Faydalı Bilgiler

İBB Sosyal Yardım Kartı Hakkında Her Şey !

İBB sosyal yardım kartı hakkında merak ettiklerinizi içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

İBB sosyal yardım kartı nedir ? İBB sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır ? İbb sosyal yardım kartı bakiye sorgulama nasıl yapılır ? Bütün bu soruların cevapları ve daha fazlası bu yazımızda. Hazırsak başlayalım

İBB Sosyal Yardım Kartı Nedir ?

Sosyal yardım İstanbul kart ,İstanbul Büyükşehir Belediyesinin muhtaç durumda ki ailelerin gıda temizlik gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile başlatılmış bir yardım projesidir. Bu yardım İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler birimi tarafından yürütülmektedir.

İBB bu yardımı 2006 yılına kadar yardım kolileri şeklinde yapmaktaydı. 2006 yılında alınan bir kararla ibb gıda yardım kolilerinin yerini Alışveriş Kuponları aldı. Bu kuponlar sayesinde vatandaşlar kendi ihtiyaçlarını kendileri almaya başlamışlardı.

Bu kartlar üzerinden yardım alan vatandaşın adı ,soyadı ve T.C. kimlik numarası yazmaktaydı. Bu bilgiler sayesinde kartın başkaları tarafından suistimal edilmesinin önüne geçilmeye çalışıldı.

2014 yılında yapılan son değişiklikle vatandaşlardan yardım kuponu denen bu kartlar geri alınmış yerlerine ” Sosyal yardım İstanbul Kart “denilen bir kart verilmiştir. Bu kart ile vatandaşın İBB sosyal yardım kartlarına uzaktan kontör yatırılmaya başlanmıştı. Ayrıca üzerinde vatandaşın T.C. kimlik numarasının bulunması güvenlik açısından zafiyetler doğuruyordu.

Şuan da İstanbul da Sosyal Destek İstanbul Kart yardımından faydalanan aile sayısının 176 bin olduğu beyan ediliyor belediye tarafından.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Ve Nereye Yapılır ?

İBB sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşlar Edirnekapı, Üsküdar (Selimiye) ve Büyükçekmece’deki (iletişim noktası) Sosyal Yardım Birimine veya 444 00 93 telefon numarası üzerinden başvuru yapabilirler.

Adres ve telefonla bilgi almak isteyen vatandaşlar için de ulaşım ve iletişim numaraları şu şekilde:

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı
Bahriye Üçok Mahallesi Mimar Basri Mete Sk. (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Tel: 444 00 93 – Fax: 0212 588 36 00

İBB Sosyal Yardım Kartı SEDEP Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartına online olarak başvuru yapabilmek için SEDEP üstünden online olarak başvuru yapabilirsiniz. Bunun için https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru linkini kullanabilirsiniz. Gerekli bilgiler alındıktan sonra kartınız adresinize gönderilecek. Ayrıca SMS ile size bilgi verilecektir. 

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı başvurusu için online formu doldurabilirsiniz. Formun kesinlikle doğru bilgiler doğrultusunda doldurulması gerekir. Yapılan değerlendirme sonrası mutlaka size kart verilecektir. 

İBB Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir ?

İBB alışveriş kartı yardımı alabilmek için bazı şartları taşımak gerekiyor. Bunlardan bazıları şöyle:

 • Herhangi bir kurumdan düzenli maaş almayanlara
 • Çalışmanıza engel sağlık sorunları bulunanlara.
 • Eşi vefat etmiş bayanlara
 • Ailesi kalabalık olup çalışmakta zorluk çekenlere
 • Mal varlığı olmayanlara verilmektedir.

Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra uygun görülen ailelere ibb yardım çeki verilmektedir. Başvuruların yoğunluğuna göre yardımın bağlanma süresi değişmektedir.

Peki İBB başvuru sonuçları nasıl belli olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu kabul edilen vatandaşlara kartları posta yoluyla yada elden teslim etmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı İçin Gerekli Belgeler

İBB sosyal yardım kartına başvuru yapacak olan kişilerin mutlaka ilgili belgeleri hazırlaması gerekir. Bu belgeler şu şekildedir;

 • TC kimlik kartı ve fotokopisi
 • Aile bireylerinin nüfus kayıt örneği
 • Aile bireylerinin ikametgah belgesi
 • Aile bireylerinin çalışıp çalışmadığını gösteren SGK döküm belgesi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Engelliler için sağlık raporu
 • Kirada oturan bireyler için kira sözleşmesi

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir ?

İBB yardım kartı her yerde geçmemektedir. İBB bazı marketlerle protokol imzalamaktadır. Her yerde geçmiyor dediğimize bakmayın 39 mağaza ve neredeyse bütün mağazalar zincirleri ile anlaşması bulunmaktadır. Şok market yardım kartının geçtiği mağazalardan biri örneğin.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadardır ?

İBB Sosyal yardım kartı limiti ne kadardır sorusunun net bir cevabı yok aslında. Çünkü limit ailenin muhtaçlık durumuna göre değişmektedir. Bu 50-100-150 TL olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Ne kadar yardım alacağınız belediye yetkililerin muhtaçlık durumunuzu tespitine göre şekillenecektir. Genel de kart size ilk teslim edildiğinde içerisinde 200 TL hazır bakiye bulunduğu bilinmektedir. İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadardır? Öğrendikten sonra şimdi de kapatılan kartlar ne zaman açılacak beraber bakalım.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak ?

İBB yardım kartları aralık ayında yapılan denetimlerden sonra kapatılmıştı. 15-20 Mart tarihleri arasında tekrar kullanılma açılmıştır. Kapalı olduğu süre zarfındaki bakiyeler de kartlara yüklenmiştir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yapılan sosyal yardım kartı başvuruları 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak yoğunluk olmasına bağlı olarak süreç 1 ayı bulabilir. 

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır ?

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama nasıl yapılır çok sık sorulan soruların başında gelmektedir. Üzülerek söylemek gerekir ki İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama işleminin kısa yolu bulunmuyor. Bunu ya alışveriş yaptığınız markete yada 444 00 93’ü arayarak yapabilirsiniz.

Tabi İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tek yardımı bu değil. İBB yardım çeki , İBB eşya yardımı gibi bir çok kalemde yardımları bulunmaktadır. Edirnekapı sosyal yardım biriminin yardımları ve İBB yardım çeki nasıl alınır adlı yazılarımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

225 Yorum

 1. Babam yoktur annem hasta benimde epilepsi hastalığım var çalışamıyorum yardıma ihtiyacım var yüzde kırk epilepsi raporum var kimse işe almıyor baygınlık geçiriyorum bana yardım edin lütfen kirada oturuyorum

 2. Merhaba maddi durumu yok kiradayım 1000 TL kira veriyorum 3 çocuğum var zor geçiniyoruz gida kartı istiyorum

   1. Arkadaşlar alışveriş kartı açık mı herhangi bir mesaj gelmedi yenileme için alışveriş yapan varmı yada mesaj gelen varmı

   1. maşallah cok güzel olacak dediler şahane oldu bu nedir ya her ay aynı şey

  1. Hani nerede yatmış yatan bir şey yok yada kısım kısım yatırıyorlar

  2. benimde kartım. ocak dan beri kullanamıyorum ne yapmam lazim ilk aylarda yatmamış denildi hep markette ama sonrasın hiç bir mesaj falan gelmedi nerden bilgi alabilirim

 3. Arkadaşlar benimle birlikte farmasi ile çalışıp. Yükselip evinin geçimini. Temin için çalışacak olanınız var mı olursa yorum yazarsanız ben size iletişim bilgilerimi vereyim

 4. A101 ve şok marketler 2 aydan beri sistem arızalı diyerek ibb sosyal kart alışverişini kabul etmiyor

     1. Ben bugün alışveriş yaptım.Kasiyere mutlaka ulaşım bölümünden bakılmasını söyleyin.Diğer türlü yok diyorlar.Markete ilk gidince baktırdım yüklenmiş dedi kasiyer.İhtiyaçlarımı aldım kasiyere gittim.Bu kezde yatırılmamış dedi.Diğer kasiyeri çağırdı o ulaşım bölümünden baktı.Yatırılmış.O yüzden artık her gittiğimde ulaşım bölümünden bakın diyeceğim

   1. Merhaba ben başvurdum onaylanmış ama msj falan gelmedi kartta yok ne kadar sürmüştü size kart gelmesi

  1. Arkadaşlar ücretsiz bez almak isteyenler prima külünü uygulansını telefonunuza indirin kayıt olun her gün Bi defa girip 3 tane kalp kazanıyorsunuz böyle anketler var cevap verip kalp kazanıyorsunuz video izlemeye kalp veriyor eğer topladığınız kalpler kaç puan oldu ise hediye bölümü var ordan istediğiniz bezi yada başka bişey almak isterseniz onu hediye olarak alıyorsunuz ben bez aldım ücretsiz adrese teslim edildi sadece ihtiyacı olanlara söylemek istedim

 5. Size ne kadar bakiye yüklenmiş ki hülya hanım.diğer aylardan farklı ne kadar yükleniyordu ki.

  1. Arkadaşlar şöyle Bi durum var eskiden yardım bölümü varmış kartın içinde ordan alışveriş yapılıyormuş şimdi yüklenen para ulaşım bölümüne yüklenmiş yardım bölümü kapatılmış eğer kartınızın içinde harcamadığınız paranız varsa bilmiyorum kullanılmayacak ben 153 ü aradım kartım Nisan ayında gelmişti daha doğru düzgün alışveriş için harcayamadan şimdi de kart her markette kullanılmıyor

 6. Teşekkürler Seda Hanim.öyle yapacağız artık.anlamadim niye böyle oldu.birde bayramdan sonra gelin diyorlar.Akıl veriyorlar.

 7. Yükleme yapılmış.eşleştirme yaptım ama halen kullanamadım.kafalarına göre sistem yok diyorlar.

  1. Sok market sıkıntı yapıyor bi sorun var şok marketle anlamadım ama a101 hariç şok market hariç diğer marketlerde kullanın migros carrefour hapycenter yani kart geçen diğer marketlerde kullanın

   1. Seda hanim benim kartta 100 tl gozukuyo ama aktive degil diger marketleride denedim olmuyo siz nasil aktive ettiniz rica etsem bilgi verirmisiniz

    1. Kartınıza hes kodu yükleyin belki o sebepten olmuyor olabilir hes kodu eslestirince bidaha gidin

     1. HES kodu yükledim ama bakiyenin aktarılması gerekiyomus onuda ben yapamıyorum genede verdiniz bilgi için teşekkür ederim

   2. Seda hanımSizin bakiyeniz diğer aylarla aynımıydı benim farklı yüklenmişti ondan soruyorum

 8. Alışveriş kartlarinizi hangi markette kullandınız.şok ve a101 sistem yok diyor.

  1. Migrostan aldım bakiye farklı yüklenmişti diğer aylaragöre sizinde öylemi

 9. Evet bende eşleştirme yaptım ama alışveriş yapamadım şok ve a101 çok kalabalıktı sistem ağır işliyor dediler.pazartesi gelin dediler.

 10. ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

 11. Bende anlamadım. Alışveriş kartları için mi yapılacak. Detaylı yazarmisiniz.

  1. Evet bu kartlar için hes kodu eşleştirmesi yapmamız lazım. Yoksa kullanılmıyomuş. Telefonlara daha önce mesj gelmiş istanbul kart hes kodu dıye. Ordakı linke tıklayın eşleitirin

    1. Kart yatmış ben dün alışveriş yaptım ama şok marketler hep sorun çıkardı yok sistem yok dediler bozuk dediler yatmadi dediler en sonda olay çıkardım migrosda kullanın dediler hapycantere gittim kullandim yatmış yani şok marketlerde sorun var diğer marketlerde kullanın

   1. Sadece hes kodu yükledim ben sadece okdr oda burdan okuduğum bi yorum içindi gerek yoktu sanırım a101 ve şok artık bakmıyor disliyolar insanları ama sorun yapınca başka migrosa gidin dediler ben hapycentere gittim ve kullandım

   1. Evet bakiye yüklenmiş ama kullanamıyoruz marketlerde.marketlerin parası ödenmemiş

  1. Hes kodu eleştirmesi yapacakmışız ve İstanbul kart akbil dolum ünitesinden aktif edecekmişiz sonrada markete gelip ulaşım kartı bölümünden kartı kullanağımızı söyleyeecekmişiz azönce aradım kartımı kullanamadım diye

   Arkart ile yaptığım alışverişte yanlış aldığım Bi ürünü değiştirebilir miyim biliyor musunuz

   1. Dediklerinizi yaptikdan sonra şok a101 kartı okudumu calisiyormu alisveriş yaptinizmi bende deniycem ayni durumdayim.

    1. Destek kartından mı bahsediyosunuz. Anlayamadım. Bunları yapmadan kullanılmıyomu

 12. bugün markette bi kadının kartı yüklenmişti ben baktırdım yoktu sizin yüklenmiş mi bilgi verimisiniz.

  1. Benımde 4aydır yatmıyor gecen gun mesaj geldı evrakları hazırlayıp getirim dedıler gotırduk mesaj geldı olmadı diye bende anlamadım kartım acık aktif ama para yatmıyor

  1. Benim de kartimi iptal etmisler bu zaman kadar uygundum 1 ay icinde uygun degilmisim bu pandemide yapilacak seymi ve 6 ay sonra basvuru yapin diyolar ne tesadufse tapletler dagilmaya basladi herkesin yiyecek karti iptal suan benim cocuklarim derse giremiyor bu nasil bir adelet evi olana zengin olana tapletler yiyecek kartlari verilmiş gercekten hersey cok guzel oldu tesekkurler

 13. Ben yürüyemiyorum eşim kanser tedavisi görüyor alis veriş kartim ıptal olmus bu nasıl bir vijdan hıc bir sosyal güvencemiz Yok ev kira ibb alış veriş kardım acilsin ALLAH rizasi için yardim edin

  1. Ben yürüyemiyorum eşim kanser tedavisi görüyor alis veriş kartim ıptal olmus bu nasıl bir vijdan hıc bir sosyal güvencemiz Yok ev kira ibb alış veriş kardım acilsin ALLAH rizasi için yardim edin

  1. Onlar duymaz. Cunku herkes. Kendini. Dusunur olmus bu ramazanda da Boyle yapti lar ya ne deyim rabbim. BŰYŮK

   1. IYESI SARAÇHANE MEYDANDA EK HIZMET BINASINDAN ÖZEL GUVENLIK GUREVLISI TARAFLARINDAN BANA KARSI HAKARETE BULUNDULAR AZARLANDIM SORUNLARIMLA ILGILENMEK ISTEMEDILER YARDIMCI OLMADILAR ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI SARAÇHANE MEYDANDA EK HIZMET BINASINDA ÖZEL GUVENLIK GUREVLISI TARAFLARINDAN KAGITIMI YIRTARAK ÇUPE ATILAR NOTUMU ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI EKREM IMAMOGLU YA ILETILMEDI ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI SARAÇHANE MEYDANDA EK HIZMET BINASINDAN ÖZEL GUVENLIK GUREVLISI TARAFLARINDAN VATANDAŞLARA KARŞI HAKARETE BULUNDULAR ÜLUMLE TEHTID ETTI LER HALKIMIZIN SORUNLARIYLA ILGILENMEK ISTEMIYORLARDIR YARDIMCI OLMUYORLARDIR ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYESI SOSYAL YARDIMLASMA VE DAYANISMA VAKIF CALISANLARI TARAFLARINDAN VATANDAŞLARA GIDA KOLISI VE ERZAK YARDIMI PARA NAKIT MADI YARDIMLAR YAPILMIYORDUR YERINE ULAŞMIYORDUR HALKIMIZA HIZMETLER YAPILMIYORDUR SAYGILAR

 14. Ya İBB kartım kayboldu iptalini verdim ve yenisini talep ettim onaylandı ama hala gelmedi bu durumu yaşayan arkadaşlar var ne kadar süre içinde gelir acaba

  1. bnmde kartim kayboldu yenisi onaylanms 1 aydir basinda henüz gelmedi sizin geldi mi

   1. Ceylan hanim size bi sorum var belki bilirsiniz. Benimde katimi şokta alışveriş yapan yerde unutmusum. Tatile gidince kasadaki adam ben gelmeyince çöpe atmış olabilirim dedi
    Yeniden başvuru yapınca yine eve gelip bakıyorlar mi yoksa kapıdan mi veriyorlar yeni karti?
    Cevaplarsanız sevinirim tesekkurler

  1. Arkadaşlar akbil ücreti yatırıyomuş bu ay sizlere yatırdılar mı acaba

 15. Mrb ben memlekete geldim kızıma bez almakistiyorum kullanabilir iyim memlekette

 16. Merhabalar sokakta kalıyordum şimdi polislerin getirdiği bir otelde de kalıyorum 33yasindayim iş bulamadim geçimimi saglayamiyorum geçim sıkıntısı maddi zorluklar dolasiyla psikolojik sorunlarım oluştu kimseden su istemeyen biriyim hayatımda kimseden hiçbir şey istemedim şu an zor durumdayim

  1. Valla bakmadım ama ihtimal vermiyorum geçen ay 18 inde yattı bazende incelemede diyorlar gerçekten ne yaptıklarını anlamak zor eskiden ayın 1i asla şaşmazdı bir kere inceleme yapılırdı bütün bir sene için

   1. Benimki yatmamış eslem hanım geçen ayda 18 inde yattı neden böyle anlamadım parça parçamı yatırıyorlar bilmiyorum

  1. Merhaba evim kira iki çocuğum var doğalgaz borcum var faturalarım birikmiş alışveriş kartım var ama limiti yüz tl kiram 800 tl aylık gelirim 1500 tl sizden rıcam bu alışveriş kartı limiti biraz yükseltemizmisiniz

   1. Leman hanım önce 153 arıyarak limitinizi talep edebilirsiniz.iyi günler diliyoruz

     1. Ben yürüyemiyorum eşim kanser tedavisi görüyor alis veriş kartim ıptal olmus bu nasıl bir vijdan hıc bir sosyal güvencemiz Yok ev kira ibb alış veriş kardım acilsin

    1. bizim hala inceleme yapılmadı mart ayi almadık nisan ayına geldik hala gelen giden yokk

 17. Eşim çalışmıyor biz çok zordarız sosyal yardım kartım nesaman açıllacak bir cevap yazın lütfen Allah rızası için bir cevap yazın

   1. evinize inceleme ilgili bisey denildimi bana inceleme dediler ama 2 aydir halan gelen giden yok

   2. Merve hanım İstanbul kartınızı mı sorgulatıyorsunuz benim başvurum vardı şubatın 5 inde yaptım eve geldiler sonucum da olumlu imiş mesaj gelmedi nerden öğreceğim bilginiz var mı

    1. Büşra hanım önce Git yaptığın marketlerde kartını ver sonra sorgula marketten bazen mesaj gelmiyor

  1. Googel playden bee uygulamaisni indirin sizde bitocin madencili yapin refarns kodu way3434

 18. Benim sosyal kartı nezamam yatacak bir cevap yazın lütfen çok zordayım 3 çocuk var biride bebek va lütfen bir cevap yazın çok zordayım

   1. İncelemeye gelirler 2 hafta içinde sonra evrak teslim edersiniz toplam 45 gun civarı kartınız gelir tüm şartları tasiyorsaniz yani hiç gelirin olmayacak evde çalışan olmazsa gelir kardesim

 19. Arkadaşlar benim kart bugün yatmış.yatmayanlar baksın yatmıştır belki sizede

   1. Nezmn yatmış acaba sizinki çoğunun yatmış bizimkiler yatmamış sormaya utanıyorum artık markete insanın ihtiyacı olmasa zaten almaz

    1. Evet alınmıştı Şubat ayı yattı en son bu ay yatmadı madem kesiceklsrdi iki ay neden verdiler inceleme yapildik sonra iki ay aldım

   1. Maalesef yatmamış iptal edilmiş kartlar dakikam yok 153 arayamiyorum

 20. Ben evrak telimi yapmadım diye değerlendirmeye alınmış sizler yaptinizmi. Yoksa yaptığınız halde yine kapatilmismi kartlar

  1. Ben iki yıldır kullanıyorum evrak isteyen olmadi telefondan bilgilerimi yeniledim

 21. Benimde evime bugunniki bayan geldi bilgilerimizi aldı ve gitti kart için ne zaman sonuclanir acaba

   1. Malesef yatmamış bugün ayın beşi ama yatmamış çoğunun yatmış

     1. Kesilmiş yardım çocuğun sanırım bizimkide

     2. Çoğunu iptal etmişler kartını bizimkide galiba dün arkadaştan aradım benim dakikam olmadığı için beşinde yaticak dedi bugün üç kez indim yatmamis üzülerek döndüm eve üç çocuğum var ikisi bensk evim kira zaten yüz lira biswydi onlada eksiklerini alıyordum

     3. Yardıma ihtiyacı var eşim evden kaçtı iki çocuk annesiyim gelirim yok çok ihtiyacım var ekmek almaya param yok çok ihtiyacım var karta çok ihtiyacım var Allah rızası için ekmek almaya param yok çok ihtiyacım var

    1. Vallahi pes iki ay kapalı kaldı kartım sonra msj geldi açtılar geçen ay kullandım şimdi yine aradım inceleme diyorlar bu kadar olmaz ya herşey çok güzel oldu gerçekten

     1. Çoğunu iptal etmişler kartını bizimkide galiba dün arkadaştan aradım benim dakikam olmadığı için beşinde yaticak dedi bugün üç kez indim yatmamis üzülerek döndüm eve üç çocuğum var ikisi bensk evim kira zaten yüz lira biswydi onlada eksiklerini alıyordum

     2. Bugün de inceleme diyolar çoğunun iptal olmuş bizimkide oldu msj atarlar iki güne çok güzel oldu hersey

     1. iki yıldır kullanıyorum geldiler beş ay önce ondan sonra yine kullanıyordum bu aya kadar tekrat inceleme bu ne böyle anlamadım

    1. Yatmamış daha bunlarda neye göre yatırıyor anlamıyorum bu zor günlerde

     1. Benimde yatmamış az önce baktım.evrak teslimi yaptınız mı siz.

  1. senin kartij varmiydi yoksa yeni kart icin mi geldiler size bide satt kac gibi geldiler

  2. hatice hanım evinize gelenler komşularınıza soruyor mu acaba yani sizin sordularmi

 22. Şubat ayı yüklemeleri oldu mu çocuklarla evden zor çıkıyorum boşuna çıkmış olmayayım

   1. Benim başvurum olumlu imiş ama pek bilgim yok nakit yardımı olacak mı yada alışveriş kartı her ay düzenli mi kullanacağım bilginiz var mıysı

 23. Eşim işyeri kapandı bandemiden dolayı iş bulamıyor 2cocuk var kiradayim ve100 tl alıyordum kesilidi 1 çocuk varken yardımı alıyordum şimdi 2cocuk aynı adresi deyim ev almadım araba almadım bu yardımı neden kesildi acil açılmasını istiyorum

 24. Başvuru sırasına mi göre yükleniyor acaba benim karta hala yüklenmedi limitler aynı mi acaba

  1. Ben bu gun yaptim alisveris 500 tl yatmis acaba iki aylikmi yatti yoksa ayin 1nde tekrarmi yatacak bilgisi olan paylasabilirmi

   1. Bana 150 lira yatmış. Bir bayan geldi markete sorgulardı 830 lira yattığını söyledi kasiyer. Neye gore belirleniyor bilemiyorum. Herkesin aynı süre kapalı değil miydi kartları.

    1. Bu İstanbul kartamı yatıyor banada msj geldi 3 gün önce sorguluyorum hala geçmemiş diyor benim kartım bedava anne kartı

    1. Benim sosyayardım katımı kapatılar ve askari ücretle gecimimi saglıyorum evim kira iki çocuk okutuyorm ve doğalgaz elektirik su faturası vesayreler ve katımı kapatıldın yardıma uygun görülmedim bunasa bir uygun görümediyse ve herkese 300 500 80000 yatırımış bunu lutfen birdaha deyerledirin yaaa bu nasıl bir dengesizlik ya daha önce hiç böyle birşey olmamıştı

 25. Merhaba bana msj geldi kartınıza yükleme yapıldı kullanabilirsiniz diye marketlerde anlaşma sağlanmış mıdır gidip kullanabilir miyim acaba

  1. Banada geldi msj şimdi inş fazla yatmıştır kullanabilirsiniz o msj gelince kullanılıyor yükleme yapılmış

  1. kartı olan herkesin evine tek tek gidilip incelencekmiş sonra acılacakmış kartlar o da uygun görülenlere …göle suyun gelmesini bekleyen kurbağanın gözü patlarmış, her şey ne de güzel oldu değil mi ?

 26. Kartlar incelemeye alınmış marketler 3 ay boyunca kartlara kapatılmış öyle dediler yani herkesin ki onaylanırsa Mart ayında kullanılmaya baslanicakmis zaten ben gecen ay kullandım ilk defa başkada kullanamadim

  1. Bu ay için bi bilginiz varmı ne zaman açılacak hangi marketler de kullanacağız

 27. Başvuralı 6 ayı geçti gelip kontrol edicekler denildi fakat gelen giden yok kronik rahatsızlığım mevcut kirada ve iki çocuk sahibiyim çoçuğumun sağlık sorunları dahi var ama kontrole dahi götürücek gücüm yok aradığımda aldığım cevap hep aynı sizin eve kontrole gelicekler lütfen evde bulunun

 28. Merhaba ben genel yardim başvurusunda bulundum ama onaylandi dediler evraklarımı teslim ettim onaylandi dendi 4 ay olcak hala ses yok nasıl ilerliyo

    1. kac senedir kullanyorsunuz ko size oyle yuksek yatt acaba bizim hala 100 tl

   1. Bazı kişilere yüksek tutarlar yatmış sebebi nedir sizce. Bende 2 senedir 200 lira aliyodum 100 lira veriliyor yılbaşından beri. Ekmek yardımı vs de yapilmiyor. Bilginiz varmı acaba

 29. Güncelleme yapiliyomus tekrar basvuru yaptim ben eve gelip bakicaklarmis denetim yapiliyo 153u arayip sorun

  1. benimki de güncelleme dendi dün markete gittim 100 tl var içinde dediler isterseniz bir kontrol ettirin kartınızı ger çe her gün her gün markete gidip sormak insanı rencide ediyor eskisi gibi mesaj gelse kartınızı kullanabilirsiniz diye inşallah herkesin yatar ama benimde araştırılmam bu ay olucakmış yinede 100 tl yatmış

   1. Benimde kapatılmış içinde kalanı geri kullanabilirmiyim hiç bilmiyorum zaten ilk 1 ay oldu alalı kullanali market yılbaşı için kapatıldı daha sonra kullanırsınız ama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu