Diğer Yardımlar

Para Yardımı Yapan Kurumlar-Dernek Ve Zenginler-2020

Para yardımı yapan kurumlar dernek,kuruluş ve zengin iş adamı ve sanatçılar bulunmaktadır. Maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara yol göstermek için bu yazıyı kaleme aldık. İsterseniz gelin şimdi başlık başlık yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları hangileri bakalım.

Ülkemizdeki sosyal yardım kuruluşlarını anlatmakla işe başlayalım.

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları

Ülkemizde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları 1986 yılında rahmetli Özal döneminde kurulmuştur. O zamandan bu yana fakir ve muhtaç durumda ki ailelere ulaşma noktasında oldukça büyük başarılar elde etmişlerdir.

Sosyal yardımlaşma vakıflarında aşağıda saydığımız onlarca kalemde yardımları bulunmaktadır.

Sosyal yardımlaşma para yardımı almak için bizzat sosyal yardımlaşma vakıflarına başvuru yapmalısınız. Vakıflar süresini kendilerinin belirlediği zaman dilimi içerisinde ailelere nakdi yardımda bulunmaktadır. Tabi sosyal yardımlaşmadan para yardımı almak için muhtaç durumda olduğunuz sosyal yardımlaşma vakfı tarafından tespit edilmeli. Kaymakamlık yardım şartları da yine bu şekildedir.

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile bakanlığının da muhtaç durumda olan vatandaşlara para yardımı yaptığı bilinmektedir. Bu yardımlardan bazıları şöyle:

Bakıcı Maaşı (Evde Bakım Maaşı )

Hanede bakıma muhtaç durumda bulunan bir engelli bulunması durumunda devlet o evde bulunan yada hane dışında engellinin bakımını üstelenen kişi yada kurumalara halk arasında engelli bakım maaşı denen bir maaş bağlamaktadır. Bu maaş 2022 yılı boyunca 1,460 TL’dir.(bkz.)

SED( Sosyal Ekonomik Destek) Yardımı

Aile,çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının fakir ailelere verdiği diğer bir maaş ise sosyal ekonomik destek yardımıdır. Sosyal ekonomik destek şartlarını taşıyan ailelere aşağıda vermiş olduğumuz tutarlarda yardım verilmektedir.

Okul Öncesi Çocuğa : 657,68 TL

İlköğretime Devam Eden Çocuğa : 986,52 TL

Orta Öğretime Devam Eden Çocuğa : 1,052,28 TL

Orta Öğretim Seviyesinde Olup Okula Devam Etmeyen Çocuğa : 657,68 TL

Yüksek Öğretime Devam Eden Çocuğa :1,183,82 TL

Kızılay

Türkiye’nin önemi yardım kuruluşlarından biri de Kızılaydır. Gıda yardımından nakdi yardıma eğitim yardımından kurban eti dağıtımına kadar bir çok kalemde yardımda bulunulmaktadır. Detaylı bilgi almak ve kızılay nakdi yardım sorgulama işlemleri için buradan ulaşabilirsiniz.

Belediye Yardımları

Para yardımı veya erzak yardımı yapan kuruluşlardan biri de belediyelerdir. Gerek erzak yardımı gerekse de nakdi yardımda bulunan belediyelerin başında büyükşehir belediyeleri gelmektedir. Bu konuyu uzun uzun daha önceki Belediye Para Yardımı Ve Erzak Yardımı Başvurusu adlı yazımda yazdığım için burada tekrar anlatmıyorum. Bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları

Vakıflar genel müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine bir çok kalemde yardımda bulunmaktadır. Bunlar aşevi(sıcak yemek) yardımı, fakirlik maaşı(muhtaçlık aylığı) ve vgm burs yardımıdır.

Para Yardımı Yapan Kurumlar Dernekler Ve Vakıflar

Tabi ülkemizde ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapan sadece devlet kurumları yok . Yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları da bulunmaktadır.

Güvenilir yardım kuruluşları mı bilemeyiz ama en çok araştırılan ve en çok para yardımı yapan kurumlar ve kuruluşları oldukları kesin. Para yardımı yapmak istiyorum diyen vatandaşların yardım edecekleri vakıfları iyi araştırmalarını öneriyoruz.

Ülkemizdeki sosyal yardım kuruluşları çok fazla var. Bunların hepsine sizlere anlatmamız zor. Bizde bu yüzden en bilinen yardım kuruluşlarını sizler için derledik.

Ülkemizde para yardımı yapan kurumlar ve ihtiyacı olanlara yardım yapan derneklerden bazıları şöyle:

Beşir Derneği

Hayrat Yardım

Yardımeli Derneği

Kardeşeli Derneği

İyilikderneği

Umutkervanı Derneği

Valide İnsani Yardım Derneği

İHH

Umuda Koşanlar Derneği

Para Yardımı Yapan Şirketler

Ülkemizde öğrencilere para yardımı yapan şirketler ,para yardımı yapan kuruluşlar ve para yardımı yapan insanlar para yardımı yapan kurumlar o kadar fazla ki. Hepsini saymak imkansız. Bizde size Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlardan bazılarını sizler için derledik. İşte para yardımı yapan kurumlardan bazıları:

 • Kaptan Şirketler Grubu,
 • LCW ve sahipleri,
 • Anadolu Endüstri Holding,
 • İçdaş Demir Çelik,
 • Enka İnşaat,
 • Abdi İbrahim İlaç,
 • Kıraça Holding,
 • Öztürk Yatırım,
 • Borusan Holding,
 • Gama Holding,
 • Sabancı Holding,
 • Aksoy Holding,
 • Select,
 • Enka İnşaat,
 • Zorlu Holding,
 • Saray Halı,
 • Dedeman Holding,
 • Yıldızlar Yatırım

Maddi Yardım Yapan Hayırsever Zenginler ve Ünlüler

Ülkemizde para yardımı yapan hayırseverler deyince akla ilk gelen kişiler genellikle iş adamları olmaktadır. Maddi Yardım Yapan Hayırsever Zenginler ve Ünlüler deyince akla ilk gelen isimler şöyle.

Berat ÖSEN, Şenol ŞANKAYA , Zeynep Erkunt, Armağan Metin İlciNecati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik,Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berkerİbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. ÖzyeğinAhmet Said Kavurmacı, Gökyiğit – Berker – Akçağlılar, Davut Doğan, Lucien Arkas, Erden TimurHacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARAİpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci EREN,Kamil KARAKAŞ, Serhat ALPAGUT, Burak KIZILHAN,  Ekrem AKYİĞİT, Serdal AKYÜREK,Sedat ÖZGÜR, Hayrettin ÇAYCI, Şerafettin MEMİŞ, Erdem ÇENESİZ, Zeki YURTBAY.

Tabi ki para yardımı yapan kişiler yukarıdakilerle sınırlı değil. İsmini sayamadığımız o kadar para yardimi yapanlar var ki saymak mümkün değil.

Şimdi de gelin muhtaç durumda ki kişilere maddi yardım yapan sanatçılar kimler onlara bakalım.

En Çok Para Yardımı Yapan Ünlüler ve Sanatçılar

Ülkemizde muhtaç durumda olanlara yardımda bulunan bir çok sanatçı bulunmakta. Ama biz bunlardan bir kısmını sizlerle paylaşacağız. Para yardımı yapan ünlüler şöyle:

Haluk Levent, Seda Sayan, Serap Akkaya, Müge Anlı, Esra Erol, Bülent Ersoy

Etiketler

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
18 Yorum
En yeni
En Eski En çok oy alan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ramazan
Ramazan
12 gün önce

Selamün aleyküm
Bankalara borcum var kiradayım haciz olucam
3 tane çocuğum var lülfen yardımcı olun allah razı olsun
TR04 0006 2000 5260 0006 6326 25
Garanti

Anne
Anne
23 gün önce

Selamun aleyküm. İki yaşında bebeğim var. Korona virüsü sebebi ile çalışmıyor eşim. Bir odanın içerisinde yaşıyoruz. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeleri satın alamıyorum. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Gmail hesabımı yazacağım. eylemmetin3@gmail.com

Mehmet
Mehmet
25 gün önce

Merhaba. Babam akciğer kanseri son evresinde. Doktorlar heryerini sardığı ve beynine de metastaz yaptığı için artık yapılacak bir şey olmadığını söylediler. Evde 24 saat oksijen makinasına bağlı yaşıyor. Bende kendisine bakıyorum. Bu yüzden yanından ayrılamıyorum. Normalde iş bulup çalışırdım ama yanından ayrılamıyorum. Abimde boşta. Babamın aldığı 1500 lira emekli maaşı kendi borçlarına kesiliyor. Sosyal yardım zaten alamıyorum. Kendisine ağır yatalak hasta yüzde 50 engelli raporu çıkaramadık. Sosyal yardım yok Bi gelirim yok. Normal şartlarda illaki bir iş bulup çalışırdım. Fakat durumum belli. Hayırsever arkadaşlardan maddi olarak yardım talep ediyorum. Söylediklerime inanmayan gelip bakabilir. Babamın resmini görüntüleri de atarım. 5347239452 benim numaram.

Melek ateş
Melek ateş
25 gün önce

Merhaba üç
Kızım var ikisi okula gidiyor
Küçük kızım 1yaşında eşim tek çalişiyor
Evimiz kira bezi maması kıra masraflar yetişemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim atesmelek343@gmail.com

Büşra
Büşra
1 ay önce

Ben eşimden ayrıldıgımda oglum yeni dogmuştu dogdugundan beri nafaka almadan tek başıma bakmaya çalışıyorum babam ve ğvey, anneyle oturuyodum üvey anne kötü davranıyodu bizi istemiyodu ev tuttum ayrı eve çıktım sosyal hizmetlerden, kıreş bekliyodum çalışabilmem geçine bilmem için ama oglum ufak oldu için çıkmadı ve zor durumdayım en çok ihtiyacım olan kira yardımı ve oglumun ihtiyaçları içşn yardıma ihtiyaçım var en azından, ayaklarımın üzerinde durana kadar.

Semiha
Semiha
1 ay önce

Merhaba iki kızım var eşim cezaevinde hiç bir gelirim yok kiramı elektirik suyumu ödeyemiyorum ozyurtsemiha13@gmail.com

Ayse
Ayse
1 ay önce

Merhaba esicezaevine girdi. Bir tane üniversitede okuyan oğlun var.Maddi yetersizliklere dolayı çok bunalıma girdim.Çalışmıycalismiyorum iş bulamıyorum. Lütfen yardım edin

Fırat
Fırat
1 ay önce

Merhaba yazarken bile utanıyorum iki kızım var kiradayım maddi olara zor durumdayım bel ve boyun fıtığımdan dolayı fabrikalar işe almıyor çocuklarımın bezini sütünü karşılayamıyorum evime bir poşet hetirildiğinde utancımdan ağlıyorum ne olur biri ses versin istanbul pendikte oturuyorum @firat_bariss instagram mail: batmanpetrol7234@hotmail.com

Ozlem
Ozlem
1 ay önce

Esim cezaevine girdi kiramı odeyemıyorum 2 cocugum var biri 5 biri 3 yasında oyuzden calısamıyorum lütfen yardım edin Zongu

Özlem
Özlem
1 ay önce

Ben 5 çocuk annesiyim mağdurum lütfen yardım istiyorum çocuklarım için okuyorlar okutmak için yardım istiyorum Allah rızası için yardım istiyorum

Dilek
Dilek
2 ay önce

Selamın aleykum ben mersınde yasıyorum 4 cocugum var esım cezaevınde yatmaktadır calısamıyorum 8 aylık bebegım var yardımcı olmanızı ıdtıyorum sımdıden Allah razı olsun

Zeynep muş
Zeynep muş
2 ay önce

Eşim mefat etti zor durumdayım acil yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin lütfen dört çocuğum var kiramı veremiyorum

Karel
Karel
2 ay önce

Merhaba Gonca hnm size yardımcı olmak isterim numaranızı e posta adresime yollayın dönüş yapılacaktır birumutturyasamak2608@gmail.com

Gonca ütük
Gonca ütük
2 ay önce

Tarsus’ta otryrm eşimden ayriyim bir tane kızım var nakit yardımına ihtiyacım var lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Başa dön tuşu
Kapalı