Faydalı Bilgiler

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar hakkında kapsamlı bilgiyi yazımızın devamında görebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesiz kredi, özellikle serbest meslek sahibi olan kişiler için önemli bir konudur. Günümüz şartlarında birçok banka, kredi çekilirken gelir belgesine dikkat etmektedir. Bunun yanında gelir belgesiz kredi çekimi sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Gelirinizi ispatlamaksızın bu bankalarda belirli bir orana kadar kredi çekmeniz mümkündür. Tabii her banka aynı seviyede kredi sağlamamaktadır. Bankaların sağladığı kredi miktarı belirli koşullara göre değişmektedir. Dolayısıyla ihtiyacınız olan krediye göre bir araştırma yapmanız gereklidir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, vade oranında da farklılık göstermektedir. Çoğu banka sizlere 36 aya kadar vade imkânı sunarken, belli bankalarda vade miktarı daha düşük olmaktadır. Tabii bordrosuz olarak çalışanlar için en yüksek vade oranına sahip olan bankalar tercih edilmelidir.

Kredi çekimi için gelir belgesi şartı bulunmayan bankalar, sizde belirli koşullar da aramaktadır. Örneğin riskli kredi notu değerine sahip olan kişiler, gelir belgesiz kredi imkânından yararlanamamaktadır. Bunun için kredi notunuzun düzgün bir düzeyde olmasına dikkat edilmelidir.

Kredi için gelir belgesi şartı aramayan bankalar;

Şeklindedir. 2021 gelir belgesiz kredi veren bankalar, yalnızca bununla da sınırlı olamayabilmektedir. Zaman içerisinde çeşitli bankalar gelir belgesi şartı aramadan da kredi verebilmektedir. Bu yüzden ülke içerisinde hizmet gösteren bankalar belirli aralıklarla kontrol edilmelidir.

Gelir Belgesiz Kredi İçin Kefil Gerekli Midir
Gelir Belgesiz Kredi İçin Kefil Gerekli Midir

Gelir Belgesiz Kredi İçin Kefil Gerekli Midir?

Bankaların sunduğu kredilerde çoğunlukla kefil aranmaktadır. Ancak bu tür kredi işlemlerinde kefil şart değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kredi yöntemi için aranan tek özellik kredi notunuzun güvenilir bir seviyede olmasıdır. Dolayısıyla belirli bir geliri olmayan veya bordrosuz olarak çalışanlar kefilsiz olarak gelir belgesiz kredi çekebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi İçin Şubeye Gitmek Gerekli Mi
Gelir Belgesiz Kredi İçin Şubeye Gitmek Gerekli Mi

Gelir Belgesiz Kredi İçin Şubeye Gitmek Gerekli Mi?

Günümüz dünyasında her şey dijitalleşmiştir. Bu anlamda çoğu kredi işlemi için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Bu durum gelir belgesiz kredi yöntemi için de geçerlidir. Bankanızın dijital işlemlerinden bu krediye başvurmanız yeterlidir. Üstelik gerekli şartları sağladığınız hâlde de krediniz bekletilmemektedir. Böylelikle saatler içerisinde kredi çekimi sağlanmaktadır.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Çekimi

Gelir belgesiz kredi çekme için en çok tercih edilen bankaların başında Akbank gelmektedir. Akbank, belirli durumlarda sizlere 48 aya kadar vade imkânı da sunabilmektedir. Bu sayı, bir bankadan alınabilecek en iyi vade miktarıdır. Ortalamaya vurulduğunda ise 36 aya kadar vade almanız kesindir.

Akbank gelir belgesiz kredi ile 40.000 TL gibi bir kredi çekmeniz mümkündür. İstek doğrultusunda bu sayı daha da düşebilmektedir. Sonuç olarak ihtiyacınız olan krediyi almanız sağlanmaktadır. Akbank’ın 2021 yılı için belirlediği faiz oranları ise;

  • 12 ay vade için aylık %1.79
  • 24 ay vade için aylık %1.75
  • 36 ay vade için aylık %1.61

Civarındadır. Ancak sizlere sunulan faiz oranları her zaman böyle oranlardan oluşmamaktadır. Kredi notu değeri, uygun şartlarda olması durumunda daha uyguna faiz alınmaktadır.

TEB Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir?

TEB bankasında da kredi çekimi için illaki TEB şubelerine gideceksiniz diye bir zorunluluk yoktur. Online işlemler üzerinden de kredi çekimi yapılabilmektedir. TEB bankası, 5.000 TL’ye kadar olan çekilecek kredilerde herhangi bir kefil aramamaktadır. Dolayısıyla düzenli geliri olmayanlar da TEB bankasını tercih etmektedir. TEB 36 ay vadeli gelir belgesiz kredi için belirlenen faiz oranı %1.59 civarlarındadır. Yine aynı şekilde kredi notu değerinizin uygun olması, faiz oranını azaltabilmektedir.

Burgan Bank Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir Mi?

Burgan Bank bünyesinde de gelir belgesiz kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Ancak Burgan Bank’ta daha yüksek faiz oranları söz konusudur. Dolayısıyla düşük gelire sahip olanlar çoğunlukla Burgan Bank’ı tercih etmemektedir. Bunun yerine Akbank veya TEB bankasının tercih edilmesi daha doğru bir karar olmaktadır. Burgan Bank gelir belgesiz kredi, 36 ay için %2.99 gibi bir faiz oranına sahiptir. Ortalama olarak çekilen 10.000 TL belgesiz kredinin 24 ay vade ile aylık ödenen ücreti ise 628,50 TL’dir.

Odeabank Gelirsiz Kredi Çekme

Gelir belgeniz olmadan rahatlıkla kredi çekebileceğiniz son banka da Odeabank’tır. Odeabank bünyesinde bulunan gelir belgesiz kredi faiz oranları tamamen değişkendir. Bunun için direkt olarak bankayla iletişim kurmanız gereklidir. Size uygun vade ve faiz oranıyla hizmet almanız muhtemeldir.

DİĞER GÜNCEL YARDIMLAR İÇİN SİTEMİZDEKİ GÜNCEL YARDIM KATEGORİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu