Faydalı Bilgiler

İBB YARDIM BAŞVURUSU SORGULAMA İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

İBB yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır ? İstanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu yaparken nelere dikkat edilmeli. Birlikte başaracağız yardım başvuru formuna nereden ulaşılır ? İBB yardım sorgulama hakkında aklınıza takılan her şey bu haberde. Hazırsak başlayalım.

İBB yardım başvurusu sorgulama işlemleri nasıl yapılır sorusu İstanbul da ki muhtaç durumda ki ailelerin merak ettiği soruların başında gelmektedir.  İstanbul büyükşehir belediyesi yardım başvurusu yapan vatandaşlara yardım sonuçlarını öğrenmek adına büyük kolaylıklar sağlamıştır. Peki nedir İBB yardım başvuru sonucu hakkında ki bu büyük kolaylık beraber bakalım.

İBB Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır Ve Yardım Kalemleri Nelerdir ?

İBB yardım sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatmadan önce sizlere İBB yardım kalemleri hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

a)Sosyal Destek İstanbul Kart

” İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan “Sosyal Destek İstanbulkart” projesi ile alışveriş yapılan yerlere meblağ, nakit para veya kupon yerine elektronik kontör olarak ödeniyor.” Bu yardım sayesinde muhtaç durumda olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan ailelere bir nebze olsun yardımda bulunmak amaçlanmaktadır.

b) Nakdi Yardım

Edirnekapı sosyal hizmetler para yardımı konusunda vatandaşlara destek vermektedir. İBB yardım çeki olarak da bilinen bu yardımdan faydalanmak için bir takım şartlar taşımanız gerekmektedir.

c)Göç Yardımı

İBB göç yardımı ise İstanbul’a yerleşip İstanbul da tutunamayan ailelerin memleketlerine dönebilmesi için verilen maddi yardımdır.

d) İBB Kırtasiye Yardımı

İBB kırtasiye yardımı konusunda önde gelen belediyeler arasında yer almaktadır. İlköğretim ve Üniversite okuyan gençlere bir defaya mahsus para yardımında bulunulmaktadır.

Bu konulara daha önce detaylı olarak değindiğimiz için tekrar uzun uzun değinmiyoruz. Ama yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buradan https://www.sosyalyardimlar.com/edirnekapi-sosyal-hizmetler-yardimlari-nelerdir-2020/ yazımıza ulaşabilirsiniz.

İBB Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

İBB sosyal yardım başvurusu sonucu sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı yardım başvurusu yapan kişiler tarafından merak edilmektedir. Peki maddi yardım başvurusu yapanlar sorgulama işlemini nasıl yapacak ?

Yardım başvuru sonucunu https://sosinc.ibb.gov.tr/Basvuru/BasvuruSonucuIzleme  adresinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Beyaz masa başvurusu sorgulama işlemleri için de https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/query adresi kullanılmaktadır.

Bu konuda anlatacaklarımız bu kadar. Aklınıza takılan soruları ve yorum kısmından bizlerle mutlaka paylaşın.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Basvuru sonucum olumlu 5 aydir olumlu yazisi cikiyor ama ne gelen var ne giden arayan da yok benim ne yapmam gerekiyor

  2. Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi yim çok madurum eşim evden kaçtı çok ihtiyacım var yardımınıza ekmek almaya param yok Allah rızası için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu