Faydalı Bilgiler

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru merak edilenler içeriğimizde

PTT ihtiyaç kredisi başvuru için en ideal faiz oranlarını Aktifbank sunmaktadır. Bundan dolayı, Aktifbank ile PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapan birçok emekli bulunmaktadır. PTT ihtiyaç kredisi için başvuru yapmak isteyen kişiler için PTT ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, başvuru koşulları nelerdir gibi konular emeklilerin nakit ihtiyacını karşılaması için son derece önemli konulardır.

Güncel PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri
Güncel PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri

Güncel PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri

2023 Haziran ayı kapsamında PTT ihtiyaç kredisi çekmek  isteyenler için ödemelerde koyulan faizler çekmek istediğiniz miktara ve taksit seçeneğinize bağlı olarak değişiklik gösterir. 2023 senesi güncel PTT ihtiyaç kredisi çekecek emekli ve PTT personelleri için taksit ya da tutara göre faizler %4,89’dan başlayıp faizlerle 36 ay vadeli kredi şeklinde sunulur. 2023 Haziran PTT kredisi almak isteyenlere en çok 50.000 TL kredi miktarı verilir.

SMS İle Kredi Başvurusu

Şubeye veya bankaya  gitmeye gerek kalmadan PTT ihtiyaç kredisi başvurusu için SMS hizmeti  olup olmadığı pek çok kredi çekecek kişinin merak ettiği  konulardan biridir. PTT Bank emekliler ve PTT personelleri için ihtiyaç kredisi  için başvuruyu cep telefonları ile  hemen yapsınlar diye başvuru  için SMS hizmeti de sağlamaktadır.

Günümüz Şartlarında nakit ihtiyacın giderek daha yoğun hale gelmesi ile emekliler de bu durumdan etkilenir. PTT ihtiyaç kredisi başvurusu için sıra beklemek istemeyen kişiler  hemen SMS ile müracaat edip hizmeti alabilirler. PTT müracaat Nakit ihtiyaçları için PTT şubelerine gitmeye gerek kalmadan SMS başvurusu ile kredi çekmek isteyenler için başvuru basamakları şunlardır:

 • Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne girin.
 • PTT yazdıktan sonra bir boşluk bırakın.
 • Kimlik numaranızı girin.
 • 3050 numara hattına yazmış olduğunuz mesajı gönderin. Başvuru işleminiz  kısa sürede bitmiş olacaktır.
 • Başvurunuzun onaylanması durumunda, kredi tutarınız PTT Bank tarafından hesabınıza yatırılır  ve para ihtiyacınızı, onaylanmanın ardında kullanmaya başlayabilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

PTT ile ihtiyaç kredisi alma isteği olan emeklilerin ve PTT personellerinin, ilk olarak 2023 senesi kapsamında PTT ile anlaşması bulunan bankaların hangileri olduğunu öğrenmeleri gerekmektedir. 2023 senesi baz alınarak emeklilere ve PTT personellerine ihtiyaç kredisi desteği sunan ve PTT ile anlaşmalı bankalar şunlardır:

 • Aktifbank
 • Fibabank
 • Denizbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Burgan Bank
 • ING Bank

Yukarıda bahsedilen bankalar 2023 senesi için PTT ile anlaşmalı olan bankalar olup, emekli ya da PTT personelleri ihtiyaç kredisi  almak için başvuru işlemleri için bu bankalardan birini  seçebilirler.

PTT İhtiyaç Kredi Başvurusu Yap

PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen emeklilerin maaşlarını PTT ile almaları  şartı vardır. Ya da PTT ihtiyaç kredisi alabilmek için PTT personeli olunması mutlaka gerekir. Bu kişiler PTT kredi başvurusu  yapma hakkına sahiptirler.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilebilir?

Aktifbank üzerinden PTT ihtiyaç kredisi  almayı düşünen emekliler ve PTT personelleri, ihtiyaçları göz önünde tutarak en yüksek kredi limitini merak eder ve araştırırlar. PTT ihtiyaç kredisi çekmek için şartları sağlayan kişiler için belirenmiş olan en yüksek miktar şu şekilde belirtilmiştir,

 • Nakit ihtiyaç kredisi faiz oranı %4,89 şeklinde sunulmuştur.
 • 36 ay taksite kadar kredi çekilebilir.
 • En çöp 50.000 bin TL nakit para  çekme hakkı vardır.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi Taksit Planlaması

2023 Senesi Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi için  belirlenmiş olan taksit ve faiz miktarları çekilecek kredi miktarına  her kişi için değişiklik gösterir. Emekli ve PTT personeli  olamadı yandaşların PTT ihtiyaç kredisi başvurusu öncesi verilen taksit ve faiz miktarlarını inceleyip başvuru yapmaları çekmek istedikleri kredi için ön  bir değerlendirme olur.

Bu yazı ile 2023 PTT ihtiyaç kredisi nasıl alınır, başvuru  koşullara nelerdir gibi birçok emeklinin merak ettiği konulara değinmiş olduk . Emekli olan kişilerin günlük  ihtiyaçları baz alınarak  nakit desteğine ihtiyaç duymaları sonucu anlaşmalı bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi alma ve şartların neler olduğu  detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Bunun dışında faiz oranları ve ödeme  şekilleri bakımından PTT ile anlaşmalı olan Aktifbank’ın faiz ve taksit seçenekleri ile en çok ne kadar kredi çekilebileceği öğrenebilirsiniz. Kredi çekecek  olan kişilerin bu seçenekleri dikkate almaları  işlemleri açısından kolaylık sağlayacaktır. PTT ihtiyaç kredisi başvurusu için

YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fROQVPvNL0g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu