Yardım HaberleriBelediye YardımlarıDiğer Yardımlar

İBB Sosyal Yardım Kartı Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İBB Sosyal Yardım Kartı hakkında merak edilenler içeriğimizin devamında mevcut. Lütfen yazımızı baştan sona kadar dikkatlice okuyunuz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Müşteri Hizmetleri telefon numarası içeriğimizin devamında yer almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli ve yoksul ailelere  İstanbulkart adlı sosyal yardım kartı verilmektedir. Bu kart sayesinde  durumu iyi olmayan vatandaşlar; kartı kullanarak BİM, Şok, Carrefoursa, Migros gibi belediyenin anlaşmalı olduğu marketlerden limitlerine göre alışveriş yapma imkanı bulabilirler. Yoksul kişilerin temizlik, gıda, kişisel bakım gibi birçok temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ihtiyaç sahiplerine İBB tarafından sunulan IBB İstanbulkart’a muhtaç ve gelir durumu kötü olan kişiler başvuru yapabilirler.

Sosyal Yardım Kartı Nedir ve Neden Kullanılır?

Ülkemizde birçok belediye sosyal yardım yapar. İBB tarafından da muhtaçlık sınırı altında kalmış vatandaşlara sosyal yardım kartı verilmektedir.. Belediyeler; bütçelerine göre sosyal yardım kartı konusunda belirli aralıklarla para yüklemesi yaparlar. Böylece vatandaşların kişisel ihtiyaçlarını kimseye muhtaç kalmadan karşılayabilmesi sağlanır. Sosyal yardım kartı bu amaç doğrultusunda kullanılır.

Beyaz Masa Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

81 ilde 7/24 aralıksız olarak  hizmet veren ALO153 Beyaz Masa hattını arayan vatandaşlar; belediyelerin çalışma konuları ile ilgili dair her türlü soru, istek şikayet ve önerilerini yetkili kişilere iletme imkanı bulabilirler. ALO153 Beyaz Masa hattını aramak için belediyelerin sunmuş olduğu sosyal yardımlarını ve hangi sosyal yardımlardan yararlanacaklarını kısa süre içinde öğrenebilirler.

İstanbul ilinde yaşamaya devam eden yoksul ve ihtiyaç sahibi kişiler; ALO153 Beyaz Masa hattını arayıp, İstanbulkart ön başvurularını hemen yapabilirler. Başvuru için istenen belgeleri ve başvuru şartlarını da öğrenip ona göre hareket edebilirler. Daha önce İstanbulkart başvurusu yapmış olan kişiler daha sonra başvurularının ne durumda olduğunu yani kabul edilip edilmediğini öğrenmek için da ALO153 Beyaz Masa hattını arama imkanı bulabilirler.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Formu

İBB sosyal yardım kartı başvuru formu bu link üzerinden tıklanarak doldurulabilir ancak formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. “SEDEP” Projesi içerisinde yer alan sosyal yardım kartı başvuru formunu dolduran kişilerin kesinlikle T.C Kimlik No, İsim, Soy isim ve Doğum Tarihi doğum tarihi bilgilerini  yanlış olmadan girmeleri gerekmektedir. Kişisel bilgilerin girilmesinin ardından sosyal yardım kartı başvuru formu iletişim ve adres bilgileri girip, ilk ön tespitin yapılmasının ardından uygun görülmeniz durumunda başvurunuz incelenmek üzere kabul edilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

İBB yardım kartı sorgulama
İBB sosyal yardım kartı sorgulama

İstanbulkart başvurusu yaptıktan sonra onaylanıp onaylanmadığını  e-devlet sosyal yardım başvuru ve sorgulama sayfasına giriş yaparak ve aynı zamanda yukarıda paylaşılan link üzerinden öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Sorgulama işlemi için ALO153 İBB Beyaz Masa hattını arayarak yetkililere sorabilirsiniz. Alternatif bir seçenek olarak başvurunuzu yapmış olduğunuz belediyeye gidebilir ya da belediyeye ait olan telefonu arayarak da bilgi alabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu E-Devlet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bu linke tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartının Kullanıldığı Marketler

  • Şok
  • Bim
  • Migros
  • Rammar
  • Happy Center
  • Çağrı Market
  • CarrefourSA
  • Onur Market
  • Kim

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Yukarıda da anlatıldığı gibi İBB sosyal yardım kartına yüklenen limit; başvurusu kabul edilmiş olan kişinin maddi durumu, yoksulluk seviyesine, hanede bulunan ve bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısına ve ailesindeki çalışan sayısına göre değişiklik gösteren bir durumdur. Genellikle 300-500 TL arasında değişen bir rakam yatırılır. İBB sosyal yardım kartı müşteri hizmetleri telefon numarası tuşlayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylar için YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu