Belediye Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları karmaşık görünse de yazımızın devamında aradığınız bilgiyi bulabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları özellikle o bölgede ya da civarında yaşayan ihtiyaç sahibi halkın merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Sizler için derlediğimiz Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları  konusunu içeren yazımızda detayları bulabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı olan merkezi bir Sosyal Yardımlaşma Dairesi bulunmaktadır. Bu daire kendi içerisinde 4 ayrı kategoriye ayrılmıştır. Bunlar:

1- Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü,
2- Çocuk Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü,
3- Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü,
4- Spor hizmetleri Şube müdürlüğü olarak sıralanabilir. Şimdi tüm bu şube müdürlüklerini teker teker inceleyelim. Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları bu başkanlık altında yapılmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlara pek çok konuda destek sunmaktadır. Özellikle gıda üstüne çok fazla yardımı bulunmaktadır. Eğitim yardımları ve sosyal yardım kartları da belediyenin sunmuş olduğu yardımlardan biridir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Başvurulacak yardım tüürüne göre başvurabilecek kişi de değişiklik gösterir. Ancak genel anlamda yoksul, asgari ücretinin 3te 1inden az kazanç elde eden bireyler bu yardımlardan faydalanabilir. Yardıma muhtaç kişilere gıda, kıyafet ve eğitim yardımları sunulmaktadır. Diğer başvuru çeşitlerine ise şehit ve gazi yardımları, engelli yakınları ve kimsesizler başvurabilir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Nasıl Yapılır?

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu sosyal yardımlara e-devlet üzerinden veya sosyal dayanışma vakfı üzerinden başvurabilirsiniz. Ayrıca belediyenin sayfasına ya da belediyeye bizzat giderek de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca aşağıda belirteceğimiz şubelerden de yardım başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu 
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Mardin Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına başvururken size sunulan formu eksiksiz doldurmanız gerekir. Forma sunacağınız bilgiler son derece önemlidir. Çünkü kurumda çalışan kişiler forma vermiş olduğunuz bilgiler neticesinde yardımdan faydalanıp faydalanamayacağınızı anlayacaktır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başvuru Sorgulama

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yaptıktan sonra sorgulama yapmak için e-devlete girebilirsiniz. Bununla birlikte belediye ile irtibata geçerek de başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı 
Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi vermiş olduğu gıda yardımı kapsamında kuru ve temel gıda ihtiyaçlarını vermektedir. Ayrıca bu paketlerin içerisinde taze yiyecekler de yer almaktadır. Gıda yardımı başvurusunu belediye ile yüz yüze gerçekleştirmeniz gerekir.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç kişilere Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde koli vermektedir. Bu kolide bir evin ihtiyacı olabilecek her türlü ürünü vermektedir. Bu yardıma Alo 153’ü arayarak başvurabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere aylık olarak sosyal yardım kartına para yatırmaktadır. Bu kart erzak yardımı alan kişilere verilir. Kişinin gelir durumuna göre aylık 500 TL para yatırılır. Bu kart sayesinde aylık market masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi 0-6 yaş aralığında çocuğu olan ailelere aylık süt yardımı yapmaktadır. Bunun için Alo 153 hattını arayabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ilkokul, ortaokul ve üniversite öğrencilerine maddi durumu olmadığı müddetçe gereken eğitim desteğini vermektedir. Bunun için de Alo 153 hattını arayarak veya e-devlet yöntemiyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü

Mardin ili Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü öncülüğünde merkez ve civar yerleşkelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım hizmeti sunmaktadır. Yapmış oldukları sosyal incelemeler neticesinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gıda ya da giysi dağıtımı yapılmaktadır.

Sosyal belediyecilik kapsamında halkın faydalanması amacıyla oluşturulan bu platformdan faydalanmak için yapılması gereken iletişime geçmek. İster telefon edip randevu alabilir isterseniz dijital ortamda mail atabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için;

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü
Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü

Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda başvurulabilecek ikinci adrestir. Mardin ili Çocuk Yaşlı ve engelliler Şube müdürlüğüne telefonla ya da e-posta yoluyla başvurularını gerçekleştiren çocuk, yaşlı veya engelli vatandaşlarına yardım hizmeti sunmaktadır.

Çocuklar için giysi ya da eğitim yardımı söz konusuyken, yaşlılar için ev bakım ihtiyaçları, medikal ihtiyaçlar veya gıda desteği sağlanabilmektedir.

Engelli vatandaşlar için ise yardımı talep edilen medikal malzeme başvuruların akabinde şube müdürlüğünce değerlendirilip destek olunmaktadır.

Başvuru ve bilgi için;

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü

Mardin ilinde Şehit ve Gazi Yakınlarına yönelik nakdi yardım hizmeti yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen şehit ve gazi yakınlarının yapmış oldukları başvurular neticesinde gerekli değerlendirmeleri yapılarak desteklenmektedirler. Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda özellikle şehit, Gazi ve yakınları ön plandadır.

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları sadece sosyal yardımlardan ibaret değildir. Spor faaliyetleri de ön plana çıkmaktadır. Mardin ilindeki Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığı ile belirli zamanlarda spor alanında yetiştirilmek üzere yetenekleri bazında destek talebinde bulunan ailelerin çocuklarına yardım hizmeti sunmaktadır. Yapılan başvurular neticesinde gerekli değerlendirmeler yapılıp destek sağlanmaktadır.

Telefon: 0 (482)213 27 70- 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Mardin Erzak Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde en çok merak edilip sorulan konu Mardin gıda yardımı başvurusudur. Bir çok kişi Mardin gıda yardımı numarası nedir diye araştırmaktadır. Değerli okurlarımız Mardin Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarını sosyal yardım işleri şube müdürlüğü aracılığı ile yapmaktadır. Yukarıda iletişim bilgilerini verdiğimiz şubeye giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri

Değerli okurlarımız Mardin belediyesinin iletişim bilgilerini yukarıda başlıklar halinde sizlere sunduk. Daha fazla ayrıntılı bilgi almak isterseniz Mardin Büyükşehir Belediyesi internet sitesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda sizlere daha fazla bilgi vermek isterdik ancak hem belediyenin internet sitesinde hem de sosyal medya hesaplarında yeterli bilgi bulunmamaktadır. Belediyenin sürekli bir yardım politikası var mı anlaşılamamıştır. İnternet sitesinde haberler kısmında belli zaman aralıklarında verilen sosyal yardımlarla ilgili haberler bulunmaktadır.

www.sosyalyardimlar.com ekibi olarak nacizane tavsiyemiz belediyenin faaliyetleri konusunda daha fazla paylaşımlarda bulunmasıdır. Vatandaşların yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olma hakkı vardır. Umarız Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları arttırarak ve daha çok paylaşarak devam ettirir.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu