Belediye Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Sosyal Belediyecilik projeleri ile vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeyi amaçlayan belediyelerden biri de Muğla Büyükşehir Belediyesidir. Özellikle Covid-19 salgını sırasında mevcut ihtiyaç sahiplerine, işsiz kalan, iş yeri kapanan birçok kişinin de eklenmesiyle tüm belediyeler gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi de yaptığı yardımları arttırarak devam etmekte. Bu sebeple Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları en çok merak edilen konulardan. Siz de Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarını merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanız gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart
 • Gıda paketi yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Sağlık yardımı
 • Ev eşyası yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Giyecek yardımı
 • Tıbbi araç-gereç yardımı
 • Aşevi sıcak yemek yardımı
Mugla Buyuksehir Belediyesi Yardimlari 2
Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu yardımlara başvuruda bulunmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezi telefon numarası ise 444 48 01 şeklindedir. Çağrı merkezi 7/24 hizmet vermektedir. Bu telefon numarasını arayarak başvuruda bulunmak istediğiniz yardımı belirtebilir ve gereken öneri ve şikayeti de gerçekleştirebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardımları Başvuru Formu

Her başvuruda olduğu gibi Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına başvuruda bulunmak için de form doldurmanız gerekir. Form çağrı merkezi tarafından doldurulur. Bunun için size bazı sorular sorulur ve verdiğiniz cevaplar sistemde kayıt altına alınır. Başvuru formunda kişilerin adres, telefon, iş, gelir ve sosyal bilgileri yer almaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru sorgulama işlemleri yine aynı çağrı merkezi numarası üzerinden gerçekleşir. Numarayı arayarak başvuru yaptığınız sorgulamayı gerçekleştirebilir, durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Yardımı
Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde Halk Kart yardımı önemli yer tutar. “Bir elin verdiğini diğer el görmesin.” Anlayışıyla sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Kart ve sosyal yardımlarla bugüne kadar 5004 aileye yardımda bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan Halk Kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşların  rencide olmadan ihtiyaçlarını gidermesini amaçlayan bir yardım türüdür.  Halk kart bir banka kartı işlevindedir. İçine yüklenen meblağ ile giysi, gıda, kırtasiye, temizlik malzemesi gibi ihtiyaçlar giderilebiliyor ancak bunların dışındaki ürünler için Halk kart kullanılamıyor.

Özellikle salgından sonra artan ihtiyaçlara cevap vermeyi amaçlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarının olduğu gibi Halk karta yüklenen meblağı da artırmıştır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gıda Paketi Yardımı
Muğla Büyükşehir Belediyesi Gıda Paketi Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gıda Paketi Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımları çok çeşitlidir. Bunlardan birisi de özellikle Ramazan Ayı’nda artan gıda yardımıdır. Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi, belediyenin üretim kooperatiflerinden alınan gıda paketlerinden oluşmaktadır. Pandeminin etkileriyle daha da artan ihtiyaçları gidermek amaçlı gıda kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Muğla Büyükşehir Belediyesi, kolileri üreticilerden aldıklarıyla hazırlayarak üreticilere de destek olmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi “Dayanışma Kampanyası” başlatarak vatandaşların hazırladığı kolileri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.  Belediye ekiplerince ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar teslim edilen Muğla Büyükşehir Belediyesi gıda kolisi yardımlarıyla özellikle Ramazan Ayı’nda ihtiyaç sahiplerine biraz olsun çare olmayı amaçlamaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Nakdi Yardımları

Muğla Büyükşehir belediyesi yardımları anlatırken nakdi yardımlara da genel olarak değinmek isteriz. Muğla Büyükşehir Belediyesi dar gelirlilere, muhtaç, yoksul, kimsesiz ve engellilere ekonomik sıkıntılarının çözümünde sağlıkla ilgili eksiklerinin giderilmesinde yardımcı olmak amacıyla nakdi yardımlarda bulunabilmektedir.  Bunu Halk kart ile veya başvuru yapıp yardım almaya hak kazanmış kişinin adına açılan banka hesabına yatırmak suretiyle yapabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi nakdi yardımlar, il sınırlarında ikamet edip sağlık sorunları olan dar gelirli vatandaşlara SGK’nin bedelini karşılamadığı ilaçlar için de nakdi yardımlarda bulunabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Burs Yardımı
Muğla Büyükşehir Belediyesi Burs Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Burs Yardımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışkan öğrencilerin yanında durmaktadır. Burs başvuruları dönemsel olarak yapılmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesi üzerinden burs başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde çağrı merkezini arayarak da burs başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ayni Yardımları

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan ayni yardımlar ile il sınırları içinde yaşayan ve ihtiyaçları saptanmış kişilere gıda, yakacak, giyecek, kırtasiye ve SGK’nin ödemediği ilaç, araç-gereç ve tıbbi malzeme yardımlarında bulunulabilmektedir.

Bunların dışında engelliler için tekerlekli sandalye, koltuk değneği, protez gibi araç yardımında da bulunulabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ayni yardımlarından biri de aşevi sıcak yemek yardımıdır. Muhtaç kişilere, yemek yapamayacak kadar hasta veya yaşlı olan kişilere aşevinde yapılan sıcak yemekler de evlerine kadar götürülerek dağıtılmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Yapmak için Gerekli Şartları

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar:

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek
 • Hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve geçim sıkıntısı çeken yoksul, kimsesiz, engelli kişi ve aileler yardım başvurusu yapabilir
 • Evinde yemek yapamayacak durumda olan hasta ve yaşlı kişiler uygun sosyal yardıma başvurabilir.
 • Doğal afet sebebiyle muhtaç duruma düşen kişiler
 • Bir hastalık veya kaza geçirerek ailesini veya kendini geçindiremeyecek durumda olanlar
 • Maddi sorunlar sebebiyle eğitimini sürdüremeyecek durumda olan öğrenciler

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarına başvurabilirler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesinin yardımlarına başvurmak için iki yöntem bulunmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarına belediyeye giderek şahsen başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için:

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Müştakbey Mahallesi Belediye Sokak No:6  48000 Muğla

E-Posta: info@mugla.bel.tr

Eğer belediyeye kadar gidecek durumunuz yoksa telefon üstünden de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için 444 48 01 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptıktan sonra belediyeye bağlı ekipler hane incelemesi yapacak ve başvuru sahibinin yardım alıp alamayacağı bu inceleme sonrası belirlenecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sırasında İstenecek Belgeler
Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sırasında İstenecek Belgeler

Muğla Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sırasında İstenecek Belgeler

 • Dilekçe
 • Nüfus cüzdanı sureti veya kimlik fotokopisi
 • İkamet Belgesi
 • Hastalık ve engellilik durumunu belgeleyen rapor
 • Yardıma muhtaç olduğunu belirten fakirlik belgesi
 • Doğal afetlere uğrayanlar için yetkili kurumlardan alınan rapor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu