Faydalı BilgilerYardım Haberleri

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankaların Tam Listesi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar en çok merak edilen konuların başında gelir. Herhangi bir geliri olmayan ya da gelirini resmi bir evrakla beyan edemeyen ev hanımları da artık bankalardan kredi alma şansına sahip. Kadınların ekonomiye kazandırılması ve üretimi desteklemesi amacıyla uygulanmaya başlanan bu program sayesinde, binlerce ev hanımı özel bankalar aracılığı ile ihtiyaç duydukları nakdi desteği alabiliyor. Üstelik son derece uygun faiz oranları ile.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar.

Bu konuda çalışan banka sayısı her geçen gün artıyor. Herhangi bir işte çalışmayan, çalışsa dahi resmi bir gelir belgesi beyan edemeyen kadınlar da başvurabilir. Üstelik ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla iş kurmak isteyen ya da kredi notu düşük olan kadınlar, ev hanımlarına kredi veren bankalara başvurarak nakit ihtiyacını karşılayabiliyor.

Başlıca bankaları şu şekilde sıralayabiliriz: 

  • QNB FİNANSBANK – Enpara İle Gelir Belgesiz Kredi
  • ZİRAATBANK – Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi
  • AKBANK- Akbank’tan 50 Bin TL’ye Kadar Kredi
  • HALKBANK – Halk Bankası’ndan Kadınlara Destek Kredisi
  • DENİZBANK – Denizbank Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi
  • ŞEKERBANK – Şekerbank’tan Hanımlara Uygun Faizli Kredi
  • PTT Bank’tan Kredi İmkanı
  • TEB BANKASI – Cepteteb İle Kadınlara Tam Destek
ev hanımlarına kredi veren bankaların listesi

Enpara İle Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın dijital şubesi olan ve kısa sürede yüzbinlerce kullanıcıya erişen Enpara, gelir belgesiz kredi veren önemli platformlardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Ev hanımlarına destek prosesi kapsamında tam 15.000 TL’ye kadar kredi tanımlayabilen Enpara, 1,73 faiz oranı ile oldukça uygun taksit imkanı da sunuyor. Üstelik hanımlar, bu platform aracılığı ile çektikleri krediyi 36 aya kadar taksitlendirebiliyor.

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi desteği kapsamında adım atan bir diğer banka da Ziraat Bankası olmakta. Üstelik hanımlar, devlet kuruluşu olan bu banka aracılığı ile çektikleri kredi için çok düşük aylık taksitler ödeme alternatifine de sahip oluyor. Üstelik bu bankanın ev hanımları için uyguladığı faiz oranı da yüzde 1,55.

Akbank’tan 50 Bin TL’ye Kadar Kredi

Ev hanımlarına en yüksek kredi tanımlayan bankalardan biri de Akbank’tır. Tam 50 bin TL’ye kadar kredi verebilen bu banka, alternatif dağıtım kanalları aracılığı ile de krediyi tanımlayabiliyor. Yani hanımlar şubeye gitmeden, telefon ya da internet bankacılığı aracılığı ile bu krediyi kullanabiliyor.

QNB BANK ev hanımlarına kredi veriyor

Halk Bankası’ndan Kadınlara Destek Kredisi

Halk Bankası, 10 bin TL ile 15 bin TL arasında değişen rakamlar ile kadınlara destek olmaya devam ediyor. Bankanın ev hanımlarına kredi prosesi kapsamında uyguladığı faiz oranı ise yüzde 2,66’dır. Ayrıca bankanın tanımlayacağı bu kredi için uyguladığı, 78,75 TL bir tahsis ücreti de bulunmaktadır. 10 bin TL’nin altında kullanılacak kredilerde bu masraf 52,50 TL şeklinde tahsil edilmektedir. Halkbank’tan kredi çekmek isteyen ev hanımları, bankanın en yakın şubesine gidebileceği gibi, internet bankacılığından ve telefon şubelerinden de başvuru gerçekleştirebilirler.

Denizbank Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Tarıma ve hayvancılığa verdiği destekle ön plana çıkan Denizbank, yakın zamanda geliri olmayan ya da beyan edemeyen ev hanımlarına da kredi vereceğini açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından da, yaklaşık 10 bin TL’ye kadar tanımlanan, krediye  başvuruları Kabul etmeye başladı. Maksimum 12 aya kadar vadelendirilebilen bu kredi için ATM aracılığı ile başvuru yapmak da mümkün. Bankanın bu kredi için uyguladığı faiz oranı ise 2,15’dir.

Şekerbank’tan Hanımlara Uygun Faizli Kredi

Şekerbank kadınlara özel bankacılık ürünleri ile sık sık takdir kazanmakta. Uzun zamandır uyguladığı ve ev hanımlarının da yoğun ilgi gösterdiği gelir belgesiz kredi ürünü de bunlardan bir tanesi. 25 bin TL’ye kadar verilen bu kredi için bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 2,55. Ayrıca hanımlar kullandıkları krediyi 12 aydan 36 aya kadar da taksitlendirebiliyor. Örnek bir hesaplama ile 25 bin TL kredi çeken bir kadın, 36 ay vadede bu krediyi 39.400 tl şeklinde geri ödeyecektir.

Ptt ev hanımlarına kredi veriyor

PTT Bank’tan Kredi İmkanı

PTT kuruluşu da bankacılık sektöründe faaliyet sürdürmeye başadığından bu yana, uygun oranlı kredileri ile sık sık konuşulmakta. Kısa sürede müşteri sayısını katlayan banka, ev hanımlarına 60 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor. Üstelik hanımlar bu krediye PTT internet bankacılığından da başvuru sağlayabiliyor. 3 ile 6 aya kadar vadelendirilebilen bu krediler için bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,55’dir.

Cepteteb İle Kadınlara Tam Destek

Türk Ekonomi Bankası’nın dijital platformu olan ve kendine özgü bankacılık ürüleri ile ön plana çıkan Cepteteb de kadınlara tam destek veren bir diğer uygulamadır. Özellikle de uyguladığı yüzde 1,36 gibi düşük faiz oranları ile şimdiden çok sayıda kadın müşteriye erişmiş durumla. Üstelik bu platform ev hanımlarına kredi kapsamında, 36 aya kadar vade imkanı da tanıyor. Bu krediye başvuru sağlamak için Cepteteb uygulamasını telefona indirmek yeterli olmakta. Hatta kredinin onaylanması durumunda yine bu platform aracılığı ile para hesaba aktarılabilmekte.

Genç çiftçilere verilen hibe desteklerinizi merak ediyorsanız bu yazımıza mutlaka bakmalısınız. Genç Çiftçilere Hibe Desteği projesi Nedir?

Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu