Faydalı Bilgiler

Fakirlik Belgesi Getirene Maaş-Hemen Başvur !

Fakirlik belgesi getirene maaş ! Fakirlik kağıdı ile hemen yardım al !

Bu yazdıklarım ilginizi mi çekti. Evet internette sörf yaparken benimde ilgimi çekti ve bu yazıyı yazan kişinin yazısını okumaya başladım. Yazının sonuna geldiğimde elime geçen koca bir sıfırdı.

Üstelik yazının sonunda hiç olmazsa fakirlik dilekçesi örneği vermesini beklerdim ama onu da vermedi :)

Sosyal yardım konularında azda olsa bilgi sahibi olarak biliyorum ki fakırlık belgesi ile kimseye maaş bağlanmaz. Çünkü artık resmi yardım kuruluşları ve kurumlar sizin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığınızı emin olun sizden daha iyi biliyor.

Hiç bir şey bilmeseler bile gelir testi sonucunuzu bilseler bile yetiyor aslında. Peki o yazıyı yazan ne satıyordu. Durun onu da ben söyleyeyim. Umut ! İşte bizde sizleri fakirlik belgesi formu doldurma konusunda ve fakirlik kağıdı ne işe yarar konusunda bilgilendirmeye çalışacağız.

Peki fakirlik kağıdı ne işe yarar ? Yada fakirlik belgesi ile ne yapılır ?

Fakirlik belgesi isteyen kurum yok mu ? Evet var. Yani varmış. Özellikle dava süreçlerinde avukat tutacak parası olmayan kişilerin muhtarlıktan bu belgeyi alması gerektiği konusunda bilgiler aldım.

Gerçi bildiğim kadarıyla maddi imkanı olmayanlara baro zaten avukat atıyor ama ücretsiz avukat atamadan önce bu belgeyi vatandaştan istiyor mu yine de emin değilim. Bu belge ile boşanma davasına gidilmesi tavsiyesinde bulunanlarda azımsanmayacak kadar çok.

Öğrenci fakir kağıdı talebiyle muhtarlıklara başvuru yapmaktadır. Amaç bazı özel kuruluşların verdiği burstan faydalanmak. Tabi bazı öğrencilerin ” abi muhtar fakirlik kağıdını vermiyor “isyanlarını da duymuyor değiliz.

Bu öğrenciler da haklı olarak acaba fakirlik belgesi e devletten alınır mı ? diye düşünüyor.  E devlette böyle bir uygulama yok maalesef. Yani e devlet yoksulluk belgesi vermiyor. Peki fakirlik kağıdı nasıl alınır ? Muhtarlık fakirlik kağıdı formu bulundurmaya devam ediyor olsa da bazen temin edilmekte zorluk çekilebiliyor.

Özellikle de muhtarlar bazen fakirlik belgesi şartlarını taşıyıp taşımadığını bile bilmediği kişilere fakırlık belgesı vermek zorunda kalmaktadır.

Muhtaç durumda ki ailelerden özellikle de okuma yazması olmayan vatandaşlar fakirlik ilmuhaberi örneği isteyen bazı kuruluşlara bu belgeyi teslim etmekte zorlanmaktadır.

Fakirlik belgesi doldurulmuş örneği  çok popüler. Sebeplerini teker teker anlatıyoruz.

Fakirlik sınırı konusunda bilginiz yoksa buraya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Fakirlik Belgesi Örneği 

Bu belge maaşı almaya yeter mi bilmiyoruz ama fakirlik kağıdı örneği isteyen o kadar vatandaş var ki bizlerde kayıtsız kalamadık. Bu yüzden bizde fakirlik kağıdı örneği sizlere sunuyoruz. Ama fakirlik belgesi formu doldurulmuş örneğini sizlere sunarken maaş vaat etmiyoruz :)

Fakirlik kağıdı nedir ? Fakirlik kağıdı ne işe yarar biraz aydınlatmaya çalıştık. Dilerseniz buraya tıklayarak belgenin örneği Word formatında örneği indirebilir ve bu örneğe benzer bir belge oluşturabilirsiniz. Belge örneği ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Fakirlik maaş nasıl alınır? Adlı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Buraya tıklayarak fakirlik maaşı adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu