Belediye Yardımları

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu hakkında merak edilenler burada. Lütfen bu yazımızı sonuna kadar okuyunuz. Kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilirsiniz!

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz. Maddi durumu yeterli düzeyde olmayan, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara yardımlar sunmaya devam eden belediyelerden bir diğeri olan Giresun Belediyesi, yardım başvurusu ile bir ay içinde birçok kişiye ulaşım sağlanmaktadır. Para ödemelerinin yanı sıra eşya yardımlarıyla da çoğu ailenin yüreğine su serpen ve ümit doğduran Giresun Belediyesi yardım başvurusu ile ilgili merak edilenleri bu yazıda tüm açıklığı ile bulabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Detayları

Belediyeye farklı şekillerde yapılan başvuruları değerlendiren yetkililer desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar için hem nakdi yardım hem de koli yardımı, eğitim yardımı, ulaşım yardımı ya da yakacak yardımı yapmaktadır. Yanlızca 2020 senesinde 15.577 kişiye toplam 1.577.700 TL’lik gıda, ayrıca 84 .450 TL’lik para yardım yapmış olan Belediye, ulaşım için bilet yardımı, kombi yardımı, çocuk bezi ve maması yardımı, hastalar için medikal malzeme yardımı, kömür, kırtasiye malzemesi ve tüp yardımı yapmıştır.

Belediye olarak birçok giyim ve erzak yardımlarının haricinde evde özel ve kişisel bakım gibi birçok sosyal hizmeti yardım projesi kapsamına alan ve başarıyla devam ettiren belediye, bu şekilde dar gelirli ailelerin masraflarını azaltarak, yaşam kalitesini  çok yönlü bir şekilde karşılamaya çalışmaktadır. Her ay ortama genel olarak 500 ila 1000 kadar aile ise yine Giresun Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında ekmek fişi yardımı verildiğini de  söylemek gerekir.

Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir?

Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir
Giresun Belediyesi Yardımları Kimlere Verilir

Birçok sosyal yardım başvurusu yapılır ve yapılan bu başvuruları özel olarak incelenmeye alınıp, hangi hane için ne kadar yardım yapılacağına karar veren Giresun Belediyesi Sosyal Hizmetler birimi, geçimini sağlama konusunda zorluk yaşayan;  hasta, engelli, yaşlı, hane kalabalığı, işsizlik ya da  gelir düzensizliği gibi nedenlerden dolayı yoksulluk içinde olanlar ilk sıraya alınmaktadır.

Söz konusu olan sebeplerden dolayı geçimini sağlayamayanlar için ilave olarak doğal afet, salgın gibi toplumsal problemler veya şehit / gazilik durumlarında da yardımlarını eksik etmeyen belediye, herhangi bir nedenlere bağlı olarak temel yaşam ihtiyaçlarını karşılama konusunda zorlanan, eğitim ve temel ihtiyaçlar konusunda maddi gücü olmayan herkes için başvuru yapma imkanı sunar.

Giresun Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Beyaz Masa’ya da başvuru yapsanız, belediye binası ile yüz yüze de görüşseniz her şekilde sizden yardım başvuru formu istenecektir. Yardım başvurusunu online bir şekilde yapmak isteyen ve binaya gitmek için vakti olmayanlar için dijital formlar yardımcı olacaktır. Tercih edilen iletişim yöntemi ne olursa olsun formda yer alan bilgilerin hem şeffaf hem güncel olması son derece bir kriterdir. Giresun Belediyesi yardımlarını almak için mutlaka doğru bilgileri vermeniz gerekir. Yanlış bilgi verenlere cezai işlemler uygulanabilir.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Beyaz Masa kapsamında dahil olanlara yani Giresun Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapmış olan talep sahiplerine sürecin farklı aşamalarında telefon ya da elektronik mail ile bilgi verilmektedir. Yine de süreçle alakalı olarak bilgi almak ve başvuru sorgulaması yapmak isteyenler Beyaz Masa telefon hattını arama seçeneğini tercih edebilirler.

Giresun Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Hem yardım için başvuruda bulunmak hem de yapmış olduğunuz başvuru ile ilgili sorgulamada bulunmak isteyen vatandaşlar için telefon ve mail kadar sık tercih edilen bir diğer iletişim yolu da belediyeye ait olan telefonlardır. 444 4 028 numaralı hattan doğrudan Belediye’ye ulaşabilirsiniz.  Yetkili kişilerden kısa süre içinde yeterli bilgileri alabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Giresun Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu
Giresun Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Giresun Belediyesi her yıl hem Ramazan Bayramı hem de Kurban bayramında durumu iyi olmayan ailelere erzak kolisi hazırlayarak dağıtım yapar. Belli tarihlerde belediye ekipleri tarafından dağıtımı yapılan erzak kolisi almak için belediye sosyal yardım birimleri veya  muhtarlıklara başvuru yapabilirsiniz. Giresun belediyesi gıda yardımı için Giresun Belediyesi beyaz masa 444 4028 numarasından destek alabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Giresun Belediyesi Giresun’ da ikamet ve dar gelirli ailelere destek veren belediyelerden bir tanesidir. Daha çok son günlerde yaşanan işsizlik ve ekonomik güçlükler ile zor durumda olan kişilere yardım desteği veren belediye hazırladığı ve hayırsever kişilerin bağışlarını belirlenen ailelerin evlerine bizzat götürmektedir.

Giresun Belediyesi Süt Yardımı

Giresun Belediyesi, yardımlarını oldukça geniş bir kapsamda sunmaktadır. Yeni doğum yapmış ve bebek sahibi olan aileleri de yardımlar uygun bir şekilde verilmektedir. Aileye yeni dahil olmuş olan bireyler için kimlik belgesi ve doğum raporunun belediyeye verilmesinden sonra Giresun Belediyesi süt yardımı başvurusunda bulunan her kadın bu imkandan yararlanmaktadır. Bu yardım düzenli olarak yapılan yardımlar arasında yer almaz. Bir defaya mahsus olarak verilir ve yalnızca annelere verilen bir yardımdır. Giresun Belediyesi yardım başvurusu sorgulama ve diğer konularla ilgili bilgi almak için ilgili iletişim kanallarına hemen başvurabilirsiniz. Detaylar için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz;

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba bende bu yardımdan faydalanmak istiyorum Evim kira 3 çocuğum var 2 öğrenci evin kira eşimin parası Bize yetmiyor günlük çalışıyor gıda ve para yardımı istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu