İş Ve İşçi

Migros İş Başvurusu Ve İş İlanları – Güncel !

Migros iş başvurusu nasıl yapılır? Migros çalışanları ne kadar maaş alır? Hepsi ve daha fazlası yazımızın devamında.

Migros iş başvurusu yaparak sizler de bu büyük marketler zincirine dahil olabilirsiniz. Migros marketler zinciri hakkında bütün detayları sunduğumuz bu yazıyı baştan sona okumanızı öneririz. Böylece Migros iş başvurusu yapabilir ve Migrosun güncel iş ilanları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi detaylara geçelim.

Migros Marketler Zinciri

Türkiye’nin en büyük market zincirleri arasında başta gelen isimlerden olan Migros 1950’li yıllardan beri Türkiye’de hizmet vermektedir.  Türkiye’nin hemen her yerinde şubesi bulunan mağaza milyonlarca müşteriye hizmet verdiği gibi binlerce kişiye de iş imkanı sağlamaktadır. Bu sebeple Migros iş başvurusu en çok merak edilen ve aratılan konulardan biridir. Migros iş ilanları, Migros iş ilanları başvuru, Migros iş ilanları başvuru şartları da çok merak edilmektedir. Yazımızı tamamen okuduğunuzda Migros iş başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

Migros iş ilanları konusuna geçmeden önce Migros hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.  Migros İsviçre’nin en büyük perakende şirketlerinden biri konumundadır.  Migros kelime anlamı olarak “yarı toptancı” anlamına gelmektedir.  Türkiye’de elli yıldan fazladır hizmet veren Migros, 81 ilde 2 bin 500’den fazla mağazasıyla hizmet vermektedir. Online market açarak sipariş alan ilk market olma özelliği de Migros’tadır.  Özellikle salgın döneminde en çok personel istihdamı sağlayan alanlardan biri olan market sektöründe hizmet veren Migros da birçok kişiye iş sağlamaktadır. Bu yüzden Migros İş başvurusu İlanları birçok kişi tarafından araştırılmaktadır.

4 farklı konsept ile hizmet veren Migros büyüklüklerine göre M, MM, MMM, 5M Migros gibi isimler alır. Bu mağazaların çalışma saatleri aynıdır ancak büyüklükleri farklı olduğundan ürün çeşitliliği, yoğunluğu buna bağlı olarak da çalışan sayısı farklı olabilir.

Migros Marketlerinin Çalışma Saatleri

Migros Mağazalarının çalışma saatleri normal şartlarda 09.00 – 21.00 arasındadır.  Migroslar 12 saat kesintisiz hizmet verebilmek için vardiya sistemiyle personel çalıştırmaktadır. Vardiya saatleri 09.00-18.00 ile 12.00-21.00‘dir. Ancak mağazalar sabah açılmadan ya da akşam kapandıktan sonra temizlik, hazırlık gibi işler sebebiyle personelden fazla çalışması istenebilir.

Migros Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor ?

Salgın döneminde alınan tedbirlerle çalışma saatleri sürekli değişebilmektedir. Nisan ayı itibariyle marketler haftaiçi 18.00’e haftasonu 17.00’ye kadar açıktır.

Migroslarda çalışan bir personel günde ortalama 9 saat çalışır. Ancak yoğunluk sebebiyle personelden 10-11 saat çalışması istenebilir. Bu durumda personele fazla mesai ücreti ödenmektedir. Günlük çalışma saatleri içinde molalar da bulunmaktadır.  Haftada 6 gün iş, 1 gün izin hakkı vardır. Personelin 1 yılı dolunca 14 gün yıllık izin hakkı doğmaktadır. Dini ve milli bayramlarda çalışan personel fazla mesai ücreti almaktadır. Yarı zamanlı çalışmalarda haftalık çalışma saati en az 30 saat olmalıdır.

Migros çalışma koşulları olarak şunu da söyleyebiliriz ki Migros’ta çalışan tüm personeller yarı zamanlı veya tam zamanlı olsa dahi fark etmez sigortalıdır. Servis konusunda mağazalar arasında farklılıklar vardır ancak genel olarak servis bulunmaktadır.  Haftalık izinler de mağazaların durumuna göre belirlenmektedir. Hafta sonu yoğunluk fazla olduğu için genellikle haftalık izinler hafta içi kullandırılmaktadır.

Migros İş Başvurusu Şartları

Migros işe alacağı personel için özel şartlar talep edebilir. Ama ilanların bütünü için genel şartları da bulunmaktadır. Migros iş ilanları için başvuruda genel olarak şu şartlar aranmaktadır:

 • En az lise mezunu olmak
 • İşe başvuran kişinin çalışmasında herhangi bir engel durumu bulunmaması
 • İşe başvuran kişinin iletişim becerisi yüksek olmalı
 • Erkek adaylar için askerlikle herhangi bir ilişiği bulunmaması gerekmektedir.
 • Başvuran personelin daha önce perakende mağazacılık alanında tecrübeli olması istenmektedir.

Migros Sendika ve Ekonomik Hakları

Migros ilanları aranırken dikkat çeken noktalardan biri de Migros mağazalarının çalışanlarına sunduğu bazı haklardır. Migros iş ilanları başvurularında sendika ve ekonomik haklar da etkili olmaktadır. Migros, çalışanlarına maaşlarının yanı sıra bazı ödemeler de yapmaktadır. Özellikle hayat pahalılığının arttığı bu dönemde yapılan ek ödemeler çalışanların ekonomik açıdan biraz olsun nefes almasını sağlamaktadır.

Migros iş başvurusu ilanlarında da karşımıza çıkan primler, Migros iş başvurularında dikkati çekmekte. Migros tarafından mağaza ve reyon bazlı verilen primlerle birlikte maaşlar %25 oranında artabilmektedir. Prim dışında okul yardımı, deterjan yardımı, gıda çeki, yol masrafı, yıllık izin harçlığı gibi yardımlar da Migros tarafından çalışanlarına yapılmaktadır.

Migros İş Başvurusu Pozisyonları

Migros İş ilanları farklı pozisyonlarda açılabilmektedir. Migros iş ilanlarını ararken karşınıza farklı pozisyonlar için ilanlar çıkabilmektedir. Bunlar:

 • Kasap: et reyonunda görev yapıp, kesilmiş halde gelen etleri parçalar ve satışa hazır hale getirir.
 • Şarkütör: şarküteri bölümünde yer alan ürünleri hazırlar, isteğe göre tartar ve paketler.
 • Danışman: Mağazaların giriş bölümünde yer alan danışman bankosunda bulunur, ürün ve kampanyalar hakkında bilgi verir.
 • Ofis personeli: idari kısımda yer alır. Ödeme işlemlerini yapar, maaşları takip eder, ciroyu ve harcamaları hesaplar.
 • Mal kabul elemanı: Mağazaya gelen ürünleri kabul eder, faturalandırır, taşınmasını ve tasnifini yapar. Genelde depoda görev alır.
 • Kasiyer: Migros iş ilanları içinde en çok açılan ilanlardandır. Alınan ürünlerin kasadaki ödeme işlemlerini gerçekleştirir.
 • Tezgâhtar: mağazaların manav, kuruyemiş vb. reyonlarında görev yapar. Ürünlerin stoklarını kontrol eder, düzenler ve müşterinin alacağı hale gelmesini sağlar.

Migros İşkur İş İlanları Başvurusu

Migros iş başvuruları günümüzde en merak edilen konulardan. Migros gerek sunduğu imkanlar, gerek köklü bir firma olması sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Peki Migros iş ilanları için nasıl başvuru yapılmaktadır. Yazımızın devamını okuyarak Migros iş ilanları ve Migros iş ilanları başvuru hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Migros iş başvurusu için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki İŞKUR üstünden başvuru yapmaktır. Migros, İŞKUR üstünden de farklı illerdeki Migroslar için ilan vermektedir. İŞKUR üstünden Migros iş başvurusu yapmak için öncelikle İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra

Adresine girip arama kısmına Migros’u aratarak Migros iş ilanlarına ulaşıp başvuru yapabilirsiniz.

Diğer bir Migros iş Başvuru yöntemi de kariyer siteleri üstünden başvuru yapmaktır. Kariyer sitelerine üye olup Migros iş ilanlarını aratarak başvuru yapmanız mümkündür.

Migros İş Başvurusu Formu İndir

Son olarak Migros iş başvurusu için Migros’un internet sitesinde bulunan formu doldurabilirsiniz. Formu dikkatli ve doğru doldurmak Migros iş başvurusunu noktasında önem taşımaktadır. Mağaza personeli ve Mağaza yönetimine Başvuru formu için indirme


Bunların dışında Migros iş ilanlarında açık olan idari birimler ilanlarını takip, görüntüleme ve başvuru için adresini tıklayarak ilanları görüntüleyebilir, başvuru yapabilirsiniz.

Migros iş başvurusu
Migros iş başvurusu

Migros Güncel İş ilanları

Migros Türkiye’deki en köklü ve eski firmalardan biridir. Özellikle Koronavirüs döneminde sık sık iş ilanı yayınlayan Migros iş başvurusu ilanları ve Migros iş ilanları başvurusu en merak edilen konulardan. Migros iş başvurusu ilanları zaman zaman mağazaların camlarına yapıştırılmakta aynı zamanda da internetten yayınlanmaktadır. Eğer siz de Migros iş ilanlarını merak ediyorsanız mağazaya giderek sorabilirsiniz ya da kariyer sitelerinden ilanlara bakabilirsiniz.

Migros iş ilanlarına başvuru yap
Migros iş ilanlarına başvuru yap

Migros İş Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Migros iş başvurunuzu tamamladıktan sonra olumlu dönüş yapıldığı takdirde Migros sizden bazı evraklar istemektedir. Bu evraklar çoğunlukla e-devlet üstünden kolaylıkla temin edebileceğiniz evraklardır. Peki Migros iş ilanlarına yaptığınız başvurunuzun kabulünün ardından hangi evraklar istenmektedir:

 • Nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi
 • Mezuniyet belgesi (son eğitim kurumu)
 • Sağlı raporu
 • Kan Grubunu gösteren kart
 • Sabıka kaydı
 • Vesikalık fotoğraf
 • Askerlik Durum Belgesi
 • Aile Durum Bildirim Formu
 • İş Sözleşmesi ve Hizmet Sözleşmesi

Migros Personel Maaşları 2021

Migros çalışanları ne kadar maaş alıyor? sorusunu sizler için detaylı bir şekilde açıklayalım.

Migros iş başvurusu ilanlarında en çok merak edilen konulardan biri de çalışan maaşlarıdır. Migroslarda asgari ücret esas alınmaktadır. Bu yüzden en düşük ücret 2825 TL’dir. Eğer personel evli ve çocuk sahibiyse aile ve asgari geçim indirimi ile 3000 TL alacaktır.

Migros part-time çalışma ücreti en düşük 1883 TL’dir.

Migros yönetici maaşları kademelere göre farklılık göstermektedir.

 • Mağaza Müdürü maaşı 3750-4250 TL,
 • Mağaza sorumlusu maaşı 3500-3750 TL
 • Mağaza Müdür yardımcısı ortalama 3250-3500 TL arasındadır.

Migros İş Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Normal şartlar altında Migros iş başvurusu tamamlandıktan 5 iş günü içerisinde tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılmaktadır.

Değerli okurlarımız, diğer iş ilanları için BURAYI TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu