Belediye Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları özellikle o bölgede ya da civarında yaşayan ihtiyaç sahibi halkın merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Sizler için derlediğimiz Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları  konusunu içeren yazımızda detayları bulabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı olan merkezi bir Sosyal Yardımlaşma Dairesi bulunmaktadır. Bu daire kendi içerisinde 4 ayrı kategoriye ayrılmıştır. Bunlar:

1- Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü,
2- Çocuk Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü,
3- Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü,
4- Spor hizmetleri Şube müdürlüğü olarak sıralanabilir. Şimdi tüm bu şube müdürlüklerini teker teker inceleyelim. Mardin Büyükşehir Belediyesi yardım başvuruları bu başkanlık altında yapılmaktadır.

Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü

Mardin ili Sosyal Yardım İşleri Şube Müdürlüğü öncülüğünde merkez ve civar yerleşkelerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım hizmeti sunmaktadır. Yapmış oldukları sosyal incelemeler neticesinde tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gıda ya da giysi dağıtımı yapılmaktadır.

Sosyal belediyecilik kapsamında halkın faydalanması amacıyla oluşturulan bu platformdan faydalanmak için yapılması gereken iletişime geçmek. İster telefon edip randevu alabilir isterseniz dijital ortamda mail atabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için;

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Çocuk, Yaşlı Ve Engelliler Şube Müdürlüğü

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda başvurulabilecek ikinci adrestir. Mardin ili Çocuk Yaşlı ve engelliler Şube müdürlüğüne telefonla ya da e-posta yoluyla başvurularını gerçekleştiren çocuk, yaşlı veya engelli vatandaşlarına yardım hizmeti sunmaktadır.

Çocuklar için giysi ya da eğitim yardımı söz konusuyken, yaşlılar için ev bakım ihtiyaçları, medikal ihtiyaçlar veya gıda desteği sağlanabilmektedir.

Engelli vatandaşlar için ise yardımı talep edilen medikal malzeme başvuruların akabinde şube müdürlüğünce değerlendirilip destek olunmaktadır.

Başvuru ve bilgi için;

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Şehit ve Gazi Yakınları Şube Müdürlüğü

Mardin ilinde Şehit ve Gazi Yakınlarına yönelik nakdi yardım hizmeti yapılmaktadır. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen şehit ve gazi yakınlarının yapmış oldukları başvurular neticesinde gerekli değerlendirmeleri yapılarak desteklenmektedirler. Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda özellikle şehit, Gazi ve yakınları ön plandadır.

Telefon: 0 (482)213 27 70 – 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Spor Hizmetleri Şube müdürlüğü

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları sadece sosyal yardımlardan ibaret değildir. Spor faaliyetleri de ön plana çıkmaktadır. Mardin ilindeki Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü aracılığı ile belirli zamanlarda spor alanında yetiştirilmek üzere yetenekleri bazında destek talebinde bulunan ailelerin çocuklarına yardım hizmeti sunmaktadır. Yapılan başvurular neticesinde gerekli değerlendirmeler yapılıp destek sağlanmaktadır.

Telefon: 0 (482)213 27 70- 0 (482) 213 27 71

E-posta: sosyalhizmetler@mardin.bel.tr

Mardin Erzak Yardımı

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları içinde en çok merak edilip sorulan konu Mardin gıda yardımı başvurusudur. Bir çok kişi mardin gıda yardımı numarası nedir diye araştırmaktadır. Değerli okurlarımız Mardin Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarını sosyal yardım işleri şube müdürlüğü aracılığı ile yapmaktadır. Yukarıda iletişim bilgilerini verdiğimiz şubeye giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İletişim Bilgileri

Değerli okurlarımız Mardin belediyesinin iletişim bilgilerini yukarıda başlıklar halinde sizlere sunduk. Daha fazla ayrıntılı bilgi almak isterseniz Mardin Büyükşehir Belediyesi internet sitesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları konusunda sizlere daha fazla bilgi vermek isterdik ancak hem belediyenin internet sitesinde hem de sosyal medya hesaplarında yeterli bilgi bulunmamaktadır. Belediyenin sürekli bir yardım politikası var mı anlaşılamamıştır. İnternet sitesinde haberler kısmında belli zaman aralıklarında verilen sosyal yardımlarla ilgili haberler bulunmaktadır.

www.sosyalyardimlar.com ekibi olarak nacizane tavsiyemiz belediyenin faaliyetleri konusunda daha fazla paylaşımlarda bulunmasıdır. Vatandaşların yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olma hakkı vardır. Umarız Mardin Büyükşehir Belediyesi yardımları arttırarak ve daha çok paylaşarak devam ettirir.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu