Faydalı Bilgiler

İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak ?

2023 İŞKUR Maaşları Ne Zaman Yatacak cevaplar içeriğimizde. Lütfen yazımızı baştan sona kadar dikkatlice okuyarak kafanıza takılan soruları yorumlar kısmından bizimle paylaşınız!

İŞKUR maaşları ne zaman yatacak sorusu çoğu kişi tarafından sorulur. Kurumun belirlemiş olduğu ödeme planı dahilinde söylenen tarihtir. ‘’İŞKUR maaşları ne zaman yatacak?’’  şeklinde ki sorular, kurumun eğitim programlarına dahil  olan kişiler tarafından araştırılan konulardan birisidir. İŞKUR eğitim ücretleri, programa  dahil olan kursiyerlerin hesaplarına İŞKUR tarafından yatırılmaktadır.

İŞKUR, meslek kazandırma kursları kapsamında birçok program yapılır. İŞKUR tarafından iş arayan kişiler için  yapılan programlara ve kurumun sağladığı destekleri  detaylı bir şekilde bilmek gerekir. En çok merak edilen konular şu şekildedir;

 • İŞKUR işsizlik maaş hesaplama
 • İŞKUR TYP
 • İşsizlik ödeneği koşulları

Bu yazıda İŞKUR eğitimleri, bu eğitimlerin şartlarının nelerdir ve ne kadar ücret verildiği hakkında kapsamlı bir rehber  sunduk. Yazımızın devamından tüm  ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

İŞKUR Maaşı Nedir
İŞKUR Maaşı Nedir

İŞKUR Maaşı Nedir?

İŞKUR’un düzenlemiş olduğu eğitim programları  kapsamında işe girenler,  almaya hak kazandıkları sürelerinden itibaren 30 gün içerisinde maaş alabilirler. Bu program  aralığında verilen maaşlara İŞKUR maaşı denilir. İŞKUR Eğitim Programı’’ kapsamında bağlanan maaş ile İŞKUR işsizlik maaşı birbirinden farklı şeylerdir. İŞKUR eğitimleri kapsamında  bağlanan aylık, işsizlik maaşından  farklı özelliklere sahiptir. İŞKUR eğitim programı,  gençlere meslek kazandırmayı amaçlayan bir sistemdir. İşsizlik maaşı ise  daha farklı koşulları taşıyan bir ödenektir.

2023 İŞKUR Maaşı Ne Kadar?

 • İş arayan konumunda olan kişiler için günlük : 280,00 TL,
 • İŞKUR öğrenciler için günlük : 244,00 TL,
 • İşsizlik maaşı alanlar için günlük : 163,00 TL,
 • Gelecek meslekleri için günlük ödeme : 280,00 TL

Bu  ücretler baz alındığında aylık İŞKUR maaşınızın ne kadar olduğunu bulabilirsiniz. İŞKUR kursiyer ücretleri ile alakalı kapsamlı anlatıma ilgili  yazıdan da ulaşabilirsiniz.

İŞKUR Maaşı Nasıl Hesaplanır?

İŞKUR eğitimleri  programların da  eğitim görüp meslek edinenlere verilen maaşın hesaplaması çalışma saatlerine göre belirlenir. Buna göre;

 • Günde en az 5, en çok 8 saat mesai yapılmalıdır.
 • Haftada en cok 6 gün çalışılmalıdır.
 • Haftalık en fazla 45 saat mesai yapılmalıdır.
 • Aylık çalışılan toplam süreye göre maaşınız hesaplanır.

İŞKUR Maaş Şartları Nelerdir?

 • İŞKUR kaydının bulunması
 • Emeklilik durumu olmaması
 • Son 30 gün içerisinde sigorta priminin yatırılmaması
 • 15 yaşını geçmiş ve 29 yaşından küçük olmak.
 • İşveren ile 1. Ve ya 2.dereceden akrabalık bulunmaması
 • NOT: İŞKUR’a kayıt yaptırmadıysanız nasıl kayıt olmanız gerektiğini bilmiyorsanız, ilk olarak bunu sorunsuz yapmanız gerekir.

İŞKUR Eğitim Ücreti Nedir?

‘’İŞKUR Eğitim Programı’’ için sağlanan eğitimlerde ‘’zaruri gider’’ olarak hesaplama yapılır ve bu şekilde eğitim ücreti ödenir.  Bilişim ve imalat sektöründe en çok 6 ay süreyle, farklı sektörlerde en fazla 3 ay süreyle hesaplara yatırılan paradır. İŞKUR eğitim programı ile ilgili yazılar okuyarak detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İŞKUR Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR eğitim başvurusu, kurumun 81 ilde yer alan müdürlüklerine yapılır. İnternet üzerinden başvuru hizmeti bulunmaz. İŞKUR eğitim programından ayrılmayı  düşünüyorsanız, bu konuda hazırlamış olduğunuz ilgili yazıyı okuyabilirsiniz. Detayları okuduktan sonra, İŞKUR profil oluşturma ve kayıt işlemlerini pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

İŞKUR Maaşları Nereden Çekilir ?

İŞKUR maaşlarının yattığı yer; PTT şubeleridir. İşsizlik maaşı alan kişiler kimlik belgeleri ile birlikte her ayın 5’inden sonra PTT şubelerine gittiklerinde maaşlarını çekebilirler. Daha sonra İŞKUR üzerinden hesap bilgilerini güncelleyip işsizlik maaşlarının kendi hesaplarına yatırılmasını talep edebilirler. İŞKUR eğitim programları kapsamında maaş almak isteyenler de İŞKUR’a vermiş  oldukları hesap bilgilerine göre hesaplarının olduğu herhangi bir bankadan İŞKUR maaşı alabilirler. 2023 İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatacak bilgi almak isterseniz YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu