Belediye Yardımları

Gaziosmanpaşa Belediye Yardımları

Gaziosmanpaşa belediye yardımları neler? Gaziosmanpaşa giyim yardımı yapıyor mu? İçeriğimizin devamında sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Gaziosmanpaşa belediye yardımları semtte yaşayan vatandaşlar tarafından çok merak edilen bir konudur. Belediye tarafından vatandaşların hayatını kolaylaştıracak pek çok yardım vardır. Bu yardımlara göz atmak gerekirse şöyle gösterebiliriz;

Gaziosmanpaşa Aşevi Yardımı
Gaziosmanpaşa Aşevi Yardımı

Gaziosmanpaşa Belediyesi Aşevi Yardımı

Gaziosmanpaşa belediye yardımları arasında yer alan aşevi desteği evinde yemek yapacak durumu olmayan ailelere verilen bir destektir. Aşevi tarafından günde 1 öğün 2 kap yemek kişilerin adresine kadar götürülmektedir. Bu yardım daha çok fiziksel olarak yemek yapacak gücü olmayan kişilere gönderilir. Ancak fiziksel olarak yemek yapabilecek durumda olup maddi yetersizlikten ötürü alamayan kişilerin erzak yardımına başvurması daha doğru olur.

Gaziosmanpaşa Belediye Yardımları Erzak Desteği
Gaziosmanpaşa Belediye Yardımları Erzak Desteği

Gaziosmanpaşa Belediye Yardımları Erzak Desteği

Gaziosmanpaşa belediyesinin vermiş olduğu destekler arasında erzak yardımı pek çok vatandaşı sevindiriyor. Herhangi bir geçim kaynağı bulunmayan veya geliri çok düşük olan hanelere erzak yardımı sunuluyor. Yaşlı ve engelli vatandaşlara da erzak desteği sunulur. Kirada oturan, sosyal güvencesi olmayan ve kronik hastalığı bulunan kişilere erzak yardımı sunulur. Erzak yardım başvurusunu e-devlet üzerinden veya 444 0 467 numaralı hat üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Giyim Yardımı

Gaziosmanpaşa belediye sınırları içinde oturan vatandaşlara özellikle öksüz ve yetim çocuklara giyim yardımı sunulmaktadır. Her sene düzenli olarak mont ve bot yardımı da verilmektedir.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sünnet Yardımı
Gaziosmanpaşa Belediyesi Sünnet Yardımı

Gaziosmanpaşa Belediyesi Sünnet Yardımı

Gaziosmanpaşa belediyesi, sünnet yaşı gelen çocukların ücretsiz sünnet olması için bazı özel hastaneler ile anlaşma sağlayarak belirli günlerde ücretsiz sünnet olmasını sağlar. Belediye vasıtası sayesinde hastaneler ailelerden hiçbir şekilde ücret talep etmemektedir.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Eğitim Yardımı

Gaziosmanpaşa belediye sınırlarında oturan öğrencilere eğitim seti dağıtılmaktadır. Durumu iyi olmayan aileler çocuklarının eğitim masrafını bir nebze hafifletmek için belediyeye başvuru yapabilir.

Gaziosmanpaşa’da oturup maddi durumu iyi olmayan aileler Gaziosmanpaşa belediye yardımları kapsamında sunulan desteklere başvuru yapabilir. Başvurular bizzat belediye üzerinden gerçekleşebileceği gibi e-devlet üzerinden de gerçekleşir. Başvuru sonuçları yoğunluğa göre ayarlanmaktadır. Başvuru sorgulamak için yine e-devlet ve belediye telefon numarasını kullanabilirsiniz. YouTube kanalımızdan da bizleri takip ederek güncel yardımlardan haberdar olabilirsiniz;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu