Diğer Yardımlar

Para Yardımı Yapan Kurumlar,Dernek Ve Zenginler

Para yardımı yapan kurumlar hangileri merak edilen diğer bir konu. Sosyal yardımlaşma para yardımı dışında yardımda bulunan kişi yada kişiler bulunmaktadır. Yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşlar ve para yardımı yapan zenginler ve ünlüler hangileri ? Detaylar haberimizde.

 

Para yardımı yapan kurumlar dernek, kuruluş ve zengin iş adamı ve sanatçılar bulunmaktadır. Maddi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlara yol göstermek için bu yazıyı kaleme aldık. İsterseniz gelin şimdi başlık başlık yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları hangileri bakalım.

Ülkemizdeki sosyal yardım kuruluşlarını anlatmakla işe başlayalım.

Para Yardımı Yapan Kurumlar

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları

Ülkemizde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları 1986 yılında rahmetli Özal döneminde kurulmuştur. O zamandan bu yana fakir ve muhtaç durumda ki ailelere ulaşma noktasında oldukça büyük başarılar elde etmişlerdir.

Sosyal yardımlaşma para yardımı almak için bizzat sosyal yardımlaşma vakıflarına başvuru yapmalısınız. Vakıflar süresini kendilerinin belirlediği zaman dilimi içerisinde ailelere nakdi yardımda bulunmaktadır. Tabi sosyal yardımlaşmadan para yardımı almak için muhtaç durumda olduğunuz sosyal yardımlaşma vakfı tarafından tespit edilmeli. Kaymakamlık yardım şartları da yine bu şekildedir.

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile bakanlığının da muhtaç durumda olan vatandaşlara para yardımı yaptığı bilinmektedir. Bu yardımlardan bazıları şöyle:

Bakıcı Maaşı (Evde Bakım Maaşı )

Hanede bakıma muhtaç durumda bulunan bir engelli bulunması durumunda devlet o evde bulunan yada hane dışında engellinin bakımını üstelenen kişi yada kurumalara halk arasında engelli bakım maaşı denen bir maaş bağlamaktadır. Bu maaş 2022 yılı boyunca 1657 TL’dir.(bkz.)

SED( Sosyal Ekonomik Destek) Yardımı

Aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının fakir ailelere verdiği diğer bir maaş ise sosyal ekonomik destek yardımıdır. Sosyal ekonomik destek şartlarını taşıyan ailelere aşağıda vermiş olduğumuz tutarlarda yardım verilmektedir.

Okul Öncesi Çocuğa : 787 TL

İlköğretime Devam Eden Çocuğa : 1,181 TL

Orta Öğretime Devam Eden Çocuğa : 1,259 TL

Yüksek Öğretime Devam Eden Çocuğa :1,417 TL

Kızılay

Türkiye’nin önemi yardım kuruluşlarından biri de Kızılay’dır. Gıda yardımından nakdi yardıma eğitim yardımından kurban eti dağıtımına kadar bir çok kalemde yardımda bulunulmaktadır. Detaylı bilgi almak ve Kızılay nakdi yardım sorgulama işlemleri için buradan ulaşabilirsiniz.

Belediye Yardımları

Para yardımı veya erzak yardımı yapan kuruluşlardan biri de belediyelerdir. Gerek erzak yardımı gerekse de nakdi yardımda bulunan belediyelerin başında büyükşehir belediyeleri gelmektedir. Bu konuyu uzun uzun daha önceki Belediye Para Yardımı Ve Erzak Yardımı Başvurusu adlı yazımda yazdığım için burada tekrar anlatmıyorum. Bu yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları

Vakıflar genel müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine bir çok kalemde yardımda bulunmaktadır. Bunlar aşevi(sıcak yemek) yardımı, fakirlik maaşı(muhtaçlık aylığı) ve VGM burs yardımıdır.

Para yardımı yapan kurumlar

Para Yardımı Yapan Kurumlar Dernekler Ve Vakıflar

Tabi ülkemizde ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapan sadece devlet kurumları yok . Yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları da bulunmaktadır.

Güvenilir yardım kuruluşları mı bilemeyiz ama en çok araştırılan ve en çok para yardımı yapan kurumlar ve kuruluşları oldukları kesin. Para yardımı yapmak istiyorum diyen vatandaşların yardım edecekleri vakıfları iyi araştırmalarını öneriyoruz.

Ülkemizdeki sosyal yardım kuruluşları çok fazla var. Bunların hepsine sizlere anlatmamız zor. Bizde bu yüzden en bilinen yardım kuruluşlarını sizler için derledik.

Ülkemizde para yardımı yapan kurumlar ve ihtiyacı olanlara yardım yapan derneklerden bazıları şöyle:

Beşir Derneği

Hayrat Yardım

Yardımeli Derneği

Kardeşeli Derneği

İyilikderneği

Umutkervanı Derneği

Valide İnsani Yardım Derneği

İHH

Umuda Koşanlar Derneği

Para Yardımı Yapan Şirketler

Ülkemizde öğrencilere para yardımı yapan şirketler ,para yardımı yapan kuruluşlar ve para yardımı yapan insanlar para yardımı yapan kurumlar o kadar fazla ki. Hepsini saymak imkansız. Bizde size Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlardan bazılarını sizler için derledik. İşte para yardımı yapan kurumlardan bazıları:

 • Kaptan Şirketler Grubu,
 • LCW ve sahipleri,
 • Anadolu Endüstri Holding,
 • İçdaş Demir Çelik,
 • Enka İnşaat,
 • Abdi İbrahim İlaç,
 • Kıraça Holding,
 • Öztürk Yatırım,
 • Borusan Holding,
 • Gama Holding,
 • Sabancı Holding,
 • Aksoy Holding,
 • Select,
 • Enka İnşaat,
 • Zorlu Holding,
 • Saray Halı,
 • Dedeman Holding,
 • Yıldızlar Yatırım

Maddi Yardım Yapan Hayırsever Zenginler ve Ünlüler

Ülkemizde para yardımı yapan hayırseverler deyince akla ilk gelen kişiler genellikle iş adamları olmaktadır. Maddi Yardım Yapan Hayırsever Zenginler ve Ünlüler deyince akla ilk gelen isimler şöyle.

Berat ÖSEN, Şenol ŞANKAYA , Zeynep Erkunt, Armağan Metin İlciNecati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berker İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin Ahmet Said Kavurmacı, Gökyiğit – Berker – Akçağlılar, Davut Doğan, Lucien Arkas, Erden Timur Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci EREN, Kamil KARAKAŞ, Serhat ALPAGUT, Burak KIZILHAN,  Ekrem AKYİĞİT, Serdal AKYÜREK, Sedat ÖZGÜR, Hayrettin ÇAYCI, Şerafettin MEMİŞ, Erdem ÇENESİZ, Zeki YURTBAY.

Tabi ki para yardımı yapan kişiler yukarıdakilerle sınırlı değil. İsmini sayamadığımız o kadar para yardimi yapanlar var ki saymak mümkün değil.

Şimdi de gelin muhtaç durumda ki kişilere maddi yardım yapan sanatçılar kimler onlara bakalım.

En Çok Para Yardımı Yapan Ünlüler ve Sanatçılar

Ülkemizde muhtaç durumda olanlara yardımda bulunan bir çok sanatçı bulunmakta. Ama biz bunlardan bir kısmını sizlerle paylaşacağız. Para yardımı yapan ünlüler şöyle:

Haluk Levent, Seda Sayan, Serap Akkaya, Müge Anlı, Esra Erol, Bülent Ersoy

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

123 Yorum

 1. Esim kalp hastası calisamiyor zordurumdayiz oglumunyanindayiz eşinden ayrıldı bi oğlu var 6 7 aylikti benbaktim şu an beni annebiliyorrrr oğlumdadogrudurustt calisamiyor üstelik kanhastasi anemi elektiriyimmm kiramizbirikti odeyemiyoruz inanin ekmek alacak paramiz kalmadı üstüne üstün bu pandemi birsürü sagasolaborc neyapacagimiziiiisasirdik ltfn yardımsever vatandaşlarımız duysun yardım elinizi bizden esirgemeyinnn yardım edin en azından bi ekmek alacak kadar madiyardim ederseniz alahraziolsun söylenecek çok dertvarda bunadaaaaa şükür siz hiç her akşam yastığa kafanızı koyduğunuzdaa allahım yarın elektiriyimii suyu keserceklermi yoksa evsayibimigelcek acaba borclularmigelecek düşüncesiyle yarın ekmekneyle alcam mirac ackalmasin bizbuyuyuz acdururuzzz okucukkk duramaz kaygısı yaşıyoruz heryastiga kafamıziiii koyduğumuz da ltfn ltfn fazlabise istemiyorum azdaolsa madiyardim ts.Tr 9000 0100 0188 45224737 5003

 2. Merhabalar ben sertaç bandemiden ince borçla küçük bi dukkan açtım fakat g3ctiktn 2 hafta sora pandemi oldu 9 ay dayanabildim kapatmak zorunda kaldım borç aldığım paralar ve krediler hep kaldı oduyemedim şuan 2 aydır issizim eşim ve 4 yaşın denizim var tam 130 bin borca girdim kirami oduyemiyorum ekmek alicak durumum bile kalmadi ltfn bana yardımcı olum 0539 576 92 12

 3. Merhaba pandemiden dolayı işsizim eşimden boşandım ve 1 kızım var yaşlı annem ve babam var hep borçlarla ayakta durmaya çalıştık kızım derslere bile giremiyor ne tableti var ne interneti derslere giremediği için çok üzülüyor lütfen yardım edin kızım için elektirigimizi bile kapatmaya geldiler avukatlık oldu odeyemiyoruz 1 kere pandemiden dolayı 750 lira verdikleri icin nereye basvursam size yardim edildi denilip geri gonderildim 1 senedir issizim lutfen yardim edin 0538 521 8573

 4. MERHABA UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM KORONA VURUSTEN DOLAYI MESLEGIM YOKTUR GENEL SAGLIK SIGORTAM YOKTUR 2 KERE INTIHARA KALKISTIM CANIMA KIYMAK ISTEDIM BU KONUDA KARDESIM GUVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ÇALIŞMIYORDUR ISSIZDIR MADI YARDIMA MUHTACTIR GELIRI YOKTUR KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN 1 ÇOCUK BABASIDIR DAHA SONRA TEKRARDAN MARKET ALISVERIS KART YARDIMLARI YAPILSIN IHTIYACIM VARDIR KARDESIM GÜVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNUN OKUL MASRAFLARINI KARSILIYAMIYORDUR PARASI YOKTUR ALAMIYORDUR BU KONUDA KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR LUTVEN BANA ULASINIZ CEP NUMARAM 0536 508 89 57 0538 644 70 26

 5. Selaymun eleykum 5 çocuk annesiyim evım kıra eşim yok geçim sıkıntısı çok çekiyoruz her hangi bir gelirim yok çocuklarım ufak olduğu için herhangi bir işte çalışamıyorum geçim sıkıntısı çok çekiyoruz toprak evde oturuyorum kiradayım kiralarım birikmiş ödeyemiyorum bakal borcu fırın borcu ödeyemiyorum çalışanım bile yok 4 öğrencim var onların masraflarını bile karşılayamıyorum ALLAH rızası için bana yardim edin borclarımı kapatayım ve evime erzak alabileyim size çok çok dua ederiz lütfen benim bu sesimi duyun çok madurum çok zor durumdayım çocuklarımın yiyecek ve giyim masrafını bile karşılayamıyorum çok madurum lütfen sesimi duyun

  İban 280001000399923712185001

 6. Ben çocuklarlarimla Ağrı’dan İstanbul a geldik eşim bana şiddet uyguluyordu önce kadın sığınma evinde kaldım ve oradan ayrılarak ev kiraladım benim çocuklarım okulla gittikleri için ben yanlız temizlik işlerine giderek geçim sağlıyorum bize yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. hayırlıı geceler ankarada güvenlik görevlisiyim son üç aydır maddi açıdan çok zor durumdayım şayet yardımcı olan olursa bunu borç olarak kabul eder durumum düzelince geri öderim şimdiden teşekkürler 0555 878 37 22

 7. merhaba biz iyi bi aileydik maddi durumumuz orta derece iyiydi pandemiden once pandemi geldi ailem dagildi babam esnafti dukkan kapandi.ben burda kimseye duygu somurusu yapmicam en son care olarak burasiydi biliyorum yine hersey iyi olucak ama su anda iyi degil.bu zor donemde dostum dedigim cok sevdigim bi arkadasimdan 1500 lira borc istedim verdi.ve durumumu bildigi halde simdi o borcu istiyor yok iste vericek durumum ama yinede istiyor ve beni zorluyo bazi seyleri burda soylemek istemiyorum tek istedigim ona parasini vermek ve kurtulmak.lutfen beni bu borctan kurtaricak insana omur boyu duaci olurum ne olur yardim edin.iban TR820006400000110891237928 isbankasi

 8. Yardima cok ihtiyacim var lutfen yardim edin cok magduruz yardim istiyoruz hicbir gelirimiz yok gelirimiz yok 3cocugum var onlara bakmakta zorlaniyorum allah rizasi icin yardim edin.TR920001001997895772565001

 9. İyi günler

  İşletme kredisine ihtiyacınız var mı? Kontrat kredisi mi? Öğrenci kredisi? Sağlık Kredisi, Yatırım Kredisi Veya Proje Kredisi?
  Hızlı, güvenli ve kolay bir işlem için hem kredi hem de kısa vadeli kredi için Unicredit Hızlı Kredi ile iletişime geçin.

  İletişim bilgileri

  E-posta: unicreditfastloan@gmail.com

  Facebook: Unicredit Hızlı Kredi

  Instagram: Unicredit Hızlı Kredi

  Twitter: @FastUnicredit

  LinkedIn: Unicredit Hızlı Kredi

  Güvenebileceğiniz bir kredi işlemi.

 10. Türkiye’de misiniz?
  Bir işletme kredisine ihtiyacınız var mı?
  Kişisel bir krediye ihtiyacınız var mı?
  5000 € ‘dan
  Herhangi bir vücuda 100.000.000 €
  kredi ihtiyacı bu yüzden bugün bize ulaşın
  acil krediniz için
  Whatsapp: +1215660 7434
  E-posta: mrslindarobertloanfirm@outlook.com

 11. Merhaba ben yılmaz taştan 62 yaşındayim emekli öğretmenim. 33 milli Eğitimde çalıştıktan sonra emekli oldum.kefalet nedeni ile bütün birimlerimi kaybettim. Dünya hayatında hiç bir şeyim kalmadı. Üç nüfus kirada oturuyoruz. Ev kirası 1000 tl maasimdan bana sadece 600 tl para kalıyor. Geçinmek için eşten dosttan borç aldım odeyemedim. Evin geçimi var. Hiç bir taraftan bir kuruş gelirimiz bulunmamaktadır. Eşimle boşanma noktasına geldik . Is ariyorum
  Bulamıyorum. Yardımınıza ihtiyacım var. Kim yardım ederse Allah razı olsun.telefon 545229880 mail yilmaztastan401@gmail.com

 12. Merhaba arkadaşlar benim kredi kartı borcum var lütfen yardımcı olur musunuz.iban numarası:TR76 0004 6013 9688 8000 0088 03 Akbank Yusuf Turan

 13. Eşimi virüsten dolayı kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturası oduyemedik kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar ekmek almaya paramız yok çok zor durumdayız Evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Allah rızası için 2 ekmek parası gönderin başka bişey istemiyorum TR 1400 0100 0240 70714465 5002 ziraat bankası

 14. Devlet eski parayla 374 milyar borç çıkardı vergi borcu bunu 15 gün içinde ödemem gerek yoksa 2 buçuk tirilyon olacakmış bana inan miya bilirsiniz adim soyadım orda yazılı ankara siteler muhammet kara güzel vergi dairesi artıp da öğrene bilirsiniz lütfen yardim edin 0543 686 45 41 ödedim ödedim yoksa kafama sıkıp oldurcem kendimi

 15. Mrb ben Yasemin İmam nikahlı eşimden ayrılalı 2 yıl oldu 3 buçuk yaşında bir kızım var çalışmıyorum belimden ameliyatlıyım 3 aydır kiramı veremiyorum ev sahibi bizi evden atıcak evimde yiyecek içecek hiçbir şey yok 2 çekyatın üzerinde yatıyoruz kızımla ev buz gibi sobamız yok ben hergece aglamaktan çok yoruldum kızım benden bişey istiyor ve ben alamıyorum bu bı anne için ne kadar zor bilemezsiniz biz hatay İskenderun da yaşıyoruz 5ay oldu buraya geleli devletten az da olsa bi yardım alıyorduk artık oda yok çünkü kimse bize yardımcı olmuyor burdan devlet büyüklerime ve yardımcı olmak isteyen herkese yalvarıyorum elinizi ayağınızı öpeyim sesimizi duyun artık nolurrrr ben bı anne olarak evladım için yalvarıyorum size allah rızası için yardım edin bize gerekirse gelin evimi durumumu görün ama bizi duyun artık ben çok yoruldum kızıma bişey yapamamak çok zoruma gidiyor bu benim numaram 05365062677 ama nolurrrr gerçekten yardım etmek istiyen arasın elinizi ayağınızı öpeyim bana ulaşın

 16. Eğitim için yardıma ihtiyacımız var 4 kardeş olarak hepimiz okuyoruz gerkli iletişim sağlayıcı tablet telefon yeterli değil yardımcı olabilecek kişiler varsa (katalay362@gmail.com) adresinden dönüş yapabilirler saygılarımla iyi günler.

 17. Merhaba arkadaşlar yaşım 23 97 doğumluyum 1 yaşında oğlum var ve ben oğluma doğum günü hediyesi bilene alamadım . Fabrika da çalışıyor dum v iş yerinde uyuşturucu satıyor lar diye müdüre şikayet ettim ve milleti zehirliyor lar diye ve müdür tamm halederiz onları dedi sonra bana dediki seni 25 gün uzaklaştırma yapcaz memlekete git dedi bende tamm müdürüm dedim sonra maş yatacak sana dedi maş yatmadı sosyal yardım verildi bana 1200 TL dedim bune Baktım dedi ve sonra iş baktım bulamadım bulduğum işler orta okul almıyorum diye sonuçlar verdi demek istediğim İYİLİK yaparken işimden de oldum krediler bolclar üst üste geldi evimi bozdum kaynanam gile gitim ve beyaz eşyaların aldığım TV felan hep bolca gitti yeni evliyim 2 yıl ama bu 2 yıl evlilik gerçekten ayrilaga kadar vurdu yüzüme
  Allah’ım bana inşallah günlü güzel yüreği güzel insan yardımcı olur amin

  E posta beyazcansdoh@gmail.com
  İsbank
  IBAN TR690006400000142740210596

 18. Sadece yardım edin. Boğazıma kadar borçtayım. Yapı kredi de hesabım var. İban :TR890006701000000087907947 telefon numaram 05393353188

 19. Merhabalar, ben Volkan. Ankara’da ikamet etmekteyim. Günlük kazanç ile oto yıkama işinde çalışıyorum. Fakat son bir kaç aydır aylık toplamda 1.500 tl bile kazanamıyorum. Kiramı, faturalarımı ödeyemedim ve elektriğim bile kesik olduğu için evimden kaçarcasına ayrılıp bir arkadaşıma misafir olarak yerleşmek zorunda kaldım. Ve Burada da fazla kalamam. Sigortam olmadığı için ne kredi alabilme imkanım nede yardım alabileceğim hiç bir kimsem yok. Bir kez pandemi yardımı aldığım için e-devlet üzerinden yeni başvuru da yapamıyorum. Hayatım boyunca hiç bir devlet kurumundan veya başka bir yerden hiç bir şekilde yardım talebinde bulunmadım. Ama şu andaki dururum gerçekten çok kötü ve acil bir şekilde maddi desteğe ihtiyacım var. Hatta bunu kesinlikle geri ödemek şartıyla da kabul edebilirim. İsteyene bunları kanıtlayacak tüm belgeleri sunabilir hatta Ankara’da yaşayıp yardımcı olmak isteyen olursa kendisini ziyaret bile edebilirim. Lütfen dikkate alın.

  1. Merhaba admin acil yardıma ihtiyacım var lutfen merhametli duyarli birisi bana yardım edebirmi yarına kadar 3milyara iytiyacım var eger bana yardım ederse her zaman ona duva ederim bu numaradan bana ulaşabilir 538 261 6842

 20. Ben evli ve bi cocuk babasiyim üstelik eşim hamile şu an inşaatlarda günlük yövmiyeyle çalişiyorum şimdiye kadad hiç kimseye muhtaç olmadim lakin ailevi sorunlarim çikana kadad allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin inş ben şu an muhtaç durumdayim bunada şükür ama babamla ayni evde kaliyorum kendime ait evim yok ve babamla kavgaliyiz esimlede ayni şekil kavgaliyiz sorunlarim cok derin vede burda anlatilmayacak kadar özeldir ben kesinlikle şimdiye kadar kimseden bisey istemedim ama işin icinde eş çoçuk olunca inanin kendinizi onurunuzu duşunmuyosunuz bu kişta merye giderim ne yaparim bilemiyorum hayir sever abilerimden yardim istiyorum allah ahiret gününde mükafatini verir inş. TR26 0001 0001 7966 4387 7250 02 ziraat bankasi allah hepimizden razi olur inş

 21. Merhaba ben nazan bnim 75 günlük bir bebeğim var ve cok zor durumdayım. Eşim pandemi nedeniyle 5 aydır calisamiyor pandemi öncesi günlük işte çalışıp gecimimizi öyle böyle karşılıyorduk. Ama suan çok zor durumdayiz evimin kirasini 5 aydır odeyemiyoruz . Evin hiç bir ihtiyacını karsilayamiyoruz. Elektrik faturamiz 2 aydır odenemedi çünkü durumumuz yok oturduğum evde doğalgaz yok normal soba bacası yok elektrikli isiticisiyla bebegi ısıtma çalışıyorum ama evimin pazar alışverişini dahi ayda 1 kere karsilayabiliyorum bebeğimin anne sütü kesildiği için mama ya başlamak zorunda kaldım ama bebeğimin ne bezini nede mamasini alamıyorum bebegimin ihtiyaçlarının karşılanmasını çok ama çok istiyorum. Beegimin kışlık giyimleri bile yok bakkaldan tane bez alabiliyorum çok zor durumdayim Allah rızası için yardım edin bebeğim için kendim için hicbirsey istemiyorum sadece bebeğim için yardım edin.05524094103 zonguldakta yaşıyorum lütfen yardım edin

 22. Merhaba ismim arda pandemiden dolayı çalısamiyorum borclarım var sizlerden maddi destek talep ediyorum yardimci olabilirmisiniz sağlıklı günler dilerim grantibank ıban tr 02 0006 2000 7010 0006 8905 82

 23. Değerli büyüklerim benim 4çocuğum var ve benim 300.000 bin borcum var bana yardım edin lütfen destek olun bize çok zor durumdayım sesimi duyan var mı güzel insanlar bana yardım edin lütfen destek olun bize iban 08000620000880899747 garanti

 24. MERHABALAR BEN GECENLERDEDE YAZDIM KAZA GECIRDIM UC AY ONCE IKI KOLUM BIR AYAGIM KIRILDI AYAGIMDAN AMELIYAT OLDUM CALISAMIYORUM BIR PANSIYONDA KALIYORUM ARTIK BIRI DUYSUN SESIMI ALLAH RIZASI ICIN MADDI YARDIMDA BULUNSUN LUTFEN INTAHARIN ESIGINE GELDIM LUTFEN 541 779 22 26

 25. Merhaba benim 75 günlük bebeğim var pandemi nedeniyle eşim 6 aydir işsiz bebeğimin ve mama ihtiyacını karsilayamiyorum bebeğim için zordurumdayız allah rizasi için yardım ettin ben asla para istemiyorum sadece bebegime bez ve mama ihtiyaçları karşılandı yeter 0552 409 4103

 26. Benim dört tane çocuğum var eşim akıl hastası benim bir gözüm görmüyor ikimizde çalışamıyor durumdayız inanmıyorsanızda tc mi bide resim bile gonderirim size duyarlı olup yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

 27. Selâm 5 yildir evliyim işsizim her hangi bir gelirim yok cok zor durumdayım çocuğumuz olmuyur maddi durumumuz olmadığı için tüp bebek tedavisini yapamadık tüp bebek tedavimiz için lütfen bize yardim edin 0554 111 50 35

 28. iyi günler adım filiz 3 kızım var eşim 3 yıldır işsiz heryere başvuru yaptı ama meslegi olmadıgı için çagırmadılar ben kendim için degil kızlarım için yardım istiyorum yapanda yapmayanda sagolsun

 29. Hayırlı işler olsun herkese öncelikle herkese Allah yardım etsin gerçekten çok zor bi zamandayız benim artık dayanacak gücüm kalmadı 25 bin TL broç var borçu borç la kapatmaya çalışıyorum artık daraldım geceleri uyumaz hale geldim bilmiyorum artık ne yabıcam kafayı yemek üzereyim iyi geceler herkese olurda bi hayır sever çıkarsa yardım etmek ister se şimdiden Allah razı olsun
  TR70 0011 1000 0000 0096 9148 58 Qnb finansbank

 30. Virüsten dolayı uzun zamandır çalışmıyorum eşimden boşandım 3 tane çocuğum var küçük kızım epilepsi hastası ev kira bankalara 40bin kadar borçlarım var Zor durumdayız yardıma ihtiyacımız var lütfen gelin görün araştırın Allah rızası için tek derdim kimseye muhtaç olmadan çocuklarıma bakmak istiyorum sadece borcum için yardım istiyorum borcum biterse çocuklarıma bakarım Allah rızası için borçlarım için yardım edin

  1. Pandemiden dolayı kredi cekmiştim odiyemiyom lütfen yardım edermisınsın 5mılyar hesap numaram TR 2900 0100 2457 84189505 5001

 31. Merhaba admin Benin eşim ceza evinde 1 senedir 8sene 4 ay aldı bende 10 aylık bebegim le ortada kaldım kimsem yok sadece sosyal yardımlaşma dan aldığım 733 lira ile gecim yapıyorum kirada oturuyorum bebeğimin ihtiyaçlarını karsılayamakta güclük cekiyorum lütfen destek olun zor durumdayım yardımlarla ayakta durmaya çalışıyorum lütfen bebeğim için yardım etsinler yeter

 32. Oğlumun hiç kışlık kıyafeti yok ve çok borçlandık oğlum lösemi hastası inanın çok hastalanıyo para falan istemiyorum bir kaç kışlık kıyafet lütfen görün beni

 33. Çok zor durumdayım maddi sıkıntı çekiyorum allah rızası için yardım istiyorum kronik rahatsızlığım var faturalarım 4 aydır birikti belediyeden ayda bir kuru erzak 1 kg ya salcayla geçinmeye çalışıyorum kızımla yaşıyorum kiracıyım 800 TL kiram var onu bile ödüyemez duruma geldim allah rızası için yardım edin

 34. Kendi adıma değil bir yakınımın yardıma ihtiyacı var acil olarak ilgilenirseniz çok iyi olur Saygılar..!

 35. 4 çocuğmum var çok mağdur um eşim karton topluyor kiradayım hiç bir yerden gelirim yok sizdenyardım bekliyorum lütfen çok ihtiyacım var sevgiler :) saygılar

 36. Çektiğim krediyi odeyemedim covid yüzünden taahhüt imzalattılar ödenmedik durumda hapis cezası isteniliyordu odeyemedim dava açtılar ceza için ne olur küçük de olsa yardım talep ediyorum buna gerçekten çok ihtiyacım var lütfen bankalardan kredi çekemiyorum denedim ama olmadı
  TR80 0006 7010 0000 0044 3520 05

 37. İki okuyan öğrencim var eşim şuan çalışmıyor bende büyük amelyat gecirdim kiraciyim bir desteğe ihtiyacm var

 38. BIR BUCUK AY ONCE BIR KAZA GECIRDIM VE IKI KOLUM BIR AYAGIM KIRILDI AYAGIMDAN AMELIYAT OLDUM VE BIR PANSIYONDA KALMAKTAYIM ANNEM BABAM VEFAT ETTIGI ICIN TEYZEMLER YARDIM ETTI FAKAT ONLARDA BIKTI SIZDEN COK RICAM ALLAH RIZASI ICIN BIR HAYIR SEVERDEN MADDI YARDIM BEKLIORUM INANMAYANLAR ARAYABILIR ZATEN ISSIZDIM COK AMA COK BUNALIM VE ZORDAYIM SIMDIDEN TESEKKURLER 0541.779.22.26 MERT

 39. Burda yardıma ihtiyacı olan bir çok insan var lütfen sesimizi duyuralimmm🙏 0546 791 38 99

 40. Mrb ben Manisa Turgutlu’da yaşıyorum iki kızım var biri 8 diğeri 1 yaşında maddi durumumuz yok eşim sigortalı çalışan fakat maaşında haciz var elden olan borclarimiz var nereye başvuru yaptıysam hep red cevabı aldim eşimin sigortasi göründüğü için yardım yapilmiyo 4 aylık kiram birikti yakacak ne odunum ne de kömürüm var bakkala borcum oldugu için veresiyeyi kesti iki ekmege muhtaç hale geldik Allah rızası için biri duysun sesimi bı el uzatsin bu zor zamanda ltfn Allah rızası için yardım edin.

 41. Selam alyküm cümleten evim KİRA İKİZ KIZLARIM VAR EĞİTİMİ İÇİN KREDİ ÇEKTİM ŞİMDİ ÖDUYEMİYORUM NOLURSUNUZ SES KENDİM KARTON TOPLUYORUM KIRAMI BİLE ÖDUYEMİYORUM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN NOLURSUNUZ SES TEL 5551796510.İZMİR YEŞYURT OTURUYOM

 42. Merhaba. İki yaşında çocugum var. Eşim korona virüsü sebebi ile beş ay çalışmadı. Kira. Elektirik faturası. Su faturası. Mutfak masrafı. Çocugumun masrafı. Beş numara bebek bezi ıslak mendil bebek bisküvisi süt çamaşır deterjanı çamaşır yumuşatıcı çamaşır suyu el deterjanı bulaşık deterjanı şampuan bebek şampuanı gıda ihtiyacım var. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz eylemmetin3@gmail.com

 43. Merhaba ben 27 şubattan beri işsizim 10 yaşında oğlum var şuan ihtiyaçlarını karşılayamıyorum hertarafa borcum var elektrik su doğalgaz faturaları duruyor kira ödeyemiyorum inşallah karşıma düzgün bir insan evladı çıkar ve yardımcı olur telefon arızalı ses gelmiyor ama mesajla ulaşabilirsiniz 05551779898

 44. Annem hasta yatalak kendim hastayım yüz felci geçirdim sol gözümde sıkıntı var oğlum astım hastası evim kira 3 tane çocuğum var 8 aydır işsizim çalışmıyorum kiramı su ve elektrik faturasını ödeyecek durumda değilim gerçekten çok müşkül ve yardıma muhtaç durumdayız önce Allah sonra da sizin yardımınıza ihtiyacım var lütfen duyarlı olup Allah rızası için bize yardım elinizi uzatın önce Allah sonra da sizin yardımınıza ihtiyacım var lütfen duyarlı olup bize yardım elinizi uzatın gerçekten çok müşkül ve yardıma muhtaç durumdayız Çok müşkül ve zor durumdayım işsizim.05308166355

 45. bu mesajımı büyük ihtimalle başkaları okuyacak inşallah okuyanlar duyarlı olup size mesajımı iletirse  minnettar olurum sözlerime şöyle başlayım benim 3 evladım var biri (otizmli ağır engelli) oğlum var onlari mutlu etmek adına ağır hasar kayıtlı bir araç aldim çok şükür kimseye muhtaç etmedim 15 senedir ama açıldıkça açıldım borçlandım bankalara aileme hiç yansıtmadan idare ettim ama tıkandım artık asgari ücretle textilde çalışıyorum üstüne 6 aydır pandemi nedeniyle doğru dürüst maaş alamadık  biliyorum çok acındırma gibi gelecek ama hiç uzatıp değerli vaktinizi almayım  87.000 türk lirasına  bütün borçlarımı kapatıp yepyeni bir hayat kurabilirim ailemin hayatı  degişecek eğer bana yardım ederseniz örümüzün sonuna kadar size dua ederiz insallah aşağılanır bir sekilde karşılanmam okuyanlar tarafından bir umut yazdım işte abi belki iyi insanlar vardır bu meseajı size iletirler kimseden bu devirde böyle bir şey isteyemezsiniz tek umudum sizsiniz yazmadığım merci kalmadı ülkede kimse sesimi duymadı bana ve aileme bu şansı verirseniz ömrüm boyumca size minnettar olurum  ne olursunuz yardım edin bir ümit işte
  Harun avşar
  Tel.05534548598
  Halkbank iban
  TR91 0001 2009 7080 0001 0213 83
  Ellerinizden öperiz saygı ve sevgi ile.

 46. Merhaba ben Büşra gürsoy evliyim şimdi boşanıyoruz çalışıyordum 2 yıldır sskız ama pandemiden dolayı kala kaldım annem yardım alıyordu 4 aydan 4 aya Allaha şükür olsun veriyorlardı 300, tl ama annem ve babamda işsiz annem tansiyon hastası ayrıca ilaç kullanıyor bende çöp topluyorum artık kadın olduguma dair ne yapabildim çekinmem gocunmam bende alamıyorım yardım 1000 tl başvuru yaptık anneme 1 kere aldı şimdi diğerini alamıyoruz kapsam dışı diye bize bildirim geliyor ne yapıcam ev kirası elektrik vs yok çöp toplamama rağmen yetmiyor ki daha yaşım 21 lütfen yardım eder misiniz

 47. Selam alüyküm cümleten hayırlı günler. EVİM KİRA. İKİZ kızım var. ALLAH İCİN YARDİM EDİN EĞİTİMİ İÇİN KREDİ ÇEKTİM ŞİMDİ ÖDUYEMİYORUM NOLURSUNUZ SES VERİN ARALIĞIN SONUNDA HACİZ GELCEK EVİME ALLAH İÇİN YARDIM EDİN
  TEL 5551796510.İZMİR YEŞYURT OTURUYOM ALLAH İCİN YARDIM EDİN NOLURSUNUZ SES VERİN ARALIĞIN COK BUNALIMDAYIM

  1. Merhaba Eylül ben. Para istemiyorum sadece ameliyat olmam.lazim bu konuda lütfen yardım edin. Doktor önerin

 48. 3 tane cocugum var eşim çalışamıyor işten çıkardılar kirada otuyorum cok zor durumdayım kirami veremiyirum cocuklarimin ihtiyaçlarını bile karsilaysmiyoruz yakacak odun komur bile yok 20 bin tl borcumuz var lutfen banada yardim edin

 49. Pandemi nedeniyle çalıştığım şirket kapandı ve 10 aydır işsizim elektiri su doğal gaz faturalarım birikti ve hepsi kapalı şu anda soğoktan donuyurum ve yiceğimde kalmadı birisi el uzatsın lütfen iban nunaram vakıfbank tr300001500158007309787870

 50. Kirami veremiyorum çok zor durumdayım 2 yaşında oğlum var b3zini mamasını karşılamıyorum lütfen yardim edin allah rızası için

 51. Selam benim %62 engelli raporu m var sadece 425 tl engelli maaşı alıyorum hiç bir gelirim yok 10tl kredi vermişlerdi ihtiyaç temel destek kredi aldım şindi taksit leri başladı ödüyemiyorum yardımcı olur musunuz. Kirada oturyorum 500 tl kira veriyom geçim sıkıntısı çekiyorum 5304728526

 52. Selam benim %62 engelli raporu m var sadece 425 tl engelli maaşı alıyorum hiç bir gelirim yok 10tl kredi vermişlerdi ihtiyaç temel destek kredi si şindi taksit leri başladı yardımcı olur musunuz.

 53. Allah rızası için bana yardim edin virüs nedeniyle 28 nisan 2020 tarihinde itibaren işten çıkartıldim ve şuan çalışmıyorum 3 tane çocuğum var maddi durumum çok kötü çocuklarıma ekmek almayı bile zorlaniyorum meslek dalım olmadığın dan hiç bir işe bile giremiyorum 27 bin 28 bin civarı kredi borcum var ödeyemez hale geldim allah rızası için bana yardim edin sadece kredimi ödememe yardim edin iletisim 0542 796 2193

 54. Allah rızası için bana yardim edin virüs nedeniyle 28 nisan 2020 tarihinde itibaren işten çıkartıldim ve şuan çalışmıyorum 3 tane çocuğum var maddi durumum çok kötü çocuklarıma ekmek almayı bile zorlaniyorum meslek dalım olmadığın dan hiç bir işe bile giremiyorum 27 bin 28 bin civarı kredi borcum var ödeyemez hale geldim allah rızası için bana yardim edin sadece kredimi ödememe yardim edin

  1. Çaresizim. Mahcup olarak yazıyorum. İki yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Buz dolabım boş. Daire temizliyordum. Korona virüsü sebebi ile çağırmıyor insanlar. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetin3@gmail.com

 55. Selam aleykum hayirsever abilerim saat tam gece 12 suan,utanarak yaziyorum ama mecbur kaldim iki sene once evlendim kredi cektim düğünümü yaptim tek basima,rabbim bi evlat nasip etti,masrafim artti kredi karta yüklendim.geri odeyemedim artik zorlaniyorum,sadece Allah rizasi iicn yardim istiyorum,esime belirtmek istemiyorum,icralik olmak istemiyorum lutfen 15 bin tl ihtiyacim var,,Allah razi olsun hepinizden,istanbul esenyurt,05458683514,,

 56. Asgari ucretle çalışıyorum iki kizim var coronadan dolayi zor gunlerden geciyoruz ulke olarak allah herkeze yardim etsin

 57. mrb 170 bin kredi ve kartlarıma borum var bunların ödenmesine yardımcı olucak allah rızası icin biri geri ödemesinide aylık taksitlerle öderim 05374948962

 58. 1 yıldır çalışmıyorum 2 çocuğum var kiraciyiz hiç bir gelirimiz yok elektrik şu faturasını ödeyemiyoruz gida ve para yardımı bekliyoruz oğlum rahatsız tedavi parası veremiyoruz eşim de rahatsız olduğu için çalışamıyor allah rızası için yardım edin lütfen destek olun kredi odememi bile ödeyemiyorum allah rızası için yardım edin ziraat bankası iban TR49 0001 0026 0862 0535 6050 03

  1. Merhaba Sayın abilerim maddi anlamda zor durumdayım 250 000 tl borcum var ödeme zorluğu çekiyorum acil 65.000 tl ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor hacizlik oldum pandemiden dolayı çalışamıyorum işbank TR120006400000166201039798 AKBANK TR39 0004 6007 0488 8000 0792 80 yardımcı olun lütfen zor durumdayım Nazmi şahin

 59. Bursa da tanıdığımız bir aile var. kendisi engelli çalışamıyor eşi de rahatsız 2 tane okula giden çocukları var hiç bir yerden gelirleri yok kirada oturuyorlar kendisini en son gördüğümde kira borcu yüzünden ev sahibinin kendilerini mahkeme kararı ile evden atıyor demişti üzüldüm çok zor durumda idiler sadece 560 tl engelli maaşı ile geçinmek zorunda olduğu için faturalarını dahi ödeyememişti ev bulup çıkmak zorunda olduğunu bildirdi fakat ev bulup çıksa dahi kirasını ödeyecek durumu zaten yok defalarca ev sahipleri tarafın dan eşyalarının evden atıldığını biliyoruz fakat elimizden bir şey gelmiyor.. bende bu aileye bir yardım eli uzatan olur diye bu yazıyı yazıyorum inşallah bu aileye bir yardım eli uzatan sahip çıkan olur ben kendisinden 2 ay önce kimlik bilgilerini ve banka hesap numarasını almıştım belki bir gün yardım edebilecek birisini bulursak lazım diye almıştım bugün internette bu sayfa dikkatimi çekti ve ALLAH TAN ümit kesilmez dedim ,ve yazma gereğini duydum. lütfen okuyan ALLLAH rızası için bu engelli durumda olan aileye yardım elini uzatsın…. telefonda hesapta kendisine ati kendisinin telefon numarası .0535 631 99 07 ziraat bankası TR 6800 0100 0686 1024 2672 5002

 60. Merhaba ben maddi manevi sıkıntılar yaşıyorum is bulamıyorum ailemin durumu çok kötü maddi olarak yardım almak istiyorum iyi gunler

 61. Selam aleyküm cümleten hayırlı cumalar ALLAH RIZA İCİN YARDIM EDİN NOLURSUNUZ. EVİM KİRA İKİZ KIZLARIM VAR EĞİTİMİ İÇİN KREDİ ÇEKTİM ŞİMDİ ÖDUYEMİYORUM NOLURSUNUZ. ALLAH İCİN YARDIM EDİN NOLURSUNUZ TEL 5551796510 İZMİR YEŞİLYURTTA OTURUYOM. ALLAH İCİN SES VERİN NOLUR SUNUZ

 62. Yardıma ihtiyacım var 3 cocugum var eşim inşaat işçisi ve kronik hasta işleri ıyi değil evim kira çocukların ihtiyaçlarını karşılaamıyorum borçluyum lütfen ihtiyacım vsr

 63. Eşim 8 aydır ceza evinde hiçbir gelirim yok iki çocuğumla geçim sıkıntısı çekiyorum küçük çocuğum olduğu için çalışamıyorum çok zor durumdayım

  1. Merhaba maddi anlamda zor durumdayım 250 000 tl borcum var ödeme zorluğu çekiyorum acil 50 000 tlye ihtiyacım var borca battım hacizlik oldum pandemiden dolayı yardımcı olur musunuz zor durumdayım lütfen yardımcı olun 5342235227 Nazmi şahin İŞBANK TR120006400000166201039798 Yardımcı olursanız sevinirim 5342235227 Nazmi şahin lütfen yardım edin zor durumdayım hacizlik oldum hacizi kaldırmak için 50 000 tlye ihtiyacım var

 64. Merhaba abi ben vanda yaşıyorum kirada kalıyorum 4 ay kiramı ödeyemiyorum maddi durumum yok yardımlarınızı bekliyorum iban numaram 87 0001 000 96 640 551 96 5002

 65. merhaba pande olayları boyunca calısamıyorum maddı destek talep edıyorum lutfen yardımcı olun ıban tr 02 0006 2000 7010 0006 89 05 82

 66. Istanbul umraniyede oturuyorum 3 aydir işzisim evliydim.eşimden bosandik kizimin veliyati bende faturalarimi odiyemez oldum gercekten cok kotu durumdayim allah rizasi icin bana yardimci olun

 67. ben 4cocuk annesiyim eşim hasta çok zor durumdayım çocuklarım küçük çalışamıyorum çocuklarıma ekmek almakta güçlük çekiyorum 7aydır kiramı ödeyemiyorum evsahibim piskolojik baskı yapıyor evimden çık evden atacak bu sogukta neyapacam bilemiyorum allah hiç bir kulunu caeasız bırakmasınçocuklarımı okutmak istiyorum

 68. merhaba ben yasemin mahiroglu 4çocuk annesiyim 7aydır kiramı ödeyemiyorum evsahibim piskolojik baskı yapıyor evimden çık diyor çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum sizden yardımlarınızı bekliyorum eşim hasta 2 buçuk senedir çalışamıyor çocuklarıma hem anne hemde baba olmak çok zor esimemi bakayım işemi gideyim

 69. Esim beyinden amylyat oldu su an hastanede yatoyu 8 aydir bi tane Kizim var evim kira drmim kitkk tik asgsri ucrt alom esimi eve gotr dio hastane su an evim bodrim mussit deil cok carez kaldim kimsem yok Kizim kardesimde kaluo bana alah rizaasi icin yardim edin nolur ist bacilar 054227357**(güvenliğiniz için telefon numaranız gizlenmiştir.)

  1. ESIM BEYINDEN AMIYAT OLDU SU AN DRUMIM KIRTIK EVIM KIRA BI TANE COCUM VAR ESIM HLA YATUO SU AN BAKICI TUTUM ASGARI UCRT ALOM YETMIYO EVIMIN KRASINI VEREMEYOM BANA ALAH RIZASI ICIN YARDIMCI OLUN COK MADRIM SU AN IST BACILAR 05422735758

 70. Merhaba ben gozlerimdwn dolayı engelliyim ve elini.il olarak zor durumdayım kalp hastası kardeşim var ve calisanim yok bu konuda yardimci olmanizi arz eder saygilarimla allah kimseyi mağdur yoksun kimsesiz birakmasin

  1. Merhaba ben darıcadsn yazıyorum eşim tır şoför işleri olmuyor düzgün kredi kartı borçlarımızı ödeyemiyoruz 1 senedir evliligiz yeni çocuğumuz oldu evlilik huzurumuz kalmadı allah rızası için yardım bekliyoruz sadece borçlarımızın ödenmesini istiyorum çocuğumuz için yuvamızın bozulmasını istemiyorum

 71. Ben rahatlık istiyorum önce Allah tan sonrada Allah rızası için hepimizden sevgiler saygılar Allahu Teala hepimize rahatlık lutfeder amin.

 72. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Mahalle muhtarı fakirlik kağıdı verdi. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylem metin 3 @ gmail . com

 73. İyi akşamlar babam borç batağında bize bir kuruş para vermiyor. Kızkardeşim ben annem çok zor durumdayız sadece bir evimiz var o da satılacak kredi borcundan üniversite açıktan okuduğum için burs yok fakir kalınca herkes sırtını dönüyor düşmez kalkmaz bir Allah pandemiden dolayı işten çıkarıldım kızkardeşim yeni üniversite kazandı dersleri online çok ağır daha burs ta yok çıkarmı o da belirsiz iş bulayım abla diyor izin vermiyorum eğitimi aksayacak ama halimiz perişan onun okumasını çok istiyorum elektrik te kesildi komşudan derslere giriyor. Babam bizi perişan bıraktı abla abi sırtını döndü Allah rızası için bir miktar yardım etmek isteyen varsa bu ibana yardımını yapabilir. Eğer bunu dilenmek gibi acindirmak gibi görüyorsanız Allah yardım etsin diyip geçin başına gelmeyen bilemez gerçekten birine bir yardımı dokunmak isteyen yardım eder inşallah şimdiden Allah razı olsun TR220006701000000056803193

 74. selamun aleykum iyi kötü çalışıyorum fakat elden aldığım borç lar ev kirası banka kredi borcu faturalar 30 bin borcum var insan ne yapacagini şaşırıyor calistigim bizim ihtiyacimiza yetmiyor insanin borcu olmasi zor bir durum yardımcı olabilirmisiz

 75. Merhaba öncelikle insanlara yardım elinizi uzattığınız için Allah(CC) sizden razı olsun.Ben kız kardeşim adına yazıyorum.Çocuğu olmuyor ve tüp bebek yapmak istiyor.Bu konuda destek verirmisiniz.

 76. Keşke hastalık olsa keşke ölüm olsa ama maddi imkanlardan dolayı olmazsa ayrılık ya herşey olsun razıyım ama öyle olmasın ya gerçekten

 77. 53 yaşında yalnız yaşayan bir kız annesiyim hiç kimsem olmadığı için kredi çekip kızımı evlendirdim iki sene önce bin tl maaşım vardı banka tarafından bloke edildi krediye kesiliyor hatada üç gün temizlik işine gidip ihtiyaçlarımı karşılıyordum artık iş yok kimse çağırmıyor çok zor durumdayım yiyecek ekmeğim yok kiramı faturalarimi ödeyemezsem sokaklara düşecek hicbiryerden desteğim yok perişan durumdayım Kızım kayinvalidesiyle oturuyor evdeki.lere belli etmeden bazen yemek getiriyor bu beni çok üzüyor çünkü sonuçta evdeki insanların haberi olmuyor çok zor bir durum yaşamayan anlamaz inşallah kimse yaşamaz yardıma ihtiyacım var azda olsa banada yardım elinizi uzatırsanız minnettar kalırım yardım eden kişilerden ALLAH razı olsun teşekkür ederim

 78. İki yaşında bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, bebek bisküvisi, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? eylemmetin3@gmail.com

 79. Koronavirüs hastalığı için işsiz kaldım ve hiç param yok Uzun zamandır inşallah banada yardım ederler Allah razı olsun IBAN no TR36 0001 0019 6249 0956 9050 03 ziraat bankası ali ihsan Demirayaklı

 80. Selamün aleyküm
  Bankalara borcum var kiradayım haciz olucam
  3 tane çocuğum var lülfen yardımcı olun allah razı olsun
  TR04 0006 2000 5260 0006 6326 25
  Garanti

  1. Merhaba Sayın abilerim maddi anlamda çok zor durumdayım ACİL 70 000 tl ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor hacizlik oldum pandemiden dolayı sağlık problemlerim var kız kardeşim 2 yıldır yürüyemiyor 2. Ameliyatı olması gerekio maddi anlamda sizden yardim istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek birileri var mı acaba gerçekten çok zor durumdayım sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz 5342235227 Nazmi şahin İŞBANK TR120006400000166201039798 AKBANK TR39 0004 6007 0488 8000 0792 80 sizden yardim istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek iş adamları hayırsever birileri varsa yardım edin lütfen zor durumda olmasan gerçekten böyle bir

 81. Selamun aleyküm. İki yaşında bebeğim var. Korona virüsü sebebi ile çalışmıyor eşim. Bir odanın içerisinde yaşıyoruz. Bebeğimin ihtiyacı olan malzemeleri satın alamıyorum. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek isterseniz kabul ederim. Dua ederim. Allah rızası için destek olurmusunuz? Gmail hesabımı yazacağım. eylemmetin3@gmail.com

   1. Sevgili admin burda onca insan var yardıma muhtaç bende onlardan sadece biriyim pandemiden dolayı bircogumuz işsiz kaldık kiramızı ödeyemez hale geldik ama bazı insanlar varki bizlerin bu zayıf halinden istifade edip faydalanmak arzusu içinde buraya bende kendim için yardım taleb ettim birkaç gün sonra baktığımda bir yazı gördüm yardıma ihtiyacı olanlar bana ulaşsın diye bende o hesaba yazdım faturalarımın ve buzdolabının içini çekip gönderdim ve gerçekten yardıma ihtiyacım olduğunu yazdim ama o utanmaz herşeyin bir karşılığı olduğunu yazdı hemen engelledim ve bu i sana haddini bildirmek istedim ama ne yapacağımı bilmediğim için size yazmaya karar verdim ben 53 yaşında bir insanim bu olay beni şu anda bulunduğum muhtaçlık halinden bin kat üzdü bunu size yazdım çünkü belki bu insana gerekli olanı yaparsınız diye o kişinin gmail adresini veriyorum 1kocyagiz@gmail.com lütfen bu insana haddini bildirin genç kızlarımızı tuzağına düşürmesin ben bunu insanlık namına size yazdım iyigünler diliyorum

 82. Merhaba. Babam akciğer kanseri son evresinde. Doktorlar heryerini sardığı ve beynine de metastaz yaptığı için artık yapılacak bir şey olmadığını söylediler. Evde 24 saat oksijen makinasına bağlı yaşıyor. Bende kendisine bakıyorum. Bu yüzden yanından ayrılamıyorum. Normalde iş bulup çalışırdım ama yanından ayrılamıyorum. Abimde boşta. Babamın aldığı 1500 lira emekli maaşı kendi borçlarına kesiliyor. Sosyal yardım zaten alamıyorum. Kendisine ağır yatalak hasta yüzde 50 engelli raporu çıkaramadık. Sosyal yardım yok Bi gelirim yok. Normal şartlarda illaki bir iş bulup çalışırdım. Fakat durumum belli. Hayırsever arkadaşlardan maddi olarak yardım talep ediyorum. Söylediklerime inanmayan gelip bakabilir. Babamın resmini görüntüleri de atarım. 5347239452 benim numaram.

 83. Merhaba üç
  Kızım var ikisi okula gidiyor
  Küçük kızım 1yaşında eşim tek çalişiyor
  Evimiz kira bezi maması kıra masraflar yetişemiyoruz yardımcı olursanız sevinirim atesmelek343@gmail.com

 84. Ben eşimden ayrıldıgımda oglum yeni dogmuştu dogdugundan beri nafaka almadan tek başıma bakmaya çalışıyorum babam ve ğvey, anneyle oturuyodum üvey anne kötü davranıyodu bizi istemiyodu ev tuttum ayrı eve çıktım sosyal hizmetlerden, kıreş bekliyodum çalışabilmem geçine bilmem için ama oglum ufak oldu için çıkmadı ve zor durumdayım en çok ihtiyacım olan kira yardımı ve oglumun ihtiyaçları içşn yardıma ihtiyaçım var en azından, ayaklarımın üzerinde durana kadar.

 85. Merhaba esicezaevine girdi. Bir tane üniversitede okuyan oğlun var.Maddi yetersizliklere dolayı çok bunalıma girdim.Çalışmıycalismiyorum iş bulamıyorum. Lütfen yardım edin

 86. Merhaba yazarken bile utanıyorum iki kızım var kiradayım maddi olara zor durumdayım bel ve boyun fıtığımdan dolayı fabrikalar işe almıyor çocuklarımın bezini sütünü karşılayamıyorum evime bir poşet hetirildiğinde utancımdan ağlıyorum ne olur biri ses versin istanbul pendikte oturuyorum @firat_bariss instagram mail: batmanpetrol7234@hotmail.com

  1. Ben koa hastasıyım pandemiden dolayı 6 aydır işizim evim kira bankaya boŕçluyum eşe dosta borçlandım çok zor durumdayız kime ve nereye baş vurduysam bir sonuç alamadım perişan bir durumdayız allah rızası için bize yardım edin çok zor günler giciriyoruz

 87. Esim cezaevine girdi kiramı odeyemıyorum 2 cocugum var biri 5 biri 3 yasında oyuzden calısamıyorum lütfen yardım edin Zongu

 88. Ben 5 çocuk annesiyim mağdurum lütfen yardım istiyorum çocuklarım için okuyorlar okutmak için yardım istiyorum Allah rızası için yardım istiyorum

 89. Selamın aleykum ben mersınde yasıyorum 4 cocugum var esım cezaevınde yatmaktadır calısamıyorum 8 aylık bebegım var yardımcı olmanızı ıdtıyorum sımdıden Allah razı olsun

 90. Eşim mefat etti zor durumdayım acil yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin lütfen dört çocuğum var kiramı veremiyorum

 91. Tarsus’ta otryrm eşimden ayriyim bir tane kızım var nakit yardımına ihtiyacım var lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu