Güncel Konular

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ?

Sağlık ocağı kaçta açılıyor ? Kaçta kapanıyor sorusu son günlerde merak edilen sorulardan. Bizde bugun sizlere sağlık ocağı kaçta açılır ? Cumartesi açık mı 2020 ? Aile hekimliği çalışma saatleri çizelgesi nedir ? gibi soruların cevaplarını araştırdık sizler için.

Sağlık ocağı kaçta açılıyor sorusu son günlerde merak konusu. Özellikle de Corona virüsten sonra bireyler en yakın sağlık kuruluşu olarak sağlık ocaklarını başvuru yapabilmektedir. Biz de bu yazımızda sizlere sağlık ocakları saat kaçta açılıyor saat kaçta kapanıyor cevap vermeye çalıştık.

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ?

Sağlık ocakları sabah 08:30 ile 12:30 öğleden sonra ise 13:30 ile 17:30 arasında hizmet vermektedir. Ayrıca hafta içerisi dışında cumartesi günleri de açıktır. Pazar günleri kapalı olduğunu hatırlatalım.

Peki aile hekimliği kaçta açılıyor sorusu neden bu kadar önemli ? Bazı hastaların hastanelere ulaşması güç olabilir. Veya hastaya acilen müdahale edilmesi gerekebilir. İşte bu durumda sağlık ocakları büyük önem kazanmaktadır. Eğer sabah erken saatte sağlık ocağına gidip kapıda kalarak görevlilere sağlık ocağı kaçta açılır sorusunu sormak istemiyorsanız söylediklerimize kulak asmanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlık Ocakları Cumartesi Açık Mı ?

Aslında yukarı da bu soruya cevap verdik. Sağlık ocakları cumartesi açık mı sorusunun net cevabı evettir. Ancak bilmeniz gereken bir durum var. Bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüs ile beraber hastanelerde ki doktor sayısı yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu eksikliği gidermek için bazı doktorların cumartesi günleri de dahil olmak üzere hastanelerin yoğun bakımlarda görev yaptığını hatırlatalım.

Yani aile hekimliği mesai saatleri çizelgesi her zaman isabetli olmayabilir. Sağlık ocağı çalışma saatleri corona dolayısıyla değişiklik gösterebilmektedir.

Sağlık Ocağı Nedir ?

Sağlık ocakları aile hekimleri aracılığıyla birinci basamak teşhis ve tedavi ve rehabilitasyon yöntemlerini uyguladığı bir sağlık kuruluşudur. Bu sağlık kuruluşlarında yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmaz. Gerektiğinde seyyar olarak görev yapan doktorları barındırmaktadır. Tam gün çalışırlar.

Peki Aile Hekimlerinin Görevleri Nelerdir ?

 • Aile bireylerinin hastalıklara karşı koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sorumlulukları vardır
 • Anne-çocuk sağlığının takibini yapar
 • Periyodik sağlık kontrollerini yapar
 • İzleme ve tarama faaliyetlerinde bulunur
 • Tetkik hizmetlerini verir
 • Her türlü sağlık raporu ,sevk evrakı ve reçete düzenler
 • Aile sağlığı merkezini yönetir
 • Uygun koşullarda hastanın geçici olarak yatışını yapar
 • Evde bakılması zorunlu hastaların tedavisini gerekirse hastanın evinde yapar
 • Yaşı veya engelli kişilerin tedavi sürecinde sağlık ocağına ulaşımı konusunda şartları değerlendirir
 • Şartlı sağlık yardımları için çocukların ve bebeklerin takibini yapar

Bu yazımızda sizlere sağlık ocağı kaçta açılıyor anlatmaya çalıştık. Sizlerde değerli yorumlarınızı yorum kısmından bizlere iletebilir aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu