Diğer Yardımlar

İBB Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İbb yardım çeki nasıl alınır ? İbb yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır ? İbb sosyal yardım başvurusu nasıl yapılmaktadır ? ibb sosyal yardım başvurusu ne zaman ? İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ne zamana kadar devam edecek ? İbb eşya yardımı kimlere veriliyor,başvuru ve sorgulama nasıl yapılır ?

İBB yardım çeki İstanbul da maddi imkansızlıklar içinde bulunan vatandaşların merak ettiği konuların başında gelmektedir. İstanbul da ki yaşam koşulları göz önüne alındığında vatandaşların, İBB yardım çeki yardımından faydalanmak istemesini anlamak zor olmasa gerek.

Bu yazımız da size İBB yardım çeki nasıl alınır ? İBB yardım çeki başvurusu nasıl yapılır ? “İBB yardım kartı ” da denen” İBB yardım çeki” nasıl alınır ? Gibi soruların hepsine tek tek cevap vereceğiz.

İBB Yardım Çeki Nedir
İBB Yardım Çeki Nedir

İBB Yardım Çeki Nedir ?

Belediyelerde sosyal hizmetler bölümü ,ihtiyaç sahibi vatandaşların maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kurulmuş olan bölümlerdir. Sosyal hizmetler bölümünün yoğun şekilde çalıştığı belediyelerin başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi gelmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi maddi imkansızlıklar içinde bulunan vatandaşlara yardım çeki vermektedir. Bu yardım çeki yada diğer ismi ile nakdi yardımın dışında halk arasında İBB yardım çeki yada İstanbul kart olarak bilinen “Sosyal Destek İstanbul kart yardımı da bulunmaktadır.

Peki İBB yardım çekine nasıl başvurulur beraber bakalım.

İstanbul Belediyesi Yardım Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İstanbul belediyesi sosyal hizmetler daire başkanlığının muhtaç durumda ki ailelere sadece nakdi yardım vermediğini de hatırlatalım. Ayrıca vatandaşlara İBB sosyal yardım kartı , göç yardımı ve eğitim yardımı gibi yardım kalemlerinde de yardım etmektedir. Bu konuyu daha önceki yazımızda incelemiştik.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası
Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı Telefon Numarası

İBB yardım çeki başvurusu için Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine veya 444 00 93 telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

( Ayrıca yeni başlatılan ibb birlikte başaracağız başvurusu için de burayı tıklayabilirsiniz.)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu yapanların araştırılmasını yaptıktan sonra uygun gördüğü ailelere maddi yardım vermektedir.

Beyazmasa.ibb.gov.tr Başvuru Sorgulama

İBB yardım başvurusu sorgulama için 444 00 93’ü arayabilirsiniz yada e-devlet belediye yardım sonucu sorgulama ekranlarından yapabilirsiniz. İBB yardım sorgulama işlemlerini öğrendikten sonra şimdi de yardım miktarına bakalım.

Peki yardım miktarı ne kadar ?

Yapılacak olan yardımın miktarı ailenin durumuna göre değişmektedir.

İstanbul belediyesinin yaptığı yardım kalemleri şöyle:

İBB Yardım Kalemleri

Sosyal Yardım Kartı İstanbul Kart
Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine veya 444 00 93 telefon numarası üzerinden, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, ekiplerimiz tarafından tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımız yardımlarını anlaşmalı zincir marketlerde kullanabilmektedir.

Nakdi Yardım
Sosyal Yardım Birimine, bizzat müracaat ederek kayıtları alınan ailelerimiz, ekiplerimiz tarafından tespitleri yapılıp değerlendirmeye alınır. Yardım kararı çıkan vatandaşlarımız yardımlarını kolay ve huzurlu bir şekilde almaları sağlanmaktadır.

Göç Yardımı
İstanbul’a çeşitli nedenlerle gelmiş, ekonomik ve sosyal olarak şehirde tutunamayan insanlarımızın geri dönüşlerini sağlamaya yönelik vatandaşımıza hizmet veriyoruz. 2014 yılı Kasım ayından itibaren Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Tersine Göç Projesi kapsamında ailelerin göç etmelerini sağlanmaktadır.

Eğitim Yardımı
İstanbul’daki ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören Engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz, öğrencilerin tamamına durumlarını belgelemek koşuluyla yılda bir kereye mahsus nakdi eğitim yardımı yapılmaktadır.

ibb

İstanbul belediyesinde aktif olarak çalışan bir diğer birim ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüdür. Kadın Koordinasyon Merkezi eşya yardımı, mefruşat ve giysi yardımlarının yanında Şiddet Mağduru Kadınlara Destek de sağlamaktadır. Kadın Koordinasyon Merkezi eşya yardımı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İBB Yardım Çeki Başvuru Formu

E-devlet yolundan da başvuru yapılsa Sosyal Yardımlaşma Derneği veya belediyeden de başvuru yapılsa mutlaka başvuru formu doldurmak gerekir. Forma tamamen doğru bilgiler girmek gerekir. Kurum size gerekli evrakları gönderecektir. Form ile birlikte istenen evrakları da eksiksiz bir şekilde hazırlamak gerekir. 

İBB Yardım Çeki Limiti Ne Kadar 2023

İBB yardım çeki limiti kişilerin muhtaçlık durumuna göre, hanede yaşayan kişi sayısına göre ve gelir durumuna göre farklılık gösterir. Örnek vermek gerekirse herhangi bir işi olmayan ve SGK’sı bulunmayan 4 kişilik haneye bakmakla yükümlü kişilere aylık 1500 TL, düzenli geliri olan ve 5 kişilik haneye bakmakla yükümlü bireylere aylık 1000 TL verilir. İşsiz vatandaşlar ise bu yardımda önceliklidir. 

İBB Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Asgari ücretin 1/3’ü altında kalan aileler İBB yardım kartından faydalanabilir. İşsiz ve duruma muhtaç olan bireyler öncelikli olarak yardımdan faydalanıyor. Bunun dışında aşağıdaki kişiler İBB yardım kartından faydalanabilir;

 • İşsiz ve muhtaç bireyler
 • Dar gelirliler
 • Engelli bireyler
 • Boşanan ya da eşi vefat eden dul kadınlar
 • Afetzedeler
 • Muhtaç asker yakınları
 • Şehit ve gazi yakınları
 • kimsesizler 
 • Kronik hastalıktan ötürü çalışamayanlar
 • Duruma muhtaç ailelerin üniversite okuyan çocukları

İstanbul Yardım Kart Bakiye Sorgulama

İstanbul yardım kartınızın bakiyesini https://www.istanbulkart.istanbul/ linkinden öğrenebilirsiniz. Ancak e-devlet üzerinden İBB yardım kartı bakiyesi sorgulanamaz. 

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

İBB sosyal yardım kartının geçerli olduğu marketler şu şekildedir;

 • BİM
 • A101
 • ŞOK
 • Migros
 • Carrefoursa
 • Çağrı 
 • Onur
 • Rammar
 • KİM
 • Happy Center

İBB Sosyal Yardım Çeki Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

İBB sosyal yardım çeki başvurusu için gerekli evraklar şu şekildedir;

 • TC kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 • Fakirlik belgesi
 • Kirada oturanlar için kira kontratı
 • Gelir belgesi

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenir?

Başvurusu kabul edilen kişilerin sosyal yardım kartları ikametgah adreslerine gönderilir. İlk seferde yardım sahibinin kartına 200 TL yatırılır. Kart kullanıcıları 24 saat içinde kartları kullanmaya başlayabiliyor. Her ayın 1’inde de bakiye güncellemesi yapılıyor. 

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Gelecek?

İBB sosyal yardım kartı başvurusunun sonuçlanması ortalama 1 ay sürüyor. Bazen bu süre uzayabiliyor çünkü yoğunluğa göre karar veriliyor. Genelde Eylül ayı başında kartlar teslim ediliyor. 

İBB Eşya Yardımı Veriyor Mu?

IBB Esya Yardimi Veriyor Mu
Boho style living room with wicker chair,sofa,table and pampas in the pot on white wall background.3d rendering

İBB eşya yardımı yapan nadir belediyelerden. İbb eşya yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar aşağıda paylaştığımız iletişim numaralarından İBB’ye ulaşabilir.

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer yeşil kartlı iseniz ve hangi yardımları alabileceğinizi bilmiyorsanız ” Yeşilkartlılara verilen yardımlar “adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

İBB Yardım Çeki Başvuru Adresleri

İBB yardım çeki konusunda yukarıda ayrıntılı bir açıklama yaptık. İBB yardım çeki başvuru işlemleri için aşağıda ibb ye ait başlıca adres ve telefonları paylaşıyoruz. Sizler de yardım kartı için bu adreslerden başvuru yapabilirsiniz. Market yardım Kartı veya sosyal kart olarak da adlandırılan bu yardımlar için sizler de başvuru yapabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi yardım veya Birlikte başaracağız yardım formu için de önemli olan konu muhtaçlık sınırını aşmamanızdır. beyazmasa.ibb.gov.tr başvuru sorgulama kısmından da yardım başvurularınızın sonuçlarını sorgulamanız mümkündür. İbb yardım çeki başvuru konusu da bu şekilde özetlenebilir

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı

Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü
Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Mail: kadinaile@ibb.gov.tr
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı)
Eyüp – İstanbul
Tel: 0212 449 7400 – Fax: 0212 449 7420

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

60 Yorum

 1. Allah rızası için yardım edin ölen eşimden iki çocuğum var ikiside okuyor evin kira erzak ve maddi yardıma ihtiyacım var allah rızası için yalvaririm çocuklarım hasta olacaklar

 2. Benim durumum hiç yok lütfen bna gerekilen her yardımı yapsınlar çoluk çocuğum sefil oluyor nakdi yardım yada diğer eşya yardımı ne elinizden geliosa

 3. Durumum yok evim kira 3çocuk var yeşilkartliyim işi yok serbest Allah rızası için elatin

 4. Merhaba,
  Adım Sedat KÜÇÜK. Muş Merkeze bağlı Ortakent Köyünde yaşıyorum.
  ÇÖZGER(Çölyak) Hastası 3 yaşında kız çocuğum var. Herhangi bir yerde çalışmıyorum. Çocuğumun hastalığından dolayı glütensiz gıdalarla beslenmesi gerekiyor fakat masraflarını karşılayacak maddi gücüm yok. Bu yüzden çocuğumun hastalığı daha da ilerleyecek. Ayrıca Muş gibi küçük bir ilde glütensiz gıda da bulamıyorum bu yüzden borçlanarak İstanbul dan getirmek durumundayım.
  Kızımın hastalığının için çalışabileceğim düzenli bir işe ya da maddi yardıma ihtiyacım var.
  Yardımcı olursanız sevinirim.
  Tel no:0 534 694 85 52
  Adres: Ortakent Köyü
  Merkez/MUŞ

 5. BEN YURUYEMIYORUM ESIM KANSER TEDAVİSİ GORUYOR HIC BIR SOSYAL GUVENCEMIZ YOK EV KIRA ALIŞ VERİŞ KARTI ICIN BAS VURDUM KREATELLERE UYGUN DEYILMISIM UYGUN OLMAM ICIN EVIM PARAM ARABAMMI OLMASI GEREKIYOR RABBİM KIMSEYE MUHTAÇ ETMESIN VIJDANINIZ RAHAT MI

 6. ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

 7. Bır insana yardım etmek için insanların evine bakmak ne demektir anlamıyorum .insanın evinde herşey olabilir fakat şu pandemi sürecinde herşey altüst oldu. Evinde herşey var yardım alamazzin diyorlar emeklisin alamazsın evinde herşeyin var olmaz kardeşim insanlara birde gerçekten ihtiyacı olmayan insan bizi aramaz diye düşününce öyle karar verin.insanlari sınıflara ayirmayin yardımında kimse tarafından bilinmemesi uygundur herkesin gözüne sokarak yapılmamalı.

  1. Ete yardıma ihtiyacı var eşim evden kaçtı iki çocuk annesiyim gelirim yok çok ihtiyacım var ekmek almaya param yok çok ihtiyacım

 8. Kaç aydır işsizim iş bulamadım param yok eve bir şey alamıyorum lütfen yardım edin sesimi duyun lütfen

 9. Merhaba %81 Engelli 2 çocuk babasıyım yardıma ihtiyacımız var.

 10. Merhaba Bn murat
  Uzun zamandır işsizim ev kira faturaları yatiramiyorum son borç aldığım para da bitti yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 11. İbb engellinin sosyal yardım kartı kadar dustumu bize verilen 150 YTL iptal ettiniz evde hasta ve engelli cocum var engellinin verilen 150 YTL sosyal destek kartınamı gozunuzu diktiniz bunun 2023 var unutmayın verdım oylar size haram olsun yazıklar olsun size

 12. Kiradayiz 2 yasinda oglum var bebesi mamasi cok zor geciniyoruz ve esim insaatta yevmiye calisiyo dogalgazdan borclandik zor durumdayiz nolur donus yapin Para yardimi istiyorum .05050993260

 13. yardıma ıhtıyacım var ısten cıkardılar ıssızım kıramı odıyemıyorum faturalarım var yardımcı olursanız cok sevınırım lütfen

 14. Kira, elektirik faturası, su faturası, mutfak masrafı. Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Kargo ile göndermek istiyorsanız kabul ederim. Mutlu olurum. Dua ederim. Allah haram yemeyi nasip etmesin. Allah rızası için destek olurmusunuz? On bir ayın sultanı olan ramazan ayının hürmeti için destek olurmusunuz? metineylem01@gmail.com

 15. Meraba esımden bosandım 8 yasında kızım var pandemıden dolayı ıssızım el borclarım ve kredım var hıcbırını odeyemıyorum yaslı annem babam var annem astım hastası ne borcları ne fatularımızı odeyemıyorum cok magduruz lutfen yardım edın

 16. Sayenizde sayın Başkanımız İmamoğlu çocuklarımla mutluyum Allah sizden razı olsun önünüze kim çıkarsa çıksın iftirayada uğrasaniz Allah büyük üzülmeyin ben partici değilim haklının yanindayım

 17. Ben kirada oturuyorum 960tl ödüyorum 120 milyar bi borçum var ve içralık durumdayım her ay maaşımın 4/1 kesiliyo ve ayrıca 2000 milyar kredi taksidi ödemeye çalışıyorum aldığım maaş asgari ücret 1000 TL pandemi yardım talebinde bulundum 3 defa hepsine olumsuz cevap verildi maaşım yüksekmiş asgari ücretide yüksek buldular helal olsun bunlara aynı iş yerinde çalışan arkadaşlarımın evi var kiracı var artı adamın altında arabası var tek seferde o 1000 TL verildi bu mu İBB adaleti ne kira yardımı ne gıda yardımı ne nakti destek hiç bir yardımda bulunmadınız bu haksızlığa vesile olanların Allah belasını versin

 18. Ben cocuklarim için süt istiyorum kaç kere ardim dunmediler lütfen çok zor durumdayım ne giyisi ne hiç bir şey alamıyorum bu kışta mont bile alamdım üç tane cocuklarim var

 19. Iyi gunler ben iki cocuk annesiyim esim pandemi basladiginan beri is bulamiyor yari zamanli calisiyo bazen de günlüğe gidiyo büyük kizim 3 küçük kizm 8 aylik daha girris katta rutubetli hamam bocekli bi evde oturuyorum iki kizmda bronsit ev hava almadigi icin iki odali ama ona ragmen 800 lira kira veriyoruz esyam yok dogalgaz sobali evim isinmiyo bi turlu zaten faturalar deseniz ayri bi dert sizden ricam bana esya yardimi bile olsa bi yardim etmeniz yemin edrim ki mecbur olmasam asla sizden istemezdim inanmiyorsaniz evime gelip bakabilirsiniz bile lutfen duyun sesimi yardimci olun bana

  1. Mrb ben Berivan lütfen bana yardımci olun iki çocuğum var iki sine mama veriyorum bez asiyirum lütfen Allah rızası için destek olun bana evim kira eşim calismiyor bır yıl oldu gecimim hiç yok ben çok yere baş vuru yaptım hiç bir yerde destek çıkmadılar eşimin kredi kartı borcu var kiramı bu 3 ay vermedim lütfen bizim sesimizi de duyun yardım edin kızım ve böbrek rahatsiziyiz doktora git gel çok param gidiyor

 20. MERHABA UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM SU VE DOĞALGAZ ELEKTIRIGIMI KESECEKLER BIRIKMIS FATURA BORCUM VARDIR UDUYEMIYORUM MADI YARDIMA MUHTACIM GIDA VE ERZAK MARKET ALISVERIS CEK KARTI PARA NAKIT MADI YARDIMLARINIZI BEKLERIM BANA BU NUMARAMDAN ULAŞINIZ CEP NUMARAM 0536 508 89 57 0T38 644 70 26

 21. Benimde eşimin düzgun isi yok babamdan bir ev var erzurumda ama bana hiç biŕ geliri yok belediyeye baş vurdum cok zor durumdaydim 100tl lik market kartım vardi onuda kesti noolur evime geldiler ne halde oldugumu gordüler no olur fakirin ekmegiyle oynamayin hani herşey böylemi güzel olacaktı.

 22. Eşimi kaybettim evim kira şeker hastasıyım yardım kartı istiyorum

  1. Merhabalar ben Kirada oturuyorum Evim çok soğuk da rutbeli depremde çatlaklar oluşmuş ev tutacağım param yok 4 tane çocuğum var dördü de okuyor olarak yatakları yok dolapları yok çalışma masaları yoktur lütfen eşya yardımı yardımı istiyorum

 23. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı hiç biyerden gelirim ekmek alacak param yok bile çok madurum eşim evden kaçtı

 24. Merhabalar 2 aydın çalışmıyorum ev kredim var ödeyemiyorum 3 çocuğum var faturalarım ödeyemiyorum pazar bile göremedim yardımlarınızı beklıyorum

  1. Merabalar 5 yıldır çalışmıyorum eşim yameni işten çıktı kiradayım lütfen destek

 25. eşim işsiz 2 aydır 2 çocugum var kirada oturuyorum 3 kira borcum ve birikmiş faturralarım var lütfen rica ediyom bu zor durumdan çıkmak için yardım edin

 26. Bende eşimden ayrıyım 3 tane çocuğum var evim kira çalışamıyorum çocuklarım küçük o kadar belediyelere gittim başvurdum tek seferlik yardım verdiler eşyam yok dedim başvurdum olumsuz sonuçlandı ama İBB ye başvurdum biraz bekledim ama şimdi İstanbul kartım da onaylanmış eşya yardımı da nakit yardımı da onaylanmış çok mutlu oldum Allah razı olsun

  1. Ben eşimden ayrıldım şuan kalıcak hiç bı yerim yok üç oğlum var ev yok eşya yok evimi tutup çocuklarıma eşya oda almak istiyorum beni araştırın çok zoordayim ne olur çok acil yardım edin bana neolur. 5355708062 bu nodan ulaşa bilirsiniz bana sayın başkanım neolur

 27. MERHABA PANDEMİ VAR DÜNYADA KİMİN NE OLDUĞUNU BİLEMEZ KİMSE HASTAMI DİYE YA VİRÜS VARSA DEĞİLMİ BANKAYA YATIRSINLAR BURDAN OLMAZ

 28. Merhabalar kirada oturuyorum 1.350 kira ödüyorum bir tek eşim çalışıyor kirada çok zorlanıyoruz bir tane 2 yaşında oğlum var bezi maması kira uetisemiyoruz lütfen yardımcı olun

 29. Eşim askere ücretli çalışıyor borcumuz var iki çocuğum var eşim yetişemiyor gıdaya ihtiyaçim var lütfen yardımcı olun evime alamiyom gıdayı

  1. Para kart yardımı istiyorum lütfen önce alıyordum yılbaşından beri iptal oldu 3 çocuğum var ev kira cocuklar okuyor evde interlet yok çocuklar canlı ders görmüyolar lütfen yardımlarımi ars ederseniz sevilirim

 30. Nereye başvurduysam hep olumsuz bu yardımlar nakit 1000tl kimlere veriliyor Bi alan 2ciyi aldı lütfen araştırın yıllardır zor geçiniyorum eşim icralık ev kira anca yetiştiriyoz kısmi zamanlı olarak çalışıyo başka Bi gelirim yok pandemi yardıma kaç kere başvurduysam reddedildi diyo okullar açılıyor ortaokula gide. 12 yaşında oğlum var ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz okul kıyafetlerini almak için başvurdum yoksa alamıcam ama nedesem boş hep yok hep yok çünki

  1. Merhaba Halime hanım. Red edilmesinin mutlaka bir sebebi vardır. Bunun için bağlı olduğunuz vakıftan bilgi alabilirsiniz.Teşekkür ederim.

   1. Ben kirada oturuyorum 960tl ödüyorum 120 milyar bi borçum var ve içralık durumdayım her ay maaşımın 4/1 kesiliyo ve ayrıca 2000 milyar kredi taksidi ödemeye çalışıyorum aldığım maaş asgari ücret 1000 TL pandemi yardım talebinde bulundum 3 defa hepsine olumsuz cevap verildi maaşım yüksekmiş asgari ücretide yüksek buldular helal olsun bunlara aynı iş yerinde çalışan arkadaşlarımın evi var kiracı var artı adamın altında arabası var tek seferde o 1000 TL verildi bu mu İBB adaleti ne kira yardımı ne gıda yardımı ne nakti destek hiç bir yardımda bulunmadınız bu haksızlığa vesile olanların Allah belasını versin

  2. HALİME hnm oturduğunuz ilçedeki aile sosyal politikalar bakanlığı ilçe müdürlüğüne gidin okuyan çocuğunuza aylık 1.100 tl maaş bağlarlar

  3. Erzak kartları neden red alıyor eşim askeri ucret ile çalışıyor artı maasta haciz var evime bakıldı durumumu gormedelerine rağmen red veriliyor ve heryerde araştırıyorum herkeze aynı anda nasıl red veriliyor bu kriterler ne zorda olmasak neden yardım talebinde bulunalım gelin bizim hayatımızı 1 gün yaşayın ne yapicaksiniz ozaman sizler

   1. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım var

 31. Çok zor durumdayim artık hayata bıkmış im oğluma evime bakamıyorum işsizim bir yardim gelirim yok faturalarımı kiramı bile ödeyemiyorum ne olur duyu artık sesimi

 32. birlikte başaracağız kampanyasındaki başvurum olumlu sonuçlandı ama bana hiçbir şey gelmedi ve ben iki çocuk babasıyım ayrıca tam 5 aydır çalışmıyorum iş yerin virüs nedeniyle iflas etti hiç kimse beni şu an işe almıyor kiracıyım çok zor durumdayım 5 kiram geçmiş faturalarımı iski’ye bırakamıyorumaskıya fatura bırakma uygulaması kapalı olduğu için faturalarımı da bırakamıyorum 2000’e yaklaşık doğalgazın var 700’e yaklaşık elektriğin var bin TL’ye yaklaşık suyum var ve aylardır bu haldeyiz bizi arayan soran destek veren hiç kimse yok bütün bu yapılan yardımların hiçbirine inanmıyorum SSK mı sigortam hiçbir şeyim yok kiracıyım belirtmiştim bunu daha önce de nerede bu yapılan yardımlar bu söylenenler nerede neden bize ulaşmıyor

   1. Ben cok yere başvurdum ama hiçbiryerde biryardìm gelmedi eşim askari ùcret alìyor ùç ay įşį kapalìydì §imdide sùrekli ùcretsiz izne çíkartìyorlar ùç aydìr kira yatìrmadìk. Kredi borcu var bize yardìm edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu