Belediye Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları, salgın ve Ramazan Ayı sebebiyle çeşitli şekil ve kurumlarca devam ediyor. Ramazan ayında toplamda 100 bin aileye yardım amacıyla başlattığı hareket devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere yaptığı yardımlar ile örnek teşkil etmeye devam ediyor.  Belediyenin ilgili kurumları aynı zamanda Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara da yardım etmeye devam ediyor. Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin 100 bin aileye ulaştırmak üzere başlatılan yardım ilk olarak sosyal medya hesabından duyurulmuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları, Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca gerçekleşmekte ve bu yardımlar vatandaşlara kapı kapı dolaşarak yapılıyor. Bu yardımların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi dar gelirli ailelere; ilaç, gıda, eşya ve ev eşyası gibi yardım hizmetlerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Büyükşehir ayrıca engelli bireylere iş imkanı, eğitim, sosyal uyum programı ve aylık maddi yardımları da yerine getiriyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımı Nasıl Alınır? Sorusu internet üzerinden kullanıcıların sıkça arattığı sorular arasında bulunuyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımı için vatandaşların çeşitli şekilde başvuru yapabilmelerine imkan tanınıyor. Bu başvuru çeşitleri şu şekildedir;

 • Gaziantep Büykşehir Belediyesi binasına giderek doğrudan,
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden,
 • Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ilgili birim ya da birimleri arayarak,
 • 0850 207 27 27 telefon numarasından
 • 0342 153 00 00 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi WhatsApp ihbar numarasından,
 • ALO 153 Hattını arayarak doğrudan yardım talep edilebilir.

Ayrıca belediyeden gıda yardımı almak isteyen vatandaşların Gıda Yardımı başvuru formunu doldurarak ilgili birimlerden yardım alabilirler.

ALO 153 Hattı ise yalnızca; gıda yardımı, hane yardımı ya da ramazan ayı yardımı değil. Aynı zamanda tüm yardım ihtiyacına yönelik aranabilmektedir.

Diğer iletişim ve bilgiler hakkında buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Formu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvuru Formu nedir, nasıl yapılır, hangi şartlarda verilir? Gibi sorular merak konusu. Gıda yardım kolisi her belediyede yapıldığı gibi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından da gerçekleştirilmektedir. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi, geliri olmayan ya da temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak olan vatandaşlar bu yardımlardan faydalanabilir. Yardım kolilerinin içerisinde temel gıda maddeleri yer almaktadır. Bunlar; çay, yağ, şeker, pirinç, baklagiller, nohut vb. gibi gıdalar bulunmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı Nedir?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hane Yardımı, mevcut sosyal yardımlardan tümünden yoksun olan hanelere yapılan yardımdır. Buna göre 3294 sayılı Kanun kapsamında hane yardımı dar gelirli, resmi nikahlı eşini kaybeden ev kadınlarına yönelik yardımdır. Aynı zamanda 3294 kanun gereğince; ihtiyaç sahibi olan babası, annesi ya da her ikisini de kaybetmiş çocuklar için yapılan nakit para yardımıdır.

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Bende gıda almak istiyorum iki çocuk var kırasım yardim ederseniz sevinirim

 2. Ben engelli biriyim eşimden ayrıldım üç
  kızımla kirada oturuyorum kiramı vermekte zorlanıyorum her maddi olarak çok zorlanıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz; Gaziantep nizipde oturuyorum / Adres Fırat mah Cumhuriyet Sok. Zergilyolu toki .C.1 kat .3.no 15.

 3. Benim annem babam ayrıldılar ben askerden geldim param yok babaanneminevinde oturuyoruz miraslı bu ev satılacak su parasını ödeyemiyoruz elektornik geldi babamın işi yokbazen çaycılık yapıyor bazende boşta bize yardım ederseniz çok sevinirim ben atres cumhuriyeti mh 724sok no14yuregiradana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu