Diğer YardımlarGüncel KonularYardım Haberleri

Herkese Ücretsiz Doğalgaz Desteği

Herkese Ücretsiz Doğalgaz Desteği hakkında detaylar. Lütfen yazıyı baştan sona kadar okuyunuz. Bütün detaylar yazımızda mevcuttur!

Evlere ücretsiz doğalgaz desteği vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni’nde Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalara göre 25 metreküplük doğalgaz vatandaşlara ücretsiz verilecek. Bu açıklamalara göre 1 ay boyunca vatandaşlardan hiçbir şekilde doğalgaz fatura ödemesi alınmayacak, 1 yıl boyunca da 25 metreküp doğalgaz ücreti alınmayacak.

1 Yıl Boyunca Herkese Ücretsiz Doğalgaz Desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdiği sözleri tuttuğunu beyan ederek vatandaşların refah seviyesini her geçen gün arttırmaya yönelik çalışmalar sergiliyor. Filyos’ta gerçekleşen törende yapılan açıklamalara göre de vatandaşlar 1 yıl boyunca mutfak ve sıcak su için doğalgaz ücreti ödemeyecek. Yani aygazda pişirilen yemek için, banyoda ve musluklardan akan sıcak su için vatandaş hiçbir şekilde para vermeyecek ve bu tutarlar devlet tarafından karşılanacak.

Herkese Ücretsiz Doğalgaz Desteği Faturası Hangi Ay Başlayacak?

Hanelerde 20 Nisan sonrasında gelen ilk faturadaki tutar 0 TL olacak. Yani ücretsiz doğalgaz desteği 20 Nisan itibari ile başlayacak. Eğer fatura 19 Nisan’da kesildiyse aynı tüketiciden bir sonraki fatura ödemesi alınmayacak. 19 Nisan’da kesilecek faturanın ardından ücretsiz fatura dönemi 19 Mayıs şeklinde olacak. Önümüzdeki ayların yaz olduğunu da düşünürsek, vatandaş hiç doğalgaz faturası ödemeyecek kabul edilebilir. Bilindiği üzere yazın sıcak aylarda petekler çalıştırılmıyor ve su ile ocak da ücretsiz olacağından ötürü vatandaş 1 sene boyunca doğalgaz faturasından tasarruf edebilecek.

151.75 TL Vatandaşa Kar Kalacak

Konutlarda doğalgaz metreküpünün dağıtım bedeli ve vergiler dahil 6.07 TL olduğunu varsayarsak 25 metreküpün ücretsiz olması dolayısı ile aylık 151.75 TL alınmayacak. 1 yıllık dönemde de vatandaşın cebinde 1821 TL kar kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu