklarım küçük olduğu için çalışamıyorum bende alabilirmiyim sed yardımı acaba?Edevletten başvurdum ama olumsuz sonuçlandı.

     1. Ne kadar yatinekadanekadar yatı öğrenci başı

     1. Arkadaşlar İstanbul büyükçekmece yatmadı e devlet de görülüyor ama ziraat da yok bilgisi olan varmı

  2. Hele şükür yatmış arkadaşlar. Yoklugun gözü kör olsun gözümüz yollarda kaldı bunca

 14. Merhaba arkadaşlar ben 17 kasımda başvuru yaptım 1 hafta sonra beni aradılar bilgi aldılar 1hafta sonrada yüz yüze görüştüler. Dün eve geldiler birkaç evrak ve hesap açmanı istediler bugün istediklerini yaptım ayın 25 arayın dediler nasıl sonuçlanır kızım 2 yaşında

     1. Hanife hanım söylemediler ayın 25 gibi aricam bakalım inşallah olur. Sizin oldumu eve geldikten ne kadar süre sonra oldu

     2. Tanıdıklarım biri okul öncesi çoçuk için 750 civarı alıyor. Arkadasımda İlkokula giden oğlu için 1.181tl alıyor

   1. Benimde daha yatmadı hala bekliyorum inşallah bir an evvel yatar yatınca yazar mısınız :(

    1. İstanbul yatarsa yazın arkadaşlar gerce 18i diyo ama ins erken yatar eskiden 13 alıyorduk bu ay böyle

    1. Bu gece İzmir hesaplara geçecek saat 00.35 de hesapta olur dediler.ZATEN AYİN 18 i yaziyör. Bakalım hayırlısı artık. ..

     1. İstanbul’da 18 yazıyor ama bakalım yaticakmi inşallah yatar

     2. Parası yatan varmı arkadaşlar İstanbul yatmadı

     1. Gülsüm hanım sizin ödeme bizim gibi ayın 18 mi gösteriyordu

     2. Yok benimki ayın 8 den sonra yatıyor 11 birinde hesaba düşüyor ama bu sefer ayın 18 gecesi yattı düzenlemeden dolayı arkadaşlar sıkıntı yapmayın zamlar yeni yıl çalışması uzun sürdü benimkide

   1. Gaziantepten alanlar oldu ama benimde hala hesapta para yok e devlette kayıt bulunamadı yazıyor 2 çocuğum var 8 yıldır eşim yok acaba kesilirmi kendimde engelliyim bilgisi olan lütfen bilgi versin kesilirse rezil oluruz

    1. Rabiya hanım seneniz dolmuşdur benimkide aynı durumda kuruma gitdim şubatda ayında alıcamı dediler tekrar evinize gelicekler yeni dosya acılıcak

     1. Benimde şubat 6 si senem doluyor.bu ay için 18 i ödeme gözükmüştü hala da 18 i ödeme günü olarak var fakat şimdi baktim ziraate ödeme yok umarım ilerleyen saatlerde yatar

  1. Arkadaslar sed yardimi alanda elktrk yardimi alabiliyormu..o yardimi alabilmek icin kaymakamlik dan yardim aliyo olmasi lzmmis bi bilgisi olan aydnlatabilirmi teskkurler

   1. sed yardimi alan otomatikmen elektirik yardimi aliyo ztn bende oyle olmustu ptt den baktir elektirik destegim varmi diye

    1. Yok baktirdim.npmam lzmki biz kymakamlikdan almiyoz yardimi.bakanliktan aliyoz sedi ondanmiki acep

    2. Ben de aliyorum sed hatta kendim icin engelli ayligida alıyorum ama vakfasordum
     Elektrik mukerrer yardim sebebiyle kesildi diyo aileden biri aliyodyr diyo m kadar sacma ben kizimla yasiyorum zordurumdayim yardimi kesiyolar

   2. Evet kaymakamlıktan şartlı egitim yardımı yada şartlı saglık yardımı alırsan 57 lira indirim alıyorsun benim kızım kücük 4 yaşında ben şartlı saglık yardımı alıyorum

     1. Bulunduğun yerkediki kaymakamlığa gidip çocuk küçükse şartlı sağlık yardımına basvuruyorsun okuyorsa şartlı eğitim yardımına basvuruyorsun kabul edilirse elektrik yardımı alirsin

   3. elektrk yardimini sosyal yardimlasma yapmaktadir ordan yardim almaniz gerekmektedir egitim parasi yani cocugunuza sartli egitim parasi aliyrsaniz 2 ayda bir 70 yada 90 neyse ona gore elektrk yardimi alyrsun . ama sosyal yardimlasmadan hic yardim almiyrsan o zaman yapmazlar diyr biliytm

   4. Asli hanim mrhb bulundugunuz yerin sosyal yardim vakifina gitmeniz gerekiyo ben yeni yaptirdim sartli saglik ve elektrik yardimi ptt den oluyo eve gelen elektrik faturasini ptt ye goturup 56 tl indirim oluyo yani bana okadar yapildi bence durumunuzu anlatip basvuru yapin umarim hersey guzel olur?

     1. biz 5 kisilik aileyiz 112 tl elektirik destegi aliyrz kac kisi varsa ona gore degisiyo

   5. Arkadaşım hani sed yatıyor ya bazılarının 900 diyor ama 1100 aliyor ya da 1000 ise 1181 ödeme oluyor ya işte o paranın içine elk. Parasıda ekli.bana oyle bilgi vermişlerdi sosyal hizmetlerde. Çok daha mağdur olanlari seçip onlara ekliyorlar

  2. Bu sed yardımı senelik mi yapılıyor yoksa daha uzun mu bilgisi olan var mı acaba ?

   1. Bir kerelikte oluyor yıllık ta sonra inceleme sene dolunca durumun duzelmediyse devam

     1. Bilgi verdyin için teşekkür ederiz çünkü bende e d silinmiş göremiyom

    1. Hayır istanbul yatmadı bence 20 sine kadar geçer hesaba yarın gecede yatmazsa bu ay sıkıntılı ya

     1. Sindi aradim gun icinde yatacagini soylediler ins yatar

     1. Ben kurumu aradım ayın 20 si dediler arkadaşlar İstanbul icin

     1. İstanbul aradıgımda 20 si yatıcak arkadaşlar öyle dediler bugünde yatmadıgına göre istanbul yarın yatıcak dedikleri gibi

   1. Arkadaşlar normalde Ankara’da her ayın 13 yatyrdu henüz hesapta gözükmüyor hesabında gözüken yatan varmı

    1. Malesef aynı benimde hesapta gozukmuo bilgi alırsanız yazın lütfenbugun yatması lazım di yok ankara

     1. Sed odemeleri hangi bankaya yatiyor ptt mi ziraat mi

     1. Mustafa bey Halk bankasına yatıyor sed ödemeleri

     2. mersinde ziraat bankasina yapiliyor sed odemeleri bilginiz olsun.

     1. Bu ayın ödemeleri çok sıkıntılı 12 sinde yatması gerekiyodu hala yatmamış antalya

     2. 12 sinde yatmasi gerekiyordu ödeme yatmamış afyonda hesaba yatan varmi

     3. Admin bey benim her ayın 12 hesaba yatıyordu yatmamış yatan varmi afyon

   2. Madem yatmiycak niye 18 yazıp insanı umutlandiriyorlarki yatsa gece yatardı neyse ya tırnağın varsa kasiycan Allah kimseye muhtaç etmesinn

  1. Merhaba arkadaşlar lk defa alcam 1574 tl yatmış bikeremi yoksa senelikmi yardımcı olursanız sevinirim

    1. Evet hanife hanım ilkokul1 gidiyo 11. ayda başvurdum bugün e devlette gözüktü ilk defa alacam

     1. Hanife hanım 1 kereye mahsustur büyük ihtimal senelik olsaydı 1180 tl olurdu benim kızımdan ilk okula gidiyor ben 3 yıldır sed alıyorum ayrıca eve geldilermi

     2. 1 kereye mahsus odemenız ılkokula gıden cocuk 1181 tl verıyorlar size 1 kereye mahsus verılmıs

     3. Aysun hanım ben 2019 dan beri sed alıyorum yani bu 3 c senem 1180 tl msjları baştan sona kadar oku

    2. BEnde 12 Sudan başvurdum onaylanmış Bugün e devlette onaylanmış gözüktü bend ocak ayında alırmıyım acaba sosyal hizmetleri aradım Ocak atımdan onaylandığı için Şubat ayında alırsınız diyo e devlete girdiğimde kayıt bulunamadı diyo ama Hala onaylandıysa neden kayıt bulunamadı diye yazıo anlamadım ilkez alcam bende

     1. merhaba bendd ilk daha basvurdum e devletten olumlu degerlendırıldı diye yazıyor sonuc ne yani bilginiz varmı yardımcı olabilir misin

   1. İzmir halen hesaba yatmadan. Bu sabah baktım. Parası yatan varmı ….ne zaman alacağız ..bilen varmı. …

  2. Tokatta yasiyorum 2 senedir sed yardimi aliyorum mart ayiinda suremiz doluyor. Her ayin 10 unda yatmasina ragmen bu ay yatmadi e devlettende kayit bulunamadi yaziyor. Bi bilgisi olan varmi.. tardkmci olursaniz sevinirim

   1. Tokatlı hemşerim. Bu sene kesinti yok hangi gün alıyorsan o gün hesabına bak bu arada tokatın neresi bende tokat erbaalıyım

    1. Zeynep hanım bu sene sedler kesilmedi normalde benimde aralık sondu dosyama bakan memuru aradım bu sene seslerin kesilmiceni söyle dediği gibide oldu e devletinde görünüyor

     1. Ayşe hanım sed kesilmeyecek demişsiniz başvuru yapmak gerekiyormu benim şubat son

    1. Ben antalyadayım ödeme günü bugündü ama yatmadı yatan varmı arkadaşlar

     1. Bende Antalyadayım 12 ocak yazıyor amma yatmadı

    2. Antalya hala yatmadi 12 ocak oysa ayin kaci yazıyorsa anında yatiyordu neler oluyor anlamadım

     1. Bugün ylazm benmde hala yatmadı hesaba sizn yattimi acaba

     2. Arkadaşlar Ankara 13.de ödeme yazıyor hesaplara. Geçmemiş. Neden böyle oldu

  3. Ben bisey sormak istiyorum benimde ağustos ayında ödeme yapılmaya başlandı bu yardım 2 senelik mi yoksa 1 senelik mi bilgisi olan var mı ?

   1. Banada verlemi aca 6 tane çocuğum var esim çalışmıyor miyor kapsam dışı diyor cvp ne acaba

  1. Hakan by ne duruda kayıt yokmu diyor istanbulda gelirse lütfen söyleyelim bir birimize

    1. İstanbul’da her semtte açılmış Hakan bey..kesilmiş olabilir sosyal hiz. Bı arayın istersenizcemrec

    1. Görüştüm İstanbul 13 den 20 ye kadar sürer hesaba yatar gecikme olacak dediler

    2. Dilek hanım endişe etmeyin açılıyor zam olayı birde yeni yıla düzenlemesi uzun sürüyor benimki bu gün göründü açılır sıkılmayin

  2. Benim simdi gozukuyor istanbul avcılar arkadaslar sizde bakin buyuk bir ihtimal cikmistir yalniz odeme tarihi 18i olarak gozukuyor normalde 13 de yatiyordu

     1. Arkadaşlar Ankara’da hesabına yatan varmı bı bilginiz varmı

     1. E devlette yarım saate önce başvurunuz değerlendirmeye alınsın yazıodu şimdi girdim başvurunuz olumlu sonuçlanmıştır yazıo bu ay alabilirmiyim bende acaba

   1. Dilek hanlm bende allyorum set yardlml gozukmuyor rahat ol kurumu aradlm ayln 13deyatacaglnl soylediler bilginize

     1. Tesekkurler..allaha emanetz dogal afetin caresi yok

     2. Arkadaşlar ankara açılmış e devlette gözükyor bilginiz olsun

    1. Cabbar bey bende kasım ayında e devletten başvurdum halen süreç devam ediyor yazıyor galiba olumsuzmu olucak 3ay oldu

   2. Ses yardımı görünen varmı İstanbul bende hala kayıt bulunamadı diyor.

   3. Persembe bi ara grundu ankara sonra kapandi zamli yatmis 13 diodu mrk etmyin bugun gorunur

   1. Ben tüm evrakları verdim ocak ayı yatacak dediler e devlet de baş vuru süreciniz devam ediyor ne demek hiç maaş almadım daha beni bilgilendirirmisiniz

     1. Çok teşekkür ederim Ayşe hanım bilginiz için İstanbul da gözüken varmı acaba bide benim iki tane ilk öğretime giden öksüz erkek cocuklarım ikisi için ne kadar verilir yardımcı olurmusunuz

   1. Benim bugün de görünmüyor. Mehmet bey sgkli çalışıyorsanız sadece 1 ine verirler. Zaten çoğumuz tek çocuk için alıyoruz.

  1. Şu hale bak verilen ,3 kuruş para kaç gündür bekliyoruz kesildimi. kesilmedimi hasta olduk resmen

   1. Dilek hanım yatan para 5 gün sonra yatsa ne olacak ayrıca sizin yaptığınıza da kusura bakmayın da nankörlük deniliyor. Her yolın sonun da bu problem yaşanıyor. Şikayet değil Teşekkür edin ayıp ayıp

 15. Arkadaşlar İstanbul’da gözûken varmı sed ôdemesi varsa yazsın lûtfen haber verelim birbirinize yardımcı olalım lütfen

  1. Yok maaalesef istanbul da.belki yarına görünür. Benim de şubatta sene doluyor tekrar başvuracağım bakalım hayırlısı

   1. Benimde subatta surem doluyo insallah yine devam eder basvurum onaylanir cok zor arkadaslar bu sekilde beklemek oldumu olucakmi onaylanirmi rabbim hepimizin yardimcisi olsun insallah?

    1. Bilge hanım benım de bır yıl dolduğunda tekrar bağlanmıştı içiniz rahat olsun bağlanıyo. Sene dolunca evinize yetkili biri geliyor kurumdan sizden tekrar bı iki evrak istiyor gidip cıkartıp tekrar sosyal hizmetlere veriyorsunuz. Heyet ten geciyor ama bağlanıyor. İçiniz rahat olsun

     1. Tesekkur ederim burcu hanim bilgilendirdiginiz icin umarim oyle olur peki bu yardimlar uzun yillar veriliyomu yani kizim 2 yasinda daha esimden ayri oldugum icin baglanmisti ama ilerleyen yillarda devamli alan varmi acaba

    2. Benim komşum kızları ilkokul 2.sınıf ogrencısıyken baglatmıstı sımdı 16yasında cocuklari hâlâ alıyor çok emin degilim ama sanırım araştırma yapılıyor heyette onaylarsa devam ediliyor dıye biliyorum hâlâ alıyor komşum

    1. Hakan bey bazen illere semtlere göre sıraya koyuyorlar galiba.bugün pazar o yüzden sistemi acmamıslarki görünsün sabaha Allah kerim

    1. Hangi ayda baglandiysa ertesi sene o ay bir sene doldu oluyor.yine belge filan istiyor tekrar eve uğrayıp heyete girecek filan diyorlar sonrası şans

     1. 1 senelik mı oluyor benim mayısda bağlandı çarem hanım

 16. İstanbul’da gözûkmûyor halen İstanbul çerkezkôye dûşmûş gözûkûyor ama İstanbul’un içinde yok nasıl iştir anlamadım ya

    1. İstanbul Beylikdüzü ikametdeyim 13.00 da gözükdü cok şükür darısı sizlere inşallah

     1. Bende buyukcekmece deyim aynıyız neden gözûkmuyor acaba sevgi hanım ben de şaşırdım

     2. Arkadaşlar sistem agır gidiyor sizinkide görünür ocak birden belli bakıyorum bugün düşdü benim e devletden 13.00 düşdü benimki arkadşımda esenyurda oturuyor onunki bile gözükmüyor korkmayın sistem agır işliyor

   1. İstanbul gözüken arkadaşlar ödeme tarihi hangi gün acaba normalde her ayın 13 hesaba geçerdi

 17. merhabalar basvurunuz değerlendirmeye alındı deniliyor ne yapmalıyım ne kadar sürede cevap gelir

  1. Evrakları verdinizmi benımde hala öyle dio çünkü 16 Aralık’ta başvuru yaptım 30 Aralık’ta aradılar tek seferliğe masus ödeme alıcaksınız dediler evrak istediler ziraat bankasından hesap açmamı istediler 31 Aralık’ta evraklarımı verdim Ocak ayının sonunda arayın dediler inşallah onaylanır onaylanmıycaksa hesap İnan’a istemezlerdi heralde

   1. evrak falan hiç bir şey istemediler ne arayan ne soran var 11. Ayda başvurdum

   2. 3 ay sürüyor sonra evi görmeye geliyorlar gelip gittikten sonra iki üç gün sonra evrak isterler evrakları alınca uygun görülürse banka hesap numarası istiyorlar on gün içinde para gözükür e devlette

   3. Hesap numarası verdiyseniz olumlu dur para yatar ayın sekizinden sonra yatar

    1. Beni arayan belediye hizmetlisi tek seferlik alcaksınız dedi İban no kira faturalar kimliklerimizin fotokopısını istedi verdim ama bana evinize gelip bakılcak firma bişey denmedi sadece tek seferlik alcaksınız dedi

    2. Siz herhalde düzenli alıonuZ ben bikaç gün önce aradım Ocak sonuna doğru belli olur sizden iban hesap no istedilerse hesabınızı ay sonuna doğru kontrol edın yatmassa arayın dediler

     1. Merve hanım size Ocak ayının 28 29da yatar belediye ise siz aile çalışma ve sosyal hizmetlere gittiniz mi oraya gidin sed yardımı için

    3. Gülsüm hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim bişey sorcam benım bikaç bankaya borcum var eğer bana bu yardım parası yattığında eğer yatarsa borcum olan banka o parayı çekemezden dimi bankacıyıda hesap açarken sordum devletin verdiği paraya bankalar karışamaz dedi

     1. Yok kesmiyor devletin verdiği parayı düşünmeyin Merve

     2. Evet bulunduğum ilçenın sosyali hizmetlerine evraklarımı götürmeye gittim Ocak ayında hesabınızı kontrol edin dediler sosyali hizmetleri aradığımda

    1. Bende bilmiom neden tek seferlik olduğunu ama bana evinize gelinecek diye bilgide vermediler

     1. Sigortaniz varsa veya anne babadan maas aliyorsaniz onun icin sadece bir seferlik veriyorlar yada nafaka aliyorsaniz

   4. Tek seferliğe mahsus 1300 teklik yardım alacaksınız devamlı ödemeye uygun gorulmemıssınız. 3 ay sonra tekrar başvuru yapın

    1. Akdaşlar ankaradan e devlette kaytı gözüken varmı daha yok gözükmüyr ya

     1. İstanbulda gözüken varmı bu saat oldu ayın 10 oldu hala kayıt yok diyor

     2. Malesef bende aAnkaradayım benimde gözükmüyor kiranın günü geçti isallah devam eder bı bilgide verilmedi

     3. Yok arkadaşlar bu saat oldu malesef yine görünmüyr böyle hiç olmuyrdu ankarada e devlette görünen varmı

    2. BANA tek seferlik dediler iki tane kızım var biri 5 biri 2.5 yaşında Ocak ayında alırmıyım acaba

     1. Merve hanım sed desteği isteyin sosyal hizmetlere başvurun belediyeye değil

    3. Pınar hanım hayır sigortam 6 senedir yok maaş nafaka hiçbir şekilde bi yardımda almıyorum eşimde sigortalı çalışmıyor zaten

     1. Merve hanım bu yardım eşi engelli yada eşi olmayan bayanlara veriliyor eşiniz sigortali calismiyor ama birliktesiniz o yuzden bir defaligina vermisler inşallah hersey yoluna girer sizin icin kimse keyif icindeyken basvurmuyor su an zaten herkes perisan maddi acidan Allah yardimcimiz olsun

     2. Eşi olmayan ,eşinden boşanan, kirada oturan,sgk si olmayan,anne babadan yetim aylığı tam almayan,çaresiz çalışamayan çocukları küçük olan kişilere veriyolar .kaymakamligin icindeki sosyal hizmet ayrı verir 300 – 400 bazılarına 600 ptt ye yatırıyor. (3 ayda bir başvurursanız filan yani )
      Sosyal hizmetler müdürlüğü de ayrı kurumdur o aylik olarak ziraat bankasına ve yıllık verir.senesi dolan yine başvurur

     3. Gülsüm hanım sosyal hizmetlerden çağardılar zaten evrakları hesap İban istediler verdim

   1. Pınar hanım kimse dört dörtlük yaşarken EMin olun başvurmaz keyfine başvuru yapmaz kimin ne çektiğini kimseler bilemez benim eşim 4 aydır çalışamıo kimseleri bilemessiniz onun için

  2. Allahım ya hala Ankara’da kayıt bulunamadı yazıyor bu ne böyle ya bu sene neden böyle oldu 2 senedir sed alıyorum hiç böyle olmamıştı

 18. çoğu ilin yatmış istanbul hep böyle her zaman böyle sorun yaşıyoruz istanbulda yatan olursa lütfen yazsın

  1. Arkadaslar e devlete bakipta sıkmayın canınizi ayin kacinda yatiyosa o tarihte hesaplarinizi kontrol edin uzmeyin kendinizi

   1. Ankara’da yine aynı kayıt yok yazyor yatan gözüken varmı hiç bu kadar geç kalmıyrdu