Belediye YardımlarıDiğer YardımlarGüncel Konular

İstanbul Senin Sosyal Yardım Başvurusu

İstanbul Senin sosyal yardım başvurusunu uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul senin sosyal yardım başvurusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen bir destektir. İstanbul’da ikamet eden kişilerin hayatını kolaylaştırmak adına alınan bir karardır. Tamamı ile ücretsiz olarak verilen İstanbul senin uygulaması İSKİ, İGDAŞ ve İSPARK faturalarınızı ödemenize yardımcı olacağı gibi daha önceki ödenmemiş İSPARK faturalarınızın da ödenmesine destek olur.

İstanbul Senin Nedir?

İstanbul senin uygulaması, belediye tarafından verilen desteklere tek bir sistem üzerinden yararlanmanızı sağlayan bir programdır. Bir nevi yeni nesil akıllı şehir uygulaması olarak da bilinir. İstanbul halkının en çok ihtiyaç duyduğu programların her biri bu sistem üstünde kayıtlıdır. Akıllı telefonunuzdan kolayca bu programa erişebilir, farklı yardımlara başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Senin Ne İşe Yarar?

Her geçen gün gelişen ve son teknolojiye uyumlu olan İstanbul Senin uygulaması ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz;

 • İstanbul senin her ay bedava 60 GB internet paketi
 • İş ayarlayarak iş ilanı da verebilirsiniz.
 • İstanbulkart kartınıza bakiye yüklenebilir.
 • İstanbulkart bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.
 • İSPARK otoparklarındaki yoğunluğu kontrol edebilirsiniz.
 • Otobüsüm nerede ile otobüsünüzün nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
 • Tüm sorun ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.
 • İBB sosyal yardımlarına başvuru yapabilirsiniz.
 • İstanbul senin burs başvurusu yapabilirsiniz.
 • Eğitim yardımı ve kırtasiye yardımına başvuru yapabilirsiniz
 • Askıda fatura bırakabilirsiniz.
 • Askıda fatura ödeyebilirsiniz.
 • İSKİ ve İGDAŞ faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 • Hamidiye su siparişi verebilirsiniz.

İstanbul Senin Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Senin yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar İstanbul Senin uygulamasını telefonuna indirmelidir. Üye olduktan sonra Yardım Başvurusu butonuna tıklayarak buradan başvurmak istediğiniz yardımı seçebilirsiniz. İstanbul Senin yardım başvurusuna sadece İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar başvurabilir.

İstanbul Senin Burs Başvurusu

İstanbul Senin Burs Başvurusu
İstanbul Senin Burs Başvurusu

Okuyan kişinin kendisi ya da ailesi, İstanbul Senin uygulaması sayesinde burs başvurusunda bulunabilir. İBB Genç Üniversiteli Yardımı başvurusu ile pek çok öğrenci burs yardımı alabiliyor. Hemen 4.500 TL Burs yardımında bulunmak mümkündür.

İstanbul Senin Askıda Fatura

İstanbul Senin uygulaması ile faaliyete geçen askıda fatura yardımı, ihtiyacı olan vatandaşların çok işine yaramaktadır. Askıda fatura yardımından faydalanmak için uygulamaya giriş yaparak fatura bırakabilirsiniz.

İstanbul Senin Sen Oku Diye Eğitim Yardımı

İlk, orta ve lise öğrencilerine verilen sen oku diye eğitim yardımı başvurusu ve başvuru sorgulamak için İstanbul Senin uygulamasına üye olarak Sen Oku Diye sayfasına girmeniz yeterlidir.

İstanbul Senin Kırtasiye Yardımı Başvurusu

İstanbul Senin Kırtasiye Yardımı Başvurusu
İstanbul Senin Kırtasiye Yardımı Başvurusu

İstanbul Senin kırtasiye yardımı her sene eğitim öğretim başlamadan önce öğrencilere verilmektedir. T.C kimlik numarası ile üye olduktan sonra hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

İstanbul Senin Uygulaması İndir

İstanbul Senin uygulamasını indirmek için App Store, Google Play ve AppGalery üzerinden indirebilirsiniz.

İstanbul Senin Uygulaması Açılmıyor Neden?

İstanbul Senin uygulaması açılmıyor sorunu özellikle eğitim öğretim yardımı almak isteyen kişilerin şikayet ettiği bir durumdur. Çok fazla kişi aynı anda giriş yapmaya çalıştığı için sorunlar yaşanabilmektedir. İstanbul Senin uygulaması üzerinden Canlı Destek butonuna tıklayarak sorununuzu iletebilirsiniz. Şifreniz ve tüm bilgileriniz doğru olmasına rağmen uygulamaya giriş yapamıyorsanız https://istanbulsenin.istanbul/iletisim/ linkini tıklayabilirsiniz.

İstanbul Senin İletişim Telefon Numarası

İstanbul Senin iletişim için yukarıdaki linki tıklayabileceğiniz gibi ALO 153 numarasını da arayabilirsiniz.

İstanbul Senin Uygulaması Güvenli mi?

İstanbul Senin Uygulaması İstanbul Belediyesi tarafından tasarlanan bir uygulamadır. Bu nedenle son derece güvenilir demek mümkündür. İnternetin olduğu her yerden bu uygulamaya erişebilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi İçin YouTube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz;

İstanbul büyükşehir belediyesinin dışında diğer büyükşehir belediyelerinin yardımlarına da burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu