Faydalı Bilgiler

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkında genel bilgiyi yazımızın devamında görebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir geliri olmaya ya da gelirini resmi bir evrakla beyan edemeyen ev hanımları da artık bankalardan kredi alma şansına sahip. Kadınların ekonomiye kazandırılması ve üretimi desteklemesi amacıyla uygulanmaya başlanan bu program sayesinde, binlerce ev hanımı özel bankalar aracılığı ile ihtiyaç duydukları nakdi alabiliyor. Üstelik son derece uygun faiz oranları ile.

Ev hanımlarına kredi veren banka sayısı her geçen gün artıyor. Herhangi bir işte çalışmayan, çalışsa dahi resmi bir gelir belgesi beyan edemeyen, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla iş kurmak isteyen ya da kredi notu düşük olan kadınlar, ev hanımlarına kredi veren bankalara başvurarak nakit ihtiyacını karşılayabiliyor. Işte ev hanımlarına kredi veren o bankalar.

Enpara İle Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın dijital şubesi olan ve kısa sürede yüzbinlerce kullanıcıya erişen Enpara, gelir belgesiz kredi veren önemli platformlardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Ev hanımlarına destek prosesi kapsamında tam 15.000 TL’ye kadar kredi tanımlayabilen Enpara, 1,73 faiz oranı ile oldukça uygun taksit imkanı da sunuyor. Üstelik hanımlar, bu platform aracılığı ile çektikleri krediyi 36 aya kadar taksitlendirebiliyor.

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi desteği kapsamında adım atan bir diğer banka da Ziraat Bankası olmakta. Üstelik hanımlar, devlet kuruluşu olan bu banka aracılığı ile çektikleri kredi için çok düşük aylık taksitler ödeme alternatifine de sahip oluyor. Üstelik bu bankanın ev hanımları için uyguladığı faiz oranı da yüzde 1,55.

Akbank’tan 50 Bin TL’ye Kadar Kredi

Ev hanımlarına en yüksek kredi tanımlayan bankalardan biri de Akbank’tır. Tam 50 bin TL’ye kadar kredi verebilen bu banka, alternatif dağıtım kanalları aracılığı ile de krediyi tanımlayabiliyor. Yani hanımlar şubeye gitmeden, telefon ya da internet bankacılığı aracılığı ile bu krediyi kullanabiliyor.

Halk Bankası’ndan Kadınlara Destek Kredisi

Halk Bankası, 10 bin TL ile 15 bin TL arasında değişen rakamlar ile kadınlara destek olmaya devam ediyor. Bankanın ev hanımlarına kredi prosesi kapsamında uyguladığı faiz oranı ise yüzde 2,66’dır. Ayrıca bankanın tanımlayacağı bu kredi için uyguladığı, 78,75 TL bir tahsis ücreti de bulunmaktadır. 10 bin TL’nin altında kullanılacak kredilerde bu masraf 52,50 TL şeklinde tahsil edilmektedir. Halkbank’tan kredi çekmek isteyen ev hanımları, bankanın en yakın şubesine gidebileceği gibi, internet bankacılığından ve telefon şubelerinden de başvuru gerçekleştirebilirler.

Denizbank Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Tarıma ve hayvancılığa verdiği destekle ön plana çıkan Denizbank, yakın zamanda geliri olmayan ya da beyan edemeyen ev hanımlarına da kredi vereceğini açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından da, yaklaşık 10 bin TL’ye kadar tanımlanan, ev hanımlarına kredi ürününe başvuruları Kabul etmeye başladı. Maksimum 12 aya kadar vadelendirilebilen bu kredi için ATM aracılığı ile başvuru yapmak da mümkün. Bankanın bu kredi için uyguladığı faiz oranı ise 2,15’dir.

Şekerbank’tan Hanımlara Uygun Faizli Kredi

Şekerbank kadınlara özel bankacılık ürünleri ile sık sık takdir kazanmakta. Uzun zamandır uyguladığı ve ev hanımlarının da yoğun ilgi gösterdiği gelir belgesiz kredi ürünü de bunlardan bir tanesi. 25 bin TL’ye kadar verilen bu kredi için bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 2,55. Ayrıca hanımlar kullandıkları krediyi 12 aydan 36 aya kadar da taksitlendirebiliyor. Örnek bir hesaplama ile 25 bin TL kredi çeken bir kadın, 36 ay vadede bu krediyi 39.400 tl şeklinde geri ödeyecektir.

PTT Bank’tan Kredi İmkanı

PTT kuruluşu da bankacılık sektöründe faaliyet sürdürmeye başadığından bu yana, uygun oranlı kredileri ile sık sık konuşulmakta. Kısa sürede müşteri sayısını katlayan banka, ev hanımlarına 60 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor. Üstelik hanımlar bu krediye PTT internet bankacılığından da başvuru sağlayabiliyor. 3 ile 6 aya kadar vadelendirilebilen bu krediler için bankanın uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,55’dir.

Cepteteb İle Kadınlara Tam Destek

Türk Ekonomi Bankası’nın dijital platformu olan ve kendine özgü bankacılık ürüleri ile ön plana çıkan Cepteteb de kadınlara tam destek veren bir diğer uygulamadır. Özellikle de uyguladığı yüzde 1,36 gibi düşük faiz oranları ile şimdiden çok sayıda kadın müşteriye erişmiş durumla. Üstelik bu platform ev hanımlarına kredi kapsamında, 36 aya kadar vade imkanı da tanıyor. Bu krediye başvuru sağlamak için Cepteteb uygulamasını telefona indirmek yeterli olmakta. Hatta kredinin onaylanması durumunda yine bu platform aracılığı ile para hesaba aktarılabilmekte.

Ev Hanımlarına Tanımlanan Kredinin Şartları Nelerdir
Ev Hanımlarına Tanımlanan Kredinin Şartları Nelerdir

Ev Hanımlarına Tanımlanan Kredinin Şartları Nelerdir

Günümüzde pek çok banka, herhangi bir işte çalışan ve düzenli gelire sahip olan kadınlar için pratik kredi tanımlayabiliyor. Hanımlar bu kredileri internet bankacılığı, çağrı merkezi ya da ATM’ler aracılığı ile, şubeye gitmeye gerek kalmaksızın çekebiliyor. Ancak sö konusu ev hanımlarına kredi olduğunda, herhangi bir geliri olmayan hanımlar da bu skalada yer aldığından, bankaların uyguladığı bazı şartlar göze çarpıyor. İşte ev hanımlarına kredi ürününün o şartları;

  • Kredi çekmek isteyen kişi, herhangi bir bankacılık ürünü dolasıyıyla yasal takibe düşmemiş olmalıdır,
  • Herhangi bir geliri bulunmayan ev hanımının, çekmek istediği kredinin taksitlerini ödeyebilecek hane gelirinin olması gerekmektedir. Eğer kişinin kira geliri var ise bunu bankaya ayrıca beyan etmelidir,
  • Banka gerek görmesi durumunda, sabit bir geliri olan kefil talep etme hakkına sahiptir,
  • Bazı bankaların uyguladığı prosedürler kapsamında, krdiyi çekmek isteyen kişinin, herhangi bir geliri bulunmaması durumunda, bir taşınmazı ipotek göstermesi gerekmektedir,
  • Eğer ev hanımı, serbest meslek halinde çalışıyor ve kazanç elde ediyor; ancak bu kazancı herhangi bir belge ile beyan edemiyor ise gelirin yattığı banka hesabının ekstresini, kredi çekmek istediği bankaya ibraz edebilir,

Ev hanımlarına kredi uygulaması kapsamında, pek çok özel banka, 20 bin TL altına bulunan krediler için herhangi bir belge talep etmemekte. Ancak Ziraat Bankası, Vakıfbank, Şekerbank gibi bankalar, bu kredileri kullandırmak için gelir belgesi talebinde bulunmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2022
Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2022 aşağıdaki gibidir;

KADINLARA SAĞLANAN DİĞER DESTEK VE HİBELER İÇİN BU HABERİMİZİ DE MUTLAKA OKUYUNUZ

SubSystem Admin

Toplumsal bir gerçekliğimiz olan muhtaçlık durumu insanlarımızı Sosyal Yardımlara yönlendirmiş ve bu konuda insanları gerçek manada kaynak eksikliği bizi bu siteyi kurmaya teşvik etmiştir. Amacımız insanlarımıza Sosyal yardımlar konusunda en gerçekçi ve en güncel bilgileri sunmaktır. Resmi yada özel kurumlarla hiç bir ilgimiz yoktur. Amacımız, sizleri sosyal yardımlar konusunda bilgilendirmektir. Bize ulaşın sayfasından her türlü konuda ulaşabilirsiniz. Ayrıca yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize muhakkak iletin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu taraftan iyi günler, Ben Bayan Flora Scott özel bir borç veren, Yıl sonu kutlaması için acil Noel kredileri ve kişisel krediler sunuyoruz. öyleyse hemen bu fırsattan yararlanın!!! herhangi bir mali nedenden dolayı acil bir krediyle ilgileniyorsanız, bu kredi işlemi hakkında daha fazla bilgi için bizimle (flora_scott@outlook.com) aracılığıyla iletişime geçmekten çekinmeyin. SaygılarımlaBayan Flora

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu