Arşiv

Kaymakamlık Yardım Sorgulama Yap

Kaymakamlık yardım sorgulama yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Türkiye de bir çok kaymakamlık ve bu kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı bulunmaktadır. Bu kaymakamlıklara her yıl binlerce başvuru yapılmaktadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatını sürdürebilmek için gereken temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan bu vakıflar toplumun omurgasını oluşturmaktadır.

81 ilde bulunan bu kaymakamlıklara ve valiliklere bağlı çalışan vakıflarda onlarca kalem yardım dağıtılmaktadır. Bunlardan bazıları şöyle.

Peki bu yardım kalemlerine başvuru yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını nasıl öğrenebilirler.Gelin artık bu yöntemlere bakalım.

1- e devlet

e devlet kaymakamlık yardım sorgulama işlemlerinde vazgeçemeyeceğiniz yegane kaynak diyebiliriz. e devlet sosyal yardımlaşma vakfından hesabınıza yatırılan yardım miktarlarını da göstermektedir. Yaptığınız sosyal yardım başvuru sorgulama işlemlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunlardan bazıları şöyle:

Kaymakamlık Kömür Yardımı Sorgulama

Kaymakamlık Nakdi Yardım Yardımı Sorgulama

Kaymakamlık Öğrenci Yardımı Sorgulama

Kaymakamlık Para Yardımı Sorgulama

Buraya tıklayarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

2- Alo 144

Özellikle kaymakamlık yardım parası sorgulama işlemlerinde sık sık aranan bu hat aslında bir çok sorunuza cevap verebilecek sosyal yardım hattıdır. Sabah 08:00 ile 18:00 arası hizmet veren bu hat üzerinden bütün sosyal yardımlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

3. Bizzat Başvuru

Vatandaş kaymakamlığa bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına bizzat giderek yardım sonucunu öğrenmesi başvurulacak diğer bir yöntem. Vakıflarda ki yoğunluğa maruz kalmak istemesek de son çare olarak değerlendirilebilir.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Eşim trafik kazası yaptı calışamıyor yardım edin ekmek alacak param yok evi gecindiremiyorum istrat raporu alamıyoruz evi gecimini ben sağlıyorum yetmiyor bir çocugum var yardımcı olun

  2. Bende mağdurum kaymakamlığa yardım başvurusu yaptım hep red geliyor gelirim yok olsa zaten basvurmam magdurum 2cocugumla belediyenin verdiği onun bunun verdigiyle geciniyorum çok zor durumdayım Allah rızası için yardım edin

  3. Durumum yok allah rızası için yardım bekliyorum sızlerden kirami ödeyemıyorum çalışamıyorum çocuğuma bişey alamıyorum sizlerden para ve erzak yardımı yardım bekliyorum sızlerden kıra yardımı allahrızası için yardım bekliyorum sızlerden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu