Faydalı Bilgiler

Nakdi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nakdi yardım sorgulama işlemleri nasıl yapılmaktadır ? Nakdi yardım sorgulama işlemleri yaparken nelere dikkat edilmeli ? Başvurular nereye yapılır ? Bu ve daha fazla sorunun cevabı haberimizde.

Nakdi yardım sorgulama işlemleri için hangi yollara başvurmalıyız ? Yardım başvurusu yapan vatandaşlar yaptıkları yardım başvurularının sonuçlarını öğrenmek için neler yapabilirler ? Sosyal yardım sorgulama işlemleri nasıl yapılır ?  gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Hazırsak başlayalım.

Yardım sorgulamayı, başvuru sonuçlarını öğrenmek için başvurduğunuz kuruma gitmeye gerek kalmadan yardım sorgulama sistemleri üzerinden de öğrenebilirsiniz.

Nakdi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır
Nakdi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır

Nakdi Yardım Sorgulama Nasıl Yapılır ? Hangi Sorgulama Türleri Mevcuttur 

Muhtaçlık durumu toplumsal bir gerçeğimiz. Zaman zaman kısa süreli de olsa bazen maddi desteğe ihtiyaç duyarız. Bu zor günlerimizde ilk kapısını çaldığımız yerde devletin sıcak elidir. Türkiye de yardıma ihtiyacı olan ailelere el uzatan bir çok devlet kurumu ve özel kuruluşlar var. Bu kuruluşlara yaptığımız başvuruları takip etmek ve sonucunu öğrenmekte zaman zaman zorluk çekeriz. Bu zorluklarla başa çıkmanın en kolay yolu ise başvurularımızı başvurduğumuz kuruma gitmeden internet üzerinden sorgulamaktır.

Bu sorgulamalar gerek özel yardım kuruluşlarının gerekse kamu kuruluşlarının sitelerinden yapılabilmektedir. Özellikle de kamu kuruluşlarına yapılan yardımların sonuçlarını öğrenmenin en kısa ve pratik yollarını size anlatacağız. Sorgulama işlemini şu şekilde gösterebiliriz;

 • E-devlet
 • Belediyeyi arayarak bilgi almak 
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını arayarak bilgi almak 
 • Bizzat yüz yüze görüşmek

E-devlet

E-devlet sosyal yardımlaşma sorgulama konusunda ilk başvurulan sorgulama araçlarından. Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma vakıflarına yaptığımız yardımlar ve genel anlamda e devlete entegre edilmiş bütün yardım ve maaş işlemlerinizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Peki hangi yardım yada maaş işlemlerini e devlet üzerinden görüntüleyebiliriz diyenlere cevap verelim. e devlet sosyal yardım sorgulama linki üzerinden bütün maaşları sorgulayabildiğiniz gibi nakdi yardım sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz .

Buraya tıklayarak e devlet üzerinden yardım sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Şimdi gelin sosyal yardım sorgulama işlemleri hangi yardım için nasıl yapılır tek tek anlatalım. Bu sayede sosyal yardımlar hakkında da kısa kısa bilgi almış olacağız.

Kömür Yardımı Sorgulama
Kömür Yardımı Sorgulama

1-Kömür Yardımı Sorgulama

SYD Vakıfları her aileye 750 kg toplamda 30 torba kömür yardımı yapmaktadır. Detaylarını bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

TC ile kömür yardımı sorgulama işlemi yapmanız mümkün. e devlet kömür yardımı sorgulama işlemi yapmak için burayı tıklayabilirsiniz. Ayrıca sosyal yardımlaşma kömür yardımı sorgulama işlemleri için diğer bir başvuru noktası olduğunu hatırlatalım. SYDV kömür yardımı sorgulama işlemleri için size yardımcı olacağı gibi kaymakamlık kömür yardımı sorgulama yapabileceğiniz bir diğer kurumdur.

2-Nakdi Yardım Sorgulama

Sosyal yardımlaşma nakdi yardım başvurusunda sıkça müracaat edilen bir kurum. Bu kurumlara nakdi yardım başvurusunda bulunan vatandaşlar yaptıkları başvuruların sonucunu nasıl öğreneceğini merak etmektedir.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı para yardımı sorgulama işlemleri için sıkça ziyaret edilen kurumlardan. Sosyal yardımlaşma nakdi yardım sorgulama işlemleri için kuruma gelmenize gerek yok dese de vakıf para yardımı sorgulama işlemlerini yapmak isteyen vatandaşların akınına uğramaktadır. Ama biz size bu dertten kurtarıyoruz. Burayı tıklayarak SYDV nakdi para yardımı sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Kaymakamlık para yardımı sorgulama içinde yukarı da ki linki tıklayabilirsiniz.

Cenaze Yardımı Sorgulama
Cenaze Yardımı Sorgulama

3-Cenaze Yardımı Sorgulama

Vefat eden kişinin yakınlarına ödenen cenaze yardımı 2022 yılında 1250 TL’dir. Bu yardımdan nasıl faydalanacağınızı öğrenmek için yazımızı mutlaka okumalısınız. Yazımızı okumak için buraya tıklayın.

Cenaze yardım parası sorgulama işlemleri için genel de SGK aranmaktadır. SGK cenaze yardımı sorgulama işlemleri için size yardımcı olacaktır. Tabi tek yolu bu değil. Buraya tıklayarak da e devletin ilgili ekranlarına ulaşarak TC no ile cenaze yardımı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca ziraat bankası cenaze yardımı sorgulama işlemleri için başvuracağınız diğer bir nokta.

4Belediye Sosyal Yardım Sorgulama

Belediyelerin muhtaç durumda ki vatandaşlara çeşitli kalemlerde yardımı bulunmaktadır. Belediye yardım parası sorgulama işlemleri için başvurduğunuz belediyelerin sosyal hizmetler birimini aramanız yada şahsen gidip sormanız gerekiyor. Belediye gıda yardımı sorgulama için de durum aynı. Edirnekapı yardım sorgulama işlemleri için detaylı olarak ele aldığımız Edirnekapı sosyal hizmetler yardımları nelerdir adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

5-Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Sorgulama

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Sorgulama işlemleri için e devlet kanalı kullanılmaktadır. Aile bakanlığı yardım sorgulama , maaş sorgulama işlemleri e devlet ve Alo 144 ile yapılmaktadır.

Yardım sorgulama numarası olarak da Aile bakanlığının ALO 144 numarasını yoğunluktan dolayı ulaşmak zor.

Çağrı merkezine işitme engelli vatandaşlara hafta içi 08:00-21:00 saatleri
arasında, 0 549 441 2 144 numaralı hat üzerinden 3g özelliği destekleyen telefon  cihazlarından ulaşabilirler.

Yardım deyince genelde akla gelen sosyal yardımlaşma vakıflarıdır elbette ki. Bu linkten sosyal yardımlaşma aile yardımı sorgulama, gıda yardımı sorgulama, maaş sorgulama para sorgulama, sonuç öğrenme ve başvuru sorgulama gibi işlemleri yapabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

20 Yorum

 1. Esenyurt sosyal yatdımlasma vakfında dosyam mevcut 1 yıldır bana 3 defaya mahsus 2 ay aralıklarla hane yardımı yapılıp kesıldı daha sonrası basvurumda e devletımde gıda yardımı teslım edılebılır dıye sayfa acılmıs 1 defaya mahsus vefa kolısı geldı sonrasında oda kesıldı ve aylardır 233tl gıda yardımı teslım edılebılır dıyerek formalıte yardım gorunuyor aslında öyle bır yardım yok defalarca basvuru yaptım dılekce verdım durum acık kurum tarafından bılınıyor esım ascı pandemı yuzunden ıssız ama defalarca basvuru yapmama ragmen sonuc yok elektiriğim dıgalgaz kesık kıram bırıktı yardım ıstıyorum durumum bılındıgı halde donup bakan yok.az önce yıne cımerden basvuru yaptım cevap beklıyorum.esenyurt kaymakamlıgı sosyal yardımlasma vakfından yardım beklıyprum bakalım ne zaman donerler

 2. merhaba eşim askeri üçreti çalışıyordu mandeniden dolayı dört aydır çalışmıyor dört tane küçük çocuklarım var yardımınızı bekliyorum lütfen

  1. Esim pandemiden dolayı calısmiyor1.5 deneye yakındır lutfen yardım edin 2 tane kızım var ve bu durum bizi şıkıntısı geçiyor lutfen yardım

 3. 2 aydan beri eşim çalışmiyor öç tane cocuk var beş kişi yaşıyoruz kiramı veremiyorum faturamı ödemiyor 1000 TL aldım ama bir kira parası dışarı ya iş yapıyordum ama şu anda hiç birşey yok daha açılacak gibi de degil siz den yardım İstiyorum iki aydan beri eşim çalışmiyor hiç bir gelir mız yok neyapacağımızı bilemiyorum lütfen bana yardım edin

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 4. Virüs den dolayı eşim evde evimiz kira hamileyim 3 hafta sonra dogumum var kiram iki aydır geçiyor ve hastane masrafını karsilayamiyorum yardımınızı bekliyorum nolur 1000 TL yardıma başvurdum ama olmadı

  1. Merhaba. Sitemizin herhangi bir resmi yada özel yardım kuruluşu ile ilgisi yoktur. Amacımız sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmek. Sitemiz resmi yarı resmi yada özel bir kuruluşun sözcüsü yada aracısı değildir. Ama merak ettiğiniz konuları sorarsanız bilgimiz dahilinde cevap vermeye çalışırız.
   sosyalyardimlar.com Site yönetimi

 5. Evim kira kiramı ödeyemiyorum faturalarımı ödeyemiyorum bankaya olan kredi borçlarımi ödeyemiyorum kalp hastasiyim çalışamıyorum annem kalp hastası ben kalp 4yaşında down sendromlu oğlum için istiyorum gıda maddi giysi yardımı almak istiyorum çünkü ihtiyaçlarımız var evimiz kira zor durumdayız yardim ci olun lütfen

  1. Merhaba e-devlet üzerinden Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu yapmanızı tavsiye ediyorum.

 6. Daha önce eşim sydv den diğer aile yardimi alıyordu bu 2. Faz 1000 tl den yararlanacakmi

 7. Benım bes aylık kızım var kirada otrıyorm hasta oglum var left hastası bodrum katında oteuyoruz esim calısyodu şuan calısmıyo kiramızı bılemodeyemedık kızıma mama bez bile alamıyorum oglumun yıyceklerno karsılayamıyorm bodrum katında otrıyorm evimin kapısı bile yok böceklerle dolu evim sizden yardım ıstyorm maddi

 8. Bizim raporlar uzatıldı ama ben yardımdan faydalanamadım nereye başvuru yapmam lazım

 9. selamlar korona dolayısıyla çalısmıyorum zor durumdayım yardıma ıhtıyacım var teşekkurler

 10. Iki cocuğumla kirada oturuyorum.eşimden ayrıyim.engelli oglum var ondan aldığım maasla geciniyorum başka gelirim yok.hertürlu yardimlardan yararlanmak istiyorum

  1. 1000 TL yardımınız muhtemelen yatacak. Diğer yardımlar için sosyal yardımlaşma vakıflarına başvurmanız gerekir.

   1. Eşim yurt dışında Cezayir de çalışıyordu oradan parasını alamadı 2 ay grev yaptılar ancak yine alamadılar İstanbul da oturuyorduk kayseri ye memleket e taşındık eşim 3 aydır işsiz evimiz kira 3 aylık kiramiz duruyor faturaları tanidiklardan borç alarak yatirdik 2 çocuğumuz var 1000 TL maddi yardım geldi ama 1 aylık kiramiz verdik çok az ekmek paramız kaldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu