Belediye Yardımları

İBB’ nın Depremzedelere Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

İBB ‘ nin Depremzedelere Yaptığı Yardımlar

İBB’ nin depremzedelere yaptığı yardımlar afet bölgesinde bulunan kişilere ulaştırılmak üzere ‘Afet Yardım Kampanyası’ olarak başlatıldı. Yardım yapmak isteyen İstanbullular, ALO 153 hattı üzerinden oluşturulan ‘Deprem Hattını’ arayıp ihtiyaç listesi bilgisine hemen ulaşabilirler. Yardımlar, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi ve Kartal Lojistik Merkezlerinde toplanacak. Bağış yapmak isteyen İstanbullular, her iki merkeze de yardımlarını ulaştırabilir. Yardım malzemeleri arasında ikinci el ürünler kesinlikle kabul edilmediği için, yalnızca kullanılmamış malzemeler değerlendirip afetzedelere gönderilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7’lik depremden sonra, afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılaması için yardım kampanyası başlatma kararı aldı. İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Basın Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı ve Afet Koordinasyon Merkezi’ nin kontrolünde düzenlenen kampanya için İstanbullulardan gelen yardımlar belirliyor iki bölgede toplanmaya başladı.

Depremzede vatandaşlar için yardım etmek isteyen İstanbullular ALO 153 Çözüm Merkezi numarası üzerinden ‘Deprem Hattı’na bağlanarak ihtiyaç listeleri hakkında bilgi sahibi olabilirler. Toplanan yardımlar kapsamında daha önce yaşanan ikincisi el eşya mağduriyeti sonrası, kesinlikle kullanılmış eşyaları vatandaşlara göndermeme kararı aldı. Yine, İBB Deprem Dairesi Başkanlığı teknik ekipleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönlendirme yapması sonucu hasar tespiti yapmak için Gaziantep ‘e gidiyor. İBB’ nın depremzedelere yaptığı yardımlar son günlerde en çok araştırılan konulardan biri hâline geldi. En çok nüfusun olduğu İstanbul ilinde yardım etmek isteyen kişiler nereye gideceklerini konusunda araştırmalar yapıyor.

İhtiyaç Duyulan Malzeme Listesi Şu Şekildedir;

  • Uyku tulumu, battaniye
  • Isıtıcı, soba çeşitleri, toplu kuru besin, cep telefonu
  • Şarj ürünleri ve ünitesi ile pil
  • Hijyen ürünleri olan çocuk bezi, ped, sabun, ıslak mendil
  • Bebek Maması ve sıfır kışlık giyim ürünleri ( Bot, mont, kazak)
  • El feneri, kafa lambası

İBB 39 İlçede Afet Yardım Toplama Merkezi Kurdu

İBB deprem bölgesindeki vatandaşlar için depremden hemen sonra ‘Afet Yardım Kampanyası’ başlattı. Ayrıca 39 ilçedeki 247 farklı bölgede afet yardımı toplama merkezi kurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kahramanmaraş merkezli oluşan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrası, afetzedeler için ‘Afet Yardım Kampanyası’ başlatarak birçok depremzede vatandaşa ulaşmayı hedefliyor.

Yardım etmek isteyen İstanbullular, ALO 153 üzerinde oluşturulan ‘Deprem Hattını’ arayarak ihtiyaç listesi bilgisine ulaşma imkanı anında bulabilir. Yardımlar, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi ile Kartal Lojistik Merkezlerine ilave olarak, 39 ilçede toplamda 247 farklı noktada oluşturulan afet yardım toplama merkezinde bir araya getirilecek ve buradan en iyi değerlendirme yapılarak deprem bölgelerine ulaştırılacak.

Bağış yapmak isteyen İstanbul’lu vatandaşlar evlerine en yakın bölgelerdeki merkezden yardımını yapabilir. Yardım malzemeleri içinde sadece ikinci el ürünler kabul edilmeyecek. Hijyen ürünlerine ve kışlık giyimi ürünlerine öncellik verilecek. İBB’ nın depremzedelere yaptığı yardımlar için Deprem Hattını arayabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu