Güncel Konular

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ?

Hazır ofis fiyatları ne kadar ? Sanal ofis nedir ? Hazır ofis kiralama ücretleri ne kadar ? İzmir, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası fiyatları nedir ? Sanal ofis fiyatları en uygun nerede ? Hazır ofis fiyatları neye göre değişmektedir. Bütün soruların cevapları haberimizde.

Hazır ofis fiyatları yeni iş kuracak veya işini daha da fazla büyütmek isteyen kişilerin merak ettiği konuların başında geliyor. Fakat ofis kiralama işi oldukça maliyetli olabiliyor. Çünkü ofis kurarken emlakçı komisyonu, teknik alt yapı hazırlığı ve emlak depozitosu gibi kalemler bu maliyetleri arttırmaktadır. Bu maliyetler insanları hazır ofis kiralamaya yönlendirmektedir.

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ? Hazır Ofis Nedir ?

Hazır ofis kurma gibi bir planınız yoksa emlakçı komisyonu, dekorasyon işleri (halı, masa, sandalye vs.), dükkanın boya badanası, ip telefonu ve  lcd tv’si, kira, telefon, internet, elektrik, su, sekreter maaşı-yol parası-yemeği, temizlik, aidat gibi giderleri ödemeye hazır olmalısınız.

Fakat hazır ofis fiyatları hakkında biraz bilgi sahibi iseniz bu maliyetlerin büyük bir kısmından daha cüzi bir ücrete kurtulduğunuzu göreceksiniz. Hazır ofislerde yukarı da saydığımız kalemlerin tamamı sizlere hazır olarak sunulmaktadır. Örneğin sekreter hizmeti ortaktır ve maaşı bütün kiracılar tarafından ortak ödenmektedir. Buda sekreter maliyetini ciddi oranda azaltmaktadır. Tabi mutfak, tuvalet gibi yerlerin ortak kullanım alanları olması dezavantaj sayılabilir.

Hazır ofis fiyatları konusunu araştırdığımız da bazı kavramların birbirine çok fazla karıştırıldığını gördük. Hazır ofis, Sanal ofis ve Paylaşımlı ofis birbirinden tamamen farklı kavramlar olmasına rağmen çok fazla karıştırılmaktadır. İsterseniz şimdi gelin bu ofisler hakkında detaylı bilgi alalım ve ortalama maliyetleri hakkında bilgi sahibi olalım. Dilerseniz şimdi hazır ofis nedir beraber bakalım.

Hazır Ofis Nedir ?

Yeni bir kuracaksanız ofis olmazsa olmazlardan. Bir ofis kiralamanın ve ofisi ihtiyaçlar doğrultusunda dizayn etmek epey masraflı olmaktadır. Bu durumlarda hazır ofisler imdadınıza yetişmektedir. Tabi sadece yeni iş kuracaklara değil yaptığı işi büyütecek yada küçültecek kişiler içinde farklı çözümler sunmaktadır.

Hazır ofisler 20 metrekareden başlayıp 200 metrekarelere kadar çıkmaktadır. Eğer şuan ki ofisiniz büyükse ve maliyetleri fazla ise bu durumda ofisinizi küçültmek isteyebilirsiniz. İşleriniz büyüdüyse bu durumda da ofisinizi maliyeti en aşağıda tutarak büyütmek isteyebilirsiniz. Bu durumlar için hazır ofisler biçilmiş kaftan.

Hazır ofis İş merkezlerinde ve plazalar da bölümlenmiş alanların şirket veya firmalara kiralandığı ve kiralanan alanın kiralayana fiziksel olarak ait olduğu ofislerdir. Bu hazır ofislerin genel mantığı şu şekildedir. Bir yatırımcı bir iş merkezinin yada plazanın bir katının tamamını kiralar. Kiralanan bu kat 10-15-20-25 metrekarelere bölünerek küçük ofisler haline getiriliyor ve firmalara kiralanıyor.

Bu ofislerde bir ofiste bulunması gereken her şey bulunmaktadır. Siz sadece bilgisayarınızı alıp geliyorsunuz. Bu odalar kaç kişilik ise o kadar masa ve sandalye konuyor. Ofiste dolap, masa ve sandalye hazır olarak bulunmaktadır. Bu yerleşim alanlarında tuvaletler, toplantı salonları ve mutfak ortak kullanım alanlarıdır. Sizlere ayın bir yada 2 günü toplantı salonunu kullanma yetkisi verilmektedir.

Hazır ofislerde elektrik, su, doğalgaz, internet faturası gibi dertleriniz bulunmamaktadır. Bu maliyetler ödediğiniz kiraya dahildir. Ancak telefon faturanız size ait olduğunu hatırlatalım. Ofis sahipleri kendinize ait olan hizmet telefon numaralarını kendi hizmet numaralarına yönlendirmenizi isteyerek sizden hizmet bedeli almaktadır. Mutfak tüm gün açık olup çay ve kahve hizmetleri de bu fiyata dahildir. Ayrıca sekreterlerin misafirlerinizi ücretsiz yönlendirme hizmeti de bulunmaktadır. Temizlik işleri yine bu fiyatlara dahildir.

Hazır ofislerin sunmuş olduğu bir diğer hizmet ise kargo işlemleridir. Gelen ve gidecek kargolarınızla sekreterlik ücretsiz olarak ilgilenmektedir. Ancak sizden ilk girişte bir kira bedeli peşin ve bir kira bedeli de depozito alındığını da notlarımız arasına ekleyelim. Depozitonuzu almak için çıkış yapmadan en az bir ay önce haber vermeniz gerekmektedir.

Hazır Ofis Fiyatları Ne Kadar ?

Hazır ofislerin en yaygın olduğu iller İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerdir. Büyükşehirlerde artan maliyetler iş kurmak isteyenleri hazır ofis kiralama işine yönlendirmektedir. Bu illerde hazır ofis fiyatları ortalama olarak şöyledir.

İstanbul hazır ofis cenneti diyebiliriz. İstanbul da yüksek maliyetler hazır ofislerin yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Hazır ofis İstanbul için vazgeçilmez iş mekanları haline gelmiştir.

Hazır ofislerin en yaygın olduğu ilçeler ise şöyle: Levent, Kadıköy, Beylikdüzü, Mecidiyeköy, Şişli ,Maslak, Fatih, Florya, Bahçeşehir, Yeşilköy, Başakşehir, Merter, Beyoğlu, Beşiktaş,  Arnavutköy, Bayrampaşa, Balat ve Yeşilköy.

Hazır ofisler Anadolu yakasında ve Avrupa yakasında sıkça bulunmaktadır. Bu ofislerin fiyatları verilen hizmetlere, ofisin metrekaresine ve ofisin bulunduğu konuma göre değişmektedir. Hazır ofis Anadolu yakası kısmında oldukça rağbet görmektedir.

Örneğin Leventte 10 m2 bir hazır ofis 1200 TL iken şişli de 25 metrekare bir hazır ofis 2750 TL’ye ulaşabilmektedir. Yine kartal da 30 metrekare hazır ofis fiyatı 1000 TL iken Sancaktepe de 17 metrekare bir hazır ofis 1700 TL’ye bulunabilmektedir. Yaptığımız araştırma da İstanbul da hazır ofis fiyatlarının 1000 TL ile 3000 TL arasında değiştiğini tespit ettik.

Aynı şekilde İzmir sanal ofis fiyatları da benzer durumdadır. İzmir hazır ofis cennetinin ikinci diyebiliriz. Hazır ofis İzmir de oldukça revaçta.  Şimdi de sanal ofis nedir sanal ofis İzmir fiyatlarına göz atalım.

Sanal Ofis Nedir ?

Sanal ofis nedir ? Sanal ofis fiyatları ne kadar ? Sorularına geçmeden önce sanal ofis nedir anlatmak istiyoruz. Sanal ofis özellikle iş hayatına yeni başlamış bir girişimcinin en iyi lokasyon da bir iş yeri sahibi olması mümkün olmayabiliyor. Fakat sabit bir iş yeri adresine sahip olmak hem güven yaratacaktır hem de işlerinizin resmiyet kazanmasını sağlayacaktır. Bu durumda sanal ofis kiralamak en uygun seçeneklerden biri haline gelmektedir.

En iyi sanal ofis sahibi olmak her girişimci için önemlidir. Çünkü gerçek bir ofis kuramayan bir girişimci telefon aramalarına cevap verecek bir sekreter, vergi açılışını yapmak için sabit bir iş yeri adresi, kargoların geleceği bir sabit adrese ihtiyacı vardır.

Bir iş yeri adresi olmayan şirketin güvenilirliği mutlaka sorgulanacaktır. Buda müşterilerinizde olumsuz bir izlenim yaratacaktır. Peki sanal ofislerin avantajları nelerdir ?

  • Sanal ofisler sayesinde vergi açılışı yapmak için gerekli olan sabit iş yeri adresi derdinden kurtulursunuz. Bu sayede vergi açılışınızı yapabilirsiniz.
  • İş yerinize gelen telefonlara cevap verecek bir sekreter hizmetine kavuşursunuz. Bu sayede kurumsal kimliğiniz daha da önem kazanacaktır. Dilerseniz de gelen aramalar cep telefonunuza aktarılmaktadır.
  • Kargolarınızın geleceği sabit bir iş yeri adresine kavuşacaksınız. Bu adrese gelen kargolar sanal ofis sahipleri tarafından adresinize yollanmaktadır.
  • Ay içerisinde bir yada iki kez toplantı yapacak bir alana kavuşursunuz. Çünkü sanal ofislerin belirli zamanlarda kısıtlı olarak kullanacağınız fiziki bir toplantı odası bulunmaktadır.
  • Sizi fiziksel ofislerin bütün masraflarından kurtarırlar. Bunlar elektrik, su, doğalgaz, dekorasyon hizmetleri gibi masraflardır.
Sanal Ofis Fiyatları

Sanal ofis İstanbul gibi büyükşehirlerde değil neredeyse bütün illerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun sebebinin fiziki ofisin getirdiği maliyetler olduğunu söylemiştik. Peki sanal ofis fiyatları ne kadar ?

Sanal ofis fiyatlarının hazır ofis fiyatlarına oranla kat kat daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Bunun sebebi hazır ofisteki gibi fiziki bir ortamı işgal etmemenizdir. Buda maliyetleri en aza indirmektedir.

İstanbul’da sanal ofis fiyatları ortalama aylık 90 TL ile  150 TL arasında değişmektedir. Ankara Çankaya gibi merkezi ilçelerde ise bu fiyat 100 TL civarındadır.  Tabi bu fiyatların büyükşehirler için geçerli olduğunu biliyoruz. Büyükşehir olmayan illerde bu fiyatlar 50 TL ile 75 TL arasında değişmektedir.

Paylaşımlı Ofis Nedir ?

Paylaşımlı ofisler ise bütçe olarak en uygun ofislerdir. Çünkü bu ofislerde maliyet oldukça düşüktür.  Bu ofislerde bir kafe havası hakimdir. Ortak bir masa etrafında çalışılır. Mutfak, banyo ve çalışma odaları ortak kullanım alanlarıdır. Bu alanlarda sürekli çay kahve gibi hizmetler bulunmaktadır.

Paylaşımlı ofis fiyatları sanal ofise göre daha uygundur. Paylaşımlı ofislerde bu fiyat 60 TL’lere kadar düşmektedir.

Bu yazımızda sizleri hazır ofis fiyatları konusunda bilgilendirmeye çalıştık. Hazır ofis fiyatları çok farklı etkenlerle ilişkilidir. Bunlar adres, metrekare ve alınan hizmetlerdir. Verilen hizmet arttıkça hazır ofis fiyatları da artmaktadır.

Sizlerde değerli duygu ve düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle mutlaka paylaşın.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu