Belediye Yardımları

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında merak edilenler içeriğimizin devamında.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama hakkında en doğru bilgi içeriğimizde. Iğdır bilindiği üzere, genel olarak halkın tarım ve hayvancılık ile geçirdiği Doğu illerinden biridir. Buna bağlı olarak dönemsel olarak yardımlara ihtiyaç artışı olmakla birlikte, Belediye tarafından durumu kötü olan tüm vatandaşların yanında olmak için hizmet sunmaktadır. Iğdır Belediyesi yardımları geniş bir alana yayılır ve farklı şekillerde yapılır.

Siz de Iğdır Belediyesi yardım başvurusu yapmak istiyorsanız merak ettiklerinizi öğrenebilir ve bu yardımlardan hemen yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Iğdır Belediyesi gıda yardımı, Iğdır Belediyesi yakacak, giyecek ve erzak yardımı gibi konularla ilgili olarak Iğdır Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır konusunda detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Iğdır Belediyesi yoksul, kimsesiz ve dar gelirli olan vatandaşlara destek vermek için ilk olarak ayni yardımlar yaparken, bu çerçevede gıda ve erzak dağıtımlarına da yer vermektedir. Beslenme ihtiyaçlarını gerektiği gibi karşılayamayan kişilere içerisinde kuru erzakların yer aldığı paketler dağıtarak, bu paketlerle evde değişik ve besin değeri yüksek yemeklerin yapılmasına katkı sağlanmaktadır. Yine şehir Doğu’da yer aldığı için kış aylarının zor geçtiği bu ilde yakacak yardımları da en önemli belediye yardımları arasında yer alır.

Eğitim hayatına devam edemeyen öğrencilere yapılan maddi ya da ayni yardımlar ise dikkat çeken bir diğer yardım türü olmasının yanı sıra;  bu muhtaç ailelere çizme, bot, kaban, kazak gibi kıyafetler ile yorgan, battaniye gibi yine kış ayları kolaylık sağlayacak ürünlerde dağıtmaktadır.

Iğdır Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Iğdır Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir
Iğdır Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir

Iğdır Belediyesi yardımları için başvuru yapan vatandaşlar, çeşitli sebeplere bağlı olarak yardım alabilir. Mesela medikal cihaz kapsamında bulunan hasta yatağı, tekerlekli sandalye gibi yardımlar için engelli raporunun olması, eğitim desteği için öğrenci olunduğuna dair belge, nakit yardımları için muhtarlıktan alınmış olan yoksulluk belgesi önemlidir.

Temelde yoksul ve geçimini bağımsız olarak sağlayamayacak olan kişiler ilk öncelik verilen kişiler olarak görülür. Bu çerçevede kendi kişisel bakımını yapamayan vatandaşlar, hasta ve yaşlılar ile işsiz olan, iş kaybeden, kaza veya afetler nedeniyle işsiz kalmış kişiler,  Iğdır Belediyesi sosyal yardımları alma hakkını bulur.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Hem binaya bizzat gidenler, hem de internet üzerinden üyelik oluşturanlar Iğdır Belediyesi yardım başvurusu için kişisel bilgileri, diğer hane halkının durumunu, yardım talebinin sebeplerini ve istenen yardım türünü doldurduğu bir formla hemen başvuru yapabilir. Belediye görevlileri formda yer alan temel bilgileri detaylı bir şekilde kontrol eder ve bu doğrultuda hangi yardımın yapılacağına karar verir.

Gerek duyulursa yardım başvurusu yapılan haneyi yerinde görmeyi tercih eden görevliler, tüm incelemelerini bir araya getirdikten sonra hemen yardımları belirler. Bu sebeple öncelikle Iğdır Belediyesi yardım formu tamamen eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Olur?

Iğdır Belediyesi çalışanlarına hangi platform üzerinden ulaşım sağladıysanız, Iğdır Belediyesi yardım başvurusu sorgulamalarınızı da bu yine aynı alanda yapmanız gerekecektir. Yani internet üzerinden başvuru yapanlar e-belediye sistemine kişisel bilgiler ile giriş yapabilir, telefonla iletişim kurarak görevlilere danışıp, bu şekilde başvurunun ne zaman sonuçlanacağını, nasıl bir sonuç alındığını hemen öğrenebilirler.

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası
Iğdır Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Yardımlarla alakalı bilgi sahibi olmak veya doğrudan talepte bulunmak için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün numarası olan 476 227 4833 telefon numarasını arayabilirsiniz. Bu numaraya mesai saatleri içerisinde ulaşabilir, aynı zamanda santral numaraları olan 0476 227 6553 ve 54’ü de arayabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Gıda Yardımı

Kışın zor ve ağır şartlarda geçtiği ve doğunun soğukluk bakımından önemli bir şehri olan Iğdır’da özellikle kış mevsiminde yapılan yardımlar daha çok talep görür. Bundan dolayı kötü kış şartlarında sağlıklı beslenme imkanı olması istenen vatandaşlar gıda ve erzak yardımı başvurusu da yapabilir. Bu doğrultuda sunulan kuru gıda kolilerinden alabilir, eğer evde yemek pişirme imkanı bulunmuyorsanız, belediyeye bağlı olan aşevlerinden günlük sıcak yemek yardımı alabilirsiniz.

Iğdır Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Iğdır Belediyesi gıda yardım başvurusu almak için Iğdır Beyaz Masa yardım hattı numarası olan 153’ ü arayıp bilgi alabilirsiniz.  Yine bu hat üzerinden başvuru yapıldığı gibi, yapmış olduğunuz başvurunun sonucuna da ulaşabilirsiniz. Yardımlar belirli zamanlarda ya da düzenli olarak yapılabilir.

Iğdır Belediyesi Yardım Kolisi Nasıl Alınır?

Iğdır Belediyesi yardım kolisi belediyenin özellikle her yıl  Ramazan ayında ve Kurban bayramında Iğdır İlinde ikamet eden vatandaşlara bizzat dağıtılmaktadır. Ramazan ayı başlamadan önce belirlenen yada başvuru yapmış olan kişilere sunulan yardım kolisi almak istiyorsanız Beyaz masa yardım hattı alo 153 numarasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Ramazan ayında geniş bir içerikle verilen yardım kolisi belediye tarafından tespit edilmiş olan adreslere görevliler tarafından verilmektedir. Iğdır belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama için siz de arayabilir, detayları hemen öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu