Belediye Yardımları

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Ve Sorgulama

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında tüm merak edilenler içeriğimizin devamında mevcut. İsparta belediyesinin bütün sosyal yardımları için lütfen yazımızı baştan sona kadar dikkatlice okuyunuz.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu vatandaşlar tarafından merak konusudur. Belediye sınırları içerisinde yaşayan ve  temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli durumu olmayan, yine asgari yaşam standartlarına sahip olmayan kişiler için Isparta Belediyesi sosyal yardımları ile bir nebzede olsun vatandaşların rahat etmesini sağlamaktadır.

Hayatlarını sürdürme konusunda zorluk yaşayan yoksul, kimsesi olmayan, fakir, hasta, yaşlı ya da  engelli kişiler için durumları baz alınarak çeşitli biçimlerde ve oranlarda Isparta Belediyesi yardımları düzenli olarak sunulmaktadır. Sizler için bu yardımların neleri kapsadığını ve nasıl erişilebileceğine dair cevapları bu yazıda bir araya getirdik.

Birçok belediyenin muhtaç duruma düşmüş olan vatandaşları için ortak bir programlama hâlinde sürdürdüğü  yardım çalışmalarına aynı düşüncelerle katılım sağlayan Isparta Belediyesi para yardımı ya da  gıda yardımı gibi yardım çeşitlerinin haricinde ayni yardımlarla da yoksul olan vatandaşlara ulaşmayı hedeflemektedir. Ayni yardımlar içerik olarak;

  • Kıyafet
  • Kırtasiye malzemesi
  • Temizlik ürünleri
  • Tıbbi araç ve gereçler
  • Yakacak
  • Kırtasiye malzemesi
  • Evde bakım hizmeti

Şeklinde  sunulmaktadır. Sadece eşya ya da nakit olarak değil, hizmet bakımından da vatandaşlarının yanında her zaman duran belediye, ruhsal, fiziksel ya da zihinsel sorunlardan ötürü topluma entegre olmada zorluk yaşayan kişilere değişik biçimlerde destek sunmaktadır. Bakım, koruma, sağlığı iyileştirmeye ya da kişisel danışmanlık gibi özel hizmetlerle daha çok engelli kişilerin topluma kazandırılması öncelikli amaçtır.

Isparta Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

İşini kaybetmiş, gelir durumu yetersiz olan ve bunun gibi farklı sebeplerden dolayı ekonomik olarak zorluk yaşayan kişiler için öncelikli grup olarak belirleyen belediye, bu kapsam içerisinde Valilik ve Kaymakamlıklar Sosyal ve Dayanışma Vakıfları ile ilçe belediyelerinden almış ldukları desteklerle yardım seferberliği yapmaktadır. Buna bağlı olarak sigorta kaydı ya da düzenli gelir sağlayan bir işinin olmadığı tespit edilen kişilere hem nakit olarak hem de gıda kolisi olarak yardım desteği sunulmaktadır.

Medikal cihaz ya da tıbbi araç ve gereç desteği almak isteyenlerin engelinin ne kadar olduğuna ya da kronik hastalık teşhisine kadar heyet kurulundan rapor alması son derece önemlidir. Giyim konusunda ya da kırtasiye malzemesi gibi ayni yardımlar içinse evde bulunan öğrenci, hasta, gazi, mahkum, şehit vb. çzel durumu olanların bilgileri sunulmaktadır. Yetkililer muhtaçlık sebebi olarak gösterdiğiniz özel durumları inceledikten sonra, verilecek olan yardıma buna bağlı olarak karar vermektedir.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır
Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Yardım başvurusu yapmanın en etkili yöntemi belediye binasına gitmektir. Bizzat başvuru  yapmak isteyenler binada yer alan Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile  görüşme sağlayabilir, burada form doldurabilir ya da istenen belgelerin tamamını öğrenme fırsatı bulabilirler. Isparta Belediyesi gıda kolisi yardımı almak için başvuruda yapacak olanlar ise süreç kendileri adına nispeten daha hızlı ve kolay olduğu için doğrudan telefon numarası üzerinden ya da sosyalyardimisleri@isparta.bel.tr şeklindeki mail adresine mesaj göndererek yapabilirler.

Isparta Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Başvuru yapmak için yetkili kişiler ile görüşme sağladığınız takdirde ilk olarak kendinizin formunu, yoksa vekaleten mahalle muhtarının veya yakınların doldurması istenen bir form sunmanız istenecektir. Bu formla Isparta Belediyesi yardım başvurusu işlemini gerçekleştiren vatandaşın bireysel olarak, gelir ya da eğitim durumuna, hanedeki diğer vatandaşların genel sağlık ve gelir durumuna dair bir takım bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Isparta Belediyesi yardım başvurusu formu için https://isparta.bel.tr/iletisim linkini tıklayabilirsiniz.

Isparta Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile görüşme yapmak ve merak edilenleri sormak, süreç ile ilgili kişisel sorularınıza cevap bulmak ya da direkt olarak başvuru yapmak  için (0246) 211 60 00 şeklindeki numarayı arayabilirsiniz. TC kimlik numarasının söylemesinin ardından herhangi bir sorgulama yapılmadan en hızlı şekilde gönderilen gıda kolilerini almak için süreç daha kolay bir hâle gelmektedir. Yine bu vatandaşlar 0246 211 61 23 numarasını çevirerek istediği desteği alabilir.

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı
Isparta Belediyesi Gıda Yardımı

Her zaman belli dönemlerde yardım yapmak kaydıyla ihtiyaca bağlı olarak yıl boyunca dağıtımına devam edilen Isparta Belediyesi gıda kolisi pek çoğu vatandaş için büyük bir önem oluşturmaktadır. TC numarasıyla başvurusunu yapmış vatandaşlara sosyal güvencesinin olmadığının tespiti halinde doğrudan gıda paketi verilmekte, bu doğrultuda her yıl binlerce aileye temel he kuru gıda yardımı yapılmaktadır.

Isparta Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından  tespit edilen  veya muhtarlıkla ismi bildirilen kişilere  sunulan dar gelirli vatandaşlara  rahatlık sağlayan Isparta Belediyesi gıda kolisi ve erzak kolisi  bu ailelere bizzat yetkililer tarafından teslim edilmektedir.

Isparta Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Isparta Belediyesi erzak yardımı  her yıl Ramazan ayında ve Kurban Bayramından önce Isparta içinde ikamet eden temel ihtiyaçlarını  karşılama gücü bulunmayan ve hayatlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte  zorluk yaşayan yoksul, muhtaç, yetim ve engellilere  yapılan bir yardımdır.

Isparta Belediyesi Süt Yardımı

Isparta Belediyesi süt yardımı çocuğu olan ailelerin  süt içme  alışkanlığa kazanması hem de sağlıklı  beslenmeleri amacı ile  yapılan bir yardımdır. Belediye tarafından 3 ile 6 yaş aralığından çocuğu  bulunan evlere verilen süt yardımı şimdilik yapılmasa da ileride yapılması planlanmaktadır.

Isparta Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Isparta Belediyesi yardım kartı  tek seferlik değil, düzenli olarak  para ve gıda yardımı ihtiyacı olan ailelere gıda kolisi ve erzak kolisi  götürmek yerine bu yardım kartları dağıtılmaktadır. Isparta Belediyesi yardım kartı ile hem yardım  yapılan vatandaşın rencide olmaması hem de  istediği şekilde alışveriş yapma imkanı sunulmaktadır.

Isparta Belediyesi yardım kartının içine aylık olarak yüklenen bakiyeleri  istediğiniz şekilde gıda alış verişi için market ve bakkallarda  harcayabilirsiniz. Evimizdeki eksikleri giderip, rahat bir nefes alabilirsiniz.

Isparta Belediyesi Yardım Kolisi

Isparta Belediyesi yardım kolisi tek sefere mahsus olarak ya da düzenli bir şekilde dağıtılmaktadır. Her hangi bir gelir imkanı olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan kişilere Sunulan yardım kolisi almak için Isparta Belediyesi sosyal yardımlaşma birimi ile iletişim kurabilirsiniz. Isparta Belediyesi yardım başvurusu için siz de gerekli bilgileri ilgili iletişim kanallarından hemen alabilirsiniz. YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu