Faydalı Bilgiler

Kaymakamlık Yardımları Nelerdir ?-2020

Kaymakamlık yardımları nelerdir ? Kaymakamlıktan yardım almak için neler yapmalıyız ? Kaymakamlığın verdiği yardımlar kimleri kapsamaktadır ? İşte bu yazımızda bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Hazırsak başlayalım.

Kaymakamlıktan Alınan Yardımlar Nelerdir ?

Kaymakamlıktan alınan yardımları yardım başlıkları altında inceleyeceğiz. Bu kaymakamlık yardımlarını erzak yardımı, engelli yardımları, para yardımı, sağlık yardımları vs. olarak ayrı ayrı inceleyeceğiz.

Kaymakamlık Eğitim Yardımları

Kaymakamlık eğitim yardımları deyince akla ilk gelen elbette ki şartlı eğitim yardımıdır. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı eğitim yardımı olarak eğitim gören çocuklara bu yardımı ulaştırmaktadır.

  • İlköğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 35 TL,
  • İlköğretime devam eden kız öğrenci için aylık 40 TL,
  • Ortaöğretime devam eden erkek öğrenci için aylık 50 TL,
  • Ortaöğretime devam eden kız öğrenci için aylık 60 TL’dir.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı öğrenci yardımı hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaymakamlık Erzak Yardımı

Kaymakamlığın yaptığı diğer bir yardım ise erzak yardımıdır. Muhtaç durumda ki ailelere verilen bu yardımdan faydalanmak için bazı şartları taşımanız gerekmektedir. Kaymakamlık erzak yardımı veya diğer ismi ile kaymakamlık gıda yardımı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Engellilere Kaymakamlık Yardımı

Engellilere kaymakamlık yardımı var mı diye onlarca soru almaktayız. Elbette ki var ! Gerek nakdi yardım olarak gerekse de engelli maaşı olarak bu ailelere destek verilmektedir. Kaymakamlık sağlık yardımlarına son derece önem vermektedir.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı engelli yardımları arasında en çok bilineni engelli maaşıdır.

2022 engelli maaşları 2020 itibariyle şöyle.

Eğer raporunuz(18 yaş ve üstü engelliler için)

%40-%69 arasıysa 537,08 TL

%70 ve üzeriyse 805,62 TL

Eğer engelli olan kişi 18 yaş altıysa bu durumda 18 yaş altı engelli yakın aylığı ödenir ve bu miktar 2020 yılı itibariyle 537,08 TL’dir.(Detaylar)

Kaymakamlık Yardım Parası

Kaymakamlık yardım parası olarak muhtaç durumda ki ailelere nakdi yardım da bulunmaktadır. Kaymakamlıktan para yardımı almak isteyen vatandaşlarda bir takım şartlar aranmaktadır.

Bu şartları taşıyan ailelere kaymakamlıktan yardım parası yatırılmaktadır. Bu yardımın miktarı kaymakamlıktan kaymakamlığa değişmektedir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı para yardımları için başvurma merkezidir. Sosyal yardımlaşmadan para yardımı alanlar sürekli olarak güncellenmektedir.

Kaymakamlığın verdiği yardımlar elbette ki bu kadar değil. Sosyal yardımlaşmada yapılan yardımlar ve yeşil kartlılara verilen yardımları öğrenmek için mutlaka bu yazımızı okumalısınız. Yazımızı okuduktan sonra Kaymakamlık vakıf yardımları konusunda epey bilgi sahibi olacaksınız.

Kaymakamlık yardımları hakkında değerli düşüncelerinizi ve sorularınız mutlaka yorum kısmında bizimle paylaşın.

admin

Toplumsal bir gerçekiğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur.Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu