Güncel Konular

İBB’den Yeni Evleneceklere Müjde! Evlilik Desteği Geliyor

İBB evlilik desteği nasıl alınır? Hangi Şartlar vardır?

İmamoğlu tarafından yapılacak açıklamaya göre 2023 yılında yeni evlenecek olan 10 binden fazla çifte 7.000 TL evlilik desteği verilecek. Herkesin heyecanla beklediği haber geldi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu evlilik desteği projesini başlattığını duyurdu. Twitter hesabından da hemşehrilerine zor günlerden geçildiğini ve bu zor günlerin üstesinden bu tarz projeler sayesinde her birlikte çıkacağını anlattı.

Evlilik Desteği Parası Gelinin Hesabına Yatırılacak

İBB, gösterdiği destekler ile vatandaşlara güzel haberler vermeye devam ediyor. Nisan ayının yeni müjdesi ise yeni evlenecek çiftlere verilecek 7.000 TL para yardımı oldu. İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahibi çiftlere 7.000 TL  nakdi yardım sağlanacak. Bu yardımın verilmesi için çiftlerin iş durumu, ikamet ettikleri adres ve ihtiyaç durumları tespit edilecek. Şartları karşılayan çiftlere verilecek olan maddi yardım gelinin hesabına yatırılacak.

Evlilik Desteği İçin Hangi Şartlar Aranıyor
Evlilik Desteği İçin Hangi Şartlar Aranıyor

Evlilik Desteği İçin Hangi Şartlar Aranıyor?

Evlilik desteği için aranan şartların arasında değerlendirmeye tabi tutulacak çiftlerin 3 ay içinde evlenmeleri yer alıyor. Aynı şekilde çiftlerin İstanbul’da ikamet ediyor olmaları ve sosyal denetlemeleri geçmeleri gerekiyor. Çiftlerin daha önce boşanmalı bir evlilik geçirmiş olmaları 7000 TL para yardımı almaları için herhangi bir engel teşkil etmiyor. Başvurular ALO 153 hattı üzerinden veya  sosyalyardim.ibb.gov.tr  linki üzerinden yapılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu