Burs Haberleri

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Yapacaklar Okumalı !

Gürsoy vakfı burs başvurusu nasıl yapılır ? Miktarı ve şartları nelerdir ? Ne kadar ücret verilmektedir ? Sonuçları ne zaman açıklanacak. Bu ve daha fazla soruya cevap vermek için buradayız.

Gürsoy vakfı burs başvurusu yapacaksanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere Gürsoy vakfı burs 2022 başvurusu nasıl yapılır ? Şartları nelerdir ? gibi sorulara cevap vereceğiz.

Gürsoy vakfı bursu almak istiyorsanız Türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Eğer yurt dışınsa eğitim görecekseniz burs başvurusu yapamamaktasınız. Şimdi gelin burs başvurusu şartları nelerdir ayrıntılara bakalım.

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusu Şartları Nelerdir ?

Gürsoy vakfı burs başvurusu şartları aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Devlet üniversitesini kazanmış olmak
 • Açık öğretim veya uzaktan eğitim okuyor olmamak
 • Farklı kurumlardan alınan burslar başvuruya engel teşkil etmemektedir.
 • Lisans yada ön lisans kazanmış olmak. Ortaöğretim, ilkokul ve yüksek lisans öğrencilerine burs verilmemektedir.
 • Öğrenci üniversitelerin yüzde yüz burs veren kontenjanlarına yerleşmiş ise burs başvurusu yapamamaktadır.
 • Maddi olarak ihtiyaç sahibi olmak
 • Ara sınıflarda başvuruda bulunabilmektedir.
 • Özel yetenek ile öğrenci alan üniversitelere yerleşen öğrencilerde burs alabilmektedir.
 • Aynı aileden birden fazla öğrenci başvuru yapabilir

Burs kazanan öğrenciler her dönem transkript belgesini ilgili kuruma yollaması gerekmektedir.

indir 2

Gürsoy Vakfı Burs Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir ?

Gürsoy vakfına burs başvurusunda bulunan öğrencilerden istenen belgeler şöyle:

Burs başvuru formu (Web sitemizde online olarak dolduracaksınız) 2- Öğrenci belgesi (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 3- Nüfus cüzdan fotokopisi (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 4- LYS/ÖSS sınav sonuç belgesi.(ara sınıflar için gerekli değil) (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 5- Size bakmakla yükümlü bulunan anne, baba veya aileye gelir olarak katkısı bulunan bireylerin işyerlerinden alınmış, çalıştıklarını ve aldıkları ücreti belirten belge (iş sahibi ise vergi levhası fotokopisi, emekli ise maaşını gösteren belge vs.), (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 6- Tüm aile bireylerinin nüfus kayıt dökümlerinin bulunduğu kütükten alınmış “Nüfus Kayıt” örneği, (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 7- Okuyan kardeşlerin öğrenci belgeleri, (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 8- Oturduğunuz ev kira ise kira kontratı, yurtta kalıyorsanız ödeme makbuzu (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun) 9- Ara sınıflarda veya son sınıfta okuyan öğrenci için not durum belgesi (transkript) (Web sitemizde online olarak sisteme yükleyeceksiniz PDF olarak hazır bulundurun)

Gürsoy Vakfı Burs Miktarı Ne Kadardır ?

Gürsoy vakfı burs miktarı hakkında web sitesinde herhangi bir açıklama yoktur. Burs miktarını öğrenmek için http://www.gursoyvakfi.org/#!/ adresinden vakfa ulaşabilirsiniz. Yine Gürsoy vakfı burs sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden öğrenciler bu web sitesini takip etmelidirler.

Gürsoy vakfı burs başvurusu konusunda anlatacaklarımız bu kadar. Sizlerde değerli düşüncelerinizi ve sormak istediklerinizi yorum kısmından bizlerle muhakkak paylaşın.

 

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merhaba ben necla kaya 4 çocuk annesiyim ev hanımıyım kiraciyim 3 çocuk okutmaya çalışıyorum eşim asgari ucreten daha az bir masla çalışıyor ve ben çalışamıyorum bu nedenle çocuklarımı çok zor şartlar altında okutmaya çalışıyorum 3 hafta oldu okularin açılması ve onlara al bildiğimiz tek şey birer defter ve kalem ve çok eksikleri var biz bu eksikleri tamamlayamiyoruz çünkü eşimin aldığı maş yetmiyor gerçekten zor durumdayiz cocuklarimi okuta bilmek için bir yardım eli istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu