Diğer YardımlarGüncel Konular

Kızılay Yardım Başvurusu Yap

Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır? Kimlere verilir? Tüm detaylar içeriğimizin devamında.

Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir? Kızılay yardım başvurusundan kimler faydalanabilir? Tüm merak ettiğiniz detaylar içeriğimizin devamında.

Deprem, sel, su baskını gibi doğal afetlerden ötürü mağdur olan vatandaşlar gıda yardımı, çadır yardımı ve giysi yardımı gibi destekler için Kızılay’ın kapısını çalmaktadır. Kızılay, ülkemizde yaşayan ve bu doğal afetlerden ötürü mağdur olan vatandaşlara çeşitli biçimde destek sunmaktadır. Kızılay’ın 81 ilinde Kızılay bulunmakta olup gıda yardımı, erzak yardımı, çocuklara oyuncak yardımı, aşevi yardımı, huzurevi yardımı, Kurban bağışları gibi konularda vatandaşlara umut vaat ediyor.

Ülke genelinde Kızılay’a ait 8 tane öğrenci yurdu, 5 adet giyim merkezi ve kimsesizler evi bulunmaktadır. Kızılay, ihtiyaç sahiplerine Kızılaykart adında sosyal yardım kartı da sunmaktadır. Bu sayede yoksul vatandaşlar sosyal kartları ile market alışverişini halledebiliyor. Yazımızın devamında Kızılay yardım başvurusu hakkında merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Kızılay Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Kızılay Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir
Kızılay Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir

Kızılay tarafından yapılan yardımlar aşağıdaki şekilde gösterilebilir;

 • Giysi yardımı
 • Barınma yardımı
 • Para yardımı
 • Gıda yardımı
 • Beyaz eşya ve mobilya yardımı
 • Aşevi yardımı
 • Çocuklara oyuncak yardımı
 • Çocuklara mama ve bez yardımı
 • Sosyal kart yardımı
 • Öğrencilere yurt yardımı
 • Yaşlılara huzur evi yardımı

Kızılay kendine bağlı olan huzurevlerinde, yaşlı ve sahipsiz vatandaşlara sahip çıkmaktadır. Kızılay aşevine gelen vatandaşlar da burada sıcak yemek yiyerek, ev yemekleri ile karınlarını doyurabiliyor. Kızılay, zaman zaman ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına oyuncak desteği de sunulmaktadır. Aynı şekilde beyaz eşya yardımı, mobilya desteği ve giysi yardımları ile de vatandaşlara sahip çıkıyor.

Kızılay sadece ülkemiz vatandaşlarına değil aynı zamanda diğer ülkelerde bulunan vatandaşlara da destek olmaktadır. Mülteciler ve sığınmacılara destek olarak ülke birliğinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Kızılay muhtaç vatandaşları tespit ederek onlara erzak dağıtmayı da ihmal etmiyor. Gıda kolilerinde makarna, pirinç, yağ, şeker, salça, bulgur ve şehriye gibi ana gıda malzemeleri bulunmaktadır. Kızılay yardımlarına detaylı bir şekilde erişebilmek için https://www.kizilay.org.tr/neler-yapiyoruz/sosyal-hizmetler linkini tıklayabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Kızılay yardım başvurusu kimlere yapılır sorusunu aşağıdaki gibi gösterebiliriz;

 • Herhangi bir sosyal güvencenin bulunmaması
 • Geliri olmayan bireyler
 • Yaşlılar ve kadınlar
 • Engelliler
 • Kronik hastalar
 • Yoksullar
 • İşsizler
 • Mülteciler
 • Afetten mağdur olanlar
 • Evsizler ve kirada yaşayanlar
 • Yetim ve öksüzler
 • Sokakta yaşayanlar
 • Okula giden durumu olmayan vatandaşlar
 • Gazi ve şehit yakınları
 • Suça yönelmiş kişiler
 • Şiddet mağdurları
 • Mevsimlik tarım işçileri

Kızılay Yardım Başvuru Şartları

Kızılay yardım başvuru şartları arasında öncelikli olarak hane gelirinin asgari ücretin 3’te 1’i kadardan daha az olması gerekir. Kızılay yardım şartlarından faydalanmak için aranan bir diğer şart ise ailenin zor geçiniyor olması gerektiğidir. Sosyal güvencesi olmayan ve çalışmayan bireyler Kızılay yardımlarına başvuru yapabilir.

Kızılay Para Yardımı Başvuru Formu

Kızılay para yardımı başvuru formunda kişiye ait bilgiler sorulur. Kişisel bilgileri, mesleği, aylık geliri ve giderlerine yönelik sorular sorulur. Sonrasında form Kızılay tarafından incelenir. Başvuru formunu buradan doldurabilirsiniz.

E-Devlet Kızılay Yardım Başvurusu

Şuan için e-devlet üzerinden Kızılay para yardımına başvuru yapılamamaktadır.

Kızılay Para Yardımı Ne Kadar 2023?

Kızılay para yardımı hanenin muhtaçlık durumuna ve Kızılay’ın bütçesine göre farklılık gösterir. Kızılay para yardımı 2023 yılında 500 TL ile 3500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kızılay Para Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay para yardımı için ALO 168 hattını arayabilirsiniz.

Kızılay Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kızılay yardım başvurusu için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir;

 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Ev kira kontratı
 • Hane bireylerinin mal beyanına ilişkin belgeler
 • Hane bireyleri için SGK’dan alınması gereken işsizlik ve gelirsizlik belgesi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Başvuru sahiplerine ait kimlik kartı ve fotokopileri
 • Ekstra istenebilecek belgeler

Kızılay Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay yardımlarından faydalanmak isteyen bireyler ikamet ettikleri belediyelerdeki Kızılay temsilciğine giderek başvurularını gerçekleştirebilir. Öyle ki Kızılay’ın 81 ilimizde de şubesi bulunmaktadır. Kızılay, ihtiyaç sahiplerinin başvurularını çağrı merkezi üzerinden de kabul ediyor. ALO 168 numarasını arayarak Kızılay başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu numaradan yapılan başvurular ön başvuru niteliğindedir.

Kızılay yardım başvurusunu link üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteden başvurunuzu gerçekleştirmek için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Kızılay web adresi, telefon numarası ve şubelerinin yanı sıra WhatsApp hattı üstünden de iletişime geçmeniz mümkündür.

Kızılay Yardım Başvurusu Sorgulama

Kizilay Yardim Basvurusu Sorgulama

Kızılay yardım başvurusu gerçekleştiren kişiler sorgulama işlemini yine ALO 168 hattından ve temsilciliklerden gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda başvuru sahiplerine SMS üstünden de başvuru sonuçları bildiriliyor. E-devlet üzerinden başvurular kabul edilmediği için e-devlet üzerinden başvuru yapılması da mümkün olmuyor.

Kızılay Yardım Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanacak?

Kızılay yardım başvurusu sonuçları genelde birkaç hafta içinde sonuçlanır. Eğer yoğunluk varsa başvuruların sonuçlanması birkaç ayı bulabilir.

Kızılay Para Yardımı Nasıl Alabilirim?

Kızılay para yardımı almak için ikamet ettiğiniz bölgedeki temsilciliğe gitmeniz gerekir. Para yardımı alıp alamayacağınıza dair detaylı bilgiyi ALO 168 hattını arayarak da öğrenebilirsiniz.

Kızılay Yardımları Ne Zaman Dağıtacak?

Kızılay yardım başvurusu sonuçlandıktan 15 gün sonrasında yardımları dağıtmaya başlıyor. Para yardımları kişilerin PTT hesaplarına yatırılıyor. Gıda ve erzak yardımı, kömür yardımı gibi destekler ise kişilerin evlerine teslim ediliyor.

Kızılay Para Yardımı Ne Zaman Verilecek?

Kızılay para yardımı genelde Kurban ve Ramazan Bayramının hemen öncesinde yapılıyor. Bununla birlikte belli aralıklarda ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapılıyor. Para yardımı başvuru sonuçlandıktan 15-30 gün içinde hesaplara yatırılıyor.

Kızılay Yardımı ve diğer yardımlar hakkında detaylı bilgi almak için YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz;

 

İlgili Makaleler

103 Yorum

 1. Depremzeyeyim 3 cocugum var evim ağır hasarlı yıkilacak hicbir gelim yok para yardımina ihtiyacım var

 2. eşim hepatit b hastasi ikizlerim var küçükler çalışamıyorum kaynamla oturuyorum birde eltimle oturuyorum kaynım tek çalışıyor yetiştiremiyor masrafları çok oluyor faturalar çok yüksek geliyor mutfaktir kuru gıdadır bize birşey kalmıyor eşim yedi aydır işsiz evin taksidi var yerkes kişisel masrafını karşılıyor lütfen yardım edin

 3. 4 çocuk annesi yim sor durumdayım para yardımı yapilmasını istiyorum

 4. Depremzedeyim hiçbir gelirim yoktur yeni evliyim hiç bir eşyam yoktur çalışmıyorum yardıma ihtiyacım var

 5. Kiracaydim depremden dolayı ev eşyalarimin çoğu hasar aldı ve kırıldı hiç bir gelirim yok 3bin TL yardımınızı arz ederim

 6. Adıyaman gölbaşinda oturuyorum evim kiraydi yıkıldı enkazda kaldık 5çocugumla enkazdan çikdim kendimde çocuklarim ağır yaralı eşimden ayriyim hiçbir gelirim yok araştira bilirsin yardımcısı arz ederim

 7. Merhaba ben 3 çocuk annesiyim enküçüğüm 2 yaşında evde şim tek çalışıyor ve adıyamanda yaşıyoruz evimiz ağır hasarlı olduğu için girmeyin diyiyolar sizden ricam para yardımı istiyorum

 8. Slm hic bir gelirim yok sizden yardimlariniz bekliyorum maddi olarak ilgilenirseniz sevinirim beyaz esya yardım istiyorum

 9. Deprem zededeyiz üç tane çocuğum var yardım istiyorum lütfen yardım edin hatay kirkandan yazıyorum

 10. Nakit yardım istiyorum ihtiyacım var çocuklarım için istiyorum

 11. Dört tane çocuğum var üçü okula gidiyor 7 aylık bebeğim var yardım istiyorum çocuklarım için istiyorum lütfen 😞 yardım istiyorum mağdurum benim kullandığım duymuyor cihazı alamıyorum lütfen 😭 yardım istiyorum 😞

 12. Benim 4 tane çocuğum var sizden yardım talep ediyorum teşekkür ediyorum

 13. Eşimin işyeri ramazan dolayısıyla kapalıydı maddi desteğe ihtiyacımız var iki çocuğum var biri yüzde 99 ağır engelli diğeri okuyor maddi destek rica ediyorum.

 14. 3 çocuğum için lütfen desteğinize ihtiyacımız var eşim birclarindan dolayı gecinemiyoruz çok mağduruz lütfen bir yardım eli uzata bilirmisiniz tek isteğim 3 çocuğum un ihtiyaç lari

  1. Merhbalar biz depremzeyiz benim 4 çocuğum var evimiz ağır hasarlı içine giremiyoruz zor durumdayız nakdi para yardımı na muhtacız yardımcı olurmusnz lütfen bize

 15. gida ve nakit yardimina ihtiyacım var eşim çalışmıyor iki tane çocuğum var yardim talebinde bulunuyorum sizden ricam

 16. Depremzedeyim akrabalarimin evinde kalıyorum maddi ve yardıma ihtiyacımız var

 17. Depremzedeyim ve akrabalarimin evinde kalıyorum ve yardıma ihtiyacımız var

 18. 3 cücük annesiyim geçim sıkıntısı çok çekiyoruz 3cicugum için bize yardım eli uzeta bilirmisiniz eşim asgeri ücret ile çalıştığı halde borçlarından dolayı çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyor uz tek isteğim onların ihtiyaçları kıyafet benim için en önemlisi gıdaları para asla değil derdim ben sadece onların da akranlarinin içinde üzgün durmalarina dayanamıyorum lütfen bir yardım eli uzata bilirmisiniz

 19. İyi akşamlar 3 çocuğum var ikisi okuyor eşim çalışmıyor nakit yardımından yararlanmak istiyorum şimdiden teşekkürler

 20. Maddi durumum iyi değil çocuğum yok tedavi göremiyorum bucum var bende para yardımı istiyorum kirada kalıyorum

 21. Benim iki cocgum var gecinmekte zorluk çekiyorum kocam hurdacida çalışıyor destek istiyorum lütfen gıda yardımı kıyafet her türlü destek istyorum ne olursunuz yardımda bulunun kirada oturuyorum

  1. 4 tane çocuğum var okula gidiyorlar okul ihtiyaçlarını karşılayacak durumum yok eşim asgeri ücret alıyor aldığı para yetmiyor bebeğim var bezini alamıyorum ben ev hanımıyım çalışamıyorum çocuklardan dolayı ayrı eve çıkamıyorum borç var diye

 22. Evim kira 3 çocuk okutuyorum eşim calismiyo terzi depremden dolayı 3 ay oldu nakli ve gıda yardımı istiyorum lütfen yardımcı olun

 23. 3 çocuğum var çocuklarım hasta ilaç tedavisi görüyorlar tedavi etmek için sizden fara yardımı istiyirum

 24. Kolay gelsin ben nakit yardımı almak istiyorum annem engelli ve ona bakıyorum bir oğlum var okuyor kiradayız kira ve faturaları ödemekte zorlanıyorum birde annemin ve oğlumun masrafını karışalayamıyorum mümkünse annem içinde bez yardımı da istiyorum sizden cevap bekliyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum

  1. Adıyaman gölbasi ilçesinde oturuyorum evim kiraydi yıkıldı yeni evliydim tüm eşyalarim enkazda kaldı martı durumum iyi deyil hiçbir gelirim yok yardımcısı arz ederim

 25. Ben ve eşim engelliyiz ev kiram 1500 TL dir nakti yardım almak istiyoruz şimdiden teşekkürler

  1. Abla engelliyseniz zaten yeterince yardım aliyosunizdur bnce başkalarının hkkini yemeyin

 26. Nakdi yardım çocuğuma bayramlık almak istiyorum zor geçiniyoruz acil bayrama az kaldi

 27. Benim 4 çocuğum var engelli kızım var eşim vefat etmiş engelli aylığı alıyorum ama yetmiyor çalışamıyorum lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 28. Eşim çalisiyor ama gecimizi sagliyamiyoruz kirada oturuyoruz okula giden çocugum var ihtiyaçları karsiliyamuyoruz maddi desteğe ihtiyacımız var

 29. Eşim çalisiyor ama 3 tane çocugum var geçimimizi sagliyamiyoruz kirada oturuyoruz maddi desteğe ihtiyacımız var

 30. Para yardımı istiyorum eşim çalışmıyor 3tane kızım var bayram için sıkıntıdayim en küçük kızım mama bez kullanıyor yardımlarınızi talep edyorum lütfen bartindan yazyorum

 31. Selam aleyküm benim dortane çocuğum var zor durumdayım ne olursunuz banada yardım edin nakit gıda ne olursa

 32. Merhaba ben 3cocuk annesiyim evim kira bipolar hastasıyım Allah rızası için zor geçiniyorum 1000tlolan nakdi yardım talebinde. Bulunmak istiyorum çocuklarıma kiayaet alamadım bayramlık 0546 840 48 38 derya KESkin

 33. İki çocuğumla yalnız. Bir bayanım işim yok eşim yok lütfen maddi yardım istiyorum

 34. 5cocugum var kirada oturuyorum ikizlerim 5aylik onlar icin bez mama istiyom durumum yok

 35. Madi durumum yok sosyal güvencesi yok eşim sağlık nedeniyle bir yıldır çalışmıyor 2 küçük çocuğum var madi durumum yok yardım istiyorum

 36. Oruç tutuyoruz evimizde hiç erzağımız yok maddi durumumuz yok yardımcı olursanız sevinirim

 37. Eşimden ayriyim 18 yaşında bir tane oğlum var depresyon hastası olduğum icin çalışamıyorum aylık 1100 tl gelirimiz var lütfen yardımcı olursanız çok mutlu olurum nakit paraya çok ihtiyacım var

  1. Ben kirada otuyoruyorum uctane görencim var esim insata calişyor bu zamanda gecinmek cok zor suanda esimin sigortasi yok ikigunge bir ise gidiyor 12 Yasin kizim surekli hastaneye goturuyorum goztepe sizlrden nakit erzak cocuklarim icin kiyafet rabbim sizlerden Allah razi olsun

 38. Beş çocuğum var eşim günlük iş bulursa çalışıyor yoksa issiz gecinemiyoruz bayram nakit parası istiyorum.. hayat çok pahalı yetemiyoruz bilginize arz ederim

 39. Merhaba ben iki tane çocuklar destek yardımı istiyorum Ben eşimden ayrıldığım için iki çocuğuma ben bakıyorum

 40. Eşim 65 yaşında olduğu için ve tansiyondan dolayı bir gözü kör olduğu için çalışamıyor ben gündelikçi olarak çalışıyorum evde 5 kişi kalıyoruz depremzedeyiz ve gecimimiz çok zor

 41. Depremden dolayı ev sahibi bizi evden çıkardı kayinvalidemlerin bahcesinde cadırda kalıyoruz kayinvalidemler 5 kişi bizde 5 kişiyiz toplamda 10 kişi çadırda kalıyoruz durumumuz yok çok zor günlerden geçiyoruz

 42. Depremden dolayı ev sahibi bizi evden çıkardı kayinvalidemlerin bahcesinde cadırda kalıyoruz kayinvalidemler 5 kişi bizde 5 kişiyiz toplamda 10 kişi çadırda kalıyoruz durumumuz çok kötü ev bulamıyoruz kayinvalidemin evide az hasarlı zor durumdayız

 43. Evim kira eşim çalışmıyor 3cocuk annesiyim çok zor şartlar altında geçinmeye çalışıyorum çocuklarım için nakdi ve gıda yardımı istiyorum

 44. Eşim on gündür işsiz ve benimde sağlık sorunlarım var çalışamıyorum ,bir yıl önce bizzat başvuru yapmıştım size ama bir yardım alamadım sizden , ilkokula giden bir kızım var onun için gıda ve maddi yardım rica ediyorum lütfen

  1. Eşimden ayrıldım.2 çocuğum var engelliyim.giysi gıda vr para yardım talep ediyorum

 45. Merhaba
  Benim aylık gelir kaynağım yok.ilçe Sosyal yardımdan 2 ila 2 buçuk ayda bir para alyorum.Aile destek yardımından da 1100 alıyorum.Bir kızımla yaşıyorum.Eğer uygun görürseniz bende maddi durumdan yararlanabilir miyim.

 46. Benim çocuğum yok tedavi göremiyorum maddi durumun iyi değil kirada kalıyorum para yardımı istiyorum

 47. Mrb ben ev hanimiyim 4 cocugum var esim kalp hastası calısmiyor geçinemiyoruz
  Gelirimiz yok lūtfen para yardimcı olun bize
  Allah sizden razı olsun

 48. Eşim asgari ücretle çalışıyor 3 çocuk 2si okuyor biri 2yasinda bayram kıyafet erzak istiyorum

 49. Merhaba 2 çocuğum var maddi durumum iyi değil. Evim kira maddi sıkıntı çekiyorum lütfen yardımcı olun…

 50. Şuan çalışanım yok kiraciyim eşim hasta piskolojik tedavi görüyor zor durumdayim torunlarım yanımda kalıyor maddi ve manevi yardım istiyorum

 51. MATİ DURUM ÇOK KÖTÜ EVİM AGIR HASARLI İKİ TANE AGIR ENGELİ ÇOCUGUM VAR BİRİN MAHAŞIN KESMİŞLER VE 27 YAŞIDA SEKER HASTASI ÇOCUGUM VAR 17 YAŞIDA KALIP HASTASI BİR ÇOCUGUM DAHA VAR VE BUNLAR ÖZEL İTYACILARINI KARŞIYLAMYORUM EVİMDE SOBA YOK HERGÜN ÇOK ÜŞYORUZ BİRDE EVİMDE DUGRU DÜRÜS YEMEK YAPAMYORU KEDİMDE ÇALIŞAMYORUM HASTAYIM AÇİL NAKİT VE GIDA YARDIMNA İTYACIM VAR GERKEN YAPMANIZ ARZI RİCA EDERİM. Not bu benim telefon numaramı 05431054940

  1. Gıda yardımı maddi yardımı talep ediyorum lütfen kızım prematüre doğdu sürekli mama alıyorum çok zorlanıyorum yardım lütfen şimdiden teşekkürler

  1. Şuan çalışıyorum 2 oğlum var maddi manevi sıkıntı çekiyorum yardım yapılmasını saygılarımla arz ederim

  2. Gıda yardımı ve 3000 TL destek istiyorum bebeğim prematüre doğdu sürekli mama alıyorum Zor durumdayiz simdedn teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu